Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Margaritta pisala sam vec mozda nisi videla taj post, posle prvog porodjaja sam imala neku vrstu depresije i lecila se dugo.Kada sam otisla kod svoke doktroke koja mi je lecil depresiju njen odgovor je bio da je trudnoca dosla  taman kako treba i da ce sve biti ok.Nisam bas sigurna sada u njemu procenu jer su mi ova dva meseca bila teska.Isla sam ma psihoterapije nisam pila nikave lekove.Prihvatam promene jako tesko ima dijagnozu anksioznog poremecaja tako da stvari koje su nekima 5 posto teske meni su 75 posto.Ali ja sam dala sve od sebe da cerkici rodim brata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslala sam ti u poruci pp valjda ce da stigne,  nisam nikada slala na ovom forumu pp, ti prolazis ja mislim pored moje sobe ja sam u nekoj sa pet kreveta pre one pripremne za porodjaj , ne znam gde si ti lezala ja nisam na ginekologiji.

blizu ssmo, ali nE prolazim tim hodnikom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta pisala sam vec mozda nisi videla taj post, posle prvog porodjaja sam imala neku vrstu depresije i lecila se dugo.Kada sam otisla kod svoke doktroke koja mi je lecil depresiju njen odgovor je bio da je trudnoca dosla  taman kako treba i da ce sve biti ok.Nisam bas sigurna sada u njemu procenu jer su mi ova dva meseca bila teska.Isla sam ma psihoterapije nisam pila nikave lekove.Prihvatam promene jako tesko ima dijagnozu anksioznog poremecaja tako da stvari koje su nekima 5 posto teske meni su 75 posto.Ali ja sam dala sve od sebe da cerkici rodim brata.

E baš zbog ćerkice i brata moraš biti jaka. Svaki dan ti je nova borba sa samom sobom, ali moraš istrajati. Neću da te još dodatno opterećujem, ali znaš i sama da su u celoj ovoj situaciji, trudnoća i sam čin porođaja "najlakši deo" u odnosu na ono kad beba stigne kući. Zato, stisni zube i skupljaj snagu i volju za ono što sledi. Ja ti želim da ti sve lako i brzo prođe! 

nebevita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo.Evo stizemo vam i mi.Mi smo puna 27nedelja.Dolazimo sa vto teme.Decak smo i termin nam je 14.11.Za sad smo ok decak uziva mrda se samo ja imam cesce glavobolje.Inace malo sam vas citala pa sam se istraumirala,sad mi lako dok mi jos deluje daleko.Mislim da cu kad se priblizi da panicim,ali videcemo.Cestitam svim mamama.Ove sto su blizu da to budu zelim da im sve prodje kako treba i brzo.Ljubim vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic, nemas zasto da se traumiras. Sve je to normalno i sve se to prodje, na ovaj ili onaj nacin, vecina prodje isto. Samo je bitno kakav stav imas i kako to podnosis. Bice sve u redu, ne brini.

Tijanaaa i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plusic, dobro nam došli tvoj bebac i ti. 

Tako sam i ja mislila da sam opuštena zato što još uvek ima dosta vremena, ali evo sada kada se približilo još uvek ne panicim. Ja sam od onih što vole da se pripreme (ako je ikako moguće) pa sam citala i o carskom i o svemu , za svaki slučaj. Trudim se da budem opustena koliko je moguće. Išla sam na više kurseva i na neki način sam kao spremna. (Dok ne počnu kontrakcije i ludllo :) )

Razmišljaj da je to uglavnom samo jedan dan i da će proći ovako ili onako, a ono što te kasnije čeka je mnogo važnije. 

 

Plusic, Lena 77 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta pisala sam vec mozda nisi videla taj post, posle prvog porodjaja sam imala neku vrstu depresije i lecila se dugo.Kada sam otisla kod svoke doktroke koja mi je lecil depresiju njen odgovor je bio da je trudnoca dosla  taman kako treba i da ce sve biti ok.Nisam bas sigurna sada u njemu procenu jer su mi ova dva meseca bila teska.Isla sam ma psihoterapije nisam pila nikave lekove.Prihvatam promene jako tesko ima dijagnozu anksioznog poremecaja tako da stvari koje su nekima 5 posto teske meni su 75 posto.Ali ja sam dala sve od sebe da cerkici rodim brata.

e posto si dala sve od sebe da dodjes dovde, sad upri jos jace da izadjes zdrava. Razmisljaj kako ces sledece godine u ovo doba imati dvoje dece. Kako ce ovo mladje vec praviti prve korake, a vi biti u planovima oko prvog rodjendana. Kako ce tad sve ovo biti iza tebe, a tebi ce biti mnogo lakse. I ako bude pocetne ljubomore tad ce vec proci. Kako cete i za ng dobijati po dva paketica. :DZa sve predstojece praznike ce vas biti vise. Kako ces pricati u mnozini, ma to je poseban stepen ponosa, videces! :wub:imaces bebu, pa ces pola dosadnjakovica i rodbine u nekim situacijama moci da otkacis, jer imas malu bebu pa ti je nezgodno nesto, neka glupost koja im padne na pamet. :P 

Al sad stisni zube i preguraj ovo i prvi mesec koji sledi. On je tezak i naporan, al potreban je i on, cisto da se roditeljstvo ne uzme zdravo za gotovo. Moja mama kaze e pa da je lako biti roditelj, ne bi domovi bili puni dece. Znaci zapamti, prvi mesec je tezak, nije do tebe, svakom je. Al proci ce i on i onda sledi uzivanje sa najsladjim bicem. 

Ja kad krenem, ceo roman napisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci svima, bas mi znaci.Cerkica mi je bila danas nije plakala, nisam ni ja izdrzala sam bez suza,  sedele smo pola sata u hodniku.Sutra valjda idu pripreme za carski pa kako Bog da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci svima, bas mi znaci.Cerkica mi je bila danas nije plakala, nisam ni ja izdrzala sam bez suza,  sedele smo pola sata u hodniku.Sutra valjda idu pripreme za carski pa kako Bog da.

sutra cu te i ja spremiti za carski, ima da budes cakum pakum. Sad spavaj 

Tijanaaa, Cipelic i Sargarepica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnicice,ja zvirkam povremeno da vidim kako ste. Sa laptopa nemogu da udjem,neznam koja je sifra,nisam dugo ulazila preko njega,pa mi automatski izasao. A u caskanje od 0-6 meseci nemogu da udjem,neznam zasto. Drzim vam palceve,da vam porodjaj prodje sto brze i lakse. Nemojte da se bojite,nije to tako strasno. Ako vam ja to kazem,koja sam panicila oko svega,onda budite sigurne da stvarno nije strasno. :) Ljubim vas i navijam za sledecu koja je na redu :babymommy:

miliccam, Lena 77 i Plusic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsja ko da spava kada se non stop poradjaju puce mi glava taman zaspim opet neka zenica vice 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj Nebevita,ti si baksuz kao i ja. I ja sam prvo odslusala dranje,pa sam se sutradan tek poradjala. Mani ti njih,pokusaj da mislis na nesto lepo,na cerkicu,bebca,kako cete se jos malo svi druziti,probaj da dremnes. Ljubim te i drzi se,brzo ce sve proci. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija cestitam... Dva dana nisam ulazila i ono ima svasta novo da se procita :D ... Sada je Nebevita na redu... Koja je sledeca? 

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelicka divnoooo napisano :wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada ispratimo Nebevitu u caskalista ja sam sledeća na redu da vam kukam :D

Ušli smo u 38.nedelju, pre par dana doktor rekao da neće beba skoro,  sledeća kontrola u subotu pa ćemo videti da li se nešto promenilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se prvi put porodila 2 dana pre termina, a drugi put na dan termina i to indukovano... Sada se nadam da necu da cekam bas do termina :D Ali opet, bice kako beba odluci... Mi smo tek 29 nedelja,  tako da imamo mi jos da guramo...

Tijanaaa, Ivana2013 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam u subotu punih27. Ali sam pozurila kod vas.

Ja sam prvi put 2 dana posle termina,drugi 6 dana posle termina. Sada se ne nadam nicemu,znam da cu da prenesem.:D 

Una 6.11. Nora 14.11. Ovo ce biti posle 20og.:D

Izmenjeno od strane Tijanaaa
Marijana00 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne smem nikako da prenesem. Prva beba 3750 i 54, druga 4350 i 53 i sada dr kaze da je beba za 3 nedelje krupnija tako da ako prenesem bice bata preko 5 kg :D 

miliccam i Ivana2013 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja ne smem nikako da prenesem. Prva beba 3750 i 54, druga 4350 i 53 i sada dr kaze da je beba za 3 nedelje krupnija tako da ako prenesem bice bata preko 5 kg :D 

meni prva 4100 60 cm,druga 3900 52 cm, videcemo ova :)  mada meni ni jedan nije indukovan,oba gotova za 4.5 sata. Prvi u 4i25 drugi  u 4i40 sada se zezam bice 4i55:rolleyes: .

Bas me zanima bas beta koliki ce biti.

Izmenjeno od strane Tijanaaa
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija, pa bravo, drugarice moja po broju dece i carskom rezu! Srecno rođenje princeze, svaka čast! 

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vas dve bas velike bebirone rađate :wub:

Marijana, tebe nema na našem spisku trudnica. Mogla bi da se upišeš, ionako nam je spisak utanjio. 

Kako li nam je Nebevita, nema je od juče? 

Marijana00 i Tijanaaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, kako da se upisem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, sutra oko 9 je na programu, drzi se, videle smo se danas. Ja bih trebala u petak da izadjem, pa je necu videti kad predje na odelenje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne smem nikako da prenesem. Prva beba 3750 i 54, druga 4350 i 53 i sada dr kaze da je beba za 3 nedelje krupnija tako da ako prenesem bice bata preko 5 kg :D 

hm.. ja sam prenela i u trećoj trudnoći... :rolleyes:

Tijanaaa i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.