Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam se baš suzdržavala, jer i inače imam problem sa raznim tetkama i babama koje su zamislile da je ceo svet njihov, pa se jako lako posvađam i onda mi ceo dan prođe u nekom frustu, besu...pa davim i prijatelje i muža... Jutros sam svakako već bila nervozna što uopšte moram da stojim tamo, pa sam umesto svađanja upotrebila smešak i samo još više pokazivala i mazila stomak. Mislim da im je to bilo mnogo gore - mogu da pričaju i komentarišu šta god hoće, al' ja sam ipak ušla prva :P :P

Ja se uopste ne osvrcem na zlurade komentare...vazno je da si ti to obavila, a njoh ko j...

Imam i ja babu koja je isto tako neotesana i samoziva kao i taj skup baba ispred supa!!! Tako da ne moram nikud da idem da bih to dozivela!

Samo jedan mali glupi primer. Jednom sam joj ostavila klince da ih pripazi jer sam morala hitno da obavljam nesto po gradu. To se oduzilo do pola 4. Kada sam se vratila klinci su me docekali izgladneli u dvoristu. Pitala sam je zar nije nista kuvala ni sebi za jelo, a ona ce " pa ja sam rucala jos u 12, otkud ja znam da hoce i oni"

Eto toliko o babama( to je inace moja baba, koju sam primila da zivi kod mene da ne bude sama )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu saaam :) idem sad opet na CTG ,javljam se kad stignem :wub:

Ajd da se kladimo da ces najkasnije sutra imati Luku u rukama...sada se i meni nesto JAVLJA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, i to sto kazes... Ja u kupovinu ni necu, sestra mi je juce odvojila za bebu sve do 6 meseci! :P Sve je lepo, tako da cu ja uskoro samo da kupim higijenu za porodiliste i bebu, da se spakujem i mirna sam. A kad' odem u porodiliste, mama ce sve to da opere, sredi... Samo je jedna majka!!! :D:wub:

ZIVELE MAME...to je i moj moto.

Mada sam ja sve sama to oprala i opeglala...to mi je nekako sto kazu Sarajlije MERAK!!!

Nista sladje od tih majusnih stvarcica!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad god udjem na temu nadam se da se Tanjica porodila kad ono jok. :P

SanjaRuska mom muzu je rodjendan 9.8. ;)

Ja nisam odredila datum nesto nemam osecaja kad cu...

Nisam ;) lencuga moja maaaala :lol:

U svakom slucaju hvala drage moje baba vange, ali mislim da te vase prorocanske moci

oslabe kad ste u drugom stanju :lol::lol::lol:

Sad kad se moj Luka rodi na Vidovdan :rolleyes:

Ja vam od srca savetujem da se ne nadate ranijem porodjaju pogotovo ako ste prvorotke,meni su cak rekli da mirujem,nosim pojas,jer cu ranije da se porodim...kad ono cvrc :angry: bezveze sam prelezala pola trudnoce...

Jaoj jedva cekam da dodjem kuci ,legnem na krevet i pored sebe stavim bebana i samo da ga gledam....

Konacno zahladjenje najavljuju,hvala Bogu,ja mislim da je meni toplije nego obicnim smrtnicima za jedno deset stepeni :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZIVELE MAME...to je i moj moto.

Mada sam ja sve sama to oprala i opeglala...to mi je nekako sto kazu Sarajlije MERAK!!!

Nista sladje od tih majusnih stvarcica!

Slazem se :rolleyes: ja kad sam peglala sva sam se rastopila :wub:

pegla mi pokrije benkicu ,taman :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jojj Tanjice ne bi ti rekla, ali moram ti jos tu :) pa nemoj da se nerviras tako je kiki bila, i novosadjanka cini mi se bilo i barbarica nekad... sve je to indiviudualno, isto su i meni rekli nosila sam pojas mirovala nisam jer nisam imala mira, i na poslednjem pregledu dr.mi kaze ooo mi cemo da preguramo termin to je bilo u 31.nedelji ja sledeci pregled nisam docekala porodila sam se u 35. tako da nema pravila bebe diktiraju mame su tu samo da ih poslusaju i rode :) kad su ti rekli da je zadnji rok da te porode ? dodji ti kod mene kod nas je hladno da se ne moze izdrzati juce klima hladi umire se danas na 27 i opet hladno :)

Ja jos tu ,da :lol: ma nema veze,tako sam ja i Kikirikiju govorila pa me je ona zezala -Preneces i ti ,i ti ces biti Georgina - i eto...ispala u pravu...

Ma i ja sad znam za ubuduce da ni u kakve prognoze i nagadjanja ne verujem.Kad bude bice, nego je meni vec dosta sebe da gledam u ogledalo ( sve nekako zivim u nadi da cu kad se porodim iste sekunde biti mrsava kao pre xaxaxaaxax :lol::lol: )

Nada poslednja umire :)

Ma svaka cast onome ko izmislio klimu,nama sad radovi u toku gore pa su nam je skinuli majstori :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub::wub::wub:

Slazem se :rolleyes: ja kad sam peglala sva sam se rastopila :wub:

pegla mi pokrije benkicu ,taman :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke. Evo imam pitanja za vas.

Posto cemo se sve, vecina, poroditi u avgustu kad je vrucina, dal cete koristiti bebcima pampers od pocetka ili bar prvi mesec samo obicne tj. tetra pelene.? Babica nam je to spomenula pa sam se zapitala, od vrucine i tri sloja pelena, ne daj boze neke infekcije a ovako je malo zamarajuce menjati, prati i peglati.?

Drugo tu garderobicu sto se dobile ili vec kupile jel perete u masini zajedno sa vasim stvarima ili kako vec, sta koristite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke. Evo imam pitanja za vas.

Posto cemo se sve, vecina, poroditi u avgustu kad je vrucina, dal cete koristiti bebcima pampers od pocetka ili bar prvi mesec samo obicne tj. tetra pelene.? Babica nam je to spomenula pa sam se zapitala, od vrucine i tri sloja pelena, ne daj boze neke infekcije a ovako je malo zamarajuce menjati, prati i peglati.?

Drugo tu garderobicu sto se dobile ili vec kupile jel perete u masini zajedno sa vasim stvarima ili kako vec, sta koristite?

Cao... ;) Ja cu sve :lol: - pampers i siroki povoj. Kod nas su od skoro izbacili siroki povoj, odnosno ne savetuju ga; ali imam privatne dobronamerne savete nekoliko lekara da ipak stavljam. Na kraju, sigurno nece da steti. Iskreno, strah me je da ne stavljam i posle se kajem. Imam i sada dosta bebica u okruzenju i mahom im majke ne stavljaju sirok povoj. Znaci, dodje mu da sam odlucis... I da, nisam cula da ove iko stavlja samo pamucne pelene. Lenje majke...salim se, ne znam zasto.

Garderobu cu prati odvojeno sa merix praskom, koji i mi koristimo. Za omeksivac jos nisam odlucila. Ili cu chicco ili necu ni jedan. Nama su u skolici savetovali da ne koristimo nista. I inace cu sve da perim odvojeno, kupila sam i posebnu korpu za prljav ves.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Siroki povoj se podrazumeva, nego mi zao da po ovoj vrucini ima jos i pampers...

Znaci odvojeno e sad pitanje koliko treba cekati da se napuni jedna masina samo za bebca? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ljudi...pada kisa! Nikada joj se nisam vise obradovala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Siroki povoj se podrazumeva, nego mi zao da po ovoj vrucini ima jos i pampers...

Znaci odvojeno e sad pitanje koliko treba cekati da se napuni jedna masina samo za bebca? :blink:

Pojma nemam... Kazace nam se samo kad' dodje vreme... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim trudnicama :) da li je jos neka trudnica kao ja :( :( :( u osmom sam mesecu i prosto mi je krivo sto nemam sve trudnicke simtome sem ponekad grceve u listovima ali i to je nestalo.... U pocetku sam imala mucninu, osecala malo nadutost i nista vise cak sam samo dva tri puta povracala za razliku od moje sestre :) koja je bila prava trudnica :) pozdrav :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok. Siroki povoj se podrazumeva, nego mi zao da po ovoj vrucini ima jos i pampers...

Znaci odvojeno e sad pitanje koliko treba cekati da se napuni jedna masina samo za bebca? :blink:

Što se tiče veša, vrlo brzo se to napuni, vidjećeš...samo pamučne pelene, koje ćeš koristiti za sve i svašta, bar 5 dnevno...peškiri, bodići...ali ti možeš i ostale bebine stvari da iskuhavaš, tako da vjerovatno ćeš samo te stvari svaki drugi dan da uključuješ...

Široki povoj smo koristili prva II mjeseca, uz pampers, jeste da je rožen u oktobru i nije bilo vruće...

Posavjetuj se sa pedijatrom..ali vjerovatno ćeš morati, možda samo I mjesec...mada i pampers služi kao široki povoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svim trudnicama :) da li je jos neka trudnica kao ja :( :( :( u osmom sam mesecu i prosto mi je krivo sto nemam sve trudnicke simtome sem ponekad grceve u listovima ali i to je nestalo.... U pocetku sam imala mucninu, osecala malo nadutost i nista vise cak sam samo dva tri puta povracala za razliku od moje sestre :) koja je bila prava trudnica :) pozdrav :)))))

Pa zar ovo sve što si napisala nije super??? Zamisli da ti je muka, da si otečena, ga imaš gorušicu.... :D onda bi govorila jooooj a zašto baš ja..... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice samo da vam se javim,ja sam danas usla u 28 nedelju i eto me u trecem trimestru :rolleyes: ,pozdrav za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice samo da vam se javim,ja sam danas usla u 28 nedelju i eto me u trecem trimestru :rolleyes: ,pozdrav za sve

dobro dosla u "najduzi trimestar" ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjice....spavas li? ILI>>>> :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tanjice....spavas li? ILI>>>> :unsure:

Ma garant spava :):lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage trudnice samo da vam se javim,ja sam danas usla u 28 nedelju i eto me u trecem trimestru :rolleyes: ,pozdrav za sve

Pozdrav! Dobrodosla... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Violeta. Z, pa u cemu je "problem"...? :mellow: Shvatila sam, nije problem, ti hoces da nam se pohvalis??!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma garant spava :):lol: :lol: :lol:

Hahahahah spaaaavam,prvi put sam prespavala noc lepo...one vrucine me ubise...

Ova kisa je divna,kad bi ovakvo vreme duze potrajaloooooo :)

Zelim dobrodoslicu svim novim mamama :wub:

Ja sutra odoh u Betaniju,ostavice me verovatno za ponedeljak za indukciju (osim ako se nesto ne promeni,a neeeeceee ) :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,sad sam malo citala ove teme -POSLE PORODJAJA- , a bolje da nisam.

Najvise me zgrozilo ovo opadanje kose za koje sam cula i ranije...vidim da tamo niko ne pise mesecima pa rekoh da vidim sta vi zenske mislite :o

Moja je ceo zivot tanka i slaba ,ali duga,sad u trudnoci je propala nenormalno,svaka dlaka mi se cveta fuj,krajevi odvratni,sad jos kad bi mi otpala ja bih bila celava...straaasno straaasno :(

Sad sam se bas ...uh...i jos spominju neku kilu na stomaku,otoke i dalje i svasta nesto...vise ne idem na tu temu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene,sad sam malo citala ove teme -POSLE PORODJAJA- , a bolje da nisam.

Najvise me zgrozilo ovo opadanje kose za koje sam cula i ranije...vidim da tamo niko ne pise mesecima pa rekoh da vidim sta vi zenske mislite :o

Moja je ceo zivot tanka i slaba ,ali duga,sad u trudnoci je propala nenormalno,svaka dlaka mi se cveta fuj,krajevi odvratni,sad jos kad bi mi otpala ja bih bila celava...straaasno straaasno :(

Sad sam se bas ...uh...i jos spominju neku kilu na stomaku,otoke i dalje i svasta nesto...vise ne idem na tu temu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojke. Evo imam pitanja za vas.

Posto cemo se sve, vecina, poroditi u avgustu kad je vrucina, dal cete koristiti bebcima pampers od pocetka ili bar prvi mesec samo obicne tj. tetra pelene.? Babica nam je to spomenula pa sam se zapitala, od vrucine i tri sloja pelena, ne daj boze neke infekcije a ovako je malo zamarajuce menjati, prati i peglati.?

Drugo tu garderobicu sto se dobile ili vec kupile jel perete u masini zajedno sa vasim stvarima ili kako vec, sta koristite?

Ja cu siroki povoj bez pampersa,osim kad negde idemo i nocu.

SanjaRuska,termin mi je od 1-14.avgusta. :blink:

Ja bi volela da to bude isto 9.8 i da mm dobije najlepsi poklon.

Nego da vas pitam nesto,osetim povremeno neki bol dole u dubini(u vagini),al ga objasnih :rolleyes:.Jel to znaci da se grlic skracuje?Znaci bol je samo povremeno i ne traje dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.