Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hej, cure, stigla moja devojcica! Duga je 51cm, teska 3300g, vrlo je bucna i ne mogu jos da poverujem da je tu. Porodjaj mi je bio brz i lak, nisu stigli ni da mi daju epi ni indukciju, porodila sam se za nesto manje od 3 sata i nisam secena. Svakom zelim da prodje ovako! Anica je dobila devetku, sad cekam da mi je donesu. :wub: 

Cestitam Marg, neka ti je ziva i zdrava lepotica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila u bolnici na uz i pregledu. Bebac je 33. nedelja po uz i ima oko 2100g. Dr kaze da su mere zadovoljavajuce za 33. nedelju ali da mu stomacic dodaje kilazu jer je mali bucko :D ... U svakom slucaju, ona me je porodila i sa prethodnim sinom i upucena je u moje velike bebe, tako da ce valjda i to znaciti. Jos je rano da se govori o porodjaju, da li carski ili prirodno, ali ona kaze da je presudan obim glave za prirodan porodjaj, a njemu je obim glave normalan. :D 

Mamino, miliccam, Lena 77 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila u bolnici na uz i pregledu. Bebac je 33. nedelja po uz i ima oko 2100g. Dr kaze da su mere zadovoljavajuce za 33. nedelju ali da mu stomacic dodaje kilazu jer je mali bucko :D ... U svakom slucaju, ona me je porodila i sa prethodnim sinom i upucena je u moje velike bebe, tako da ce valjda i to znaciti. Jos je rano da se govori o porodjaju, da li carski ili prirodno, ali ona kaze da je presudan obim glave za prirodan porodjaj, a njemu je obim glave normalan. :D 

ma super ste,mi u 30+3imali 2100:)Negde mislim da je najbitnije imati dobrog dr i poverenja u njega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma super ste,mi u 30+3imali 2100:)Negde mislim da je najbitnije imati dobrog dr i poverenja u njega

Колико видим свима нама су бебе вече за 1,2,3 неделе. ... 

Plusic, Ivana2013 i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sala sa muzem je kad su nas spricali tim cudima plus vitaminski kokteli-tabletice.

Marijana00, pupsik i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto super sve vreme,  samo mi je nos celu trudnoću zapušen.  Isto nisam  nista kupovala , a planiram da kupujem tek kad se beba rodi i kad vidim sta mu treba i koliki je. Dobili smo puno važnih stvari na poklon- krevetac, ljuljasku, posteljinu, ćebad,  benkice,  majice pelene...sve korišćeno.  Oduvek sam mislila da će moj princ dobiti sve novo i najskuplje, al sad vidim da mi nista vise sem kolica i jajeta ne treba...brzo iz svega izrastu zar ne? U 32 nedelji smo...

Jedino je preporuka da se kupi Novi dusek, cak iako je od starijeg deteta krevetac. 

p.s. hvala cure sto ste spomenule h&m danas smo  opustosili radradnju:D

Marijana00, Plusic, pupsik i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao svima! Evo i ja sa novostima! Oftalmolog mi dao mišljenje za cr jutros. Jedna stvar sa spiska obaveza precrtana! :D Sestra mi donela popodne more stvari za bebu, sad samo pranje, a mama će da pegla. Kupiću samo to što mi treba za izlazak iz porodilišta. Kod dr na pregled u ponedeljak, pa da vidimo kad ću na komisiju. I tako... jedva čekam moju bebanu! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ja sam sada 30 nedelja i od juce imam bolove nalik menstrualnim..bila sam na pregledu i CTG juce i dali mi samo utrogestan ponovo ali mene bolovi ne prolaze...bas sam zabrinuta a glupo mi je da idem ponovo za istu stvar

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E maknite me sa liste xD

decak je stigao u ponedeljak 11.9. u 8:26 B) zove se Adrien. Mi smo juce stigli kuci. Masemo vam, i zelimo svima najbolje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dobra si.Znas li slucajno da ubacis sliku da vidim spisak.

nece da mi ubaci,ne znam zasto. Mozda je velicina mb u pitanju...

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, ja sam sada 30 nedelja i od juce imam bolove nalik menstrualnim..bila sam na pregledu i CTG juce i dali mi samo utrogestan ponovo ali mene bolovi ne prolaze...bas sam zabrinuta a glupo mi je da idem ponovo za istu stvar

I ja sam sinoc imala isti problem pocelo je oko 19h i u 3ujutro me probude takvi grcevi da sam mislila da je pocelo.Isla na ctg i sve ok dobila progesteron i bensedin i dalje osecam bolove ali manje.Inace sam 31+4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šargarepice, Plusić, odmarajte što više i pridržavajte se terapije. Biće sve ok. Mislim da smo sve trudnice iste, čim osetimo da imamo snage, letimo i onda se dešavaju takve stvari. Ipak treba malo prikočiti, jer najvažniji su naši mali anđelčići i zbog njih moramo biti dobro. :babymommy:

Plusic i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad bas gledam izvestaj grlic 1,5cm malo sam se istraumirala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E maknite me sa liste xD

decak je stigao u ponedeljak 11.9. u 8:26 B) zove se Adrien. Mi smo juce stigli kuci. Masemo vam, i zelimo svima najbolje. :)

Cestitke draga Anon:wub:

Anonymous voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene bas zaredjalo nesto...bilovi ne prestaju..brine me jer se malisa manjep omera nego inace..osecam neki cudan miris dole, sekret ne mirise kad stavim utrogestan ali kada skinem ces kao neki cudan miris (bris bio sterilan do sada, poslednji radila pre 15 dana). Nisam pametna sta da radim...kontrola mi je 26-og

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj čekati kontrolu. Idi odmah sutra, inače nećeš biti mirna, pa ćeš još gore napraviti.

A sekret mislim da ne znači ništa. Jer i meni su svi nalazi okej, a baš je neki grozan miris. Dr kaže da to nije problem, pa joj ja verujem. Doduše, i u prvoj trudnoći mi je bilo tako pred kraj!

Sargarepica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anon cestitam :) ... Meni su krenule pripremne kontrakcije a bebac je ekstra nemiran. Stomak mi se non stop razvlaci u svim mogucim pravcima :D ... Kontrakcije ponekad budu bolne i to uglavnom kad se malo preforsiram ali prodju kada legnem na desni bok. MM kaze da ce da me veze dok ne udjem u deveti a onda mogu i na krov da se penjem :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:babycrib:

Mi smo bili na kontroli. Devojka pokazuje mišiće. :lol: Sve vreme su joj rukice bile u tom nekom položaju.

Inače smo porasli. 36. nedelja, 2900g.

Sledeće nedelje idem u porodilište da zakažem cr. Skoro smo stigli do kraja! :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos drugarice!  Mi privodimo renoviranje kraju pa me nema.  Trenutno smo u 32oj nedelji,ime jos nemamo,bebac raste,vidim po pokretima, sve su bolniji:D. Nekako mi ova trudnoca bas proletela, ne znam kada pre!

Anonim.cestitam♡

Sargarepice kako si?

Ivana bravo, blizite see! 

Ljubim  vas sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce cistila neke plocice cetvoronoske I celu noc ustajala da piskim,danas me boli stomak I svaki pokret bebe mi je bolan,moracu  da uzmem utrogestan ,a ne pijem ga ima vec mesec dana,i da mi na kontroli moja dr. uradi ginekoloski. Koliko sam se do sada super osecala i zaboravim da mi je ovo treca  trudnoca,da prikocim malo!

Ivana2013 i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja da javim da mi je bolje...samo ako radim nesto osecam da me boli. Mirovacu do kontrole strogo pa cu videti, doktorka mi nije u zemlji a ja bih vise volela da me ona pregleda nego ponovo da idem kod nekog novog. 

Moje misljenje je da ne bi trebalo nista raditi fizicki i rekla sam da vise necu...ribanje i cicenje cu da zaboravim do kraja trudnoce

Tijanaaa, Ivana2013 i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno smo glupave-_-svaki put kazem necu i cim mi je bolje odmah se hvatam krpe masine i kojecega.Nazalost nisam jedina;)Jedino me tesi sto ima jos malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.