Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

videla si porodiliste, kako je? Apartmani?

Nisam,znam da imaju obicne sobe i apartmane koji se placaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam,znam da imaju obicne sobe i apartmane koji se placaju

Plusic, jel primas još uvek utrogestan? Питање за девојке које су прошле ВТО и родиле : до када сте примале утрогестан ? Јел може он да отежа омекшивање и отварање грлича?  Заборавила сам да питам доктора....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic, jel primas još uvek utrogestan? Питање за девојке које су прошле ВТО и родиле : до када сте примале утрогестан ? Јел може он да отежа омекшивање и отварање грлича?  Заборавила сам да питам доктора....

Evo ja sam danas puna 37i danas zadnji dan kako koristim utro.Progesteron mi je ukinula u punoj 36.Da on stiti i zato mi je tako dugo dala i prog i utro,jer se meni skratio i omeksao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista jos. Mirna Bosna sto bi rekli :D ... Izgleda da je beba isprovocirala kontrakcije sutiranjem... Opasno je nemiran :D

 

Ti nam se ucuta kako si?

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno i ostale buduce mame kako ste?Sve ste utihnule.

Lena 77 i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kod mene jos nista novo :D . Beba se igra, lepo mu je kod mame. Ponekad je i previse nemiran pa prouzrokuje male kontrakcije koje budu bolne ali se smire nakon sto malo odmorim. S obzirom da sam S rodila 2 dana pre termina, a za A mi na dan termina indukovali, ja cu 100% da cekam termin a mozda da i premasim. :) Sutra idemo na CTG i na pregled pa cemo videti sta ce nam reci.

Izmenjeno od strane Marijana00
Plusic, bikica85, pupsik i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ovo neko zatisje pred buru cini mi se ^_^ Bas sam gledala spisak trudnica,ja sam 7.po redu a ispred svih 6 mesta su decaci i iza opet :baby::) 

Mene muci gorusica uvece.To mi se u trecoj trudnoci desavalo,pa sam zadnja tri meseca polusedeci spavala.U ovoj nije toliko ekstremno ali ako uvece nesto jedem gotova sam.Inace 35.nedelja,a stidna kost me boli sigurno vec 20 dana,dr kaze da malena nisko lezi pa zato...

Hocete koristiti specijalne grudnjake za dojenje ili ne?Ja porucila neke pa sam vratila,nista mi se nisu dopali,nekako su babski. <_<Dosad sam koristila ove redovne,sa korpama,pa izvadim zice samo da mi ne pritiskaju mlecne kanale,a cini mi se da cu i ovaj put tako.

Marijana00 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ovo neko zatisje pred buru cini mi se ^_^ Bas sam gledala spisak trudnica,ja sam 7.po redu a ispred svih 6 mesta su decaci i iza opet :baby::) 

Mene muci gorusica uvece.To mi se u trecoj trudnoci desavalo,pa sam zadnja tri meseca polusedeci spavala.U ovoj nije toliko ekstremno ali ako uvece nesto jedem gotova sam.Inace 35.nedelja,a stidna kost me boli sigurno vec 20 dana,dr kaze da malena nisko lezi pa zato...

Hocete koristiti specijalne grudnjake za dojenje ili ne?Ja porucila neke pa sam vratila,nista mi se nisu dopali,nekako su babski. <_<Dosad sam koristila ove redovne,sa korpama,pa izvadim zice samo da mi ne pritiskaju mlecne kanale,a cini mi se da cu i ovaj put tako.

Bikice, koliko ti imas dece?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice bas volim kad pises jao divno jos malo i princeza stize, 3 brata su sigurno uzbudjena kakva ce to mezimica biti hehe. Meni sin juttos rece da rodim jos jedno kaze da bude puna kuca dece haha neka od mene dosts ova treca me dokrajcila.

bikica85, leni i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Devojke i ja da se javim malo. Bila na UZ danas, 35+3, beban tezak skoro 3 kg, bas je bucko ...

Malo me brine sto je prokomentarisala da su creva inicijalno distendirana ( prosirena). Da li je neko imao takav problem? Vrlo malo sam nasla na netu o tome...

Izmenjeno od strane Sargarepica
Marijana00 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sargarepice,a da li je prokomentarisala da to treba da se prati ili bilo sta? Iskreno ne volim takve lekare,prokomentarisu nesto pa se zene jedu bzvz... A bez zelje da ista pojasne. Meni su isto tako nesto prokomentarisali u 23oj nedelji na expertnom pa sam konsultovala nefrologa koji mi je objasnio da je sve ok. Ako ce ti biti lakse,konsultuj nekog specijalistu,ali mislim da nije u redu da ne pojasne kad vec nesto zapaze... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sargarepice,a da li je prokomentarisala da to treba da se prati ili bilo sta? Iskreno ne volim takve lekare,prokomentarisu nesto pa se zene jedu bzvz... A bez zelje da ista pojasne. Meni su isto tako nesto prokomentarisali u 23oj nedelji na expertnom pa sam konsultovala nefrologa koji mi je objasnio da je sve ok. Ako ce ti biti lakse,konsultuj nekog specijalistu,ali mislim da nije u redu da ne pojasne kad vec nesto zapaze... 

Ma da samo nam ubace crva u glavu...ja je pitala jel to opasno ona kao necemo da gledamo to tako, svakoj bebi moze da se desi nesto...kao nema razloga da razmisljate o tome uopste. CTG je bio odlican, sve ostalo je super..kao nema razloga za paniku. Idem za 2 nedelje ponovo na UZ i izmedju toga na CTG pa cu videti. Nadam se da nije nista sto moze da poremeti sada napredovanje trudnoce. 

Nego nas uvek svaka sitnica koju kaze brine..bolje po nekad i da precute tako nesto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se brusa tice uzela sam jedan babski,planiram jos jedan,za dojenje,ali jos se provlacim sa obicnim.

Danas smo bili na uz.37+3po mc i 38+6po uz.Imamo 3600g.Radili ctg i imamo lazne kontrakcije.Takodje smo i podugacki pa mama jedva dise.Inace smo spremni samo da odradimo analize i gotovo.

bikica85 i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice, koliko ti imas dece?

Jos malo pa cetvoro :lol: Nece admini tiker da mi stave za ovo cetvrto,a bas sam lep napravila -_- Mi se nedavno preselili u kucu sa tri stana.Mi smo dole,na prizemlju i bastu delimo sa komsijama sa prvog sprata.Oni nemaju decu,zive sami,a kod nas cirkus svaki dan.Muz,ja,tri deteta (uskoro i beba) i pas,koji je isto beba,ima 7 meseci,kupili smo ga pre mesec dana.Ja ne znam dokle ce ti mucenici gore nas izdrzati.Nikad se ne bune,srecom rade puno i cesto su vikendima odsutni,ali meni ih je iskreno zao.Kod nas je luda kuca povazdan :lol:

Zoe86, broccoli, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice pa ti si jedna kraljica :) 

 

Ma joook bre,nije to nista tesko,samo dok se sa zivcima pozdravis.Ima ovde Mna mama,zao mi sto vise ne pise,ona isto ima cetvoro dece i njeni dozivljaji sa njima su hit.Sada su vec veliki pa je ona u tinejdz fazama.

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice bas volim kad pises jao divno jos malo i princeza stize, 3 brata su sigurno uzbudjena kakva ce to mezimica biti hehe. Meni sin juttos rece da rodim jos jedno kaze da bude puna kuca dece haha neka od mene dosts ova treca me dokrajcila.

Ne mogu da citiram vise postova odjednom :huh: A ja mislila da niko ne primecuje ni kad dodjem ni kad odem :lol: Raduju se jako i jedva cekaju,pogotovo sto je termin na Mihajlov 6.rodjendan.Kaze covek ok je da dobije sestru za rodjendan ali mora i Lego hippie bus,to da ne zaboravimo :lol: A meni sve novo kao da sam prvi put trudna,jer nemam pojma sa devojcicama,pocevsi od kupanja i presvlacenja pa nadalje.Drugarica ima dve cerkice pa mi je garderobicu prosledila a meni sve cudno,masnice i cvetici i ukrasi za kosu i haljinice.Ja navikla na muske,oni su mi maksimalno jednostavni,nadam se da ce i ona biti prakticna uz njih.Radujem se da imaju sestru,znaci to puno,pogotovo kada odrastu.Gledam mog muza i njegova dva brata,da nema mene i snajke ne znam kad bi se vidjali,cuju se samo kad nekom nesto treba.

A tvoji klinci su vec veliki i samostalni,verujem da je mnogo lakse tako.Kolika je treca beba?Pa to je vec puna kuca dece :) 

Marijana00 i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ne mogu da citiram vise postova odjednom :huh: A ja mislila da niko ne primecuje ni kad dodjem ni kad odem :lol: Raduju se jako i jedva cekaju,pogotovo sto je termin na Mihajlov 6.rodjendan.Kaze covek ok je da dobije sestru za rodjendan ali mora i Lego hippie bus,to da ne zaboravimo :lol: A meni sve novo kao da sam prvi put trudna,jer nemam pojma sa devojcicama,pocevsi od kupanja i presvlacenja pa nadalje.Drugarica ima dve cerkice pa mi je garderobicu prosledila a meni sve cudno,masnice i cvetici i ukrasi za kosu i haljinice.Ja navikla na muske,oni su mi maksimalno jednostavni,nadam se da ce i ona biti prakticna uz njih.Radujem se da imaju sestru,znaci to puno,pogotovo kada odrastu.Gledam mog muza i njegova dva brata,da nema mene i snajke ne znam kad bi se vidjali,cuju se samo kad nekom nesto treba.

A tvoji klinci su vec veliki i samostalni,verujem da je mnogo lakse tako.Kolika je treca beba?Pa to je vec puna kuca dece :) 

Ja imam tri devojcice i ne snalazim se sa decacima :) Mozda se i mi odlucimo za cetvrto pa se i kod nas usunja neka plava stvarcica :) 

Marijana00 i bikica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ne mogu da citiram vise postova odjednom :huh: A ja mislila da niko ne primecuje ni kad dodjem ni kad odem :lol: Raduju se jako i jedva cekaju,pogotovo sto je termin na Mihajlov 6.rodjendan.Kaze covek ok je da dobije sestru za rodjendan ali mora i Lego hippie bus,to da ne zaboravimo :lol: A meni sve novo kao da sam prvi put trudna,jer nemam pojma sa devojcicama,pocevsi od kupanja i presvlacenja pa nadalje.Drugarica ima dve cerkice pa mi je garderobicu prosledila a meni sve cudno,masnice i cvetici i ukrasi za kosu i haljinice.Ja navikla na muske,oni su mi maksimalno jednostavni,nadam se da ce i ona biti prakticna uz njih.Radujem se da imaju sestru,znaci to puno,pogotovo kada odrastu.Gledam mog muza i njegova dva brata,da nema mene i snajke ne znam kad bi se vidjali,cuju se samo kad nekom nesto treba.

A tvoji klinci su vec veliki i samostalni,verujem da je mnogo lakse tako.Kolika je treca beba?Pa to je vec puna kuca dece :) 

Ja imam tri devojcice i ne snalazim se sa decacima :) Mozda se i mi odlucimo za cetvrto pa se i kod nas usunja neka plava stvarcica :) 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice diiivno sto stize seka sada! :wub:  Lepo je da tri brata imaju i sestru, a nju ce cuvati kao malo vode na dlanu. Bice ti promena i to jedna predivna promena, kao sto je nama sa batom nakon svih ovih godina zivota u carstvu vila, princeza i masni. Njih dve obozavaju batu, svima nam je neopisiva radost, plus sto je i on jedna mazna i nasmejana beba za uzivanje... I svaka cast za odluku za cetvrto, to mi bas deluje kao poduhvat, mi ne planiramo vise... Mada sto kazu nikad se ne zna... 

bikica85 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice mala ima 8 meseci i bas mi je haos dva tinejdzera i beba :lol: ne znam ko je gori. Nisam ni ja jos izasla iz puberteta moram i njih da trpim :D. Videces koliko su devojcice mazne i umiljate osim ako bude kao moja divljakusa samo grebe, cupa, stipa i ujeda haha,  u pocetku ce ti biti neobicno ali ces se brzo navici isve ce ti postati rutina. Ja sam ih u pocetku kad se ukake sa vatom natopljenom toplom vodom prala spirala da kazem iscedim vatu iznad mice i tako izadje kaka koja eventualno upadne medju usnice, cim su krenule da drze cvrsto glavu i ojacale sa 2 meseca otprilike prala sam ih iznad lavaboa i jos uvek ih tako perem a ovu malu i kupam u njemu jer nece i kadicu nego voda mora da tece iz slavine inace se boji.

bikica85 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice mala ima 8 meseci i bas mi je haos dva tinejdzera i beba :lol: ne znam ko je gori. Nisam ni ja jos izasla iz puberteta moram i njih da trpim :D. Videces koliko su devojcice mazne i umiljate osim ako bude kao moja divljakusa samo grebe, cupa, stipa i ujeda haha,  u pocetku ce ti biti neobicno ali ces se brzo navici isve ce ti postati rutina. Ja sam ih u pocetku kad se ukake sa vatom natopljenom toplom vodom prala spirala da kazem iscedim vatu iznad mice i tako izadje kaka koja eventualno upadne medju usnice, cim su krenule da drze cvrsto glavu i ojacale sa 2 meseca otprilike prala sam ih iznad lavaboa i jos uvek ih tako perem a ovu malu i kupam u njemu jer nece i kadicu nego voda mora da tece iz slavine inace se boji.

Zoe,legendo hvala ti na detaljnom opisu,da znas da si mi sad olaksala!Ne znam kakve ce biti sestre u bolnici i koliko ce mi pokazati,tako da je super sto sad donekle znam kako.:baby: Inace imam kumu koja ima tri starija brata i ona mi kaze:Ne ocekuj nikakvu princezu.Bice divljakusa i muskaraca kao i ja sto sam bila kao mala.Ima da nauci da se bori medju muskima.:lol: Ona je u pubertetu postala dama,a dotle mali Rambo :) Tako da,ocekujem nesto slicno :lol: A tebi svaka cast,treba balansirati medju nicanjem zuba i prvim simpatijama!

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Bikice diiivno sto stize seka sada! :wub:  Lepo je da tri brata imaju i sestru, a nju ce cuvati kao malo vode na dlanu. Bice ti promena i to jedna predivna promena, kao sto je nama sa batom nakon svih ovih godina zivota u carstvu vila, princeza i masni. Njih dve obozavaju batu, svima nam je neopisiva radost, plus sto je i on jedna mazna i nasmejana beba za uzivanje... I svaka cast za odluku za cetvrto, to mi bas deluje kao poduhvat, mi ne planiramo vise... Mada sto kazu nikad se ne zna... 

 

Ma ja sam u fazonu ajd` dok sam jos kol`ko tol`ko mlada da rodim jos jedno.Ionako vec 8 godina ne spavam i ne zivim kao svi drugi ljudi pa daj da nadovezem jos koju takvu godinu i onda cao cucle,pelene,grcevi,zubi i ostale radosti.Ne planiram vise,mada sto ti kazes nikad se ne zna bas sto posto.A beba da mi bude kao vas bata pa da se odmorim malo,jer je ovaj treci haos potpuni -_-

Zoe86 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce bili na pregledu. Bebac oko 3600g i zakazan prijem i porodjaj u utorak u 14h. Bice indukovan porodjaj.

Super,bravo.Jesu ti rekli sto ubrzavaju,zbog kontrakcija ili...?

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.