Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cao, zenske!

Vidim bolucka vas po malo, pripremamo se. Meni jos nista, samo se isto umaram ali nekako cudno, kao sve mi je tesko...nekada kada i sedim i lezim, a meni neki djavo tesko... :blink:

Danas idem na redovnu kontrolu i da mi otvore porodiljsko bolovanje...

Jeste li se spakovale? Ja sam sve iskupovala i pripremila. Sinoc sam pocela da se pakujem, pa me mrzelo da zavrsim. Stvari su ostale poredjane, jos nesto

da dodam, pa u torbu. Kaze mm kada je to video: "Ti kao da si na ekskurziju krenula?!". :lol::lol::lol: Skoro pa tako... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel ste smislili ime za dečaka?

Ili ostaje Nevena :wub:

Mojoj drugarici sve vreme govorili dečak a kad je rodila devojčicu doktor je pitao a kako devojčica :lol::lol:

:wub:

Hehheehh.Nismo.Oni rekli devojcica,pa nek ostane Nevena...hhehehe.Salim se.Onda ce tajo da smisli ime,tako smo se dogovorili,a ja cu da aminujem ako mi se svidja ;) . Pa kod nas se to stalno desava,posto imamo aparate,da se puknes od smeha,a i doce su za medalju,pricaju mobilnim telefonom dok te gledaju na uz,pa nije ni cudo sto su TOLIKO precizni.

Kako ste vi danas? Pozdrav i cmok od nas!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li koja od vas za koji mesec isplacuju bolovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub:

Hehheehh.Nismo.Oni rekli devojcica,pa nek ostane Nevena...hhehehe.Salim se.Onda ce tajo da smisli ime,tako smo se dogovorili,a ja cu da aminujem ako mi se svidja ;) . Pa kod nas se to stalno desava,posto imamo aparate,da se puknes od smeha,a i doce su za medalju,pricaju mobilnim telefonom dok te gledaju na uz,pa nije ni cudo sto su TOLIKO precizni.

Kako ste vi danas? Pozdrav i cmok od nas!!

Dobro smo, došli nam drugari iz Nemačke pa uživamo.

Mazi tibu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam osecaj da ce se svi pre mene poroditi...:(

A ja idem u cetvrtak kod dr. Inace dva puta dnevno na ctg u betaniju...od kontrakcija ni traga! I sto je najgore ovaj malisa se uopste ne smiruje, cak mi se cini da je svakim danom sve aktivniji!!!

Cula sam se danas sa jednom prijateljicom, njoj je termin 25.7 a ide na porodjaj sutra...na CR! Uzasno sam se skenjala kad sam to cula...ne zbog nje, vec sto ja jos ni na pomolu!!!! Uzasna sam znam! :angry:

Nisi uzasna, vec hormoni rade. Verovatno cu te i ja skenjati sad, ali jutros sam bila na redovnoj kontroli kod doce, otvorena sam prst i grlic mi se skracuje. Danas sam namerno vise setala, sad sam odspavala, pa cu sve tako da radim, da se sto pre otvorim sto vise, a da se ne umorim previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zenske!

Vidim bolucka vas po malo, pripremamo se. Meni jos nista, samo se isto umaram ali nekako cudno, kao sve mi je tesko...nekada kada i sedim i lezim, a meni neki djavo tesko... :blink:

Danas idem na redovnu kontrolu i da mi otvore porodiljsko bolovanje...

Jeste li se spakovale? Ja sam sve iskupovala i pripremila. Sinoc sam pocela da se pakujem, pa me mrzelo da zavrsim. Stvari su ostale poredjane, jos nesto

da dodam, pa u torbu. Kaze mm kada je to video: "Ti kao da si na ekskurziju krenula?!". :lol::lol::lol: Skoro pa tako... :P

Ja sam se spakovala pre mesec dana, i do tad sam se prepakovala 30 puta. Bas sam malopre dodala mrezaste gace u torbu, da imam, pa nisam mogle da je zasniram, pa sam sve prepakovala u 2 torbe, moju u i bebinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li koja od vas za koji mesec isplacuju bolovanje?

Stvarno ne znam nista o tome. Mozda da nadjes na slicnoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li koja od vas za koji mesec isplacuju bolovanje?

Ја сам средином маја примила за јануар а за фебруар још не. Распитивала сам се мало у социјалном и рекли су ми да ће око 10. јула да исплате за фебруар. Видећемо да л ће стварно тако да буде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene.Bila danas na uz.

Bebac super.35 nedelja i 3 dana i 2580g.Prednjaci glavica.Sledeca kontrola za dve nedelje.

Bas sam srecna sto je bebac super i tako... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene.Bila danas na uz.

Bebac super.35 nedelja i 3 dana i 2580g.Prednjaci glavica.Sledeca kontrola za dve nedelje.

Bas sam srecna sto je bebac super i tako... :lol:

Ekstra, samo nek su nam zivi i zdravi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам средином маја примила за јануар а за фебруар још не. Распитивала сам се мало у социјалном и рекли су ми да ће око 10. јула да исплате за фебруар. Видећемо да л ће стварно тако да буде.

Pa da li je moguce da toliko kasni to trudnicko bolovanje :angry: ???? Strasno. Hvala u svakom slucaju na informaciji. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno ne znam nista o tome. Mozda da nadjes na slicnoj temi.

Nadjoh ovde na bebcu. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da li je moguce da toliko kasni to trudnicko bolovanje :angry: ???? Strasno. Hvala u svakom slucaju na informaciji. :rolleyes:

Пре ћу породиљско да примим него трудничко боловање, нажалост.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Пре ћу породиљско да примим него трудничко боловање, нажалост.

Ja idem sutra na komisiju,pa cu da ih pitam kakva je situacija kod nas u gradu.S obzirom na grad,mogu misliti kakav cu odgovor dobiti. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, zenske! Kako ste?

Meni su juce na ctg-u uocili kontrakcije, ali ja nista ne osecaam. Mozda ni aparat nije dobar. <_< Pocvecana mi je doza utrogestana, imam da ga pijem jos 7 dana i dosta. Usla sam u deveti, pa sada neka bude kada je sudjeno, ali bi bilo lepo da izguram jos dve nedelje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro..Ma izguracete vi jos,i ja sam usla u deveti i kao ti voljela bi bar jos dvije sedmice da izdrzimo ali zasto da ne,i s uocenim kontrakcijama to je moguce nisu one porodjajne..Sretno nam ;)

:) Da, upravu si, jos malo srece i ssiiittnnooooooooooo.... :lol:

SanjaRuska, zeno, gde si ti??!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Da, upravu si, jos malo srece i ssiiittnnooooooooooo.... :lol:

SanjaRuska, zeno, gde si ti??!!

Tu sa, tu sam, nisam se porodila :rolleyes: Otišla sam u petak na godišnji, u ponedeljak imala još malo posla u firmi i od tada sam sve vreme u frci oko promene dokumenata, pregleda, odlazaka u školicu...Možda sam od ponedeljka dva puta uključila računar i to čisto da proverim mejl...No, evo konačno sam se dobro odmorila i naspavala, pa uz kaficu se vraćam Bebcu :rolleyes:

U utorak sam bila na pregledu, otvorena 1 cm, i savat - miruj što više. A mene baš uhvatila hiperaktivnost, samo bih nešto spremala, kupovala, šetala. Od pregleda sam se našetala više nego u poslednjih nedelju dana ukupno, ne da mi đavo mira :lol:

I sledeće nedelje će biti tako, muž mi ima odbranu diplomskog, pa moj rođendan...

Piatala sam dr za odnose (pošto sam otvorena) kaže da se suzdržimo malo, i pita: "Šta ćeš ako pukne vodenjak i krene porođaj?" Pa reko, porodiću se, šta drugo :rolleyes: Kaže ona da sačekam još dve nedelje, pa onda da radim šta hoću :rolleyes: Tako da, ja sam zavrtala da se porodim do kraja jula, iako je termin sredina avgusta :lol:

Ništa mi nije jako teško, jedino to pranje sudova i stajanje pored sudopere, al' sreća pa nemamo nikad mnogo sudova :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sa, tu sam, nisam se porodila :rolleyes: Otišla sam u petak na godišnji, u ponedeljak imala još malo posla u firmi i od tada sam sve vreme u frci oko promene dokumenata, pregleda, odlazaka u školicu...Možda sam od ponedeljka dva puta uključila računar i to čisto da proverim mejl...No, evo konačno sam se dobro odmorila i naspavala, pa uz kaficu se vraćam Bebcu :rolleyes:

U utorak sam bila na pregledu, otvorena 1 cm, i savat - miruj što više. A mene baš uhvatila hiperaktivnost, samo bih nešto spremala, kupovala, šetala. Od pregleda sam se našetala više nego u poslednjih nedelju dana ukupno, ne da mi đavo mira :lol:

I sledeće nedelje će biti tako, muž mi ima odbranu diplomskog, pa moj rođendan...

Piatala sam dr za odnose (pošto sam otvorena) kaže da se suzdržimo malo, i pita: "Šta ćeš ako pukne vodenjak i krene porođaj?" Pa reko, porodiću se, šta drugo :rolleyes: Kaže ona da sačekam još dve nedelje, pa onda da radim šta hoću :rolleyes: Tako da, ja sam zavrtala da se porodim do kraja jula, iako je termin sredina avgusta :lol:

Ništa mi nije jako teško, jedino to pranje sudova i stajanje pored sudopere, al' sreća pa nemamo nikad mnogo sudova :rolleyes:

Jao i ja trebam a mirujem, a to mi tesko pada... Malo poleskaim, pa sve po staom... :rolleyes:

Sto se odnosa tice, ja mesecima ne znam sta je to! :blink: Sta cu kad ne smem, iskljucila sam se i teramo nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe.. mislila sam da sam jedina koja jednostavno ne može da miruje. :lol:

Kad se mora, mora se, devojke.

Mi smo se ovako snašli: naoružali smo se najboljim filmovima, omiljenim serijama (na dvd-u) - koje su odlično rešenje jer se duuuugo gledaju, knjigama i sve aktivnosti smo sveli na krevet, uživanje... I na to se trebalo navići, ali kad pomislim samo da za manje od mesec dana nema više odmora, rešila sam ipak malo da profitiram i da smirim svoje bubice u guzi na svom krevetu.

I mene nervira kad vidim da podu treba usisavanje, da ručak nije gotov i sl., ali ukućani moraju imati još malo razumevanja. Lepo vreme me i ne vuče nešto napolje jer znam da ću za pola sata biti umorna od šetanja, šopinga i sl, pa u startu izgubim volju. Mi smo napravili naš mali kutak za uživanje u poslednjim danima i profitiramo, to bih i vama savetovala. Pa nismo trudne svaki dan našeg života. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila do bolnice jer sam imala bolove u karlicnom delu, i reko da vidim napredujemo li. Otvorena sam 2 prsta, al' je mali mnooogo nizak. Kako mi je sestra rekla, ovaj kraj trudnoce cu bas osetiti. U preponu su poceli grcevi da me hvataju, a nemogu lepo ni da sedim, koliko se nisko ugnezdio. I njemu se zuri napolje. Kontrakcija imam, koje ne osecam. Ona mi je rekla kad bilo kakav bol osetim, bilo to u stomacnom, vaginalnom ili karlicnom delu, da opipavam stomak, ako je tvrd, znaci da je kontrakcija, i da treba da drzim ruku non stop na njemu, pa bih mogla da vidim koliko traju i na koliko idu, i da se vratim tamo kad mi pukne vodenjak ili mi krene krv ili pak skontam da su mi kontrakcije prave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, zenske! Kako ste?

Mala maza 75, nije mi bas jasno kako su ti rekli da prepoznajes kontrakcije? Da opipavas stomak i tako to? Svi kazu da su porodjajne kontrakcije takve da ih sigurno ne mozemo prevideti... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.