Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hahaha posumljenu :D Pa ima da me sredi ako mu se vec svidja onako jer ja svoju od stomaka davno nisam videla :D A i realno, bolje da me on sredi dole ili da se ja polako patim sa ogledalcetom nego u porodilistu sestre, jer cesto se desava da iako poneses svoj brijac one te "odrade" sa onim njihovim metalnim na suvo, zgrozim se samo kad pomislim....

Kako na "suvo" ? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako na "suvo" ? :blink:

Bukvalno na suvo, cak bez sapuna i vode nego samo ovako... mislim da bi mi istog momenta svaka dlaka urasla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi te sledujemo...i meni je frka...a šta ako krene ranije... free-scared-smileys-398.giffree-scared-smileys-398.giffree-scared-smileys-398.gif

Joj ja se i nadam da ce bar desetak dana ranije :D Ne mogu da se zamislim 10 aprila sa sve stomakom jos uvek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja se i nadam da ce bar desetak dana ranije :D Ne mogu da se zamislim 10 aprila sa sve stomakom jos uvek :D

Uh ni ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi te sledujemo...i meni je frka...a šta ako krene ranije... free-scared-smileys-398.giffree-scared-smileys-398.giffree-scared-smileys-398.gif

Izgleda da ja brojim najsitnije od danas :blink:

Za 2 nedelje idem na pregled i u toku te nedelje ce me primiti plan je ovakav:

-epidural zvanicno ne moze;

-pripremice salu za carski;

-stavice me na indukciju

Ako se ne otvorim 9 prstiju, ne 8, salje me u salu da ne bi pukao grlic, ako se ne budem otvarala-sala, ako ne dobijem napone-sala, ako porodjaj zapne ili ne napreduje-sala...

Od danas nema Utrogestana, a od 20.3. nema ni Partusistena... Frkaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni kao mm lakira nokte na nogama, odsece ih super to mi uvek on bolje od mene uradi :) hahhaha na sta to lici mislim lak:) a planiram sledeci mes da odem na medicinski pedikir ko zna kako cu onda od bebane imati vrmena, i cisto da se pocastim malo i opustim i sredim :) a dlake rastu ko lude, nego bebo imas li ih ti po stomaku, mene te najvise nerviraju, kazu da se povuku same, jer nikad ih pre nisam imala,ali nesto ne verujem :(

Imam po gde koju oko pupka, nikad ih pre nisam imala, svi mi kazu da ce same da odu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mamina velika devojcica ima 2550g i oko 47cm :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: Na glavici je i nece se okrenuti drugacije, plodove vode dovoljno, posteljice i dalje I/II stepen zrelosti sto je super, jedino sto je posteljica na prednjem zidu i bocno desno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mamina velika devojcica ima 2550g i oko 47cm :wub: :wub: :wub: :wub: :wub:

:wub: Super napreduje! Bravo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bravo bebo cmokic, cmokic , cmokic!!!

milice, kakav ti je to medicinski pedikir? ja nokte mogu sama i sve oko nogu.. mm mi ponekad masira stopala i noge, ne zna on, ali ne znam ni ja pa mi ipak prija da mi ih malo izgnjavi..

a sto se tice dlaka na stomaku, imala sam ih i u prvoj trudnoci pa su se povukle a evo ih sad opet.. mada sam svetle puti i dlake pa se i ne primete bas nesto.. zato mi i noge i ruke nisu neki problem jer , posebno na nogama, imam bas malo dlaka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mamina velika devojcica ima 2550g i oko 47cm :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: Na glavici je i nece se okrenuti drugacije, plodove vode dovoljno, posteljice i dalje I/II stepen zrelosti sto je super, jedino sto je posteljica na prednjem zidu i bocno desno...

Divno!!! :wub: Drzimo ti fige da sve prodje u najboljem redu :) I onda kad dodjes kuci moci ces da nas zezas jer cemo se mi jos gegati sa stomacima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da ja brojim najsitnije od danas :blink:

Za 2 nedelje idem na pregled i u toku te nedelje ce me primiti plan je ovakav:

-epidural zvanicno ne moze;

-pripremice salu za carski;

-stavice me na indukciju

Ako se ne otvorim 9 prstiju, ne 8, salje me u salu da ne bi pukao grlic, ako se ne budem otvarala-sala, ako ne dobijem napone-sala, ako porodjaj zapne ili ne napreduje-sala...

Od danas nema Utrogestana, a od 20.3. nema ni Partusistena... Frkaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Bebo...kako se osećaš? Ti bar već znaš...a ja još uvek plutam u neizvesnosti. Hmmm da nam se nije Milenica porodila...ona je trebala sad tu negde...

Joj ne znam šta da radim za taj Utrogestan...ja ću prekinuti u nedelju, do tad i imam još zalihu. A to će biti kad uđem u 37. pa šta bog da :) jer to mi je i neka srednja vrednost oko tih nedelja i termina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace mamina velika devojcica ima 2550g i oko 47cm :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: Na glavici je i nece se okrenuti drugacije, plodove vode dovoljno, posteljice i dalje I/II stepen zrelosti sto je super, jedino sto je posteljica na prednjem zidu i bocno desno...

Hahahah pa znači da su ti omašili prošli put kad su ti rekli da je 2050g jer ne verujem da je dobila pola kile tako brzo, sigurno je bila kao moj mali 2230g. Heh ipak idemo paralelno...moraćemo da ih upoznamo :) jer ako je moj mali imao u petak 2446g a na dan oni dobijaju po 30g znači da naš mali sad ima 2536g +- i isto 47 cm :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DEVOJKE,IMAM JEDNO PITANJE-

SUTRA ULAZIM U DEVETI MESEC,POMERILA SAM I ZAKAZANI PREGLED KOD MOJE DR.ZA SUTRA ALI ME ZANIMA DA LI VAM SE DESAVA SLEDECE:

POSLEDNJA TRI-CETIRI DANA,TACNIJE VECERI KADA LAGNEM U KREVET OSETIM BOL U STOMAKU SLICAN BOLNOJ MENSTRUACIJI,TRAJE MOZDA MINUT,KRENE SLABIJEG INTEZITETA PA SE POJACAVA DO ODREDJENOG NIVOA BOLA,TU STANE.I TO TAKO TRAJE,NEKI PUT JE RAZMAK KRACI A NEKI PUT I SAT VREMENA.STA JOS OSETIM,TU GDE JE VAGINALNI OTVOR NESTO ME PRESECE-ZIGNE VISE PUTA U TOKU DANA I TO TAKODJE TRAJE UNAZAD TRI-CETIRI DANA,DA LI SE JA TO OTVARAM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DEVOJKE,IMAM JEDNO PITANJE-

SUTRA ULAZIM U DEVETI MESEC,POMERILA SAM I ZAKAZANI PREGLED KOD MOJE DR.ZA SUTRA ALI ME ZANIMA DA LI VAM SE DESAVA SLEDECE:

POSLEDNJA TRI-CETIRI DANA,TACNIJE VECERI KADA LAGNEM U KREVET OSETIM BOL U STOMAKU SLICAN BOLNOJ MENSTRUACIJI,TRAJE MOZDA MINUT,KRENE SLABIJEG INTEZITETA PA SE POJACAVA DO ODREDJENOG NIVOA BOLA,TU STANE.I TO TAKO TRAJE,NEKI PUT JE RAZMAK KRACI A NEKI PUT I SAT VREMENA.STA JOS OSETIM,TU GDE JE VAGINALNI OTVOR NESTO ME PRESECE-ZIGNE VISE PUTA U TOKU DANA I TO TAKODJE TRAJE UNAZAD TRI-CETIRI DANA,DA LI SE JA TO OTVARAM.

Mislim da je to normalno oko devetog i mene boli svako vece, a evo dr kaze da cu za dve nedelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahah pa znači da su ti omašili prošli put kad su ti rekli da je 2050g jer ne verujem da je dobila pola kile tako brzo, sigurno je bila kao moj mali 2230g. Heh ipak idemo paralelno...moraćemo da ih upoznamo :) jer ako je moj mali imao u petak 2446g a na dan oni dobijaju po 30g znači da naš mali sad ima 2536g +- i isto 47 cm :D

Ne verujem nije prvi put da tako naglo poveca tezinu, desavalo se da dobije po 250g nedeljno i prosli put je bilo tako za 8 dana je za 1800 dosla na 2050, mozda je tek sada uhvatila zamah :D

Mozda je mali i veci meni dr kaze da u ovom periodu beba moze da nabaci nedeljno oko 300g, da se ne zacudim, ako sledeci put ima 3kg...

Ne znam sta da te posavetujem, meni je on rekao da je beba zrela tek sa puni 37, a ne kada udjemo u 37. nedelju, on meni racuna ultrazvucno trudnocu, a ne po terminu, On ce mene da poradja sa punih 37 i koji dan... Sa 37 prestajem i drugi lek, sada mi je ukinuo Utrogestan, a Partusisten mi je smanjio na 4x1... Ali posto ti pijes samo Utrogestan, ne znam... Mada mozda ne krene porodjaj bas odmah mozda bebac saceka jos... Da zivis blize dala bih ti moju kutiju imam tablu i 5 tabletica :D

Mozda se Milenica i porodila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeja, islim da su ti to pripremne kontrakcije. Mene je jutros probudila jedna jaka kontrakcija ali sam više navikla <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebo...kako se osećaš? Ti bar već znaš...a ja još uvek plutam u neizvesnosti. Hmmm da nam se nije Milenica porodila...ona je trebala sad tu negde...

Joj ne znam šta da radim za taj Utrogestan...ja ću prekinuti u nedelju, do tad i imam još zalihu. A to će biti kad uđem u 37. pa šta bog da :) jer to mi je i neka srednja vrednost oko tih nedelja i termina.

Uhvatila me je frkaaaaa, a i imam bolove svaki dan, pa mi je sve dosadilo vec, jedino sto sam videla moju beku danas na 4D-u i imam slicicu kako salje mami poljubac, namestila je ustasca kao da ce da poljubi i smejala se, sisala palac i tako, mnogo je slatka jedva cekam da je vidim :wub: :wub: :wub:

Lepo je znati, nekako mi je lakse, jedino me brine sto ce indukovati porodjaj, nece krenuti prirodno, to je onaj fazon da te porodim kad sam ja na poslu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STRASNO ME ZANIMA STA CE MI SUTRA RECI,NIMALO NIJE PRIJATNO.A STO SE TICE KILAZE BEBCA MOJA JE PRE DVE NEDELJE ZA NEDELJU DANA DOBILA 350 GR. ZNACI PRE DVE NEDELJE JE IMALA 2500,SADA IMA SIGURNO PREKO TRI,VIDECEMO SUTRA!!!!!!! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRE NEDELJU DANA SAM ISLA U KUPOVINU :rolleyes: ,UZELA SAM JAKO LEPE STVARCICE ZA BEBICU I NOSILJKU.A DO KRAJA OVE NEDELJE CU UZETI I KREVETAC I KOLICA. PRI ODABIRU KOLICA DA LI TREBA NA NESTO POSEBNO OBRATITI PAZNJU,ILI DA IDEM NA ONO KOJA MI SE NAJVISE DOPADNU A DA SU SUPER FUNKCIONALNA! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor,na kontroli prošle nedelje,rekao da mogu da prestanem da pijem Partusisten :blink: što me je začudilo,jer se to preporučuje tek kad uđeš u 9.a ne u 8.mesec! Tako da sam ja na svoju ruku nastavila da pijem,jer mi ne smeta,a i pijem onu najmanju dozu 3x1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktor,na kontroli prošle nedelje,rekao da mogu da prestanem da pijem Partusisten :blink: što me je začudilo,jer se to preporučuje tek kad uđeš u 9.a ne u 8.mesec! Tako da sam ja na svoju ruku nastavila da pijem,jer mi ne smeta,a i pijem onu najmanju dozu 3x1.

Svasta, mozes da se porodis cim prestanes... Mada zasto ti ga je prepisao?

Ja ga pijem od 20. nedelje, jer sam se otvorila, prokrvarila i imam kontrakcije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem nije prvi put da tako naglo poveca tezinu, desavalo se da dobije po 250g nedeljno i prosli put je bilo tako za 8 dana je za 1800 dosla na 2050, mozda je tek sada uhvatila zamah :D

Mozda je mali i veci meni dr kaze da u ovom periodu beba moze da nabaci nedeljno oko 300g, da se ne zacudim, ako sledeci put ima 3kg...

Ne znam sta da te posavetujem, meni je on rekao da je beba zrela tek sa puni 37, a ne kada udjemo u 37. nedelju, on meni racuna ultrazvucno trudnocu, a ne po terminu, On ce mene da poradja sa punih 37 i koji dan... Sa 37 prestajem i drugi lek, sada mi je ukinuo Utrogestan, a Partusisten mi je smanjio na 4x1... Ali posto ti pijes samo Utrogestan, ne znam... Mada mozda ne krene porodjaj bas odmah mozda bebac saceka jos... Da zivis blize dala bih ti moju kutiju imam tablu i 5 tabletica :D

Mozda se Milenica i porodila :D

Pa, ne verujem da će baš odmah da izleti čim prekinem, a za dva dana sam puna 37. nedelja po dr. iz KBC Zvezdara pa kapiram da nije neki veliki rizik...a po dr. iz DZ za 5 dana, a i sd opet pijem najmanju dozu. Ma, kako mirujem, tako se meni kontrakcije iskuliraju, a kako se aktiviram eto i njih. Kapiram ako ta dva dana ne divljam neće ni mali napolje :) a posle ako mu se baš izlazi...neka ga :D Ma, jedva čekam da se rešim ovih lekova, kao hodajuća apoteka sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dao mi je da ga pijem u 5.mesecu još, jer je tokom UZ-a video da mi se stežu mišići materice i to su bile kao neke početne kontrakcije, tako da sam i tad pila maltene preventivno, 4x1, da bi mi odmah sled.meseca rekao da smanjim na 3x1, jer ja nisam osećala nikakve bolove,ništa... I,kažem ti,baš me je začudila ta njegova konstatacija...ali ja nastavljam da ga pijem i dalje, jer ne može ništa da škodi, a da ga ne pijem-može da dovede do svačega,kao što si i sama rekla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dao mi je da ga pijem u 5.mesecu još, jer je tokom UZ-a video da mi se stežu mišići materice i to su bile kao neke početne kontrakcije, tako da sam i tad pila maltene preventivno, 4x1, da bi mi odmah sled.meseca rekao da smanjim na 3x1, jer ja nisam osećala nikakve bolove,ništa... I,kažem ti,baš me je začudila ta njegova konstatacija...ali ja nastavljam da ga pijem i dalje, jer ne može ništa da škodi, a da ga ne pijem-može da dovede do svačega,kao što si i sama rekla.

Pa, šta znam, možda je bolje da se pouzdaš u lekara, ne verujem da bi ti bezveze rekao da prestaneš da ga pije, sigurno je video da je sve hvala bogu superš. A uvek ćeš moći opet da ga uzmeš ako osetiš da nešto nije u redu...a i ti još malo pa si u devetom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam Kiki,ali opet...poznajući sebe,verovatno kada bih prestala da pijem lek,već sutradan bih osetila neke tegobe :P Ja sam mu to i rekla, on se nasmejao i rekao da ako baš hoću-mogu da nastavim, ali kao nema potrebe... Ma ko bi ga znao! Piću ga još 3,4 nedelje, i onda dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.