Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja samo da virnem da vidim je l' ste sve dobro.Lepo mi da vas citam ovde,i secam se kako je to bilo(ne tako davno:)Good luck,zenske,pa da slavimo uskoro:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sto se tice tih ampulica nema potrebe da kupujes turpijicu da bi ih isekla.

na samom vrhu imas belu liniju i to odlomis a onda taj otvoreni kraj okrenes u casu i odlomis drugi kraj da bi ti istekla tecnost..to mi je rekla sestra mm-a koja radi u apoteku...i ja se tako mucila nozem i nervirala sto ne kupih turpijicu :lol:

i da obavezno popij sa sokom jer nisu bas prijatnog ukusa barem za mene :huh:

i ja sutra moram u nabavku ampulica :rolleyes:

nego sam vas htela priupitati da li ste imale slican problem?!

meni je uvucen pupak i pre mozda 2-3 meseca sam primetila crnu tackicu na dnu pupka(pupak mi je uvucen) i sad u sedmom mesecu sam primetilada se od te tackice napravila neka kruta tanka masa koja nece da skine i boli ako je vucem :(

htela sam proslog puta pitati docu sta je to ali me je bio blam da ne pomisli covek da se nisam banjala od pocetka trudnoce...a pupak sam uvek volela cackati i tokom trusiranja ranije a sad kad sam ovo ugledala ne smem ni pogleati :angry:

cak i kad se tusiram nece da omekas :blink:

Hvala puno na pojasnjenju, dr mi je rekao da popijem sa sokom ili cajem pa cu evo sad da probam, pretpostavljam da nece biti bas njam njam :)

A za pupak meni je isto uvucen, i sad je bas malecki ko da ga nemam koliki mi je stomak vec. Ta linea negra mi se pojavila dosta rano, oko 3-4 meseca, ali mi stoji samo kao bleda linija, izvucena olovkom, ali nemam nista za "cackanje" ili skidanje. U svakom slucaju nemoj na silu pokusavati nista da ogulis ili vuces, sledeci put kad odes pitaj, mene nikad nije bio blam nista ga pitati, pa cak i kad su bas gluposti bile u pitanju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

oket :rolleyes:

danas bas idem kod doce i prelomicu to preko zuba :unsure:

meni se doduse nije jos javila ta crna linija koja se javlja kod dosta vas ali mozda ce sad nekad :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi danas idemo, na UZ da vidimo koliko smo porasli :wub: Javni kako prodjes, sta ti kaze dr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se linea negra pojavila čim sam ovde na forumu u temi linea negra napisala da ja to nemam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se linea negra pojavila čim sam ovde na forumu u temi linea negra napisala da ja to nemam :D

Ja to nemam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to nema :)

Napiši to u temi linea negra, pa će i tebi da se pojavi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bih kod doktora i pitala sam ga sta je ono crno u mom pupku i on je rekao polip :blink:

i da ga ne diram...sta mislite da li ce to proci posle trudnoce :unsure:

i u kom mesecu pocinju da pricaju koliko je teska beba pored osnovnih podataka :huh:

a takodje sam htela da pitam da li verujete u babske price..npr. receno mi je da se pazim dok przim nesto da me ne opece zejtin jer ce bebac imati beleg..e sad mene je do tog saznanja zilion puta ispskao zejtin i vise puta sam se opekla na peglu i dok sam lozila sporet..el to znaci da ce bebac biti u belezim :blink:

mislim ja ne verujem u te stvari ali sta ga znam............

R91Pp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je sve merice ukljucujici i tezinu rekla u 20.nedelji prvi put..

eto znaci ovi moji su bas bezvezni :angry:

samo mi je jednom u bolnici receno dok sam bila u trecem koliki je bebac i tu je kraj :wacko:

mislim sad sam sedmi mesec i bas me interesuje kako je napredovao bebac..dodje mi da na kraju ode za svaki uz kod privatnika pa makar crkla od gladi <_<

R91Pp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam bila kod dr.da joj odnesem rezultat brisa,u redu mi je,mada se malo provlače gljivice o kojima sam već pisala i dala mi je opet neke vaginalete(ko zna koje po redu),koje mi opet neće ništa pomoći kao i uvek al ajde... <_<

Kao sve je to normalno,kad si izdržala do sad,izdrži još ova dva meseca sa tim "pojačanim sekretom"... uffffffff ludim od ovih uložaka više,samo da ih se rešim već jednom....grrrr.... :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je rekla prvi put u 16.nedelji, imala je 200g :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je rekla prvi put u 16.nedelji, imala je 200g :)

A meni u 17.nedelji, 192gr :) Mišice male :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni u 17.nedelji, 192gr :) Mišice male :wub:

A vidi kolike su sada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je dr. prvi put rekla kad je mališa imao oko 500-600g ne sećam se kad je to bilo, i posle toga na svakom pregledu isto mi je govorila. Ako vam ne kažu, a vi ih pitajte šta je šta koja mera pa izračunajte same na sajtu za koji imate link

http://www.gravidanzaonline.it/medico_risp...olaInfoFeto.htm

jer na nekim UZ nemaju oni mogućnost uzračunavanja težine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ne opterecujte se merenjem tezine.. to i onako nije 100% sigurno. mislim, po parametrima i odredjenim formulama dobijaju tezinu ali sad zamislite tako mala bebica samo malo da se mrdne u sekundi kad dr zamrzne sliku da izmeri i tako dalje.. desi se cesto da malo pogrese, tj ne pogrese oni vec jednostavno to je tako.. bitno je da su nam bebe dobro..

mojoj prijateljici rekli da je beba sitna a ona rodila bebu od preko 4kg !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros sam bila kod dr.da joj odnesem rezultat brisa,u redu mi je,mada se malo provlače gljivice o kojima sam već pisala i dala mi je opet neke vaginalete(ko zna koje po redu),koje mi opet neće ništa pomoći kao i uvek al ajde... <_<

Kao sve je to normalno,kad si izdržala do sad,izdrži još ova dva meseca sa tim "pojačanim sekretom"... uffffffff ludim od ovih uložaka više,samo da ih se rešim već jednom....grrrr.... :angry: :angry:

potpuno te razumem...i ja iam tih problema...zavrsim sa vaginaletama i miruje neki dan i povrati se..danas sam davala bris i mokracu a rezultati tek u ponedeljak..ko ce izdrazti svrab i sl. dok stignu rezultai :angry:

kikiriki fala na onom sajtu za izracunavanje tezine i duzine..bas je interesantan..sad za svaki pregled koji sam bila sam sracunala :lol:

mada to ne mora da znaci da je bas toliko tacno ali tu je negde :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

potpuno te razumem...i ja iam tih problema...zavrsim sa vaginaletama i miruje neki dan i povrati se..danas sam davala bris i mokracu a rezultati tek u ponedeljak..ko ce izdrazti svrab i sl. dok stignu rezultai :angry:

kikiriki fala na onom sajtu za izracunavanje tezine i duzine..bas je interesantan..sad za svaki pregled koji sam bila sam sracunala :lol:

mada to ne mora da znaci da je bas toliko tacno ali tu je negde :))

Ja ne mogu više da izdržim...ovo nije normalno... Dala mi je Neo-Penotran Forte vaginalete i da li je moguće da mi je danas gore od samo jedne vag. koju sam stavila sinoć?! :blink: Ne znam da li uopšte da nastavim da stavljam ili da prekinem?!?!?! :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako sam ja isto od fluomizin vaginaleta (valjda se tako zovu) nagrabusila...i stvaljal dve veceri i onda se iznervirala i rekla da mi ne odgovaraju a lik se cudi jer se dosad niko nije zalio..mislim nismo sve iste...nervira me to sto stalno prepisuje neke vaginalete za koje nikad nisam cula..drugi ginekolog mi je prepisao nistatin vaginalete i proslo je od njih i bila sam mirna pa eto do skoro a ovaj fluomizin polyginax i eto opet nista..em sto su nezgodne za stavljanje em sto se nista ne menja..umesto da kazu uzmite one od kantariona..to je inace na bazi bilja i nisu stetne oni prepisuju neke sacuvaj me Boze..pune ko zna kakvih hemikalija :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu više da izdržim...ovo nije normalno... Dala mi je Neo-Penotran Forte vaginalete i da li je moguće da mi je danas gore od samo jedne vag. koju sam stavila sinoć?! :blink: Ne znam da li uopšte da nastavim da stavljam ili da prekinem?!?!?! :unsure: :unsure:

zene a sto se jednostavno ne ispirate zalfijom ili rastvorom sode bikarbone...ja sam u toku dve trudnoce koristila samo ovo jer je moj lekar protiv bilo kakve hemije u trudnoci...u vecini slucajeva ovo pomaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ne opterecujte se merenjem tezine.. to i onako nije 100% sigurno. mislim, po parametrima i odredjenim formulama dobijaju tezinu ali sad zamislite tako mala bebica samo malo da se mrdne u sekundi kad dr zamrzne sliku da izmeri i tako dalje.. desi se cesto da malo pogrese, tj ne pogrese oni vec jednostavno to je tako.. bitno je da su nam bebe dobro..

mojoj prijateljici rekli da je beba sitna a ona rodila bebu od preko 4kg !!!

Pa, i oni kažu da prema tim merama može da se odredii težina sa +- 500g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako sam ja isto od fluomizin vaginaleta (valjda se tako zovu) nagrabusila...i stvaljal dve veceri i onda se iznervirala i rekla da mi ne odgovaraju a lik se cudi jer se dosad niko nije zalio..mislim nismo sve iste...nervira me to sto stalno prepisuje neke vaginalete za koje nikad nisam cula..drugi ginekolog mi je prepisao nistatin vaginalete i proslo je od njih i bila sam mirna pa eto do skoro a ovaj fluomizin polyginax i eto opet nista..em sto su nezgodne za stavljanje em sto se nista ne menja..umesto da kazu uzmite one od kantariona..to je inace na bazi bilja i nisu stetne oni prepisuju neke sacuvaj me Boze..pune ko zna kakvih hemikalija :angry:

Draga,meni je davala i macmiror(valjda se tako zovu),posle te fluomizin i sad ove neo-penotran forte,ni jedne mi nisu pomogle,ni jedan dan posle korišćenja nisam bila mirna a kamoli neko vreme što je za moju dr. normalno.... :angry: Čini mi se da mi je od ovih sada zadnjih najgore,uf,užas... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zene a sto se jednostavno ne ispirate zalfijom ili rastvorom sode bikarbone...ja sam u toku dve trudnoce koristila samo ovo jer je moj lekar protiv bilo kakve hemije u trudnoci...u vecini slucajeva ovo pomaze

Ispiram se sa čim stignem ako mi veruješ ali ne vredi.... prošli put na kontroli mi je dala tantum rosa(granule za vaginalni rastvor),i ispiram se irigatorom,al opet ništa... Isperem se npr. uveče i kad legnem posle toga celu noć mi je ok dok se ne probudim,odem u wc i opet krene.... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu više da izdržim...ovo nije normalno... Dala mi je Neo-Penotran Forte vaginalete i da li je moguće da mi je danas gore od samo jedne vag. koju sam stavila sinoć?! :blink: Ne znam da li uopšte da nastavim da stavljam ili da prekinem?!?!?! :unsure: :unsure:

Sandra,i ja sam koristila Neo-Penotran nekoliko prethodnih meseci,i ništa mi nije pomoglo :( Znači,dok ih koristim tih 7 dana, i možda posle još koji dan preko, onda je situacija kolko-tolko podnošljiva, ali već posle nekog vremena opet se sve vraća na staro i ludim više, ne vidim rešenje za taj problem :( Mada,kažu da je u trudnoći,a pogotovo u 3.trimestru normalan povećan sekret, ali opet... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra,i ja sam koristila Neo-Penotran nekoliko prethodnih meseci,i ništa mi nije pomoglo :( Znači,dok ih koristim tih 7 dana, i možda posle još koji dan preko, onda je situacija kolko-tolko podnošljiva, ali već posle nekog vremena opet se sve vraća na staro i ludim više, ne vidim rešenje za taj problem :( Mada,kažu da je u trudnoći,a pogotovo u 3.trimestru normalan povećan sekret, ali opet... :blink:

Meni je situacija samo gora kad sam stavila,danas sam promenila nekoliko onih uložaka od vate,samo izlazi.... jel se to čisti pa kao mora tako ili bi trebalo da nestane tih dana... :unsure: Sad ne znam da li da prestanem da stavljam ili da nastavim?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čisti se,da, a i one se tope, i zato je tih dana haos, samo izlazi nešto...ma fuj! Ako te ne peckaju i ne smetaju nastavi da ih koristiš do kraja, možda tebi pomognu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.