Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

A ja vidim da fotkama da ti se oke sjaje :D

Da, ali ja uvek mogu da prestanem... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali ja uvek mogu da prestanem... :lol: :lol: :lol:

U neku ruku da, u neku ne :)

Nego bre pitah ja tebe na "adekvatnoj" temi kakvi su ti nalazi urina?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U neku ruku da, u neku ne :)

Nego bre pitah ja tebe na "adekvatnoj" temi kakvi su ti nalazi urina?

Urin je u petak bio ok, videćemo šta će biti sutra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehehe, dusa mala slatka... I moja mrzi CTG, odma sutira :)

Hej stvarno,hocu da vas pitam,kad pocinju da nas kace na CTG (kako kazem ovo "kace" kao da smo vanzemaljci,al nesto vise od kontrola i pregleda,ja se sve vise tako i osecam)? ja usla u 35.nedelju danas.

Kikiriki,i mene ceka taj faktor koagulacije dobro je da si napomenula za mindjuse. I sto kazes za vene, i ja sam ti slicna,svaki tehnicar je prokomentarisao da sam mu izazov u tome da mi ne pukne vena i da ubode iz prve.. Obicno bude iz 2,3 puta.. Grrrr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej stvarno,hocu da vas pitam,kad pocinju da nas kace na CTG (kako kazem ovo "kace" kao da smo vanzemaljci,al nesto vise od kontrola i pregleda,ja se sve vise tako i osecam)? ja usla u 35.nedelju danas.

Kikiriki,i mene ceka taj faktor koagulacije dobro je da si napomenula za mindjuse. I sto kazes za vene, i ja sam ti slicna,svaki tehnicar je prokomentarisao da sam mu izazov u tome da mi ne pukne vena i da ubode iz prve.. Obicno bude iz 2,3 puta.. Grrrr...

Čekaj,nisu ti još ni jednom ctg radili ili ja nisam dobro razumela?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej stvarno,hocu da vas pitam,kad pocinju da nas kace na CTG (kako kazem ovo "kace" kao da smo vanzemaljci,al nesto vise od kontrola i pregleda,ja se sve vise tako i osecam)? ja usla u 35.nedelju danas.

Kikiriki,i mene ceka taj faktor koagulacije dobro je da si napomenula za mindjuse. I sto kazes za vene, i ja sam ti slicna,svaki tehnicar je prokomentarisao da sam mu izazov u tome da mi ne pukne vena i da ubode iz prve.. Obicno bude iz 2,3 puta.. Grrrr...

Na CTG se ide tek u devetom, ti ulazis za nedelju dana, tacnije meni su ovi na Gaku rekli da je deveti 35+4... Ja sam CTG radila pre toga, jer sam imala problema, inace se tek u devetom radi, staveti sve i svasta na stomak slusas srce bebe i on takodje pokazuje kontrakcije i tako to...

A sto se tice vena mene svaki put bode najmanje 3 puta, a prosli put je pukla, tako da ja imam hemattom od 4cm i dalje na ruci, zaustavljala sam bas dugo krv :blink: ... I to sam se iznervirala jer je samo ta vena dobra, druge su jos gore... Sta cu da radim sad u ponedeljak, nemam pojma, a ruka mi je izbusena kao da sam narkomanka... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo na desnoj ruci mogu da nađu venu, a i za to se baaaš pomuče. A na levoj ni V od vena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se CTG radi od sedmog meseca kad god dođeš na kontrolu,nije bitno da li imaš problema ili ne...to je sasvim normalna stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se CTG radi od sedmog meseca kad god dođeš na kontrolu,nije bitno da li imaš problema ili ne...to je sasvim normalna stvar...

Kod nas se radi tek od devetog, sto je i u redu, tako i treba, CTG sluzi da ocitava kontrakcije, ako je trudnoca normalna njih ni nema do devetog :D

Zato se i piju lekovi za odrzavanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo na desnoj ruci mogu da nađu venu, a i za to se baaaš pomuče. A na levoj ni V od vena...

Ista stvar... I ta jedna "bezi"... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros otisla cisto informativno da vidim sta mi treba od analiza za porodiliste, i kad da dodjem za uput, kad kaze mi dr pa sad vec trebas da ih uradis :) Tako da sam uradila bris jutros, sutra vadjenje krvi, komplet krvna slika, test na zuticu, secer, analiza urina i stolice, i kaze da je to sve sto treba. I da, kad dobijem te rezultate ispisace mi uput za porodiliste i uraditi UZ i kaze da je to - to. Posto sam po njemu od sledece nedelje u devetom pa da imam to sve pripremljeno ako nas bebica iznenadi nedelju dve ranije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se radi tek od devetog, sto je i u redu, tako i treba, CTG sluzi da ocitava kontrakcije, ako je trudnoca normalna njih ni nema do devetog :D

Zato se i piju lekovi za odrzavanje...

Normalna mi je trudnoća,hvala Bogu,i većini trudnica kod nas... i prošlu kontrolu su mi uključili CTG da čuju otkucaje... i narednu će isto... Neki razlog verovatno postoji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas isto CTG tek od devetog i to po potrebi ako se jave kontrakcije. Vecini mojih prijateljica ovde je ctg radjen tek po prijemu u porodiliste, naravno kad su u pitanju redovne trudnoce gde nije bilo nikakvih komplikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se radi tek od devetog, sto je i u redu, tako i treba, CTG sluzi da ocitava kontrakcije, ako je trudnoca normalna njih ni nema do devetog :D

Zato se i piju lekovi za odrzavanje...

Tačno tako...Moja trudnoća je rizična i imam kontrakcije od 5 meseca, tako je bilo i u prvoj trudnoći i radili su mi CTG zbog toga ranije...Prate otkucaje bebinog srca i kontrakcije. Kod normalne trudnoće nema potrebe da se radi ctg ali ako ga već rade ne može da škodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej stvarno,hocu da vas pitam,kad pocinju da nas kace na CTG (kako kazem ovo "kace" kao da smo vanzemaljci,al nesto vise od kontrola i pregleda,ja se sve vise tako i osecam)? ja usla u 35.nedelju danas.

Kikiriki,i mene ceka taj faktor koagulacije dobro je da si napomenula za mindjuse. I sto kazes za vene, i ja sam ti slicna,svaki tehnicar je prokomentarisao da sam mu izazov u tome da mi ne pukne vena i da ubode iz prve.. Obicno bude iz 2,3 puta.. Grrrr...

Kad uđeš u deveti, tad te kače, znači od 36.-37. nedelje. Ma to za minđuše je čist kretenizam, to bi dr. trebao da ti kaže, a ne kaže niko pa se ti onda tako sa stomakom vozaš po DZ kao da ti je dosadno u životu...Ako nećeš da ti poplavi oko vene kad ti vade krv, nemoj da savijaš ruku, nego samo pritisni vaticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutros otisla cisto informativno da vidim sta mi treba od analiza za porodiliste, i kad da dodjem za uput, kad kaze mi dr pa sad vec trebas da ih uradis :) Tako da sam uradila bris jutros, sutra vadjenje krvi, komplet krvna slika, test na zuticu, secer, analiza urina i stolice, i kaze da je to sve sto treba. I da, kad dobijem te rezultate ispisace mi uput za porodiliste i uraditi UZ i kaze da je to - to. Posto sam po njemu od sledece nedelje u devetom pa da imam to sve pripremljeno ako nas bebica iznenadi nedelju dve ranije :)

Cure hoće da porane...momci znaju i da prebace termin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego mene je zanimalo kako izgleda kad odeš na CTG ali to nigde nije napisano. Pa da ispričam, ako nekog zanima. Legneš na krevet na kom su dve debele lastiš trake sa nekim plastičnim krugovima, te trake ti povežu na stomaku tako da su ti ti krugovi na stomaku. Onda uključe aparat kojji izgleda kao neka kutija sa dugmićima i onda se glasno čuje bebino srce, i kako ti udahneš vazduh tako se otkucaji udaljavaju, a kako izdahneš, tako se približavaju, odnosno, glasniji su. I to tako ti mere 12 min. nakon čega dobiješ papir na kom se vidi linija koja ide goire dole, a ispod je linija sa malo manjim tim talasima, gde ukoliko vidite veći talas, to je kontrakcja koju je aparat zabeležio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenskice ima li koja da ce skoro? :rolleyes: da popijemo nesto nismo odavno :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zenskice ima li koja da ce skoro? :rolleyes: da popijemo nesto nismo odavno :unsure:

jjjjjjja bi trebalo i Beba Dimić, mada beba će verovatno pre mene...a za Milenicu sumnjamo da jeste, ali nemamo vesti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jjjjjjja bi trebalo i Beba Dimić, mada beba će verovatno pre mene...a za Milenicu sumnjamo da jeste, ali nemamo vesti...

lepo lepo.. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego mene je zanimalo kako izgleda kad odeš na CTG ali to nigde nije napisano. Pa da ispričam, ako nekog zanima. Legneš na krevet na kom su dve debele lastiš trake sa nekim plastičnim krugovima, te trake ti povežu na stomaku tako da su ti ti krugovi na stomaku. Onda uključe aparat kojji izgleda kao neka kutija sa dugmićima i onda se glasno čuje bebino srce, i kako ti udahneš vazduh tako se otkucaji udaljavaju, a kako izdahneš, tako se približavaju, odnosno, glasniji su. I to tako ti mere 12 min. nakon čega dobiješ papir na kom se vidi linija koja ide goire dole, a ispod je linija sa malo manjim tim talasima, gde ukoliko vidite veći talas, to je kontrakcja koju je aparat zabeležio. :)

Hvala, ja se bas juce zapitala na sta to lici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od 28. nedelje si u trećem trimestru...ali progledaćemo ti kroz prste :D heh šalim se ja malo... Dobrodošla naravno!!! I ja sam bila nestrpljiva da uđem u treći trimestar :D :D :D A sad već postajem nestrpljiva da pređem u odeljak sa bebama :D

ja ne bih bila ja da ne pozurim...ali eto onda mi se oprasta jer cu ove nedelje u 28-u nedelju :rolleyes:

a i dosadilo mi je da me mama mm zapitkuje da li je proso sesti mesec jer je kao kritican..mislim ali 21-i vek :blink:

ali hvala na gostoprimstvu :lol:

Qesfp1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne bih bila ja da ne pozurim...ali eto onda mi se oprasta jer cu ove nedelje u 28-u nedelju :rolleyes:

a i dosadilo mi je da me mama mm zapitkuje da li je proso sesti mesec jer je kao kritican..mislim ali 21-i vek :blink:

ali hvala na gostoprimstvu :lol:

Qesfp1.png

Zbog čega je kritičan?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja ne bih bila ja da ne pozurim...ali eto onda mi se oprasta jer cu ove nedelje u 28-u nedelju :rolleyes:

a i dosadilo mi je da me mama mm zapitkuje da li je proso sesti mesec jer je kao kritican..mislim ali 21-i vek :blink:

ali hvala na gostoprimstvu :lol:

Qesfp1.png

Mislim da to više ima veze sa tim da u sedmom i ako se porodiš beba će već najverovatnoje normalno funkcionisati a do tad je malo čupavo...Poenta je da sad iako bi se porodila, ne bi bilo ništa strašno...mada ja ti naravno želim veliku i zdravu bebicu koja će se lepo roditi u terminu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to više ima veze sa tim da u sedmom i ako se porodiš beba će već najverovatnoje normalno funkcionisati a do tad je malo čupavo...Poenta je da sad iako bi se porodila, ne bi bilo ništa strašno...mada ja ti naravno želim veliku i zdravu bebicu koja će se lepo roditi u terminu :)

Odgovor iz prve ruke :)

Kritican je kod zena koje imaju slab grlic materice iz nekog razloga, kod zena koje su imale spontani pobacaj posle 12. nedelje, tj. u drugom trimestru i kod onih koje su imale prevremeni porodjaj u ranijoj trudnoci.

On je najkriticniji kod takvih, zbog kasnog spontanog... A dete ako se rodi ima manje sanse... Kad se prebaci 28. na sigurnom su i mama i beba... Secam se mog sestog.... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.