Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Caos zenskice....evo i mene u treci....Pozzz za sve... :rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos zenskice....evo i mene u treci....Pozzz za sve... :rolleyes::rolleyes:

Cao, bas lepo... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice moje ima li neka da spava ovako kao ja,sve sto citam sve sve se zale na san,da se ne mogu nagoditi a ja mogu da spavam do 11h ujutro,pa opet poslijepodne i ne mogu oci da otvorim,samo bi spavala...Ok kad vec ustanem super mi je,naviknem se ali i lako zaspim cim legnem.Mozda je do pritiska koji je cijelu trudnocu 110/70

I meni je nizak pritisak, sta znam, moze da ima veze, a ne mora... Spavaj, sta te briga! Super!

Ja se do pre otprilike meseca dana nisam budila pre 12, a povremeno sam i popodne spavala. Sada ustajem oko 9-10, mada i ranije legnem (oko 00). Pre trudnoce se nikada nisam nocu budila, a sada da. Na pocetku sam ustajala da idem u wc, pa se to prekinulo, a sada isto idem u wc i probudim se kada se okrecem na drugu stranu... Nije mi to strasno to budjenje, ako odmah posle zaspim, sto se pretezno i desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kakve vunene kape,pa od toga joj samo moze biti gore,da se oznoji sto naravno nikom nije dobro..Ok beba se topli jedan sloj vise nego mi,i istina da gubi puno temperature na glavici gdje se jos nisu formirale kosti ali ovo sto si ti pripremila je sasvim ok..Ja za koji dan idem u bolnicu na razgovor i upoznavanje sa osobljem,sobama i salama za porodjaj brr pa sam mislila tu pitati kakva su iskustva i sta oni predlazu..Ma hajd necemo puno da pogrijesimo kako god,sve to ide samo od sebe

Tako sam i mislila. Prvo mi je dete, prilično sam zbunjena i uvek sam u grču da negde ne grešim, što je valjda normalno.

Što se spavanja tiče mene je trudnoća naučila da slušam svoje telo, ono najbolje zna koliko mu sna treba. Ako ti se spava, spavaj. Kažu ljudi naspavajte se dok ne donesete na svet vaše anđelčiće, posle spavanja nema toliko. ;)

Kako podnosite vrućinu, drage moje? Ja sam apetit totalno izgubila, samo se znojim i pijem vode u enormnim količinama. Bebanica se malko spustila što omogućava malo lakše disanje, ali samo malo. Jel se vama spustio stomačić i kada se to obično dešava? Mi za dva dana ulazimo u 36. nedelju i bebanica se spustila , rekla bih, na pola puta, jer ne mogu baš sva 4 prsta da stavim ispod grudi a da ne dodirnem stomak, ali dva mogu bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam osecaj da mi se stomak spustio... A kada pricamo o odeci za bebice, celokupne brige...ja sam stvarno opustena...sigurna sam da cemo se sanci! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su benkice bezveze, nismo ih ni jednom ni koristili, bodići su zakon! naročito sad kad je leto, na kratak rukav. Mada nama su i zeke dobrano poslužile, za spavanja naročito, kad je ovako malo svežije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da znas, ja nisam ni planirala da uzimam te benkice. Pelenu i preko bodic. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da, bebac ce ti biti sve mirniji i mirniji kako bude bio veci, jer nece imati toliko prostora. Sto ga ipak nece sprecavati da te odalami po rebima, da ces se zapitati da se nije on povredio koliko te je jako sutnuo. Mm mi sad dodaje da je on mnooogo aktivniji kad ja zaspim. Mislim, ja ne osecam, al on kaze da se po dobro suta. Mozda je tako i kod tebe...

Moj bebac se uopste ne smiruje. Inace je celu trudnocu izuzetno nemiran. Mogu da sudim posto mi je treci!

Mislim da ne prodje ni pola sata a da se ne rita kao da mu nesto smeta...i to toliko da sam konsultovala i dr!!!! Naravno ona se slatko nasmejala mojim mukama i rekla da je jednostavno nemirko!

Veoma cesto ( cak i po tri cetiri puta dnevno ) osetim da stuca. I u toku tog stucanja ume veoma neprijatno da se rasteze. Sada su ti pokreti veoma bolni jer je prilicno veliki. ( prosle nedelje je imao 3500gr)

Mene vise muci to sto se cesto gusim, nemam dovoljno vazduha kad hocu da udahnem, i sto imam puls i do 110 otkucaja u minuti.

Ima li ko takvih problema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e takav je i moj Pavle bio ....

A jesi li imala problema sa disanjem...

mene to uzasno nervira!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali neko neke vesti o Tanjici????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali neko neke vesti o Tanjici????

I mene zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toliko stranica sam pročitala, iščekujući da se porodila Tanjica i sada nikavih vesti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imali neko neke vesti o Tanjici????

Tanjice???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjica je sto posto prezauzeta bebicom i sobom!!! :lol: Da kazem, bas mi se javlja... :lol::P

Ja uopste ne brinem za odecu, inace sam neko ko je veliki detaljista i sve volim da znam i vidim kako ce biti, sto je cudno... Sestra mi ima male klince i ostavila sam njoj da kupi sta hoce za iznosenje iz bolnice, jer ima iskustva...ja stvarno ne znam sta bih sada isplanirala. A za kuci imam puno stvari, pa kad' proradi majcinski instikt -necemo pogresiti!!!

I ja glasam vise za bodice - prakticnije je nema sta! I tetka zna nesto... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neka od vas problem sa disanjem?Ja nocas pored otvorenog prozora spavala,pa me strah,razbolecu se.Ali jednostavno se ugusih ako ga ne otvorim.... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene vise muci to sto se cesto gusim, nemam dovoljno vazduha kad hocu da udahnem, i sto imam puls i do 110 otkucaja u minuti.

Ima li ko takvih problema?

Meni je pre trudnoće puls bio oko 90. Sada piči i do 120, mada se uglavnom drži tu negde na 110. E sad, ja to nisam ni pominjala doktorki pošto nemam nikakve tegebe zbog toga. Ne bih ni osetila da je povišen, nego mi onaj nesretni digitalni merač pritiska pokaže svaki put i puls.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: danas se grozno osecam...i jedva cekam da prodje ovaj dan!!!

Bilo mi je pomalo smesno, kad sam citala tekstove zena koje su kukale da jedva cekaju da se porode :unsure: a sada ja ocajnicki iscekujem taj momenat!!!

Mozda je to zbog ovog glupog vremena!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice disanja sinoc sam imala osecaj da cu se ugusiti.Nisam mogla ni da sednem ni da legnem...nista.

A bila sam i umorna jurili smo neke tepihe.Uzas kad imas izbor izmedju dve radnje. :angry:

I celu noc sam se otkrivala i vrtela,a mm me pokrivao i rekao da ce mi uzeti onaj dzak za bebe. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, imam neke kontrakcije, malo su drugacije od onih do sad. Ne smanjuju intenzitet iako se pomeram, i tvrdji mi je stomak nego do sad. Nisu narocito bolne, al nisu ni prijatne. Sto se tice vremenskog intervala, i tu su cudne, skoro da nema razmaka, tacnije uhvati me bol 20 sek, pa popusti 10, pa uhvati 10, pa popusti 5 i tako u krug. Inace, klinjo se takodje malo razmrdao. Zelim da cujem vasa misljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bem li ga, on bi valjda trebalo da se umiri ako ce napolje. Mozda su to te pripremne kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, imam neke kontrakcije, malo su drugacije od onih do sad. Ne smanjuju intenzitet iako se pomeram, i tvrdji mi je stomak nego do sad. Nisu narocito bolne, al nisu ni prijatne. Sto se tice vremenskog intervala, i tu su cudne, skoro da nema razmaka, tacnije uhvati me bol 20 sek, pa popusti 10, pa uhvati 10, pa popusti 5 i tako u krug. Inace, klinjo se takodje malo razmrdao. Zelim da cujem vasa misljenja.

Da odes ti u porodiliste, za svaki slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da odes ti u porodiliste, za svaki slucaj?

Neka, iskuliracu do ujutru, valjda ce proci. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neka, iskuliracu do ujutru, valjda ce proci. Hvala.

Kako ti je sada? Jel' se pojacava ili je isto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.