Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

http://www.mybirthmyway.com.au/Positions-For-Birthing

http://www.ivillage.com/birthing-positions-0/6-a-144589?p=1

Nasla sam i komentar vezan za porodjaj u stojecem obliku:

"i gave birth standing up and after having 2 births on a bed i would highly recommend anyone to try it it was so much easier and gravity did help bring him out quicker, i had husband on one side and ambulance man ( gave birth at home very fast labour) at the other and the other ambulance man caught him lol,"

2 years ago

I to od pre 2 godine... Bruka.

Ja cu da trazim neku ne lezecu metodu. Valjda cu je dobiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, provalite sta se zena setila za pravilno disanje u toku kontrakcija, onih pocetkih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja necu epidural. Nekako, to je bol koji sam prizeljkivala toliko dugo, i dozivecu ga jos jednom, mozda dvaputa najvise. A, ako ne uzmem epidural, mogu da menjam poze, da se sedeci porodim ili stojeci ili kako god mi se ucini pogodno u momentu, pa, u ostalom, sto rekla jedna sefica akuserskog odeljenje, ne voli da daje epidural jer voli da seta trudnice dok se poradjaju, jer retko koja od njih odabere pravi polozaj kad dodje da prica o tome. Kaze da neke zele da stoje, pa menjanjem polozaja skontaju da ima je lakse da se naslone na partnera, dok nekima vise odgovara da sednu, nekima cetvoro noske i sl. Samo zelim da ucinim ovo iskustvo nezaboravnim i zelim sto vise detelja da se secam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnice.

Mene muci strah,naravno iracionalan,da necu znati da prepoznam pocetak porodjaja.

Mala mazo,ako nema klizme neminovno ce doci do praznjenja i creva,jer tad se napinjes kao kad kakis. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnice.

Mene muci strah,naravno iracionalan,da necu znati da prepoznam pocetak porodjaja.

Mala mazo,ako nema klizme neminovno ce doci do praznjenja i creva,jer tad se napinjes kao kad kakis. ;)

Znam, i nasla sam snimak gde se zena poradja u vodi, i celo vreme obilaze oko nje i sa onom mrezicom za ciscenje akvariuma nesto vade. Nije valjda da je to sto mislim da jeste... Mislim, mnogo je crno. Znam kakva sam, i mislim da bih se bas postidela u tom momentu, kada bih se ukakila, ili prdnula pred njima. Mislim, svakako da je to prirodno i normalno, al' sto da mi se desi kad nemora. Al' sa druge strane, ako urade klistir, a zena ne isprazni u popunosti creva, pre nego sto udje u vodu, moze biti gadno... A taj strah koji imas, bas minut pre nego sto sam usla na bebac kazem muzu da se cimam da li du znati da je porodjaj poceo, jer kad su mi dali utrogestan, imala sam masu nekih kontrakcija a nisam ih osecala. Moja sestra je prespava sve bolove, kad se probudila imala bolove na minut, a drugi put je bez veze svrati kod njenog doktora jer je bio dezuran na pregled, i on joj je rekao da je 4 prsta otvorena. Ctg je pokazivao da su joj bolovi na minut i po, kad je se porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnice.

Mene muci strah,naravno iracionalan,da necu znati da prepoznam pocetak porodjaja.

Mala mazo,ako nema klizme neminovno ce doci do praznjenja i creva,jer tad se napinjes kao kad kakis. ;)

Maki, kada je tebi termin? Svi kazu kada budu pravi bolovi znacemo sigurno! I ja se pitam... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, provalite sta se zena setila za pravilno disanje u toku kontrakcija, onih pocetkih...

Divno!!!! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dan!!! Ja sam i dalje isto. Cini mi se kao da mi se stomak spustio jos vise. Kako tacno izgleda kad se stomak spusti? Meni se vise otegao napred od tezine. I, jos nesto sam primetila, osecam da me bolucka vaginalni zid. Kao kada dobijem. Da li se to vama desavalo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja bih rekla da se bebac priprema. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice opustite se, verujte mi na rec da je nemoguce ne primetiti pocetak porodjaja, sem ako niste neki fenomeni, a to ne verujem da jeste, Meni je ispao sluzni cep, posle 1-2h su krenuli bolovi, ja sam trpela dobra 4h, onda otisla u porodilise i tamo provela jos 10h do porodjaja, imali su sasvim dovoljno vremena i da mi urade klistiranje i da ih ja izludim sa pitanjima, a koliko jos, oce li skoro.... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje trudnjace,

ja sam malopre stigla iz porodilista. U nedelju u ponoc su me spopali bolovi, trpela sam do pola cetiri i kad su krenule kontrakcije na 2 min otisla sam u bolnicu. Pripremili su me za porodjaj i neverevotno ....al stali mi svi bolovi i sve kontrakcije!!! nisam mogla da verujem. Posle vaginalnog pregleda dr je ustanovila da se ne otvaram i cekali su jos dva sata ne bi li se ponovo pojavili bolovi....ali nista se nije desavalo!

Spustili su me na patologiju i malo pre otpustili kuci!!! Ne znam sta bih vam rekla...ocaj je mala rac za moje sadasnje stanje!!!

Ipak ja idem u klub georgina!!! Inace su na UZ ustanovili da je bebea zdrava, posteljica normalna, normalna kolicina plodove vode, tezina bebe oko 3900gr.

Al lenjivac nece napolje :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje trudnjace,

ja sam malopre stigla iz porodilista. U nedelju u ponoc su me spopali bolovi, trpela sam do pola cetiri i kad su krenule kontrakcije na 2 min otisla sam u bolnicu. Pripremili su me za porodjaj i neverevotno ....al stali mi svi bolovi i sve kontrakcije!!! nisam mogla da verujem. Posle vaginalnog pregleda dr je ustanovila da se ne otvaram i cekali su jos dva sata ne bi li se ponovo pojavili bolovi....ali nista se nije desavalo!

Spustili su me na patologiju i malo pre otpustili kuci!!! Ne znam sta bih vam rekla...ocaj je mala rac za moje sadasnje stanje!!!

Ipak ja idem u klub georgina!!! Inace su na UZ ustanovili da je bebea zdrava, posteljica normalna, normalna kolicina plodove vode, tezina bebe oko 3900gr.

Al lenjivac nece napolje :unsure:

Nisu trebali da te odpustaju za tako kratko... :lol::lol::lol: Vracas se ti tamo, pitanje je momenta. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje trudnjace,

ja sam malopre stigla iz porodilista. U nedelju u ponoc su me spopali bolovi, trpela sam do pola cetiri i kad su krenule kontrakcije na 2 min otisla sam u bolnicu. Pripremili su me za porodjaj i neverevotno ....al stali mi svi bolovi i sve kontrakcije!!! nisam mogla da verujem. Posle vaginalnog pregleda dr je ustanovila da se ne otvaram i cekali su jos dva sata ne bi li se ponovo pojavili bolovi....ali nista se nije desavalo!

Spustili su me na patologiju i malo pre otpustili kuci!!! Ne znam sta bih vam rekla...ocaj je mala rac za moje sadasnje stanje!!!

Ipak ja idem u klub georgina!!! Inace su na UZ ustanovili da je bebea zdrava, posteljica normalna, normalna kolicina plodove vode, tezina bebe oko 3900gr.

Al lenjivac nece napolje :unsure:

I ja mislim da ces ti ubrzo nazad za porodiliste:lol:

Jaooo mogu misliti kako ti je bilo,spremna da docekas bebicu a ona se u zadnji tren predomislila,izgleda da joj je kod mamice najljepse..Ma vjerujem da ce poceti brzo ponovo i da ces uskoro da zagrlis svoje cedo...Ja sve vise ocekujem taj trenutak da vidim te okice,obrascice i rukice koje me golicaju i jucer sam gledala VREME JE ZA BEBE i nakon sto su mami stavili bebu na prsa toliko sam se rasplakala da me dragi tjesio sat vremena..Mislim da na svijetu nema ljepseg osjecaja...

Joj i ja sam plakala juce, strasno, svaki put kad vidim rasplakanu bebu meni se stegne u grudima i plakala bih, sta uradiese ovi nasi bebironi od nas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzasno sam se osecala kad su mi rekli da od porodjaja nema nista za sada...mislila sam da mi se svet srusio....pogotovo sto su se sve zene oko mene tako brzo poradjale. Samo je jedna po jedna odlazila...A ja sam cak i anesteziologa dovukla u Betaniju da mi da epidural :( e kad je i on odustao....sve mi je palo u vodu!

Sada moram dva puta dnevno na ctg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se prijavljujem da sam plakala... Bila sam sama, ali sam te suze sto je moglo pre zaustavila, kao...vezbam da budem hrabra, da se ne raspekmezim tamo u porodilistu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzasno sam se osecala kad su mi rekli da od porodjaja nema nista za sada...mislila sam da mi se svet srusio....pogotovo sto su se sve zene oko mene tako brzo poradjale. Samo je jedna po jedna odlazila...A ja sam cak i anesteziologa dovukla u Betaniju da mi da epidural :( e kad je i on odustao....sve mi je palo u vodu!

Sada moram dva puta dnevno na ctg...

'Ajde, 'ajde ne ocajavaj toliko... Bice onda kada je sudjeno i bice sve super!!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzasno sam se osecala kad su mi rekli da od porodjaja nema nista za sada...mislila sam da mi se svet srusio....pogotovo sto su se sve zene oko mene tako brzo poradjale. Samo je jedna po jedna odlazila...A ja sam cak i anesteziologa dovukla u Betaniju da mi da epidural :( e kad je i on odustao....sve mi je palo u vodu!

Sada moram dva puta dnevno na ctg...

Ma idi, mogu da zamislim kako bi meni bilo... Ja se ono vece ponadala da je to to, znam kako mi je bilo ujutru kad sam se probudila, a od bolova ni traga. Bas mi je nesto bilo zao. Mislim, bitno je da je on ziv i zdrav i da ce do toga doci, al nije ti svejedno... Jbg, strpi se jos malo, sve ce biti gotovo, ili bolje reci, sve ce tek da pocne... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nale,termin mi seta od 1.do 14. avgusta.U sredu idem na uz,pa cu videti sta kaze. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene vracam se sa uz i videla mi kontrakcije, cak ja od danas intenzivnije osecam ono stezanje stomaka ,kao kamen. Malo sam se uplasila, dala mi je da pijem neki Pathesisten ako sam dobro procitala sto sprecava te kontrakcije ali izaziva tahikarduju pa uz njega jos neki da pijem Verapamil, kaze bolje nego da se rodi ranije! Zna li neka nesto o tome, bar malo da me utesi :unsure:

Milice bitno da je bebac u redu a izacice on ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene vracam se sa uz i videla mi kontrakcije, cak ja od danas intenzivnije osecam ono stezanje stomaka ,kao kamen. Malo sam se uplasila, dala mi je da pijem neki Pathesisten ako sam dobro procitala sto sprecava te kontrakcije ali izaziva tahikarduju pa uz njega jos neki da pijem Verapamil, kaze bolje nego da se rodi ranije! Zna li neka nesto o tome, bar malo da me utesi :unsure:

Milice bitno da je bebac u redu a izacice on ne brini.

E pijem i ja isto to,pertusisten je da ti ne krenu kontrakcije a verapamil je da ti umanji tahikardiju tako da nista srasno nije,ne znam kako ih pijes,ja sam dobila pertusisten na svaka 4 sata da pijem a verapamil 3 puta dnevno a nisam jos ni u 8 mesec usla al mi je grlic nesto osetljiv pa zbog toga,pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene vracam se sa uz i videla mi kontrakcije, cak ja od danas intenzivnije osecam ono stezanje stomaka ,kao kamen. Malo sam se uplasila, dala mi je da pijem neki Pathesisten ako sam dobro procitala sto sprecava te kontrakcije ali izaziva tahikarduju pa uz njega jos neki da pijem Verapamil, kaze bolje nego da se rodi ranije! Zna li neka nesto o tome, bar malo da me utesi :unsure:

Milice bitno da je bebac u redu a izacice on ne brini.

I ja sam pila to u prvoj trudnoci.... to sada pije skoro svaka ili svaka druga trudnica! Ne sekiraj se ;)

Bila malo pre opet na ctg...i nista!!!! Definitivno nema pomaka! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene vracam se sa uz i videla mi kontrakcije, cak ja od danas intenzivnije osecam ono stezanje stomaka ,kao kamen. Malo sam se uplasila, dala mi je da pijem neki Pathesisten ako sam dobro procitala sto sprecava te kontrakcije ali izaziva tahikarduju pa uz njega jos neki da pijem Verapamil, kaze bolje nego da se rodi ranije! Zna li neka nesto o tome, bar malo da me utesi :unsure:

Milice bitno da je bebac u redu a izacice on ne brini.

Ja sam ga pila od petog meseca! U pravu je tvoj dr, bolje Partusisten, nego da se beba ranije rodi... Nema posledica po bebu, mnogo trudnica ga pije, nemoj da se brines sve je to u redu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene vracam se sa uz i videla mi kontrakcije, cak ja od danas intenzivnije osecam ono stezanje stomaka ,kao kamen. Malo sam se uplasila, dala mi je da pijem neki Pathesisten ako sam dobro procitala sto sprecava te kontrakcije ali izaziva tahikarduju pa uz njega jos neki da pijem Verapamil, kaze bolje nego da se rodi ranije! Zna li neka nesto o tome, bar malo da me utesi :unsure:

Milice bitno da je bebac u redu a izacice on ne brini.

I ja ga pijem,od pre 20 dana,isto sa verapamilom.Prvo su mi ga dali kroz infuziju,a sada tablete.Jeste,izaziva jako lupanje srca,ja htela da se ugusim jednom zaboravih da popijem ver.Najbitnije sto sam htela da ti kazem,prestace ti kontrakcije,meni jesu,tako da lezi,odmaraj i pij tabletice,kazu da je lezanje najbolji lek za kontrakcije.Ajde pa javi jeli bolje...Pozdrav veliki!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.