Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja bila danas na uz,kaze beba dobra,napredna,kontrakcije mi prestale,pa sam bas fino raspolozena.Kaze dr da sam u 30 oj nedelji,a ja ne znam kako joj je to moguce.Ima valjda ona neka tolerancija od 9 dana,pa jedino tako.

Pozdrav za sve .... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene vracam se sa uz i videla mi kontrakcije, cak ja od danas intenzivnije osecam ono stezanje stomaka ,kao kamen. Malo sam se uplasila, dala mi je da pijem neki Pathesisten ako sam dobro procitala sto sprecava te kontrakcije ali izaziva tahikarduju pa uz njega jos neki da pijem Verapamil, kaze bolje nego da se rodi ranije! Zna li neka nesto o tome, bar malo da me utesi :unsure:

Milice bitno da je bebac u redu a izacice on ne brini.

Meni su u 32-goj dali 400 ml utrogestana pred spavanje. Znatno olaksanje sam osetila, a bebac je super, kao i ja. Pila sam ga do 38-me. Moj ti je savet da trazis njega. Do duse, ako toliko njih iznad kaze da je ok, onda je verovatno ok. Ja nisam cula za to, al' bih, da sam ja u pitanju, gledala da izbegnem da pijem dva leka, pogotovo da pijem jedan da mi zastiti nesto, a drugi da mi nesto drugo zastiti od onog prvog. Naravno, to je moje misljenje. Ne pokusavam da ti ga nametnem ili sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi zasto je prepisan... Svejedno je da li Partusisten ili Ginipral, ali Utrogestan, je hormonski lek, nije isti kao ova dva... Ja sam koristila Partusisten i Utrogestan zajedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi zasto je prepisan... Svejedno je da li Partusisten ili Ginipral, ali Uterogestan, je hormonski lek, nije isti kao ova dva... Ja sam koristila Partusisten i Utrogestan zajedno.

Aaaaaa... Ok... Cula sam i za Ginipral, al' za taj prvi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaa... Ok... Cula sam i za Ginipral, al' za taj prvi put.

Tebi je bas malo ostalo :rolleyes:

Hehehe, najbolje bi bilo da nisam pila nijedan, ali kad se mora... Ali sam zapamtila da mi je dr rekla da su drugacijeg sastava... Mada vidim da ih daju masovno...Ja sam koristila oba, pa ne znam koji je bolji :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno devojke. Jos moram sutra kod gin da mi pogleda grlic.

E pijem i ja isto to,pertusisten je da ti ne krenu kontrakcije a verapamil je da ti umanji tahikardiju tako da nista srasno nije,ne znam kako ih pijes,ja sam dobila pertusisten na svaka 4 sata da pijem a verapamil 3 puta dnevno a nisam jos ni u 8 mesec usla al mi je grlic nesto osetljiv pa zbog toga,pozdrav

Isto mi je kao tebi dala Partusistan na 4 sata, samo cu prvo njega samog da pijem pa ako zatreba ukljucicu i Verapamil 3*1, sto dodje na 8 sati. Znaci svaki drugi put ih pijem zajedno. Jel smem zajedno da ih popijem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace nisam placljiva,ali me trudnoca promjenila za 180 stepeni pa sad mi malo treba a vjerujem da cu pustiti radosnice kad se to desi u porodilistu ;)

Da, da i ja mislim tako... :rolleyes:

Nale,termin mi seta od 1.do 14. avgusta.U sredu idem na uz,pa cu videti sta kaze. ;)

Znaci mi smo bas iste i meni je tako... Jos mesec dana... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene vracam se sa uz i videla mi kontrakcije, cak ja od danas intenzivnije osecam ono stezanje stomaka ,kao kamen. Malo sam se uplasila, dala mi je da pijem neki Pathesisten ako sam dobro procitala sto sprecava te kontrakcije ali izaziva tahikarduju pa uz njega jos neki da pijem Verapamil, kaze bolje nego da se rodi ranije! Zna li neka nesto o tome, bar malo da me utesi :unsure:

Milice bitno da je bebac u redu a izacice on ne brini.

Ja nemam iskustva sa tim lekovima, ali znam da se piju zajedno i da to nije nista strasno. Sigurno ce sve biti dobro, lekovi i sluze da se zaustave kontrakcije, otvaranje grlica i sl. Zato, sigurno ce uraditi dokktori sve sto treba i imaces ti jos da guras... :lol:

Secas se da sam pisala od kada ja grlic ni nemam, pijem utrogestan 200mg svako vece (negde od 15. nedelje) i guram nekako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno devojke. Jos moram sutra kod gin da mi pogleda grlic.

Isto mi je kao tebi dala Partusistan na 4 sata, samo cu prvo njega samog da pijem pa ako zatreba ukljucicu i Verapamil 3*1, sto dodje na 8 sati. Znaci svaki drugi put ih pijem zajedno. Jel smem zajedno da ih popijem?

Mozes... Ali najbolje je verapamil 15 min pre Partusistena, jer Partusisten brze deluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos jedno pitanje, pored njih i dalje pijem po starom prenatal, folan i gvoždje, mislim jel to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jos jedno pitanje, pored njih i dalje pijem po starom prenatal, folan i gvoždje, mislim jel to ok?

Naravno,mozes da ih pijes zajedno.Ja pisem uz to heferol mislim da se zove za gvozdje i mamavit uz c vitamin,tako mi kazu da se tablete za gvozdje lakse razradjuju uz c vitamin,kao bolje je da se piju sa tim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes... Ali najbolje je verapamil 15 min pre Partusistena, jer Partusisten brze deluje.

Ti si se skoro porodila, ti mi kazi, osecam bol u vaginalnom delu, kao neki pritisak, neku vrstu probadanja. Nije kostantan, al je prisutan bez obzira da li lezim ili sedim, ili pak stojim. Da li to moze da bude znak du cu uskoro, i ako da, kliko uskoro? (joj, cini mi se kao vecnost... Kad bih mogla sadda pocnem,da odem do bolnice za 2 min, i za toliko da se porodim, pa da se vec jednom druzimo oci u oci, a ne ovako na slepo...) I, zaboravih, taj bol mi iprepone zahvata, ali i donji deo stomaka. Jel' necu medju Georgine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si se skoro porodila, ti mi kazi, osecam bol u vaginalnom delu, kao neki pritisak, neku vrstu probadanja. Nije kostantan, al je prisutan bez obzira da li lezim ili sedim, ili pak stojim. Da li to moze da bude znak du cu uskoro, i ako da, kliko uskoro? (joj, cini mi se kao vecnost... Kad bih mogla sadda pocnem,da odem do bolnice za 2 min, i za toliko da se porodim, pa da se vec jednom druzimo oci u oci, a ne ovako na slepo...) I, zaboravih, taj bol mi iprepone zahvata, ali i donji deo stomaka. Jel' necu medju Georgine?

Neces ti u Georgine... Ja sam te bolove dobila nekoliko dana pre porodjaja... Mada svaki porodjaj je prica za sebe, kad su mi se javili ti bolovi, stomak se spustio jos nize... Vrlo brzo je stigla bebica, ali racunaj da su mene gajili tamo koji dan, ja sam se porodila u 36+3, a u porodiliste zavrsila u 35+5...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila danas na uz,kaze beba dobra,napredna,kontrakcije mi prestale,pa sam bas fino raspolozena.Kaze dr da sam u 30 oj nedelji,a ja ne znam kako joj je to moguce.Ima valjda ona neka tolerancija od 9 dana,pa jedino tako.

Pozdrav za sve .... :rolleyes:

Maro draga,kako to decacic?Ma nema veze,vazno da nam je zivo i zdravo bebce.Znam da si zelela devojcicu,ali neka,neka bude i muskarcic.Ljubim vas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da se javim...od mene jos uvek nista!!!! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neces ti u Georgine... Ja sam te bolove dobila nekoliko dana pre porodjaja... Mada svaki porodjaj je prica za sebe, kad su mi se javili ti bolovi, stomak se spustio jos nize... Vrlo brzo je stigla bebica, ali racunaj da su mene gajili tamo koji dan, ja sam se porodila u 36+3, a u porodiliste zavrsila u 35+5...

E, hvala ti. Sutra imam zakazano kod cika doce, nadam se da ce mi reci to sto si mi i ti rekla. Joj, nemogu da iscekam. Umesto da je sve blize, cini mi se da je sve dalje taj momenat... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo da se javim...od mene jos uvek nista!!!! :(

Volela bih da ti kazem "uskoro ces i ti", al' i ja trazim istu vrstu utehe... Znam kako ti je... Netrpljivost, osecaj ogromnosti, nemozes da se namestis nikako, kad god da odes u wc pazljivo pratis ima li kakvih promena, itd... Valjda cemo uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maro draga,kako to decacic?Ma nema veze,vazno da nam je zivo i zdravo bebce.Znam da si zelela devojcicu,ali neka,neka bude i muskarcic.Ljubim vas

Pa ludaci...opiceni nacisto.Ma naravno,samo da bude dobro,nije bitno.Kako si ti?Kako tvoja Nadja?Ljubim obe puno i cekam vas ovde ;) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Volela bih da ti kazem "uskoro ces i ti", al' i ja trazim istu vrstu utehe... Znam kako ti je... Netrpljivost, osecaj ogromnosti, nemozes da se namestis nikako, kad god da odes u wc pazljivo pratis ima li kakvih promena, itd... Valjda cemo uskoro...

Ja imam osecaj da ce se svi pre mene poroditi...:(

A ja idem u cetvrtak kod dr. Inace dva puta dnevno na ctg u betaniju...od kontrakcija ni traga! I sto je najgore ovaj malisa se uopste ne smiruje, cak mi se cini da je svakim danom sve aktivniji!!!

Cula sam se danas sa jednom prijateljicom, njoj je termin 25.7 a ide na porodjaj sutra...na CR! Uzasno sam se skenjala kad sam to cula...ne zbog nje, vec sto ja jos ni na pomolu!!!! Uzasna sam znam! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ludaci...opiceni nacisto.Ma naravno,samo da bude dobro,nije bitno.Kako si ti?Kako tvoja Nadja?Ljubim obe puno i cekam vas ovde ;) !!!

a jel ste smislili ime za dečaka?

Ili ostaje Nevena :wub:

Mojoj drugarici sve vreme govorili dečak a kad je rodila devojčicu doktor je pitao a kako devojčica :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zenske. Milice i Mazo ajte vi prve pa da idemo sve po redu. I da sve bude u redu.

Mene je juce glava toliko bolela da sam htela da poludim. Dal od onog Verapamila.? Inace mi gin rece da mi je jaka doza partusistana na svaka 4h, tako da sam smanjila na svakih 6 sati. Grlic mi je ok. Inace sam osetila da mi je teze da obavljam poslove, nije ko pre, valjda je to normalno. Stojim za sudoperom pet minuta i vec mi tesko. A bojim se ako krenem da se izlezavam bice mi jos gore. Malo radim pa sednem, pa opet...

Kako ste mi vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce da su lazne ili te pripremne kontrakcije. Gin mi juce rece da je to normalno u 8 mesecu da se stomak priprema i beba, i zato je rekla da nema potrebe toliko jaku terapiju da uzimam. Pogotovo sto se ja dobro osecam, nemam pritisak na dole. A ti vise odmaraj i leskari ove dve nedelje do uz. Nemoj paniciti. Ja sam se onaj dan u cekaonici nesto bila isprepadala, sad da vas ne davim, u momentu me stomak zaboleo i poceo ucestalo da se stvrdnjava i kad sam usla dr mi vidi kontrakcije. Znaci ako su brzo prosle onda je ok. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.