Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Maki zar ces imati snage za pranje i peglanje pelena? :blink:

Ja nisam jos odlucila sta cu, kazu da je pampers spas. A za taj bol ne znam sta bi moglo biti, mozda znaju starije trudnice.

Da li si pokupovala sve u apoteci sto treba i za tebe u porodolistu a i za bebca. Jel si sve nasla ili se nesto tesko nalazi, da znam da trazim na vreme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da cu imati snage.A tu je i svekrva koja obozava da pegla. :lol:

Nisam ljubitelj pampersa,nekako ih poistovecujem sa uloscima.Poludim od njih tih nekoliko dana.

A na vezbama pedijatrije(zavrsila sam Visu medicinsku) nam je profesorka rekla NE pampersu.

Sto se tice kupovine jos nisam nista kupila sve racunam ima vremena... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,sad sam malo citala ove teme -POSLE PORODJAJA- , a bolje da nisam.

Najvise me zgrozilo ovo opadanje kose za koje sam cula i ranije...vidim da tamo niko ne pise mesecima pa rekoh da vidim sta vi zenske mislite :o

Moja je ceo zivot tanka i slaba ,ali duga,sad u trudnoci je propala nenormalno,svaka dlaka mi se cveta fuj,krajevi odvratni,sad jos kad bi mi otpala ja bih bila celava...straaasno straaasno :(

Sad sam se bas ...uh...i jos spominju neku kilu na stomaku,otoke i dalje i svasta nesto...vise ne idem na tu temu :(

Ne citaj to! Sta ce ti? :angry: Uf, sta sve moze da se desi... Misli pozitivno! I meni je kosa tanka i slabasna, a duga. Ako bude bas losa posle porodjaja, ja cu je malo skratiti.

Srecno sutra, tj. na porodjaju!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu siroki povoj bez pampersa,osim kad negde idemo i nocu.

SanjaRuska,termin mi je od 1-14.avgusta. :blink:

Ja bi volela da to bude isto 9.8 i da mm dobije najlepsi poklon.

Nego da vas pitam nesto,osetim povremeno neki bol dole u dubini(u vagini),al ga objasnih :rolleyes:.Jel to znaci da se grlic skracuje?Znaci bol je samo povremeno i ne traje dugo.

Ne znam sta bi taj mogao da bude. Ali sam pobornik toga da se pri svakom bolu treba obratiti lekaru, sto je sigurno - sigurno je. Ne znam boli li kada se grlic skracuje, ali znam da ne mora jer mene nije bolelo, a gotovo ga nemem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako ce vam bti lakse moja je nikad gusca i nikad gora :) inace za mene je uzas gusta kosa kao moja u trudnoci je bila divna ne toliko gusta laka za odrzavnje a sad ko kakv konj kad rep zavezem ima u njemu 5 kg :) posudicu vam ako zelite imam za 5 glava kose :D

Moze,taman da je nadogradim :)

Zene ja se odjavljujem,posle rucka odoh u betaniju,drzite mi fige i javljam vam se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze,taman da je nadogradim :)

Zene ja se odjavljujem,posle rucka odoh u betaniju,drzite mi fige i javljam vam se!

Srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja se odjavljujem,posle rucka odoh u betaniju,drzite mi fige i javljam vam se!

Zelim ti svu srecu, i da se sto pre javis sa lepim vestima!!!

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, ima li sta novo? (vezano za tanjicu) Kod mene i dalje nista. Guramo kolenima i stopalima malo tamo, malo vamo, i to je to... Joooj, kako me neko ludilo uhvatilo pre neko vece, posvadjala sam se sa dragim zato sto mi nije odgovarao na pitanja onako kako sam ja htela. Konkretno je bilo reci oko porodjaja. Nisam znala da me je toliko frka, al' sad, kad je to proslo, opet mi se cini kao da mi nije frka... Neznam... Ma hormoni su cudo! I sinoc... Bila sam besna! Zasto, nemam pojma, al' mi je trebalo dobrih 2-3 sata da se smirim, al' posle toga, kao da nije nista bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja bih bodic kratki rukav. Mada mozda bolje ono odelce izjedna sa kratkim rukavima i nogavicama, a dole carapice. Mozes ponete tanji frotir da ga pokrijes ako bude potrebno. Verovatno ga nosis u nosiljci. Pa pelenu preko, tako sam vidjala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I, ima li sta novo? (vezano za tanjicu) Kod mene i dalje nista. Guramo kolenima i stopalima malo tamo, malo vamo, i to je to... Joooj, kako me neko ludilo uhvatilo pre neko vece, posvadjala sam se sa dragim zato sto mi nije odgovarao na pitanja onako kako sam ja htela. Konkretno je bilo reci oko porodjaja. Nisam znala da me je toliko frka, al' sad, kad je to proslo, opet mi se cini kao da mi nije frka... Neznam... Ma hormoni su cudo! I sinoc... Bila sam besna! Zasto, nemam pojma, al' mi je trebalo dobrih 2-3 sata da se smirim, al' posle toga, kao da nije nista bilo...

Nisu ni moji hormoni bolji...ja sam non stop nesto nakrivo nasadjena. Pogotovo kad je vrucina. :)

Nadam se da ce me brzo proci jer verujem da sam nesnosna!

Najvise me nervira sto bih ja sve...a slabo sta mogu, pa me to jos vise nervira....

Sto se tice iznosenja...ja sam spremila bodi sa kratkim rukavima i odelcekoje je tanko...ako bude preko 30, onda ce mu doneti samo odelce koje je je sa kratkim nogavicama i sa kratkim rukavima (kombinezon)

A iznecemo ga u auto sedistu ( nosiljci ).

Meni se ovo priblizava Bogami!!!! A meni se cini kao da imam jos dva meseca do kraja. Koliko mi se zurilo u 32, 33 nedelji....toliko mi sad nesto sve daleko. Kao " ma imam ja jos vremena "

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene. Pa koliki su vam stomaci. Moj narasto i kao da je stao, a usla sam u 8mi.? Mala je i dalje mirna, ponekad se javi. A vasi se laktaju i sutiraju :huh:

Joj ne mogu da docekam uz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene. Pa koliki su vam stomaci. Moj narasto i kao da je stao, a usla sam u 8mi.? Mala je i dalje mirna, ponekad se javi. A vasi se laktaju i sutiraju :huh:

Joj ne mogu da docekam uz.

Bitno je da se javi i da znaš da je sve ok. Svaki bebac je drugačiji, neki vole da šutiraju, a neki ne. Meni recimo Tisa razbija danima, bukvalno odskočim kad me šutne, a onda dva dana mirna k'o bubica. Čak me uhvati panika koliko je mirna, pa je malo mrdnem, pritisnem, čisto da se javi. Evo trenutno mi već satima bukvalno nabija nogice u dijafragmu, a juče je bila skroz mirna :rolleyes:

Tako da, nemoj da brineš. Možda bude isto tako miran bebac i kad se rodi, a to ti sigurno neće smetati :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zenske, sad mi je lakse. I ne cu se buniti ako stvarno bude mirna i kad se rodi. Mada nek bude i nemirna samo da je sve u redu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, stvarno, kakvu garderobicu spremate za izlazak po vrućinama? Meni neko reče da treba ipak poštovati spisak i spremiti vunene kapice i ostalo što je meni malo suludo! Kao beba nema samokontrolu temperature, pa je treba utopliti. Ok, ali avgust će biti.... Ja sam pripremila nekoliko bodića sa kratkim i nekoliko sa dugim rukavima, klasične pižamice, čarapice i pamučne kapice. Pa valjda je to to :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu ni moji hormoni bolji...ja sam non stop nesto nakrivo nasadjena. Pogotovo kad je vrucina. :)

Nadam se da ce me brzo proci jer verujem da sam nesnosna!

Najvise me nervira sto bih ja sve...a slabo sta mogu, pa me to jos vise nervira....

Sto se tice iznosenja...ja sam spremila bodi sa kratkim rukavima i odelcekoje je tanko...ako bude preko 30, onda ce mu doneti samo odelce koje je je sa kratkim nogavicama i sa kratkim rukavima (kombinezon)

A iznecemo ga u auto sedistu ( nosiljci ).

Meni se ovo priblizava Bogami!!!! A meni se cini kao da imam jos dva meseca do kraja. Koliko mi se zurilo u 32, 33 nedelji....toliko mi sad nesto sve daleko. Kao " ma imam ja jos vremena "

E, i meni se nenormalno zurilo, pogotovo u 36/37. Non stop sam mu govorila kako bi bilo lepo da izadje da se druzimo i sl. I sad mi se malo zuri, lakse je kad si sam sa sobom, al' opet, neznas dok ne vidis.

A sto se tice iynosenja bebca, ja sam spremila samo kratki rukav, al sad kontam da bi bilo bolje i nesto preko da ponesem, sa dugim. Cebence neko tanko sam isto spremila, lakse mi je slojevito da ga obucem, ako mu je vrucina lako cu skinuti. Inace, ovde preporucuju da dete oblacis naspram sebe. Ako je vama ugodno u kratkom rukavu, tako obucite i dete, ako vam je pak zima, onda i njega obucite. Kad sam rekla "vam" mislila sam na dve tri osobe, a ne da se gleda po nekome kome hormoni luduju. Meni je non stop vrucina. Ima vec mesec dana kako sam bez rukava, kako se topim i sl. dok pored mene MM sedi u bodiju sa dugim rukavima. To mi se i ne cini kao merodavno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene. Pa koliki su vam stomaci. Moj narasto i kao da je stao, a usla sam u 8mi.? Mala je i dalje mirna, ponekad se javi. A vasi se laktaju i sutiraju :huh:

Joj ne mogu da docekam uz.

Jovan, je divljao do oko osmog. Sad ume da prodje ceo dan da se samo kako kad mal'ko protegne i to je to. I odprilike, svake druge, trece noci, pre nego sto zaspim, sutne par puta u rebra, cisto da ne zaboravim sta je to trudnoca. Ako ce te smiriti, kupi metar koji snajderke koriste i meri stomak od pubokalnih dlacica do rebara. (od pocetka do kraja stomaka) Broj centimetara treba da je priblizan broju nedelja trudnoce. Ja, licno, neprimecujem da mi stomak raste, sve dok ne pokusam da obucem nesto sto sam nosila pre mesecak. Npr. Pocetkom osmog sam uspevala da zasnjiram 3, 4 trenerke. Pre neki dan mi je trebala jedna, ja iz zezanja, da je zasnjiram, ma ni u snu, falilo mi je jedno10 centimetara da sastavim snjir, a kamoli zasnjiram.

I da, bebac ce ti biti sve mirniji i mirniji kako bude bio veci, jer nece imati toliko prostora. Sto ga ipak nece sprecavati da te odalami po rebima, da ces se zapitati da se nije on povredio koliko te je jako sutnuo. Mm mi sad dodaje da je on mnooogo aktivniji kad ja zaspim. Mislim, ja ne osecam, al on kaze da se po dobro suta. Mozda je tako i kod tebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjica se sigurno do sada porodila. :lol:

Juce sam sa majkom rezervisala krevetac,posteljinicu i sve sto ide uz to. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjica se sigurno do sada porodila. :lol:

Juce sam sa majkom rezervisala krevetac,posteljinicu i sve sto ide uz to. :lol:

Dobro jutro...

:rolleyes: Bas lepo za stvarcice, to je milina... :wub::wub::wub:

Da, da sta li radi Tanjica??? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.