Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Pol smo pored klasicnog ultrazvuka potvrdili i amniocentezom, tako da se nadamo jednom DECKU! A sto se tice kupovine... jao nista me ne pitaj! Ne znamo odakle da pocnemo... Meni je trenutno prioritet da spremim stvari za bolnicu, a da mi kuma nije babica u Niskom GAK-u, lutala bih od foruma do foruma jer od tri spiska koja sam uspela da pribavim nijedan nije kompletan! Izgleda da za svako porodiliste u Srbiji vaze druga pravila :wacko:

naco, sta je potrebno za porodiliste u Nisu, meni je termin za dve nedelje, pripremila sam ono univerzalno za sva por, ali nisam sigurna dali je to to posto se i ja poradjam u GAK Nis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama!

U 32-oj nedelji sam i vec neko vreme sam mnogo otecena a vec mesec dana me boli i noga (valjda sam mnogo teska :( ).

Isla sam na 4d i doktorka je videla da nosim decaka.

Ja cu se poradjati u Zemunskoj bolnici a razmisljala sam da uzmem epidural,naravno ako se beba okrene jer je od pocetka karlicno.Oce li jos neko da se poradja u Zemunskoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da prava trudnica. Ja sam u 36.nedelji i jedva cekam da upoznam moju malecku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas ima problema sa grcevima u prstima na rukama?Meni su pre par dana poceli da trnu prsti

na obe ruke.Nije toliko bolno koliko je neprijatan osecaj.Narocito osecam kako su mi jagodice utrnute i cini mi se kad bih ih ubola iglom ne bih osecala bol,toliko su utrnule. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjci ja nemam grceve u prstima, ali zato u listovima u nogama haos. Ne smem se ni protegnuti kao covek hehe.

Kako ste trudnice jutros?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje i ja da vam se pridruzim

Ja sam u 33 nedjelji...tek sam pocela da oticem...vidim obicno po stopalima i po nogama...ruke samo navecer malo oteknu..a noge kad sjedim negdje u gostima pa probam obuci obucu u kojoj sam dosla...kad ono jedvaaaa..nogice kao buhtle..

Jedva cekam da vidim svog djecaka.

Ovo mi je drugi porodjaj, prvi je prosao bez problema prirodno za 6 sati sve gotovo....a sada me pravo strah kad znam sto me ceka....bas se nekad brinem

Pritisak mi je dobar....nalazi super, sve je ok..bebac napreduje i vise nego sto treba..

Imam vec jednog djecaka....

Vec sam kupila robicu sto cu ga iznijeti..imam vec dosta stvari i od starijeg sina....

Ljubim vas sve i drago mi je da ce mo razmijenjivati iskustva

:mellow::rolleyes:

bekolino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 32 nedelja i isto imam puno stvari vec!!

Ne mogu da docekam da ga rodim. Meni je to prvo dete pa jos gore!

Samo hvala bogu ne znam kako je na porodjaju pa se ne znam ni bojati!

Sta bude bude!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naco, sta je potrebno za porodiliste u Nisu, meni je termin za dve nedelje, pripremila sam ono univerzalno za sva por, ali nisam sigurna dali je to to posto se i ja poradjam u GAK Nis

Naddice, evo sta cu ja da spremim:

1.stvari za mene: bade mantil, papuce, dva peskira, uloske, donji ves, pribor za licnu higijenu+sapun i toalet papir, musemicu ili podmetac za krevet, plasticnu casu, makazice, pumpicu za grudi tj. mleko

2.stvari za bebu: pampers, pavlovicevu mast, vlazne maramice

A uostalom ako nesto bude naknadno treablo, pa tu je tata do trkne do kuce! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravcic svima... ja sam u 8 mesecu...i bebac me stalno toliko udara da nemogu ni u setnju da odem...!!! Ima li neko takva iskustva...bojim se da ne dodje ranije do porodjaja ako je beba previse aktivna??? Ima li to kakve veze????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjice ne brini to je normalno nece on pre :rolleyes::rolleyes:

Uzivaj u svojoj bebici? Kad trebas roditi i ja sam osmi mesec:-)

mice voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je 1 Maj... i iskreno kuc kuc laka trudnoca....sve 5 :D :D ali kao sto rekoh poslednjih par dana me jako boli kad se rastegne, i nema pauze stalno je aktivna, pa sam se malo uplasila da ne izazove prevremeni :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima!

Ja sutra ulazim u 32.nedelju i osmi mesec. Vreme brzo prolazi, ali apsolutno sam srećna u iščekivanju moje male šmizle. :wub: Ovo mi je inače prvo bebče. Nadam se da ćemo jedne drugima pomoći i da nam bude lakše i da brže sve to dođe. Veliki pozdrav svima! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja sam 31 nedelja, i mene bebac udara kao lud, najvise sa desne strane u rebra, ali ja volim kad udara bar znam da je ok...

Zanima me koliko su teske vase bebice, meni je juce na uz doktorka rekla da je nedelju dana krupniji, ima 1650g, da li se pomera termin onda ili to nema veze, s obzirom da su kod mene u porodici svi bili krupne bebe!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin mi je 1 Maj... i iskreno kuc kuc laka trudnoca....sve 5 :D :D ali kao sto rekoh poslednjih par dana me jako boli kad se rastegne, i nema pauze stalno je aktivna, pa sam se malo uplasila da ne izazove prevremeni :D

Njanjice nista se ti ne sekiraj,to je normalno.Mene moja nekada toliko suta,rasteze se i ko zna sta jos radi pa celu noc ne mogu da zapim.A nekada svaki put kada sutne ja moram da piskim pa trcim u kupatilo svakih 10 minuta :angry: Pa i dok setam suta kao luda.Nekada je i jako mirna pa se javi samo par puta u toku dana. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, ja sam 31 nedelja, i mene bebac udara kao lud, najvise sa desne strane u rebra, ali ja volim kad udara bar znam da je ok...

Zanima me koliko su teske vase bebice, meni je juce na uz doktorka rekla da je nedelju dana krupniji, ima 1650g, da li se pomera termin onda ili to nema veze, s obzirom da su kod mene u porodici svi bili krupne bebe!!!

Cao, Majo

Evo ja sam u 29-oj nedelji i u cetvrtak smo bili na 4d i meni je beba krupnija nekih nedelju dana i ima 1330g. Nije mi dr nista rekao oko pomeranja termina. Od samog pocetka mi je beba bila nesto krupnija, pa je u jednom trenutku oko 22 nedelje bila ok i sada je ponovo krupnija. Tako da se to menja. Ne mora da znaci da ce tako ostati do kraja.

A mene interesuje kad otprilike beba treba da se okrene glavom na dole kod zena koje prvi put radjaju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Njanjice meni je 7.maja tu smo blizu:-))) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene interesuje kad otprilike beba treba da se okrene glavom na dole kod zena koje prvi put radjaju?

Meni se okrenuo oko 20 nedelje, a koliko sam ja citala(za vreme dok nije bio okrenut kako treba) moze da se okrene do 34 nedelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima !!!

Ja sam u 33 nedelji trece trudnoce. Rekla bih vam samo da mi je posle prvog porodjaja stomak strasno nedostajao. To je potrajalo nekoliko dana, dok se nisam navikla na to da nema vise osecaja bebice koja se meskolji. Zato uzivajte, osecaj je zaista neopisiv, zar ne?

Sto se tice kupovine ja naravno imam vec puno stvari, ali obzirom na to da imam dva decaka, a da sada ocekujemo devojcicu, moracu da kupim i poneku roze stvarcicu :) bas se radujem tome :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 29-ta nedelj trudnoce i beba mi je od pocetka okrenuta karlicni i izgleda da nema nameru da se okrece. Ne znam ni dokle da cekam...

A cula sam da u Zemunskoj bebe okrenute karlicno radjaju prirodnim putem a ne carskim! :(

pre neki dan sam bila na UZ,dr. kaze da je beba sitnija za nedelju dana i da je plodova voda na donjoj granici...

Pa sam se malo smorila....

Inace imam kontrakcije celu trudnocu....

Partusisten na 4h,Utrogestan 3x2 vaginlno,lezanje,puno vode....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica se jako rano okrenula oko 20-e nedelje, ali mi je gin.rekla da negde do 35-e se okrene.

Kako ste danas mamice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao pikice.... evo ja danas super kao i vreme sto je..... kako si ti?

Jao kad spomenuste stomak...sigurno da ce mi nedostajati... :rolleyes:

A sto se tice garderobice ja sam bas juce sve bebine stvari sto smo uzeli preprala, mada je jos ostalo par stvarcica da kupimo kao sto su pelene -sve i odelce za izlazak i tako neke sitnice (gazice,jodi sl.)! Sva se raznezim kad se bavim bebinim stvarima, tako maje i sjatke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim mamama. I moja devojcica zuri nedelju dana po kilazi i svim ostalim merama. Osecam se super, mada sad postaje sve teze i teze. ne mogu da hodam dugo kao ranije i stalno trckaram u toalet. Sto se tice grceva u nogama, postoje ali nisu toliko cesti, za to pijem magnezijum, ali sto se tice ruku, zglobovi na prstima me odkudaju, narocito nocu, kada prsti nisu toliko u pokretu.

Sto se tice okretanja bebe, negde oko 25. nedelje beba mi je bila okrenuta karlicno, ali sad se vratila u normalan polozaj. Pitala sam doktorku sta ako se opet okrene karlicno, na to mi je rekla da nesme prirodni porodjaj vec carski rez jer je dosta rizicno i za bebu i za majku. Zato se do samog porodjaja prati polozaj bebe ultrazvukom. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas idemo u savetovaliste i pregled pa cemo da vidimo koliko smo teski.... jedva cekam :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja svaki put brojim dane do pregleda, mogla bih po ceo dan da lezom i da gledam sta radi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheh takodje...pa redovno sve ispitam....i naravno obavezno trazim jednu slicicu za tatu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.