Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

 Uh mamino nezgodno bas da bi se lakse i brze otvarala prijalo bi ti da se setas a ne smes ako iscuri voda bolje je carski nego na suvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ništa... videćemo ujutro. Sad curi, curi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak cestitamo da su zivi i zdravi momci :wub:

Mamino, i kod mene je bilo visoko puknuce vodenjaka ali meni su rekli da setam i sa 3 sam se otvorila 4 pa me poslali u porodiliste i prekinuli skroz vodenjak i indukovali nisu toliko cekali. 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,to se isto meni desilo,imala sam to naprsnuce,zadrzali me u bolnici,dali antibiotik i cekala sam do sutradan ujutru,bila sam otvorena 1,5 prst. Curela sam sve vreme,nisu mi rekli da mirujem,kao curi,pa curi,nista strasno.Dobila sam bensedin,da bi se opustila,trazi i ti. Do ujutru sam bila otvorena 5 prsta i onda su mi dali tu stimulaciju za brze otvaranje i porodila se ocas posla. Drzim palceve :wub:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,na kojoj temi se dopisujete,da vas nadjem tamo od 0-6 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,cestitam od srca,da su zivi i zdravi andjelcici,zelim ti brz oporavak. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicoZoki, pa ti si preslikan moj slučaj. Dobila sam bensedin, antibiotik, ma sve kao ti. Sad čekam jutro. Daj Bože da bude pet prstiju. Daj Bože! Samo što su meni rekli da mirujem. Al ne mogu baš toliko pa se nagnem na prozor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učo, ne znam... i ja bih ranije da mi uključe indukciju ali kao noć je a to ne praktikuju noću bla, bla....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino ja sam se prva dva puta ekspresno porodila prvi put za 3 sata i 20 min sve od prvog simptoma do porodjaja a drugi put za manje od 3 sata i bila sam ubedjena da cu treci put za cas. Krenu mi bolovi u pola 11 uvece s tim sto sam lezala na patologiji, pregledali me oko 2 ja 2 prsta tekl otvorena a mislila sam vec ce sve biti gotovo do tada ono sipak oko pola5 sam bila otvorena 4 prsta i smirile mi se kontrakcije tj razredile se bile su na 3 min posle na 5 pa 8 i na 15 min uspela sam i da odremam malo ali se od pola 5 do pola 7 nisam otvorila nista i tad mi ukljuce indukciju u pola 7 i probuse vodenjak mala se rodila u 8 i 28 eto mene je indukcija spasila jeste da boli jako ali ko zna koliko bi se prirodno otvarala necu ni da mislim proslo hvala bogu. Probaj da odspavas malo i videces ocas posla ce to biti sa indukcijom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe,  valjda ću preživeti ovo sve. Nadam se da ću se u toku noći otvoriti bar još malo ( mada ne znam ni zašto se nadam kad imam kontrakcije jednu u sat vremena).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, to je jos malo. Naravno da ces preziveti i da ce sve biti super, super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,isti slucaj,nesekiraj se. Pre nego sto sam otisla u bolnicu,svaki dan sam imala kontrakcije,kada sam otisla u bolnicu,imala sam kontrakcije 1 u sto godina,kao da su stale,mislila sam da cu 5 dana da se otvaram. Do ujutru ces se ti i vise otvoriti,pokusaj malo da dremnes. Ljubim te i drzi se,sve ce to biti dobro. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija jer si ti odlucila za spinalmu anesteziju ili ces to u porodilistu da odlucis.Izgleda da cu ja da potrazim tog tvog doktora da vidim dal hoce da me primi na carski.Danas sam bila kod mog on ide na odmor ostavlja me kao sta ima dezurnih lekara, beba okrenuta sada karlicno on kaze mogi da te porode karlicno sta to ima veze... i ne znam vise mozak me boli od razmisljanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija jer si ti odlucila za spinalmu anesteziju ili ces to u porodilistu da odlucis.Izgleda da cu ja da potrazim tog tvog doktora da vidim dal hoce da me primi na carski.Danas sam bila kod mog on ide na odmor ostavlja me kao sta ima dezurnih lekara, beba okrenuta sada karlicno on kaze mogi da te porode karlicno sta to ima veze... i ne znam vise mozak me boli od razmisljanja.

Da, spinalnu. Tako sam i prva dva. To te i pitaju u sali. Potrazi Zvonka, on ce da radi, a cini mi se da nije los dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Učo, ne znam... i ja bih ranije da mi uključe indukciju ali kao noć je a to ne praktikuju noću bla, bla....

Onda samo lagano ako su ti to dali i sto kazu odmori sutra svakako stize bebica. I ja nisam nesto za indukciju ali ko se sporo otvara kao ja bolje mi je to nego 100 god da se otvaram. Izdrzi se svaka bol. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke za Oblacak, nek su zivi i zdravi momci!

Mamino, nadam se da je sve proslo dobro i da je tvoja bebica pored tebe! Javni se kad budes mogla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,na kojoj temi se dopisujete,da vas nadjem tamo od 0-6 meseci

Mico, Caskanje roditelja beba do 6 meseci.

Mamino, javljaj kakva je jutros situacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto caskalista pripadaju zasticenom dijelu foruma imajte na umu da morate imati odredjen broj postova da bi pisale u njima(cini mi se 100). Ako se nije sta u medjuvremenu promijenilo...

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, cestitam! Bice oni veliki momci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Oblacak...neka su zivi i zdravo momci!

Mamino nadam se da je sve gotovo...javi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maminooo, cekamo vesti!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke kad oticete jer to bude obicno oko zgloba ili cela stopala  meni se u glavnom oko zgloba prave otoci .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, ja sam oticala najvise gore oko zgloba i ris , ostalo ne, i to sam pocela nekih 7 dana pre porodjaja tek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rodila se moja princeza Nađa! Tačno pre četiri sata. Teška je 4.350 gr a dugačka 54 cm. Porođaj mi je iz ove perspektive bio težak, ali utisci se još uvek nisu slegli. Ja ću vam opisati sve a vi prosudite. 

27.04. u 4 ujutru mi je pukao vodenjak i curenje je bilo obilno. Stigla sam u porodilište u 5 ujutru. Otvorena sam bila 2 prsta. Bez kontrakcija. U toku tog dana imala sam malo kontrakcija i dr je odlučio da me ne stavlja na indukciju, već da me pusti da se prirodno otvorim ali uz strogo mirovanje. 

Tek 28, tj danas posle ponoći dobila sam prave kontrakcije koje su bile retke, prvo na 20 pa na 15,10, 5 min. Ovakve kontakcije sam imala do 9 jutros, a otvorena samo 2,5 prstiju. Kontrakcije su bile užasno bolne. U 9 h dobijam indukciju i do 9:50 uspevam da se potpuno otvorim i da rodim bebicu. 

Izbacivanje bebe je takođe bilo bolno. Beba je bila visoko i dr je morao laktom da pritisne bebicu od gore.  Malo sam popucala na unutrašnjem delu vagine, imam 5-6 konaca. Pupčanik oko vrata.

Porođaj mi se razlikovao od druga dva jer sam izgubila mnogo plodove vode, i pokrete bebe sam doživljavala grublje i intenzivnije. Same kontrakcije su zaista bile bolne, i nisam uočila razliku između kontrakcija sa i bez indukcije.  Pred kraj nisam mogla da se kontrolišem, vikala sam. Izvinila se svima nakon svega. Moj dr je rekao da sam bila preplašena. Sve u svemu sad je kraj i jedva čekam da mi donesu moju neodoljivu princezu!!!!

Ivana2013, Plusic, Zoe86 i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.