Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Rodila se moja princeza Nađa! Tačno pre četiri sata. Teška je 4.350 gr a dugačka 54 cm. Porođaj mi je iz ove perspektive bio težak, ali utisci se još uvek nisu slegli. Ja ću vam opisati sve a vi prosudite. 

27.04. u 4 ujutru mi je pukao vodenjak i curenje je bilo obilno. Stigla sam u porodilište u 5 ujutru. Otvorena sam bila 2 prsta. Bez kontrakcija. U toku tog dana imala sam malo kontrakcija i dr je odlučio da me ne stavlja na indukciju, već da me pusti da se prirodno otvorim ali uz strogo mirovanje. 

Tek 28, tj danas posle ponoći dobila sam prave kontrakcije koje su bile retke, prvo na 20 pa na 15,10, 5 min. Ovakve kontakcije sam imala do 9 jutros, a otvorena samo 2,5 prstiju. Kontrakcije su bile užasno bolne. U 9 h dobijam indukciju i do 9:50 uspevam da se potpuno otvorim i da rodim bebicu. 

Izbacivanje bebe je takođe bilo bolno. Beba je bila visoko i dr je morao laktom da pritisne bebicu od gore.  Malo sam popucala na unutrašnjem delu vagine, imam 5-6 konaca. Pupčanik oko vrata.

Porođaj mi se razlikovao od druga dva jer sam izgubila mnogo plodove vode, i pokrete bebe sam doživljavala grublje i intenzivnije. Same kontrakcije su zaista bile bolne, i nisam uočila razliku između kontrakcija sa i bez indukcije.  Pred kraj nisam mogla da se kontrolišem, vikala sam. Izvinila se svima nakon svega. Moj dr je rekao da sam bila preplašena. Sve u svemu sad je kraj i jedva čekam da mi donesu moju neodoljivu princezu!!!!

cestitam Mamino...zao mi je sto te toliko bolelo ali verujem da ces sve brzo zaboraviti :wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, zezalice mala konacno da izadjes! :baby: Cestitamo mamice, da ste zive i zdrave! Da nam se sto pre oporavis i uzivas u mazenju sa svojom debelicom! :wub::wub::wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,bravo,svaka cast,cestitam. Da ste zive i zdrave i vesele. Sada se malo opusti i odmori se,zaslizila si. Ljubim vas :wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, Mamino, sad uzivajte!

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, Mamino! Eto u tvom slučaju indukcija je stvarno došla kao spas. 

Čestitam ti i javljaj kako se uhodavate bebi i ti. 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, čestitam! Da ste žive i zdrave! Konačno je sve gotovo, pokušaj da se opustiš i što pre zaboraviš i bol i sve neprijatnosti! Nagrada je stigla! :baby::wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino cestitam! Bas si buckicu rodila! :)

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino cestitam, princeza je konacno stigla. Meni je isto treci porodjaj dugo trajao i bio bas naporan ali evo zaboravila sam vec tako da smo mi mozda i zaboravile kako je bilo prva dva puta pa nam se cini bolnije iz ove perspektive.Mi se vidimo u caskalistu.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, cestitam. Neka su zivi zdravi 100 godina. Super sto disu samostalno, brzo ce oni da napreduju i da budu veliki momci.

Mamino, cestitam od srca. Zelim ti da se sto pre oporavis 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Oblacak ,mamino cestitam,da su vam bebicd zivee I zdrave!:babymommy::wub:

Jos 3  nedelje i dolazim kod vas u trece. 

Izmenjeno od strane Tijanaaa
Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, Mamino! Eto u tvom slučaju indukcija je stvarno došla kao spas. 

Čestitam ti i javljaj kako se uhodavate bebi i ti. 

Da stvarno, mogu reći da me je spasila ovog puta ( a bila sam baš baš protiv nje). Naravoučenije, svako iskustvo je priča za sebe i ništa nije skroz crno i ništa nije skroz belo.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitam Mamino:wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,nemogu da nadjem to caskanje od 0-6. Kad udjem tu,nigde nema to caskanje,nemogu da vas nadjem,da li zato sto sam preko telefona usla ili nemam pojma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemas dovoljno postova sa ovog profila. Moras imati vise od sto, jer se caskanja nalaze u zasticenom delu. Skroz dole srolas i u delu razno. Ali udji sa onog prvog profila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, svaka cast! Mislim da je bilo prostora da budes uplasena, mislim barem bih ja bila. Ali hvala Bogu sve je super zavrseno! Sada uzivajte <3

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam VEOMA uplašena. Plašilo me je to što sam izgubila mnogo plodove vode, prvo nisam imala, pa imala jake kontrakcije a nisam se otvarala 24 h, samo za pola prsta.  Plašim se i sad, kad je sve proživljeno. U prve dve trudnoće, pukne vodenjak, krenu kontrakcije i sve ok. Ali spasila me je indukcija, zaista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino cestitamooo :wub::wub::wub: nemoj sad da brigas bice sve ok i ljubi nam lepoticu :)

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo mamino od tvog porodjaja svidja mi se samo zadnjih 50 minuta i beba. ;)

Eto tako ja procenjujem, a bebana je bucka slatka i to procenjujem. ;)

Jesu li ti je doneli? Pisi nam o bebi. 

 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, Mamino! :baby:

Nek je sa srecom! :wub:

Mico, pokusaj da udjes preko onoga ko je napisao zadnji post. U ovom odeljku ispod sto pise postovi. Ja sam tako i pronasla prvi put :)

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebica je medena, buckasta... ima slatke buckaste obraščiće, odmah je skapirala kako se siki. Voli da se mazi :wub: 

U porodilištu su svi super, sestre su me pustile da se naspavam , čuvale i hranile moju bebu zajedno sa drugima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebica je medena, buckasta... ima slatke buckaste obraščiće, odmah je skapirala kako se siki. Voli da se mazi :wub: 

U porodilištu su svi super, sestre su me pustile da se naspavam , čuvale i hranile moju bebu zajedno sa drugima. 

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam mama i Nadja dobrodosla....

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene stanje sledece umesto poprecno beba je sada karlicno guzom na dole.Radila sam vezbe za okretanje bebe i nista.Sutra opet kontrola zbog pritiska , radila sam jedan crg.Doktor  kaze ako imas pritisak ides u bolnicu a ja na odmor.Naravno da ima pritisam cim pomene odmor placam ga od aprila meseca duplo skuplje nego bilo kog privatnog doktora.Kuci merim pritisak ne raste preko 128 sa 80 , merim na tri aparata , priverila u hitnoj ali kad odem kod ovog dr 140 za 100 a znam da je samo to zato sto mi preti bolnicom.Da sam blizu termina 10 dana i legla bih ali ovako 24 dana pre a on ide na odmor to bas i ne razumem.Kaze pa zena moze da se porodi karlicno , moze sa ko zna kolikom epizotomijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poradjaju zene karlicno u KV...ne znam sta drugo da ti kazem...moras se umiriti i spremiti za sve. Neka ide na odmor, nemoj sada da brines oko toga. Ilsa si kod njega privatno i sta sad, nikada nam niko ne moze biti garancija. Razmisljaj da ce sve na kraju biti sasvim dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.