Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mi se dvoumimo izmedju Lazar, Luka, Strahinja, Nebojsa ili pak Dusan. Volela bih da je to nedoumica izmedju samo dva imena ali eto valjda cemo se odluciti dok dodje vreme za to :)

MM se najvise svidja Lazar, imeni se svidja isto ali mi se ne svidja nadimak za to ime, ne bih da bude Lazo ili Laza...pa mozda i ne bude to ime na kraju :)

Potterboater voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se dvoumimo izmedju Lazar, Luka, Strahinja, Nebojsa ili pak Dusan. Volela bih da je to nedoumica izmedju samo dva imena ali eto valjda cemo se odluciti dok dodje vreme za to :)

MM se najvise svidja Lazar, imeni se svidja isto ali mi se ne svidja nadimak za to ime, ne bih da bude Lazo ili Laza...pa mozda i ne bude to ime na kraju :)

Joj ja ih imam isto mnogo, ali opet na kraju mi se nijedno ne svidi. Muž ima najneobičnije ime, mislim da ga i nema nigdje na svijetu, i moje je kažu iole moderno, pa onda nam svi predlažu neko "moderno". A ja živa nijednu ideju nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa gde si, Ummu, kad stize treci musketar? Tebi je danas bese termin? Kako ce se zvati?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo me Marg,gdje ste vi,kako stee?Po mome danas,tako sam i prijavila u spisku a doktor kaze sutra.Nestrpljiva sam,ne mogu vise da cekaam.

Kako je tebi bebaa?Ne znam jesam li cestitala,neka je ziva i zdravaa :babymommy:

Bebac ce se zvati Ahmed.

Izmenjeno od strane Ummu
broccoli i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo super, moja Anica ima vec tri i po meseca i uzivamo u njoj svi. :wub: 

Drzimo fige i navijamo da vas bata sto pre stigne pa da nam se pridruzis na caskanju. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je li i vama forum radi na guranje? Jedva napisah sta sam htela. Sami mi prsti odose na Davud,jer sam dugo vremena se premisljala dali to ili Ahmed.Ipak sam resila za Ahmeda jer mi nekako milije,toplije.

Divno si ime dala bebiii.Je li ljubomoran bato?

 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar nije trebalo devojcica da bude,ili sam pobrkala nesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu nam ceka treceg decaka, treceg musketara. :wub:

Hvala ti, Ummu, i meni je to ime posebno bas.

Bata nije ljubomoran, za sada je sve super prihvatio, ne mogu da se zalim. Kako su tvoji momci?

Forum je davno otisao dodjavola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Super za Dulencee.Ovi moji dobro,stariji jedva ceka brata,svakog dana me tera u bolnicu kaze ajde idi donesi bebu.Mladji je neutralan, gleda svoga posla.

Bila sam na kontroli,kaze doktor beba spustena nisko,spremna za porodjaj.Vode ima dosta,posteljica zrela.Za dva dana ponovo na ctg,ukoliko se ne porodim.

Izmenjeno od strane Ummu
leni, broccoli, mama maza i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super,tri decaka,divno. :)

Brz i sto bezbolniji porodjaj zelim Ummu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Bogdan prelepo ime, ali ga ne bih dala detetu baš zbog značenja, a isto je i sa imenom Teodora, sviđa mi se kako zvuči, ali ne i značenje. 

Vidim da su od skoro popularna imena Arsenije i Arsen, nekoliko dece u dz sam srela s tim imenom. 

Meni je Miloš jedno od najlepšim muških imena, a ne znam nikog da je skoro dao detetu to ime. 

Gledam kad se ko porodio da upisem ^_^ i sad vidim ovaj tvoj post. Mateja ima isto znacenje kao i Bogdan i to je kod mene prevagnulo. I kad vidim i ostale nase stavove, imam osecaj da si susta suprotnost mene, a opet si nekako jedna od clanica koju najvise cenim i cije postove najvise volim da citam. Tj mislim da se oko odgoja dece skroz slazemo, ali oko interesovanja i drugih stvari iz zivota da smo totalno razlicite. Sad kad sam naisla na ovo, nekako mi to palo na pamet ^_^

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tadija. 

Bas sam htela u II trim da vam pisem da mu se zadnjih par dana vrzmaju imwna Mitar i Milija... Pojma nemam otkud mi, deff me hormoni pucaju jer mi je Mitar oduvek bila asocijacija na Ricmi-ja :smajlikojipovraca: :lol:

Moj tata se zove Milija :wub:

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek je u igri ;) Neobicno i ne bas cesto ime a opet tako jednostavno ^_^

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipeliću, ja uopšte nisam primetila te razlike na kojima misliš, sve je moguće. ^_^ Različitosti uopšte ne znače da ne možemo da se slažemo. 

Cipelic i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke,do sad sam vas citala ovde na semestrima,a sad imam jedno pitanjce. 

Da li neka od vas oseca ili je osecala svrab na dlanovima i stopalima? Urin i stolica su mi normalne boje...Sada sam 31 nedelja,blizanacke trudnoce...

Kod dr imam zakazano u pon tek...ja se nesto nadam da nije holestaza nego reakcija na utrogestan....al me zanima da li neko ima slicna iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala tako u 7-8 mesecu osip po jednom delu stomaka, bas u predelu jetre, isto me svrbelo, pa se povuce pa opet dodje..kontrolisala krvnu sliku, dr. pogledao, kao sve u redu, e sad bilo je i mnogo vruce, jela sam neke jagode tada, mozda je i od toga bilo..Tako i kod tebe,ne mora  biti da je holestaza, u trudnoci se svasta nesta desava jer je jednostavno organizam optereceniji, opet najbolje da dr. proceni, pogleda , mozda krvnu sliku kontrolisati. 

PanonskaVila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam periodicni osip po stomaku. Krvna slika i urin ok. Ospem se pa prodje...

PanonskaVila voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam bila kod dr i odradila odmah jutros k.sliku,sve je ok osim malo nizih ukupnih proteina...ona kaze da nema razloga za svrab,od strane jetre...A utrogestan kao uzrok jos nisam eliminisala.

Pocinjem da ubedjujem sebe da je na psihickoj bazi...nekad svrbi bas jako,nekad tek tek.

Al najbitnije da nije holestaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da sve u redu, a za svrab mozda neku kremu da bas kad je najgore malo ublazi, ja sam ponekad mazala fenistil gelom (blokira histamin)  i mogu reci da mi je pomagao, pritom hladi malo pa ti opet vidi sa dr. Meni je trajalo mozda oko 2 meseca, u devetom nisam imala svrab i posle porodjaja me isto jedno vreme svrbilo. Mada ja imam i neke jos nepoznate alergijske reakcije pa pokusavam sto prirodnije da koristim.

zvezda, PanonskaVila i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da sve u redu, a za svrab mozda neku kremu da bas kad je najgore malo ublazi, ja sam ponekad mazala fenistil gelom (blokira histamin)  i mogu reci da mi je pomagao, pritom hladi malo pa ti opet vidi sa dr. Meni je trajalo mozda oko 2 meseca, u devetom nisam imala svrab i posle porodjaja me isto jedno vreme svrbilo. Mada ja imam i neke jos nepoznate alergijske reakcije pa pokusavam sto prirodnije da koristim.

ne znam sa telefona da nakacim sliku da vidis moju alergiju...ali recimo ovako. Podlaktica ispod lakta 15 cm povrsina u krug. Gomila siiiiitnih plikcica koji svrbe ubijaju i jako crvenilo. Traje 3 sata jednom dnevno i povuce se i ostane hralava koza. Niko nr zna sta je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam po opisu,jesi bila vec kod dermatologa? Sve su to vrste dermatitisa ili ekcema, a sta izaziva ko bi znao, osetljiva koza,alergije, nedostatak vitamina,nervoza i stres..i to sto opisujes su subovi koji dolaze prvo se zacrveni pa se onda smiri. Kremama se samo ublazuje, a uzrok je negde unutra. Moras i pronaci sta tvojoj kozi odgovara, koja struktura kreme, za pocetak samo vodom oprati i lagano tupkati(susiti), i prati par dana sta se desava, onda mozes nekom kremom (meni masnija treba) kao sto je linola namazati ili nesto sa sto manje hemije. Ako je vec previse crveno, boli i pece ili svrbi, mora se neka kortiko krema(sa najmanjim procentom) da se koza smiri i oporavi. A hrana sa puno b vit., d vit. i sto manje nervoze i stresa, fizicka aktivnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazem samo atopik..koza mi je suva i atopik mi bas prija. Sve znam mali mi ima ekcem nego sto i dr ne zna sta je. Jedan rece neurodermatitis..ne znam..sad vitamine inace uzimam pa ajde da eliminisem da je neki nedostatak necega. Buni me sto nije ceo dan reakcina vec vecinom po podne. I da...i sin isto imas kao ja. Zao ova jedna misli da je alergija na nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda je i alergija na nesto, uradi test, mada postoje i kombinacijske alergije koje je tesko otkriti, neki proizvodi ne izazivaju ali kod vec prisutnog ekcema pojacavaju simptome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice, došla sam da vas pozovem da se prijavite na besplatne radionice o dojenju koje organizuje Udruženje Roditelj. Radionice se održavaju svakog meseca, trudnice koje imaju još vremena, mogu doći i na naredne radionice.

Informišite se na vreme, a možete malo čitati i na dojenje.roditelj.org , značiće kada krenu prvi dani nakon porođaja prisećanje i u snalaženju. 

Većina trudnica najviše brine o porođaju koji dođe i prođe, mame koje žele da doje, možete se na vreme informisati o dojenju. :)

 

FB_IMG_1519414467246.jpg

mala007, Margaritta i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.