Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

da znas da ne znam kako cu docekati 8 ujutru!!!

Joj, javi obavezno sta si uradila! Drzim ti palceve da ti ispadne najbolje sto moze. Javljaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da je milicaivuk otisla kod dr i da ce sve biti ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

Bila sam kod lekara, srecom, nije nista strasno!!!!!

Dr se uplasila da se nisam pocela otvarati, al srecom nista od toga! Zakljucak je da moram malo vise da mirujem!!!

Bebac je porastao ima 1500gr, i dugacak je 41cm.

Lezi poprecno, sa nogama iznad glave!!! Jako je smesan!!!

post-39151-1304421120_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemoze pre idem sad u petak da zakazem CR tako da mi idemo ranije uvek cim u 9 to je to .....

aaa nisam znala da ces CR .. Meni jos 24 dana do termina ,sporo mi prolaze ovi dani :/

Milice super sto je sve ok ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

Bila sam kod lekara, srecom, nije nista strasno!!!!!

Dr se uplasila da se nisam pocela otvarati, al srecom nista od toga! Zakljucak je da moram malo vise da mirujem!!!

Bebac je porastao ima 1500gr, i dugacak je 41cm.

Lezi poprecno, sa nogama iznad glave!!! Jako je smesan!!!

Super, bas mi je drago da je sve u redu! Odmaraj i uzivaj, pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, planirate li u skolicu za trudnice???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bio je upis u Zmaj Ognjena Vuka al meni trece i jos cr koji cu al mogla sam da idem ...

I meni je trece. Ja sam zvala u Zmaj Ognjena Vuka, pocinje cini mi se u petak. Ne znam da li da idem...

Svim prvorotkama od srca to savetujem, zaista je fantasticna priprema za sve sto Vas ceka! Od porodjaja, preko prvog susreta sa bebom pa sve do nege kako bebe tako i same porodilje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima!

Ja sam u 30-oj nedelji, sad su pocele neke stvari da mi smetaju, do sad je sve bilo super i bez vecih problema. Valjda je vreme i ja da osetim malo tezinu trudnoce. Nocu ne mogu bas da se namestim u neki zgodan polozaj, pa se vrtim po celu noc, ujutro me malo spopadnu grcevi u nogama i ponekad u toku dana osetim da me ledja boluckaju. Madjutim imam divnog muza koji je uvek spreman da pomogne i da me izmasira kad god zatreba, najbolji je. Beba ja preko dana nemirna, samo se rita, neka tako i treba. Na UZ idem 24 maja, inace doktor je rekao da je decak.

Takodje imam problemcice sa spavanjem. Sada sam vec u 35 nedelji. I pre pola 5 ujutru retko kad da zaspim. Beba je jako nemirna i bukvalno ne staje... tj. negde sam citala da ukratko receno beba ima jako malo prostora za mrdanje i da se iz tog razloga svaki pokret oseti. Pritom jako mi je tesko da se namestim u odgovarajuci polozaj jer imam bolove u kostima ( kukovi i prepone), ali vidim da nas sve prate iste slatke muke.... nesanica, cesto mokrenje u toku noci, gorusica itd. Ali tek nas cekaju neprospavane noci :D kad nam stignu nase bebice!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene, planirate li u skolicu za trudnice???

isla sam 2008 u prvoj trudnoci..

drago mi je da je sve ok, odmaraj se..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde ajde sve u rok sluzbe ....ja slabo spavam zadnjih dana hvala bogu bolova nemam evo sad krecimo ...ja malo odmaram :lol:

e pa i mi smo u radovima, sutra gletovanje, prekosutra krecenje. :) a jutros su nam dostavili krevetac i komodicu... :D sva sam u oblacima! jedva cekam bebca da docekam i mnogo mi je lepo sve ovo sad kad se nesto desava, ove male pripreme! uh! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas nesto kao pregazena.. Stefan me rastura ceo dan. kao da ce da iskoci iz stomaka kad pocne da gura.. u par navrata sam bukvalno ostajala bez daha..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene... :)

Od sinoć imam onaj tupi bol u dnu stomaka,baš neprijatan... sutra idem na kontrolu pa ćemo videti... :)

Počele su uveče i noge da mi otiču malo i ne mogu da spavam.... ufffff,baš mi je postalo teško,samo da dođe taj dan... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene... :)

Od sinoć imam onaj tupi bol u dnu stomaka,baš neprijatan... sutra idem na kontrolu pa ćemo videti... :)

Počele su uveče i noge da mi otiču malo i ne mogu da spavam.... ufffff,baš mi je postalo teško,samo da dođe taj dan... :rolleyes:

Zene moje, i meni je postalo bas tesko. Pretpostavljam, jos koji dan i gotovo. Stomak stvarno vise nema kuda. :unsure:

Cini mi se da mi je najlakse dok hodam. Ne mogu da sedim, ne mogu da lezim, nista ne mogu...Noge mi jako oticu, i bas me bole. Stomak mi je horor, samo se nadam da mi nece visiti koza do kolena kada se porodim :unsure:

Sitno žene...sitno.. Sandra možda ćeš ti i danas...taj tupi bol mi je sumnjiv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je bas neki tezak dan. Ceo dan sam na relaciji krevet-trosed-krevet!!! I naravno neizostavno mokrenje svakih 15-20min.

Napolju samo sekire sto ne pocnu da padaju.Sigurno je i to razlog ovakvog neraspolozenja!

Al sutra je novi dan! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sitno žene...sitno.. Sandra možda ćeš ti i danas...taj tupi bol mi je sumnjiv...

Jaooooo Kiki pssssstttt ,neću ja još.... idem tvojim stopama... :)

Samo sam pomislila kad je sinoć počelo da me boli,jaooo bebo nemoj još,nisam još neke sitnice kupila za porodilište... :lol:

Do sutra ću valjda izdržati,pa ćemo videti šta kaže dr... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam danas ponovo na kontroli (uz, ctg, pregled) sa sve stvarima i vratila se kuci naravno. Nema kontrakcija, na uz je sve ok, a pregled..... boleo me je jaaaaaaako, u jednom trenutku sam podigla guzu sa stola i pocela da stenjem :o ! Da li i Vas boli pregled :blink: ? Sutra idem ponovo, isto me ceka sto i danas i uopste mi nije svejedno... Rekla sam dr tacan datum kad sam ostala trudna tako da mi je termin tek sutra a do sad je bio 29-og :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Хвала свима на честиткама и лепим жељама. Видим доста вас већ броји ситно, па вам желим да све прође у најбољем реду. Јацка, честитам на бебици, надам се да нисам никог пропустила. Укратко, порођај је прошао добро, мало теже него први пут, али брже. У 14 сати сам отишла у болницу, у 18 сам била отворена скроз, пробушили ми водењак и одвели у салу. Међутим, нисам имала напоне и то ме мало намучило, јер су тад били баш јаки болови. И на крају сам се породила у 22:40, у три напона.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo danas bili kod cika doce, izgleda da mi je malo povecan secer. 16 maja su mi zakazali tzv. trougao (3 puta u roku od 2 sata vade krv) pa ako on pokaze da je to to, mora dijetica. Inace, imam 75 kg. To je, odprilike, s moje tacke gledista, trebala da bude kilaza na porodjaju, al' sta je tu je. Ja cu svakako povesti racuna sta i kako jedem, da ne zavrsim kao mali sportski tenkic. :D Inace, bebac mi je okrenuo guzicu. Sad je glavom na dole. Pitala sam ga za kontrakcije, on mi je rekao da s obzirom da je grlic materice sirok svega nekoliko cm, a za 2 meseca treba tuda da se provuce bebac, treba telo na neki nacin da se pripremi, i kontrakcije u stvari grcenjem sire lagano grlic. Samo ako postanu ustaljene ili ako se pojavi neka krv ili sl. treba da se zabrinem. Ovako je u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je za utehu nisi sama i ja sam dans vadila krv i povisen mi je secer i to me bas nervira. U petak idem kod lekara pa cu da vidim sta mi je ciniti ali ono sto je sigurno dijetica i smaracina kao i u prvoj trudnoci i na kraju u 38 nedelji rodih dete od 5kg prirodnim putem joooooooooooj samo kad se setim!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

juce i danas mi je bas nesto tesko.. probadanje je malo jace dole i stomak je TEZAK BRE MNOGO!!! ma ja sam se ofarbala, da ne idem sarena!!!

torba spakovana, mali kofer.. jos negde da ubacim pumpicu za mleko i silikonske dodatke za bradavice..

uh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se vratila iz Betanije :lol: zakazali smo termin 7.06 bravo mi

super zvonciiceee :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se vratila iz Betanije :lol: zakazali smo termin 7.06 bravo mi

Jeeej malecki ti tad izlazi :) nego malo OT ja sam provalila da imaš dve cure tek kad si mi to napisala na fejsu :D videla sam dva tikera ali sam mislila da su za jednu curu...a nisam uopšte skontala da su imena različita...silly me... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se vratila iz Betanije :lol: zakazali smo termin 7.06 bravo mi

super! Sad bar znas kad ces drzati u rukama svoju bebu!!!!

:)

Ima taj carski rez prednosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima jos su mi dali da biram doktora i spinal ....ma ekstra :lol:

Imas li koga od dr u planu, i hoces li na spinal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ima jos su mi dali da biram doktora i spinal ....ma ekstra :lol:

pa to je extra...mora da si ih zasenila :lol:

sta li ce biti sa mnom...ja idem prvi put...doktora vec imam...ih sve se brzo odvija :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.