Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kako ti je sada? Jel' se pojacava ili je isto?

Nisam sigurna, istrazujem. Javicu se ako odlucim da odem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si se uplasila nije greota da odes, plus ako ti je u blizini, ne znam odakle si. Ti si tu blizu termina, znas da ide +- dve nedelje, a oni ce te sigurno pregledati dal si otvorena, pa ces biti mirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si se uplasila nije greota da odes, plus ako ti je u blizini, ne znam odakle si. Ti si tu blizu termina, znas da ide +- dve nedelje, a oni ce te sigurno pregledati dal si otvorena, pa ces biti mirna.

Hvala ti na odg. E, mislila sam da cu se uplasiti, al' nisam, bas sam bila skoncentrisana na jacinu, frekfenciju i sl. Bile su lazne. Al su najrealnije lazne koje sam imala. 3-4 serije na razmak od oko 15-20 min, al' su bile skroooz iseckane. Veruj da mi je jedini pravi dokaz da su lazne bile samo to sto ih sad nemam, a nisam se porodila... Sad razmisljam, kako bi bilo lepo da su bile prave, sad bih mozda vec drzala klinca u rukuma. A ovako... Pa jos malo cemo se na slepo druziti... Cini mi se da mi je donekle i zao sto nisu bile prave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na odg. E, mislila sam da cu se uplasiti, al' nisam, bas sam bila skoncentrisana na jacinu, frekfenciju i sl. Bile su lazne. Al su najrealnije lazne koje sam imala. 3-4 serije na razmak od oko 15-20 min, al' su bile skroooz iseckane. Veruj da mi je jedini pravi dokaz da su lazne bile samo to sto ih sad nemam, a nisam se porodila... Sad razmisljam, kako bi bilo lepo da su bile prave, sad bih mozda vec drzala klinca u rukuma. A ovako... Pa jos malo cemo se na slepo druziti... Cini mi se da mi je donekle i zao sto nisu bile prave.

Jos malo....

I ja se tripujem svaki dan. Cak sam jednom imala i bas bolne kontrakcije. Kad krenu znaces da su prave.... veoma se razlikuju od laznih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo....

I ja se tripujem svaki dan. Cak sam jednom imala i bas bolne kontrakcije. Kad krenu znaces da su prave.... veoma se razlikuju od laznih :)

To svi kazu, al' dok ne krenu sve se cimam da li cu znati, ili cu se, kao moja jedna drugarica, (umalo se nije porodila kuci) svadjati sa muzem, da li jesu ili nisu, i u zadnjem casu popustiti, i saznati da sam na 15 minuta od drzanja bebe. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To svi kazu, al' dok ne krenu sve se cimam da li cu znati, ili cu se, kao moja jedna drugarica, (umalo se nije porodila kuci) svadjati sa muzem, da li jesu ili nisu, i u zadnjem casu popustiti, i saznati da sam na 15 minuta od drzanja bebe. :P

Ovo i nije tako loše :D :D

Taman nećeš stići razmišljati šta...kako...zašto.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo i nije tako loše :D :D

Taman nećeš stići razmišljati šta...kako...zašto.... :rolleyes:

Da, mozda je sve bila taktika... Vidis, to mi nikad nije palo na pamet. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna li iko ista o tanjici :blink:

E da, stvarno, nema je od onda. Nadam se da je sve u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zna li iko ista o tanjici :blink:

Ne :( Već šest dana je nema... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne :( Već šest dana je nema... :blink:

Pa sigurno se porodila cim se ne javlja. Daj Boze samo da je sve proslo lako!!! :mellow:

Kako vi zene podnosite ove promene vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sigurno se porodila cim se ne javlja. Daj Boze samo da je sve proslo lako!!! :mellow:

Kako vi zene podnosite ove promene vremena?

Meni bome ovo zahlađenje jako prija. Jutros sam išla da vadim krv oko 7h i baš je bilo sveže, pa sam nakon što sam završila, jedno petnaest minuta sama stajala ispred Doma zdravlja i udisala svež vazduh :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa svakako je prijatnije od onih zega...

Samo sto se meni uzasnoooo spava!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa svakako je prijatnije od onih zega...

Samo sto se meni uzasnoooo spava!!!

Ja sam smislila da danas čim završim sa poslom i ginekologom, odem lepo kući, legnem i spavam do sutra :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjica mozda jos nije nasla vremena da se javi, mislim da se druzi s bebicom. :rolleyes:

Vreme prija, mada jes malo smo pospaniji. Mene sinoc nesto mucila gorusica. To sam primetila od 8-og kao da se pojacala, ranije je bilo samo malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, zenske! Ja sam konacno zvrsila generalno sredjivanje stana. Pripreme za bebe finisiram, pa polako...

Vidim i vi ste dobro, sto mi je drago... ;) Prija lepo vreme, mada je volim kada je toplije... :rolleyes:

Sto se Tanjice tice, sve je to super. Samo ne stize da se javi... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ev i nas;)....Danas bila na ctg i uz kod moje doktorice a onda u bolnicu na pripremni razgovor za porod,kad tamo opet praksa ctg i uz,zamalo da ne zaspim:)...Sve je dobro hBogu..Na kraju svega pitam ja a mogu li vidjeti salu gdje se porodja,kaze meni ona teta pa vidjela si reko MOOOOOLIM KAD?,kad ono ko hotelska soba,puno nekih spravica,veliki bracni krevet,tv,pice ja mislila ondje se neke vjezbe rade:)..Dosla kuci,legla da odmorim i cijelo vrijeme sanjam te sobe,iz glave mi ne izlaze,tek sad vidim da se termin primakao,uhhhhhhhhh

Jao, blago tebi... :rolleyes: Sta znaci organizovana i brizna zemlja, ovde - sacuvaj Boze... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se iznenadila iskreno,zamisljala sam hladne neudobne krevete,mislim ono sve najcrnje vezano za porod i bol ali je samo jedina steta sto su tako malo iskoristeni,ev kad sam ja bila sve sobe prazne,sala za carski rez,cccc...

I zao mi je sto sve zene nemaju takve uslove,a kako je kod vas je li vise zena zajedno u sali ili??Ma vjerujem da mi tada nece biti nista bitno niti cu sta primjetiti samo da se porodim:)..

Pojma nemam kako je kod nas, videcu sta ce da me zadesi... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene....nesto ste mi zatajile!!! Kako se drzite danas?

Kako vreme prolazi , sve mi se vise cini da cu i ja u klub GEORGINA!!! Tako mi se nesto otegla poslednja nedelja :(

Imam povremeno neke leve kontrakcije , koje ni slicne nisu onim pravim....pa se ponadam...i ono corak!!!

I tako stalno! Ovo iscekivanje je zaista uzasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene....nesto ste mi zatajile!!! Kako se drzite danas?

Kako vreme prolazi , sve mi se vise cini da cu i ja u klub GEORGINA!!! Tako mi se nesto otegla poslednja nedelja :(

Imam povremeno neke leve kontrakcije , koje ni slicne nisu onim pravim....pa se ponadam...i ono corak!!!

I tako stalno! Ovo iscekivanje je zaista uzasno!

Jos malo pa gotovo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos malo pa gotovo ;)

Daleko to malo...majku mu! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daleko to malo...majku mu! :blink:

:lol: :lol: :lol: sad ce, sad ce ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene....nesto ste mi zatajile!!! Kako se drzite danas?

Kako vreme prolazi , sve mi se vise cini da cu i ja u klub GEORGINA!!! Tako mi se nesto otegla poslednja nedelja :(

Imam povremeno neke leve kontrakcije , koje ni slicne nisu onim pravim....pa se ponadam...i ono corak!!!

I tako stalno! Ovo iscekivanje je zaista uzasno!

Ti si zena sa iskustvom! :lol: Sta mi9 da kazemo? Ko ce znati sta su lazne, a sta prave? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

De ste zemske, da vam se pridruzim. Joj, ni ja nesto nemogu da iscekam... Neke sitne konrakcije osecam, tako da mislim da necu skoro. Mada, kad sam bila na ctg u 32-goj, receno mi je da ih imam masu, ja nisam ni jednu osetila. Ko zna... Zeza me muz da se mozda sad poradjam, a da mi nije poznato. :P A to, vezano za gledanje sale, nisam cula da ima, a predavanja i sl, to se ovde placa. Jedno za dz je predavanje o dojenju, koje je svakog ponedeljka. Nisam isla, sve ce mi se objasniti kad dodje vreme. Oni su ovde, koliko sam skontala, sto prirodnije moguce. Ctg su mi u celoj trudnoci samo jednom radili, doktor me je pregledao samo jednom, i to pre 10 dana, da bi mi uzeo briseve, pa pogledao usput jesam li otvorena. Dok ne kazes da imas kontrakcije, nista. Ja sam u sredu ujutru bila kod njega, a u sredu po podne sam osetila sitne kontrakcije. Od one "velike serije" samo kako kad i to na minut osetim. Ne vrse epiziotomiju, vise vole da se zena prirodno pocepa nego da je cepkaju, i tako. Nadam se da bar vrse klistir ili sl, jer mm planira da bude sa mnom tamo, nebih volela da mi se tako nesto desi pred njim, i ako necu mozda mariti tad. Cula sam za metodu porodjaja u stojecem, cucecem obliku. Jel' nekad od vas cula, iskusila ili sl. o tome? Kazu da je prirodnija od lezanja, dete se ne bori protiv gravitacije, vec ga ona vuce, manje se zene cepaju, kvalitetnije je guranje bebe napolje, (sa istim naponom dalje se dete izbaci)... Samo mi nije jasno kako zena moze u tom stanju toliko da cuci, kako mogu da znaju kad da prihvate dete, da li zenu na samom kraju stave na sto, da tamo zavrsi porodjaj ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.