Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

nebevita i ja se isto plasim carskog strasno. Dr mi je spomenula carski kao opciju ukoliko bude tezi od brata (brat bio 4350 g) a ja sam sitna pa kao da se ne mucim, ali vec sam se dva puta poradjala prirodno i iskreno, ponovo bih prirodno. Jeste da bole kontrakcije ali zato posle porodjaja mogu da letim bez obzira na epiziotomiju. A carski mi ne izgleda da cu moci tako :( 

Plusic i nebevita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija jesi se spremila za sutra.Ja idem sutra ne ctg ne znam ni kada ni sta  cu ja za ostanak .Verovatno ce da me vrate da dodjem 15 kad se moj doktot vrati, osim ako sutra ne bude neki novi momenat. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija jesi se spremila za sutra.Ja idem sutra ne ctg ne znam ni kada ni sta  cu ja za ostanak .Verovatno ce da me vrate da dodjem 15 kad se moj doktot vrati, osim ako sutra ne bude neki novi momenat. 

 

nism jos, danas da operem kosu, mm da me obrije, proverim torbu i dokumenta...do eceras cu da sve sredim...jos nesto nisam svesna ni gde idem ni sta treba da se dogodi...ovih dana je dosta turbulentno u kuci, neki gosti, guzva, poslovi, nekako smo previse u realnom svetu...ali sutra kada legnem, shvaticu gde sam dosla i verovatno ce mi u isto vreme biti i tesko a bicu i radosna. Javicu vam se.

MicaZoki2 i Marijana00 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa bolje sto si imala obaveze, manje si razmisljala.Ja od kada lezim vise zbog pritiska vise i ludujem jer ne znam sta cu sa sobom.

Mogli su bar da pomere za vikend da te prime.

Mene su tako za amnio kao da ne lezim od petka nego da se javim do nedeljeu 17,00 jer se samo uvece dan pred primala neka inekcija.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li nekih vesti? Nebevita, Vaskrsija, jeste li jos sa nama na temi :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila na kontroli, kaže moj duhoviti doktor da se neću poroditi do Oktobarfest-a. :huh:

Nema ni k od kontrakcija, grlić još uvek dugačak, beba je ok. A ja baš juce isla na akupunkturu i počela sa čajem od lista maline. Na kraju ću biti Georgina. 

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su odradili ctf i rekli vas doktor dolazi 15 sa odmora javite mu se tada .Nema uz nista se ne radi vidite sa njim kad dodje.

 

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primljena, anesteziologa sam odradila. Samo nas dve u sobi i cimerka treci carski s tim sto ona ima 19 godina hahaha. Net nemam u sobi, moram po hodniku da se smucam. Nebevita stavi neku spavacicu u torbu ovde ih nema, samo da vidite kako sam seksi, vise sam gola nego obucena. Toliko od mene. Cekam ponedeljak, trebalo bi u 9 da sam na programu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija, blago tebi! :baby: Još malo i stiže bebica! 

Trebala si neki selfi opičiti, baš da te vidimo! :D

Neka ti je sa srećom, javi nam se kad nahvataš signal. :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ee Vaskrsija, zaboravi ja da pitam za koju si se anesteziju odlučila? Možda si već i pisala o tome, ali sam ja propustila! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija pisi kad nadjes internet, moze po nekada da se uhvati i u sobi. Mozda zavisi i koja je soba ja sam imala kad sam bila na amnio.

 Ja sam mislila ostavice me danas pa tamo carski kao i tebi u ponedeljak, sve sam bila ponela,  ali mi niko nije pogledao ni dal je beba i dalje karlicno. Valjda nece nista da se desi dok ne dodje moj doktor 15.

Sta da radim panicar sam 7 meseci sam imala viziju o idealnom  porodjaju uz epidural. Ja se stvarno plasim svega i infuzije i svega sto je novo.Panicar sam .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak u 8 u salu. Ovde je dosadno. Nebevita bolje da budes kuci pa posle I 15 og da te zadrze jedan dan nije strasno, a ne ovako ko ja.

 

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaske, srecno! Ima nesto lepo u toj izvesnosti, kad sve unapred znas. Bice to super!

vaskrsija i Tijanaaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaske, srecno! Ima nesto lepo u toj izvesnosti, kad sve unapred znas. Bice to super!

ja sad treperim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija srecno:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U ponedeljak u 8 u salu. Ovde je dosadno. Nebevita bolje da budes kuci pa posle I 15 og da te zadrze jedan dan nije strasno, a ne ovako ko ja.

 

Javi se kad bude gotov carski.Ma nisu trebali pre nedelje da traze da legnes jer ti nemas drugih zdravstvenih problema.Verujem da je dosadno,mracni oni zidovi, jos tu upoznas i zene koje imaju druge zdravstvene tegobe.

Mada sa druge strane vidis da mene niko ne konstatuje, ja kao trebam na carski termin mi  je ranije nego tebi.Osecam da ce pre porodjaj da mi krene nego sto mi uopste zakazu taj csrski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Javi se kad bude gotov carski.Ma nisu trebali pre nedelje da traze da legnes jer ti nemas drugih zdravstvenih problema.Verujem da je dosadno,mracni oni zidovi, jos tu upoznas i zene koje imaju druge zdravstvene tegobe.

Mada sa druge strane vidis da mene niko ne konstatuje, ja kao trebam na carski termin mi  je ranije nego tebi.Osecam da ce pre porodjaj da mi krene nego sto mi uopste zakazu taj csrski.

Upravo je jedna porodilistu dete koje je bilo karlicno 

Sve je dobro proslo, iz treceg napona ga rodila 

Izmenjeno od strane vaskrsija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo je jedna porodilistu dete koje je bilo karlicno 

Sve je dobro proslo, iz treceg napona ga rodila 

tih kako me to raduje, jer znas ko je porodio mozda .Kako se ti osecas jer imas tremu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tih kako me to raduje, jer znas ko je porodio mozda .Kako se ti osecas jer imas tremu

zvonko ili tatanaskovic, nesto je bilobilo u medjusmeni

Tijanaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno nove bebe na vidiku! Vaskrsija da ti ponedeljak brzo dodje, a i sto brze to jutro prodje! Marg ima, ima, posebno kad iscekujes danima, onda mislis kakva je divnoca kad znas kad ces tacno da se porodis.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaske se u pon. poradja, a ja idem u bolnicu na kontrolu, nadam se da ce neko tada znati da mi kaze kad cu se otprilike poroditi. 

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav mame! Čitam vas, pratim i navijam! Moja beba ima 16 dana, radili smo uz glave i bebica ima mali ugrušak krvi u glavi, prečnika oko 6 mm. To me je prepalo i rastužilo. Otplakala sam jedan dan, i nakon toga čula da to nije tako retka pojava. Sad nam ostaje samo da se molimo Bogu da sve bude kako treba.

Navijam za sve vas!!!!! 

Marijana00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, sto ste isli na uz glave? Mi smo L vodili, jer je imao hematom. Nadam se da ce sve biti ok. Sta su vam tamo rekli? Ja sad malo gledala pise da to nije tako opasno kod terminski rodjenih beba.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Mamino i @Cipelic da vas mali utesim. I mi smo imali hematom, tj beba hematom a ja slomljenu trticu. Kako su mi objasnili dugo je bila spustena u porodjajnom kanalu i tako je meni glavom slomila trticnu kost a njoj nastao hematom. Nikakv ultrazvuk nije radjen, ovee se to tretira skoro kao normalna pojava(Slovenija). Na prvom pregledu kod pedijatra je bio jos vidan, vec na sledecoj kontroli sa neka 3m nije se moglo naci ni mesto gde je bio. Ja iskreno nisam ni primetila kad je nestao. Samo sam jedan dan skontala da ga vise nema. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage, i meni je dr rekao da ne bi trebalo da bude problema. Pa ipak, sekiram se. Ovo mi je treća beba a nisam čula za ove hematome, ili kako već se to zove. Cipelić, na otpusnoj listi iz porodilišta pisalo je da treba da uradimo uz glave. Porođaj sam vam opisala, pretpostavljam da je ovaj problem nastao kad su mi legli na stomak. 

Pojavili su mi se hemoroidi, danas, dve nedelje posle porođaja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.