Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala za link,bas htedoh da procitam neki iole logicno objasnjenje.

Inace,oba deteta ridjena sa kisucom,prvi bas cupavo,ni g od gorusice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikako da udjem da vidim sta se desava. Uhvatili se u neko renoviranje i spremanje pred bebin dolazak da ne stizem apsolutno nista :) . Ja 7.10. na Aleksin rodjendan ulazim u deveti, a po UZ nedelju dana pre toga. Vec sam spremila torbu. Ne znam da li je rano, ali neka bude sve spremno, za svaki slucaj. Kazu da trece dete pozuri. Ne znam ima li istine u tome. Ako ima neke mame koja se poradjala treci put, neka podeli iskustvo :D ...

Plusic i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijana, to je toliko individualno, i zavisi od mnogo stvari, tako da i kad bih ti rekla da sam ja sa trecim djetetom bila Georgina :-) to uopste ne mora da znaci da ces i ti tako. Kao sto ne mora da znaci i da ce bebac da pozuri. Jednostavno rodice se kad on odluci tako;-)

P.S. Ja sam kao dosta prebacila termin, a zapravo sudeci po onom (kazu) najrelevantnijem UZ-u u prvom trimestru rodila sam sina na termin(ili u terminu,kako se vec kaze);-)

I da,spremih ja torbu pocetkom maja a porodih se u drugoj polovini juna. Al se 'nacekala'...mislim, torba...a i ja:-)

Marijana00 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kakva je procedura kod prisustva muza i kako se to uopste izvodi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic, koje porodiliste? Meni je muz prisustvovao u Visegradskoj, a znam i iskustvo iz Fronta sveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic, koje porodiliste? Meni je muz prisustvovao u Visegradskoj, a znam i iskustvo iz Fronta sveze.

Front

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poznanica mi se porodila u frontu, muz prisustvovao, pa mi je ispricala iskustvo jer je upiredjivala sa visegradskom. Sve sto ti treba su tatini brisevi nosa i grla i dobra volja. Dobijete poseban boks u kome budete i to je to. Jedino ne znam da li se placa, u Visegradskoj je 5000. Prisustvo je potpuno normalizovano sada, niko ne pravi probleme, eto, samo brisevi i to je to. Mi smo par dana ranije s tim brisevima otisli i dobili propusnicu, tako da savetujem da unapred pitate, jer pretpostavljam da je isto i u frontu.

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poznanica mi se porodila u frontu, muz prisustvovao, pa mi je ispricala iskustvo jer je upiredjivala sa visegradskom. Sve sto ti treba su tatini brisevi nosa i grla i dobra volja. Dobijete poseban boks u kome budete i to je to. Jedino ne znam da li se placa, u Visegradskoj je 5000. Prisustvo je potpuno normalizovano sada, niko ne pravi probleme, eto, samo brisevi i to je to. Mi smo par dana ranije s tim brisevima otisli i dobili propusnicu, tako da savetujem da unapred pitate, jer pretpostavljam da je isto i u frontu.

Hvala ti.A kako je tebi bilo,jel ti smetao ili pomagao posto su zene podeljene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je stigao u poslednjem trenutku jer sam se ja neocekivano brzo porodila. Ali mi je bio neverovatna pomoc i podrska za sve sto je usledilo - usivanje, radjanje posteljice, prvi je zajedno sa mnom video bebu... To zavisi od muza, od tebe i od vaseg odnosa. Meni je mnogo znacilo sto je bio tu.

bikica85, Marijana00 i In-Greed volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic, mm je bio sa mnom na porodjaju, od početka do kraja (svih 46 sati) i to mi je puno značilo. Disao je sa mnom kroz svaku kontrakciju, bodrio me da izdržim kada sam mislila da više nemam snage itd. Nama je to produbilo odnos i još nas više povezalo. A on sa ponosom svima priča da je prisustvovao. 

Kao što reče Marg, to dosta zavisi od muža i od vašeg odnosa. 

Marijana00 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala obema.Kako ste se uhodale?

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da prijavim 11.10. kao termin porođaja! :baby: Dr mi je rekao da se javim 10. na prijem, a 11. cr. Ako ne bude nešto ranije. Grlić mi je skraćen i razmekšan i beba jaaaako nisko, malo sam i otvorena. Sve u svemu, stiže moja princezica uskoro! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi puno spavamo, još više sikimo i najviše kakimo ,a između plačemo, mazimo se i volimo. :) 

I virimo ovde čekajući nove bebe. :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je zurka jer imamo i starijeg batu pa sve nekako ide samo od sebe. Devojcica je divna, nezna, draga, samo bi sikila i spavkala. Polako pocinje da se zanima za okolinu, pa nas to mnogo raduje.

Plusic, miliccam, Lena 77 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da prijavim 11.10. kao termin porođaja! :baby: Dr mi je rekao da se javim 10. na prijem, a 11. cr. Ako ne bude nešto ranije. Grlić mi je skraćen i razmekšan i beba jaaaako nisko, malo sam i otvorena. Sve u svemu, stiže moja princezica uskoro! :wub:

prelepo cekamo vojcicu.Sto bese cr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Operisala sam oči, a već sam imala jedan cr, tako da će biti opet! :babycrib:

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,da sad znam,oprosti zaboravnoj loptici:angel:

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos  drugarice.

Ivana  jos malo!♡

Ja juce bila na kontroli,  bebac super,2200, ide nekoliko  dana   napred, ali mi se pojavili neki izrazeni sinusi na posteljici  kojih nije bilo pre mesec dana pa sam se malo zabrinula,ali dr kaze sve je ok.

Inala sam kontrakcije pa me pregledala ginekoloski, i spoljasnje i unutrasnje usce sam otvorena ceo prst,i sada imam terapiju, mirovanje i lezanje na levom boku.

Ivana2013, miliccam i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, koja si ti nedelja? Koliko još imaš do kraja? Čini mi se da bebac fino napreduje, tako da ako se malo primiriš i pridržavaš onoga što ti je dr rekla, biće super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tijana, koja si ti nedelja? Koliko još imaš do kraja? Čini mi se da bebac fino napreduje, tako da ako se malo primiriš i pridržavaš onoga što ti je dr rekla, biće super!

ja sam danas 33+1, po uz 33+6; moracu malo.:-*

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se javimo.Po mc smo 34+0,a po uz 36+1.Stefa ima 2,900g.Grlic 23mm pa cemo prog.i utro imati do 24.10.Termin nije pomerala 14.11,a porodjaj ce verovatno biti prirodan,jer ocni kaze da nije glaukom.Jedino ne znam kako cemo izvesti prisustvo muza zbog posla,ali videcemo.Pozdrav buducim i sadasnjim mamama:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste drugarice?? Niko se ne javlja. Jel i vas ovo vreme ošamutilo? Ja sam danas skroz sluđena. Jedino mojoj bebani ne smeta. Ona i dalje luduje! :baby:

Marijana00, miliccam i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nikako da dodjem do kompa. Deca uhvatila neki virus pa se sada borimo sa tim. Ja se jedino nadam da necu uhvatiti od njih. Danas zvanicno ulazimo u deveti iako smo po uz usli pre nedelju dana

Plusic, Ivana2013 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce usla u 9.kalendarski.Stomak katkad bolucka dr kaze da su pripremne kontrakcije.Idem na kont 17.ako se nesto ne izmeni u medjuvremenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana srecno danas!:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.