Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Uh ja bih ali za sve moram da čekam mm-a da me šeta kao kuče :( sve drugarice su mi zaposlene ii sad su na poslu kao i mm a i nemaju nešto baš toliko vremena da dolaze da bi mene šetale oko ćoška :( dođu one na kafu, ali mi je bedak da ih smaram onako umorne s posla da još i mene šetaju. Tako da odem negde ali mogla bih i više da se šetam...

Razumem te u potpunosti... moje ili rade ili studiraju pa nisu tu... <_< Izađem sama kad se nakanim jer znam da moram... Ili uhvatim mamu pod ruku pa s njom šetam.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poruka od Bebe

" Bila na CTG-u, ima lepih ritmičnih kontrakcija, a mene su stondirali inekcijama bensedina... Užas... Ne znam zašto puštaju da krvarim za džabe i sprečavaju porođaj i što ne rade CR... Ali šta je tu je. Veliki poljubac za sve vas"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poruka od Bebe

" Bila na CTG-u, ima lepih ritmičnih kontrakcija, a mene su stondirali inekcijama bensedina... Užas... Ne znam zašto puštaju da krvarim za džabe i sprečavaju porođaj i što ne rade CR... Ali šta je tu je. Veliki poljubac za sve vas"

Uh, što se zezaju...pa žena je celu trudnoću junački podnela i sad na kraju je puštaju da se toliko muči!!! Ne mogu da verujem...

:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh a ja sam bila kod dr. danas, najnoviji termin mi je 2. april u svakom slučaju je između 02.04. i 10.04. a da dodam još za one moje sumnje da ću se poroditi 26. marta...znači

MM nije tu tad,

vikend je

MM je na kursu koji se plaća unapred

i dr. mi je danas rekao da nije tu tad tako da gledam da se tad ne porodim (ovo se poslednje on našalio hehe)

P.s. A bebac danas ima 3550g :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno Kikiriki baš me duša boli što je ovako kako je :( Ma to znači da će Milana biti jedna preslatka bebica... Ista mama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh a ja sam bila kod dr. danas, najnoviji termin mi je 2. april u svakom slučaju je između 02.04. i 10.04. a da dodam još za one moje sumnje da ću se poroditi 26. marta...znači

MM nije tu tad,

vikend je

MM je na kursu koji se plaća unapred

i dr. mi je danas rekao da nije tu tad tako da gledam da se tad ne porodim (ovo se poslednje on našalio hehe)

P.s. A bebac je danas imao 3550g :D

oooooo Kikiriki pa kako su krenuli da ti pomeraju termin vidi da ne doguraš i kraj aprila ;)

OOOOO prešli ste trojku... Mašala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno Kikiriki baš me duša boli što je ovako kako je :( Ma to znači da će Milana biti jedna preslatka bebica... Ista mama ;)

Rizikuju bez potrebe...ali ja nisma dr. i to je samo moje laičko mišljenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oooooo Kikiriki pa kako su krenuli da ti pomeraju termin vidi da ne doguraš i kraj aprila ;)

OOOOO prešli ste trojku... Mašala :wub:

Uh, opasno se približilo...a nemam pojma...kad me je dr. danas pregledao, učinilo mi se kao da mi je pliće stavio ruku nego što je to ranije bilo, jel se to spusti i skrati taj ulaz...ne znam da li me razumete...Jel neko imao sličan osećaj? I šta znači da se grlić uvaljuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba je stvarno carica!!! Malo se brinem što joj odlažu porođaj, što je ne porode sad, pa će Milana da dozri tih dva dana i u inkubatoru ali da ne rizikuju, jer beba od 3 kg je već skroz super formirana beba a dva dana je stvarno ništa, toliko bi ostala i da je CR kao što će i biti. Mislim, sad je petak...jedva čekam da je čujem da je sve ok...

Potpisujem,utorak je bas daleko... :(

Pozdravi je Ana,mislicu na nju i slati pozitivnu energiju....

Kikiriki jos malo... <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam se čula sa Bebom, i mislim da su dr. grupno poludeli...oni joj zadržavaju porođaj zato što ne gledaju kolika je beba po UZ nego po menstruaciji!!! A po njihovom merenju po menstruaciji ona je sad u 36. nedelji a od sutra u 37. aaaaaaaaaaaaa ne verujem! Nadam se da će je uskoro poroditi!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog toga???? :blink: Koje gluposti,za 1dan ce se svasta izdesavat,ma sigurno... Uf,grrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, po meni je to vec i neka vrsta nemara, pa nije ona u sedmom mesecu pa da razmisljaju koliko je beba razvijena, dogurala je do devetog i pored svih problema sa sve smeskom, tih dan dva ce bebica lako nadoknaditi, a to sto se ona devojka muci kao da im nije bitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, po meni je to vec i neka vrsta nemara, pa nije ona u sedmom mesecu pa da razmisljaju koliko je beba razvijena, dogurala je do devetog i pored svih problema sa sve smeskom, tih dan dva ce bebica lako nadoknaditi, a to sto se ona devojka muci kao da im nije bitno...

Ma strašno bre!!! Preuzimaju bespotreban rizik!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

daj boze da se doktori opamete i da joj olaksaju muke....ovako muce i nju i bebu bez razloga....samo da sve prodje u najboljem redu....zelim joj puno srece....da se sto pre zavrsi porodjaj i da uziva sa svojom bebicom..... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo na site :) jas ne sum se ukljucila dolgo vreme na forumov pa eve sega sum 36 nedela , na pocetok na mart bev na lekar bebuska bese togas 2380gr doktorkata rece super napreduva i so glavata e svrtena nadole , mi kazaa poveke da se dvizam sega i po celi denovi setam :D na 24 mart sum na pregled pak ama vo bolnicata pa da vidime sto ke kazat :) kolku poveke sto se blizi vremeto za poraganje tolku me faka nekoja vozbuda uff :D imam kupeno se , se mi e spremno za vo bolnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poruka od Bebe

" Bila na CTG-u, ima lepih ritmičnih kontrakcija, a mene su stondirali inekcijama bensedina... Užas... Ne znam zašto puštaju da krvarim za džabe i sprečavaju porođaj i što ne rade CR... Ali šta je tu je. Veliki poljubac za sve vas"

Bebo izdrzaces ti sve ...takve kao ti se jednom rode i rodices jos 10 malisana isto ovako videces...sve ce proci za neki dan i ja sam uz tebe, misli pozitivno i ajde evo prosipam vodu za tobom......

Ana* prenesi Bebi moje pozdrave i pisi sta se desava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh a ja sam bila kod dr. danas, najnoviji termin mi je 2. april u svakom slučaju je između 02.04. i 10.04. a da dodam još za one moje sumnje da ću se poroditi 26. marta...znači

MM nije tu tad,

vikend je

MM je na kursu koji se plaća unapred

i dr. mi je danas rekao da nije tu tad tako da gledam da se tad ne porodim (ovo se poslednje on našalio hehe)

P.s. A bebac danas ima 3550g :D

Znaci ipak cu ja biti u pravu (tema tipovanje) xexexexe Kikiriki jos samo malo pa ces imati najlepsi uskrs sa svojim malim zekom .....a porodjaj...pih ko od sale videces :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, opasno se približilo...a nemam pojma...kad me je dr. danas pregledao, učinilo mi se kao da mi je pliće stavio ruku nego što je to ranije bilo, jel se to spusti i skrati taj ulaz...ne znam da li me razumete...Jel neko imao sličan osećaj? I šta znači da se grlić uvaljuje?

Meni je dr rekla jos prosle nedelje da mi se grlic skratio, i da je malo omeksao. Kaze da tako treba, valjda se priprema za porodjaj. kaze da se to obicno desi neposredno pre porodjaja, ali i da moze par nedelja ranije i da ne predstavlja nikakav problem. Kod mene je rizicno zbog problema koje sam imala ali posto mi neki cep jos nije ispao, sacekace par dana pa ako se nista ne desi samo po sebi indukovace mi porodjaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh a ja sam bila kod dr. danas, najnoviji termin mi je 2. april u svakom slučaju je između 02.04. i 10.04. a da dodam još za one moje sumnje da ću se poroditi 26. marta...znači

MM nije tu tad,

vikend je

MM je na kursu koji se plaća unapred

i dr. mi je danas rekao da nije tu tad tako da gledam da se tad ne porodim (ovo se poslednje on našalio hehe)

P.s. A bebac danas ima 3550g :D

Bravo Kikiriki..velika beba...

Bebo, nadam se da je sve OK...poranila sam samo da vidim ima li novosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A bebac danas ima 3550g :D

Oooo, veliki dečkonja :rolleyes: Super, hvala Bogu, samo tako nastavite!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr rekla jos prosle nedelje da mi se grlic skratio, i da je malo omeksao. Kaze da tako treba, valjda se priprema za porodjaj. kaze da se to obicno desi neposredno pre porodjaja, ali i da moze par nedelja ranije i da ne predstavlja nikakav problem. Kod mene je rizicno zbog problema koje sam imala ali posto mi neki cep jos nije ispao, sacekace par dana pa ako se nista ne desi samo po sebi indukovace mi porodjaj.

To je sluzni čep. Prostački rečeno, to ti je zapušač za matericu :) može da ti ispadne i da ne primetiš, ili može da ti ostane na vešu, to je sluz prošarana krvlju tako nekako izgleda. E kad ti to ispadne, ako već nije e onda u narednih 7-10 dana će ti krenuti porođaj, znači može i taj dan, a može i za 6 dana.

Heh nije uvaljiv, nego je uloživ, tako mi piše u nalazu, i ne znam da li je to dobro?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo, veliki dečkonja :rolleyes: Super, hvala Bogu, samo tako nastavite!

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sluzni čep. Prostački rečeno, to ti je zapušač za matericu :) može da ti ispadne i da ne primetiš, ili može da ti ostane na vešu, to je sluz prošarana krvlju tako nekako izgleda. E kad ti to ispadne, ako već nije e onda u narednih 7-10 dana će ti krenuti porođaj, znači može i taj dan, a može i za 6 dana.

Heh nije uvaljiv, nego je uloživ, tako mi piše u nalazu, i ne znam da li je to dobro?

Nisam primetila da mi je cep ispao, mozda i jeste. I meni pise da je uloziv, ali mi dr nije spomenula taj termin, vec mi je na pregledu rekla da sam malo otvorena i da je grlic skracen. To je valjda to. Ali cu u ponedljak za svaki slucaj pitati doktorku da mi detaljnije objasni, pa cu ti napisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam primetila da mi je cep ispao, mozda i jeste. I meni pise da je uloziv, ali mi dr nije spomenula taj termin, vec mi je na pregledu rekla da sam malo otvorena i da je grlic skracen. To je valjda to. Ali cu u ponedljak za svaki slucaj pitati doktorku da mi detaljnije objasni, pa cu ti napisati.

Pogledaj na temi pitajte ginekologa, pitala sam Enav šta znači uloživ.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj na temi pitajte ginekologa, pitala sam Enav šta znači uloživ.

Hvala ti! Videla sam, ali tek sad mi nista nije jasno :unsure:

P.S. Jel' znas kako je Beba, jesu li se lekari napokon smilovali i porodili je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.