Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Kako ste zene?Ja se osecam kao protocni bojler.Isla sam sinoc u duzu setnju,na svakih 15min sam wc jurila:D

Ja imam problem sto trcim do wc-a pa cim se vratim iz wc-a ja ozednim strasno i napijem se vode pa u krug :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već kukala za to trčkanje u wc. Neću više, obećavam! :lol: Mene su sinoć mučili neki čudni bolovi, nisam smela da ustanem sa kreveta. Čini mi se sve će ispasti! :( Ali znam da je to sve normalno, telo se priprema i neću da paničim. Ali definitivno sam rešila da ću za vikend da spakujem torbu. 'leba ne traži. :lol: Biće mi lakše kad znam da sam u svakom momentu spremna. :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nešto sve stiglo. Imam već par dana neko peckanje i svrab, radila briseve, sve ok po njima. A ja i dalje imam tegobe. Čekam da odem u bolnicu pa da im tamo kažem, taman me tamo pregledaju uvek. 

Danas otišla na ctg, merili mi pritisak, on povišen malo. Pa me i tu dr naplašila. 

Osećam se kao da se polako raspadam, vreme mi je da se porađam, a kontrakcije nula. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz te razumem. I ja bih se danas porodila, a tek sam 34. nedelja. A kako vreme odmiče, sve je gore. A što se tiče svraba, peckanja i tih stvari, celu trudnoću se patim i žalim se dr na svakom pregledu, a brisevi uvek ok. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene sve po starom, kontrakcija ima ali nisu dovoljno ni bolne ni konstantne. Ubi ovo ustajanje noću, posle više ne mogu da zaspim. A već nedelju dana poruke i pozivi, prvo su bili suptilni pa samo pitali kako sam a sada već pitaju jel sam se porodila. :huh: 

Danas idem na kontrolu, držite mi palčeve da je konačno nešto počelo da se dešava,  tj da se otvaram. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već kukala za to trčkanje u wc. Neću više, obećavam! :lol: Mene su sinoć mučili neki čudni bolovi, nisam smela da ustanem sa kreveta. Čini mi se sve će ispasti! :( Ali znam da je to sve normalno, telo se priprema i neću da paničim. Ali definitivno sam rešila da ću za vikend da spakujem torbu. 'leba ne traži. :lol: Biće mi lakše kad znam da sam u svakom momentu spremna. :baby:

Verovala ili ne moja spakovana samo da dodam i dokupim neke sitnice:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja ne mogu zaspati posle wc-a cesto tako da sam juce od 5h,a jutros od 3h budna.Nego bem ti setnju danas stomak bolucka pa sam legla i po 100ti put obecala da cu mirovati,a malena guzica se samo vrti:baby:

Marijana00 i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusić, sad sam išla da vidim kad ti je termin! Ti si još bolja od mene! :D Ali stvarno mi je nekako lakše kad znam da je sve spremno. 

I mnogo mi znači kad čitam vaše postove, jer vidim da sve imamo iste muke!  I ja se tako premorim, i onda sam ljuta na sebe, kažem odmaraću više, ali ne da mi se. 

Plusic i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene, pitanje, de ste isli u nabavku stvarcica za bebu?

Mesto gde sam uzimala za prvo dete (2012) je zatvoreno, a sad nesto nisam pametna gde da idem xD (da da, cekala sam zadnji dan za to :D )

A sad me izvinite, odo da ribam kupatilo, i przim palacinke ujedno :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne ostaje to kod nas :D 

Aksa a? 

Gledala sam Aksu, i gledala sam onu robnu kucu Leto. Trebaju mi samo osnovne stvarcice, ove vece (kolica/sediste itd.... ) imamo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Menda bez premca sto se tice izbora. Mada ja sam bebi kupila bukvalno samo prvo odelce za izlazak, sve drugo je nasledila od brata ili moje sestricine i drugaricine cerke. Ja sam sve sacuvala, sve imam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bikice 28 nedelja je trece,ali sto se mene tice slobodno,ne smetas:*Marg gledala sam i Mendu, ali mi se cini da su jaci sa cenama.Meni treba sve osim krevetca,ogradica za krev.,kolica,ormara,komode tako da nas ceka dobar shoping.Inace sto se kompletica za izlazak tice ja trazim nesto ludasto,sareno i nasla sam pcelica kompletic i dvoumila se zbog velicine i prodali.Nezgodno mi sad da kupim,ne znam do koje kilaze ce debelica da mi stigne.

miliccam i bikica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ništa,  Mila neće pa neće. 

Kaže mm sada jedva čekamo da izađe, a za 15 godina tražićemo da ne izlazi. :DM

Milice kako si?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic, mom sinu je sa 3 kg 56 bilo veliko, sad sam opet uzela 56 jer mi je 52 baaas premalo. A ti mozes slobodno 62, to je za bebe od par meseci i vise, nema sanse da mu bude malo.

MarijaMara i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se ubacim u vezi velicina, jako se razlikuju velicine od proizvodjaca do proizvodjaca. C&A ima manji kalup slobodno 62 mojoj su njihovi bodici 68 mali a recimo h&m 62 jos moze sad su joj taman a ima 6 ipo meseci i 68 cm. Domace proizvodjace je bas kratko nosila 56 jako su mali i neobicni modeli siroki a kratki rukavi, imala je 56 h&m dvoje zekica bez nogavica koje je nosila do 3 meseca. Carters newborn je isto bas mali mislim da beba rodjena sa 52, 3 cm ne bi ni mogla obuci. F&F sam uzimala od 3do6 meseci kad je imala nekih mesec dana i sad joj je bas bas knap eto 6 meseci ima i prelazimo na velicinu od 6do9 meseci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, i to je tacno da se velicine razlikuju. Meni je C&A neki standard, najlogicnije su mi njihove pa na to i mislim kad gledam i kupujem. Ovo drugo sve odoka, jer ne mogu da pohvatam. Sad vec u H&M kupujemo dosta stvari, ali za stariju decu je vec lakse snaci se. Ja se za bebe bas nisam snalazila.

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se velicina tice, ja sam odmah resila da kupim 62, bebi je izmeren prosli petak na uz i imao je oko 3500kg xD (dzin u odnosu na prvo dete) a i brzo rastu, tako da ne bi trcala za mesec dana za novu garderobicu, ja cu odmah malo vece. 

Izgleda da cu morati na vise mesta da odem da bih sve uzela sto mi treba, posto nigde nema sve SVE. :)

 

btw. dobro jutro. 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, jel kod vas danas slavlje ili sam pobrkala datum? Ostalo mi u glavi da si rekla da pre 3. ne smes da se porodis. ^_^

Plusic i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, danas. Od ranog jutra baloni, dali smo mu poklon, a popodne cemo proslaviti. :) U utorak odoh u bolnicu pa smo taman natempirali da proslavimo pre toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice kako si?

Kod mene je sada sve kreni stani, juče me nešto probadalo posle šetnje pa sat vremena blage kontrakcije, ja reko' pocinje i onda sve prestane. Ovo osluškivanje tela i iščekivanje je najgore. 

Ja sam sve uzimala u C&A i H&M a veličine 56 i 62. 50 (0) je premala i to nisam uzimala posto je navodno beba od početka malo veća, a ja sam bila bas dugacka na rodjenju a i kapiram da je bolje da joj je veliko nego malo. Još kada dodje i pelena to se popuni. 

Anonymous, Plusic i Jelena JP volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.