Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

E, a ja tako čekam petak. Sutra idem na pregled i da dam krv i urin za laboratoriju a u petak, konačno UZ. Da vidimo koliko smo veliki :D i šta tamo radimo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ja idem u ponedeljak kod doktora nezvana, ocu i ja moje upute :angry:

Verovatno je zaboravio posto je bio jako besan sto je guzva, a on umoran, ali srecom da sam saznala sama za to pa cu da odem da trazim, ali me je iznenadila tolika neodgovornost od strane doktora i to pred sam kraj trudnoce :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ja idem u ponedeljak kod doktora nezvana, ocu i ja moje upute :angry:

Verovatno je zaboravio posto je bio jako besan sto je guzva, a on umoran, ali srecom da sam saznala sama za to pa cu da odem da trazim, ali me je iznenadila tolika neodgovornost od strane doktora i to pred sam kraj trudnoce

:(

Ja sam se porodila u Valjevu meni je ginekolog zaboravio to da kaze i uopste nisam znala da treba, u porodilistu babice su poludele sto to nemam nisu mi verovale da mi ginekolog nije rekao, uzele su mi briseve neposredno pred porodjaj i sve je bilo u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki ja idem u ponedeljak kod doktora nezvana, ocu i ja moje upute :angry:

Verovatno je zaboravio posto je bio jako besan sto je guzva, a on umoran, ali srecom da sam saznala sama za to pa cu da odem da trazim, ali me je iznenadila tolika neodgovornost od strane doktora i to pred sam kraj trudnoce

:(

Ma, bre znaš kako se kaže čuvaj sebe pa će i bog da te čuva... Idi naravno. Meni dr. treba da da isto sad upute, ali mogu da se kladim da ako ne potsetim dr. na papire ona će zaboraviti...Ne znam samo da li će mi ih dati sad ili sl. ned. kada budem joj nosila ove rezultate od laboratorije što trebam da radim sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Valjevu meni je ginekolog zaboravio to da kaze i uopste nisam znala da treba, u porodilistu babice su poludele sto to nemam nisu mi verovale da mi ginekolog nije rekao, uzele su mi briseve neposredno pred porodjaj i sve je bilo u redu.

Jao, bože, pa šta su mislile da ti sama nisi htela da uradiš analize...kretenizam...Vidiš kako pokrivaju jedni druge, kao , kolega ne može da pogreši, a mi smo kao glupe pa nećemo uraditi nešto što je u našem interesu :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, evo mali štuca :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, evo mali štuca :wub:

:wub: Ovo moje stuca svaki dan skoro, koliko pici po stomaku garant se naguta vode :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: Ovo moje stuca svaki dan skoro, koliko pici po stomaku garant se naguta vode :)

Mališa, sigurno se vežba disanje hi hi samo nek se mrda tamo :) duša mala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali sto moja dusa zna biti nemirna, mislila sam da cu se posvadjati sa svojim stomakom danas :D

Odemo mm i ja danas u restoran na rucak, da proslavimo moj cetvrti i poslednji polozeni ispit za ovaj semestar, i da onako jos malo uzivamo u hrani jer za mesec dana cemo o tome samo sanjati :D Kako smo seli, od istog momenta, cura se uzvrtela, puf u rebro, besiku, bubreg, ne znam ni sama vise gde me nije mlatnula. Stigla sam tek toliko da pomirisem kafu, srknem malo sokica, i vidim divno aranziranu hranu koju mi je izuzetno ljubazni konobar spakovao da ponesem kuci ( inace ima dve male curice pa verovatno zna kako mu je zeni bilo u trudnoci ). Sreca pa je bar mm mogao jesti dok sam ja pricala sa svojim stomakom u nastojanju da objasnim svojoj curici lepo ponasanje u restoranu.

Mozda joj nesto nije odgovaralo, ipak bila sam i na faxu jutros, vamo - tamo, ali u jednom momentu od tolikog sutanja vise nisam znala ni gde me boli ni sta me boli, samo sam pomislila "nemoj jos bebice mama jos nije oprala tvoje stvari".

Ah to trece tromesecje :) Kad samo pomislim na jos punih mesec dana + koji dan vise ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedva čekam da upoznam ovo malo čudo što se javlja iz stomaka. Ja bih želela da me muž izvede za Osmi Mart u restoran ali nisam sigurna koliko će to biti izvodljivo...već sam velika, i otiču mi noge...ali mmm kako mi se jede ćuretina u gorgonzoli sa mlincima...mislila sam to za dan zaljubljenih ali tad sam morala da mirujem, bar za Osmi Mart da odemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nakon ovog danasnjeg izleta samo u setnje, a za 8.mart uglavnom i bude guzva po restoranima pa ne znam koliko bi mi tek onda smetala ( tj bebi izgleda ) buka i guzva ako nam danas kad skoro nikoga nije bilo nije dala da ruckamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste ne mogu da jedem, stalno mi je muka, a i jako brzo se od jako malo hrane zasitim... I kad se skinem, ne racunajuci stomak i grudi, izgledam ispijeno :huh:

beba je juce bila strasno mirna, gotovo da se nije ni pomerila, ali zato sam ja imala uzasne bolove duz citavog stomaka, danas je bas zivahna, ali zato i dalje boli, jedva cekam ponedeljak da odem kod dr na UZ, da vidim kako je i da postavim 101 pitanje, od kojih je prvo, kako ce da me poradja???

Kiki, sta si ti odlucila za epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro je sve..

ja se upravo spremam sa mm da idemo na basket veceras Partizan-Real

Luka ce kod sveki..

kako si ti Barbarice, kako je Lazar?

Ja malo kasnim sa odgovorima :D Dobro smo, Bogu hvala... Njega malo grcevi muce, ali nista strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sviđa mi se tvoj avatar :) mali ti je presladak. Ma ništa evo, još sedimo sa stomacima i čekamo da dan D. Nego nisi mi odgovorila, već se ne sećam gde sam ti postavila to pitanje, jeste li se otrešnjili pa su ti krenule kontrakcije, ili su kontrakcije krenule same?

Hvala draga :)

Ma bre ja sam prvo prokrvarila, to mi valjda onaj cep bio ispao, pa sam ostala u bolnici i tamo su mi tek sutradan krenule kontrakcije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde su milenica i ponosna mama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu sutra kod doce da trazim upute, zakazala sam ultra zvuk jos na jednom mestu, jer doktor uvek kuka sto je guzva i boli ga glava, pa mi nesto mirnija savest da to jos neko pogleda. Inace je bebiron toliko nemiran da imam utisak da ce izaci na pogresnu stranu. Inace se i ja zasitim od jako malo hrane, valjda su nam bebe porasle pa pritiskaju zeludac, usled toga manje jedemo, ih gde bi mi kraj bio da se to dogadjalo samo od sebe pre trudnoce, nebih bila kao tenkic :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uopste ne mogu da jedem, stalno mi je muka, a i jako brzo se od jako malo hrane zasitim...

bebo ni ja ne mogu da jedem moguce da ti pritisce zeludac negde i zato, ja osetim glad posle par zalogaja sam sita...s tim da nemam nikave gorusice mucnine i slicno, samo osecam pun zeludac, a bude mi lose to sigurno od gladi...

Zadnjih dve nedelje isto, osetim glad i pojedem tek mozda pola od onog sto inace jedem... isto nemam gorisicu, mozda tek ponekad i to uvece, al osetim kao da mi je zeludac pod bradom, par zalogaja i kraj. Tako da jedem cesce al po malo, a uvece mozda samo nesto voca i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam gorušicu :( i nemate pojma koliko mi je krivo zbog toga :) niti mi je muka,niti me boli želudac... i zato mogu da jedem kao provaljena! Ne smem ni da stanem na vagu... :ph34r: Tako da,devojke,zavidim vam B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki, sta si ti odlucila za epidural?

Još ništa...ja sam kreten...prvo sam bila protiv pa onda za pa sad više ne znam...Videću kad popričam sa anesteziologom i lekarom. Odradiću analize za svaki slučaj, pa ću da dam sebi još malo fore da smislim šta ću...

Nego, bila sam danas kod dr. i pitala me je da li sam možda ugovorila CR i rekla je da ako jesam da mi ona to baaaš ne bi preporučila jer kod zdrave trudnoće je mnogo bolji priirodni porođaj, i da je bolje da se CR koristi samo kad je stvarno neophodan, a ne ovako iz hira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam gorušicu :( i nemate pojma koliko mi je krivo zbog toga :) niti mi je muka,niti me boli želudac... i zato mogu da jedem kao provaljena! Ne smem ni da stanem na vagu... :ph34r: Tako da,devojke,zavidim vam B)

Ne traži vraga, ja sam se i natovila zbog gorušica...gasila sam ih hlebom...Veruj mi bolje je kad ih nemaš, onda jedeš normalno, a kad ih imaš uh samo žvaćeš nešto da bi ti prestale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A gde su milenica i ponosna mama?

Milenica ima problem sa netom, a ponosna mama je u frci sa vremenom jer je sad non stop oko bebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne traži vraga, ja sam se i natovila zbog gorušica...gasila sam ih hlebom...Veruj mi bolje je kad ih nemaš, onda jedeš normalno, a kad ih imaš uh samo žvaćeš nešto da bi ti prestale.

;) I to što kažeš! Onda je bolje ovako, da ćutim i da šuškam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja malo kasnim sa odgovorima :D Dobro smo, Bogu hvala... Njega malo grcevi muce, ali nista strasno :)

preporucujem ti aktivator od aloe vere za grceve.. nadji nekog ko radi sa alojom i objasnice ti kako se daje, mislim da ide 1kap na 2kg bebe.. ili obrnuto. mi smo to Luki davali i nije nikad imao grceve-posle toga. takodje je i prijateljica koristila i isto iskustvo je imala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, ne pravite nam zazubice sa bebama i grčevima, mi još nismo u toj fazi...mi se ovde tek tresemo oko porođaja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još ništa...ja sam kreten...prvo sam bila protiv pa onda za pa sad više ne znam...Videću kad popričam sa anesteziologom i lekarom. Odradiću analize za svaki slučaj, pa ću da dam sebi još malo fore da smislim šta ću...

Nego, bila sam danas kod dr. i pitala me je da li sam možda ugovorila CR i rekla je da ako jesam da mi ona to baaaš ne bi preporučila jer kod zdrave trudnoće je mnogo bolji priirodni porođaj, i da je bolje da se CR koristi samo kad je stvarno neophodan, a ne ovako iz hira.

Sta nam treba od analiza za epidural? ala sam upucena... Ja samo znam da ne moze pre 38. i da verovatno ne moze na visokorizicnu... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.