Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Хело мамице :) mi bili na UZ.  32+3. 2360 gr, 46 cm. Novi termin 31.10 :))...velikan mamin :) grlic 46mm. Mogu i dalje da skakućem, a muz mi ne može zabraniti aktivnost :):ura! I mislim da je za grlic zaslužno vaginalno korišćenje Utrogestana. Šta ima novo kod vas? Ko će gde da se poradja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Pupsik! :baby: Dobri stee! 

Ja čekam sl. nedelju da idem na komisiju za cr. Novi Sad, Betanija! Očekujem da bude posle 10. oktobra, pošto mi je termin 21. Osim ako moja mica ne poželi ranije napolje. A dr. mi juče kaže, bebi je udobno, mogla bi tako do decembra! Daaa, ali mama više ne može! :D

Lena 77, Plusic, Kikiriki i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu u Front.A zar cr ne odredjuje dr nego komisija?

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U NS se ide na komisiju. Ja sam i prošli put imala istu proceduru kao i sada. Možda neko ima i drugačija iskustva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu u Front.A zar cr ne odredjuje dr nego komisija?

I ja ću u Front. 

Pisala sam da se gušim celu trudnoću. ..počela sam da istražujem od čega i provalila da je od normalne kućne prašine koja ne smeta ljudima u normalnom stanju. Tako da sam povećala dolazak spremačice na jednom nedeljno, svaki drugi dan sama usisavam sa hipoalergenim usisivačem,  brišem prašinu i brišem podove, i kupila sam Gorenje baby uvlaznjivac vazduha. PRODISALA SAM! Tako da ako se još neko muči eto leka. 

 

Marijana00 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili danas na kont 32+2,posteljica 1/2stepen grlic 25mm,mirovanje i dalje.decak 34+5 2400g 128otkucaji;ali mi kaze da termin ostaje isti cak sad ukljucuje prirodni porodjaj,ako se ukloni sumnja na glaukom pa sam malo zbunjena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili danas na kont 32+2,posteljica 1/2stepen grlic 25mm,mirovanje i dalje.decak 34+5 2400g 128otkucaji;ali mi kaze da termin ostaje isti cak sad ukljucuje prirodni porodjaj,ako se ukloni sumnja na glaukom pa sam malo zbunjena.

A trebalo je da bude cr? Koji je razlog? Možda si već i pisala, ali ja nisam baš najbolje ispratila. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba je debelica iz vto,vec sad u 33ned ima 2.400g i tad mi rece verovatno cr a i ocni dr mi je rekao da postoji mogucnost da imam glaukom.Videla je mrlju ali je htela da ostavi posle porodjaja ispitivanje,a moja gin sad trazi misljenje pa cu verovatno na ispitivanje.No moja dr do sad nije spominjala prirodan pa sam se pogubila sad nista ne razumem

pupsik i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad nas je to sve jako komplikovano. Ako tvoj ginekolog ne bude zahtevao cr, onda ćeš morati kod oftalmologa na detaljan pregled i po mišljenje. Ja sam tako prošla prvi put. Imala sam operaciju na oba oka, i bez obzira što sam dobila mišljenje mog dr sa privatne klinike koji je radio operaciju, morala sam ponovo na sve preglede u državnu instituciju, jer jedino to uvažavaju. I sad prošle nedelje, opet isto i za drugi cr. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, koju si operaciju ociju imala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad nas je to sve jako komplikovano. Ako tvoj ginekolog ne bude zahtevao cr, onda ćeš morati kod oftalmologa na detaljan pregled i po mišljenje. Ja sam tako prošla prvi put. Imala sam operaciju na oba oka, i bez obzira što sam dobila mišljenje mog dr sa privatne klinike koji je radio operaciju, morala sam ponovo na sve preglede u državnu instituciju, jer jedino to uvažavaju. I sad prošle nedelje, opet isto i za drugi cr. 

ludilo-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam lasersko skidanje dioptrije, i tu je došlo do komplikacija. Mada sam i pre toga imala ozbiljnih problema. Dioptriju sam uspela da skinem, ali imam urođeni problem sa desnim okom. Sve u svemu, indikacija postoji. I to je dr sa Poliklinike potvrdio, ali sam ja u 9. mesecu morala da se šetam od lekara do lekara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, pa pitam te jer sam i ja skidala dioptriju, pa sam se dva puta prirodno porađala. Sama operacija nije indikacija, ali da, pošto si imala komplikacije, bolje da se ne igraš. 

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve buduće mamice! :babymommy: Kako ste? Jel se pripremate za veliki dan? Jel ima nekih tegobica? Mene kiselina ubija. Danju, noću, nebitno da li sam nešto jela ili ne. Izludeću! Ako ništa ne pojedem, onda čim popijem vitamine, osećam da mi je muka. Haos! Ako ima istine u bapskim pričama, da bebi raste kosa, ja ću moju devojčicu morati ošišati pre izlaska iz porodilišta. :D

Plusic, Lena 77 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana raste kosa i te kako! Bebina kosa mi je izašla na nos! Rodila se čupava medena devojčica i komotno smo mogli da joj stavimo mašnicu! 

Pozdrav svim mamama u trećem trimestru, ima novih pa me ne znaju. Požurite pa da se družimo na forumu od 0-6 meseci!!!! 

 

Plusic i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala ne raste kosa. Meni su oci ispadale od gorusice, oba deteta mi rodjena celava, do drugog rodjendana nije sin imao kosu! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam treci put imala jaku gorusicu a beba rodjena cupava, sa sinom sam bas muku imala a nije imao mnogo kose ja mislim da je do polozaja on mi je bio visoko postavljen pa je verovatno pritiskao zeludac, njih dve sam nosila nisko i nisam imala problem sa gorusicom par puta jer sam jela sto mi nije prijalo.Probaj uvece laganu hranu mozda ce pomoci meni jeste pomagalo.

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vala ne raste kosa. Meni su oci ispadale od gorusice, oba deteta mi rodjena celava, do drugog rodjendana nije sin imao kosu! :D 

Slazem se.Sve tri bebe su mi rodjene celave,a u trecoj trudnoci me je unistavala gorusica vec od 5-6 meseca,spavala sam u polusedecem polozaju.Sad u cetvrtoj nemam nekih problema sa gorusicom,mucila me je kratko negde oko 4.meseca.Mislim da je do polozaja bebinog.

Marijana00, Zoe86 i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba je bila veoma visoko, možda je to razlog za gorušicu. Čak i u porodilištu, kad bi stomak trebao da se spusti ja sam imala gorušicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin je imao kosicu na rođenju. I to poprilično. A gorušica me ni pola nije mučila kao sada. Zato me i strah kako će ova beba izgledati! Inače, oba puta stomak visoko. :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E,a da mi neko nekada objasni kakve veze moze imati bebina kosa sa gorusicom?Mislim,kakve?Kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodila sam dve kosate bebe a gorusicu nisam imala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.