Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cipelic, ja pre neki dan uspavala decu i izlazim na terasu kod muza, i kazem, deca su zaspala....on se onako iznenaio kaooo, juuu pa mi sam govorimo deca, sto kazes u mnozini,polako se navikavamo.

juce krenula u kupovinu i starije dete vodim u igraonicu i pricamo kojim cemo putem i sta posle da kupimo i onda se setim,  jaoo pa ja jos jedno dete vozim u kolima:wub:i kolica ponovo posle nekoliko godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divan je osecaj. Stvarno se osetis nekako posebno, ponosno. Ja kazem, samo prizeljkujem da mi sto pre prodje ovaj pocetak, pa da pocnem da dobijam svoje lepe osmehe i da vidim onu iskrcu u ocima koju sam vidjala kad mladje dete vidi svog starijeg brata ili sestru. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino jer bi stvarno platila za carski.

Preživela sam dva puta indukciju, iz razloga što se veoma sporo otvaram.  U proseku 5 sati sam bila priključena. Dva sata izdržim, a onda gubim kontrolu, za mene su to nemogući bolovi. Zaboravim sve iz školice za trudnice. Non stop se derem. Predaha nema, neprekidan bol. Lakše mi je bilo na drugom porođaju jer sam dobila i trodon. To je mnogo bolja opcija. U slučaju da zatvorena odem na porođaj, i da sa indukcijom treba da doguram od 1 do 10 prstiju, sigurno bih odabrala carski rez. Naponi nakon indukcije si bili smešni, ništa nisam osetila.

Ali opet, ne želim nikoga da plašim, oko mene je bilo žena koje su super podnosile indukciju, glasa nisu pustile! I govorile su mi kako ih boli ali da nije neizdrživo. Neke su i hvalile indukciju, jer im je dojadilo i htele su da se sve ubrza. To je individualna stvar.

Bila jutros na ctg-u, sve ok, kontrakcija nema. Sutra ćemo videti na pregledu gde sam i šta će biti.

 

Chipsym, Ivana2013 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija, ostadoh ti dužna za treći carski, pa upadam kao padobranac, ali samo da stignem da otkucam, pa ću se uključiti u temu. Dakle, da se podsetimo, termin mi je bio 22.7., hospitalizacija zakazana za 11.7.zbog trećeg cr, od 13.6., na pojačanoj ctg kontroli zapisa zbog potencijalne fetus tahikardije. 2.7., odlazim na redovnu kontrolu kod dr i na ultrazvuku se opet prikazuju povišeni otkucaji i šalju me u porodilište. Naravno tamo prlazim celu proceduru kao da je porođaj krenuo, klistiranje, braunila i odvode me u boks, gde sam 4h bila prikačena da mi prate ctg. Dr tada konstatuje da je ctg nikad bolji i šalje me na odeljenje gin. endokrinologije , kako bih sutradan išla na konzilijum. Naravno načelnik odeljenja, me ne šalje sutradan na konziliujm jer nisam imala sve analize ( nisam ni znala da će me zadržati) , tako da kreće akcija ctg tri puta dnevno, uz, pregled (mislila sam u ta dva dana, da će mi vodenjak pući, jer su me jedno tri puta pregledali  i to tako grubo, da nemam reči). U sredu me šalju na konzilijum, taj dan sam odradila i internistu, koji je konstatovao da su mi trombociti u padu i da se to proprati do ponedeljka 10.7., kada mi zakazuje konzilijum cr. U povratku od interniste, hitno me prozivaju da me je konzilijum pomerio za četvrtak, a ne za ponedeljak kako je načelnik tražio (moja dr je htela u petak 7.7., ali načelnik je želeo da uđem u 39 nedelju) i od 14h za mene nema više hrane (u 12h mi je bio ručak), jogurt sme do 17h, a voda do 20h.Planirana sam bila za 9h ujutru tog 6.7. To veče  meni kreću kontrakcije i to sam merila sat vremena na jedno 15 do 10 min. još uvek nepravilne, po 30 do 40 sec su držale i ja iskusno rešim da stisnem zube i izdržim do ujutru kada idem na zakazani cr. Pošto je načelnik naglasio u viziti, ako krene porođaj pristupiti akušerskoj proceduri, rekoh sebi , e nećete me kao sa drugim detetom cimati 4 puta u porodilište, nakon već jednog cr i indikacija i za drugi, a da ne pričam nakon dva cr da me šalju na prirodni i ne prijavim ja ništa sestri, ćutala i merila i dočekala zoru. Onda su mi odradili ctg, stavili zavoje na noge, klistiranje i onda čekanje da pozovu u salu. Kontrakcije popustiše, ali mene nikako da pozovu u salu i naravno kako je prošlo 24h kako nisam ništa smela da jedem meni se lepo slošilo, obuzeo me hladan znoj i oni me prikačiše na infuziju, pri tome mi pukne vena pri plasiranju druge braunile i maltene počnem da vičem na tu mladu sestru i što mi je samo to falilo pred operaciju. Tek u 12.40hpozvaše me da krenemo. U hirurškoj sali pre nego što se uđe, najpre razgovor sa anesteziologom o prethodnim porođajima, o alergijama, kako se podnela anestezija i kakvo je bilo buđenje u prethodnim operacijama. Onda su mi dali kroz braunilu nešto i onda smo ušli u salu, skidanje, legla na krevet i kreće postepeno davanje anestezije i razgovaraju da prate kako reagujem.Kateter tada plasiraju i onda pojačaju anesteziju do kraja i više se ne sećam ničega. Brzo sam se razbudila iz anestezije, tako da me nisu ni slali na poluintezivnu, već pravo iz sale na odeljenje cr, što govori da sam se brže probudila nego prethodna dva cr. Tako da već u 13.10h se rodila Iskra i sve je jako brzo bilo gotovo što se operacije tiče. Prvi dan je grozan, jer si bespomćan, već sutradan ustajanje skidanje katetera i tušuranje, a da kažem od trećeg dana se osećaš koliko toliko bolje i funkcionalno. Neću detaljisati period nakon operacije, to baš koga zanima , taj deo mi je najgori od svega. Mislim na vas i pratim vas, lake i brze porođaje svima želim. Izvinjavam se na greškama, ovaj post iz tri puta pokušavam da završim :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage mame,ja se dana porodila!!!Stigli Nikolaj i Damjan!!,Od juce par protok kroz pupcanik,i jutros proveravali ponovo,i zbrzali me u salu!Jedino sto su momci sitni,1400gr i 1700,ali dr je zadovoljna njima,samostalno disu,u inkubatoru su,i poslati su na institut za neonatologiju zbog kilazice.Neka su mi zivi i zdravi,pa ce porasti,eto sve mi se desavalo na praznik i deca i ja rodjeni na praznik,tako da nas Bog cuva!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo, Oblačak, čestitam! Kako si ti?

Porašće dečaci, ne brini, samo kad ste lepo prošli, sada nadalje će sve biti lakše. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak duso draga, cestitam ti! :baby::baby::baby:Neka su momci zivi i zdravi. Porasce oni kao i svi drugi, bitno da je sve dobro proslo. Kako se ti osecas? :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblačak! Super! Nek je sa srećom!!!! Divno divno!!!! :wub::wub::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam oblacak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblačak, divno, neka je sa srećom i bravo za duplu mamu :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nek je sa srećom, Oblacak!!! :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idi bre Oblacak al ti to obavi brzinski! Pisi detaljnije kad uzmognes! Ljubim junake!

O Shana, puno hvala na izvestaju, znaci mi!

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Oblacak :wub: neka su zdravo momci..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Oblačak! Živi i zdravi bili, a momci će sve brzo nadoknaditi, ne brini se! :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Oblacak.:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Oblacak sve najlepse tebi i bebicama:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak , cestitam :baby::baby: da se brzo oporavis a momci sto brze ojacaju. 

Mamino,  srecno i drzim palceve! 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, ajd da izleti kao podmazano!:baby:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, da bude lak i brz porodjaj :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, navijamo za vas! Javi se čim budeš mogla! Srećno! :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, ajde navijamo i mislimo na vas da bude lako i brzo :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, jutros mi je pukao vodenjak oko 4, ali od tada se ništa posebno nije desilo. Kontrakcija je bilo u nekoliko navrata, pravilnih i nepravilnih. Sad imam jednu kontrakciju u sat vremena. Moram strogo da mirujem da vodenjak ne bi isticao i dalje. Rekli su mi da he visoko prsnuće vodenjaka, šta god da to značilo. Vodenjak curi kako god se pomerim i to u većoj količini. Otvorena sam 2,5 prsta :angry:.

Upravo sam saznala da ću verovatno dobiti indukciju ali sutra ujutru. To mi je ok zato što ću imati vremena da se još malo otvorim. Inače osoblje je super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.