Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Elena,Mico cestitam!!!!!Neka su vam ziva i zdrava decica!!!A vama brz oporavak!!!Evo pozdravljam vas iz Fronta ;) Ja nagurala kontrakcije,sinoc me skinuli sa tokolize,a od jutros ponovo kontrakcije.Popodne ponovo ctg,i ako opet krenu  vratice me na tokolizu.

u kojoj si sobi? U nedelju idem kod moje dr dezurna je pa da vidim da ti svratim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija meni je beba 2800 kg. ako bude sve ok sa pritiskom 22.7 idem na ctg, kaze posle prvog bi mi radio carski ali mi nije rekao tacan datum.Verovatno ce tu negde kao tebi jer su nam skoro termini isti.

Jer ti ides spinalnom anestezijom, moja koleginica se sad porodila na carski24 h ke lezala u intezivnoj i posle presla u drugu sobu , zadrzali je zbog zutice deteta ali je ovako kao zadovoljna carskim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako ste? Koja je sad sledeca na redu? Jel ima neko da ide u front da se poradja skorije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Cestitam. Neka je ziv i zdrav. Veliki decko  :wub:

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To Mico, bravoooo! Čestitke za Luku i ponosnoj mami! Divno :-) Idemo dalje, sledeća molim :-) Mamino :-)

MicaZoki2 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o:o:o nemam kud! Sad sam ja na redu!!! 

U pripravnosti sam, nigde ne idem, torba spakovana....beba spremna... nema otoka na nogama, malo me prepone bole, žiga me na mestu grlića.  Mislim da neću još nekoliko dana najmanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 402 ^_^ Imam kontrakcije,ali grlic ne mrda ,isti nalaz kao i pre mesec dana.Pojacali mi nifelat,i nadam se da uz Boziju pomoc iizguram bar jos tri nedelje.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Mico, eto, proslo je fino, dete je taman kilaze i duzine da sve bude bas lepo <3

Oblacak, kako su bebice, kakva ti je ekipa? 

Nebevita, ja cu u spinalnoj, tako sam oba puta, pa kako Bog da. I ja mislim da cemo tu negde isto, bas bi bilo lepo <3. 

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u 402 ^_^ Imam kontrakcije,ali grlic ne mrda ,isti nalaz kao i pre mesec dana.Pojacali mi nifelat,i nadam se da uz Boziju pomoc iizguram bar jos tri nedelje.

ha lezis u mojoj sobi...ja sam pre 2 nedelje u 402 krevet do lavaboa..i zaboravim tu plavu kutijicu sa sapunom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja pobegla iz porodilista, tako da sam zaboravila na pultu za presvlacenje, pakovanje vlaznih maramica i kremu za bebu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

haha svejedno, i ja sam tako proli put sa Milutinom. Putise me 4 dan posle carskog, rekoh sebi: bezi, dok se nisu predomislili hahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija ti delujes tako opusteno a ja u strahu od tog carskog daleko bilo kao da idem ne znam ni ja na sta, ne znam da se izrazim vise.

Verovatno cu i ja tu spinalnu, nemam pojmam vise,  ja sam se istripovala od pritiska , danas ga nemam ceo dan, ako popijem te tabletu sto su mi dali on mi skroz obali sad sam merila normalan je ludilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvi opustena, samo delujem, da vidis sta sanjam...ali tu sam gde sam...

totalnu uvek mogu da ti daju, probaj spinalnu pa vidi kako ce ici...ne znam sta da ti kazem za pritisak...zasto ti je to sada odjednom krenulo? kakvo je stanje sa posteljicom, kada si bila na poslednjem UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

..ne znam sta da ti kazem za pritisak...zasto ti je to sada odjednom krenulo? kakvo je stanje sa posteljicom, kada si bila na poslednjem UZ?

Skocio mi je juce ali ja sam trebala da se smirim a ja sam uspanicila i setla se jedne trudnice koja je provela deveti mesec u bolnici zbog pritisak i  pocnem da placem.Odem u nas dom zdravlja  naravno ne urade mi nista, onda mi se malo  spustio ali sam ja opet pocela da zamisljam svasta pa odem  kod  svog ginekologa a on kaze a sto ne legnete u bolnicu da to ispitate.Ja kazem doktore imala sam stresnih situacija zadnja dva dana mozda je nesto privremeno on se dere kao ja odlucujem ali uz je dobar beba napredovala , i kao kaze idi kuci dodji 22. da vidimo dal je karlicno i za carski. Ja stvarno vise ne razumem svoje ponasanje, da se tako plasim, da panicim sto mi neko kaze da legnem na ispitivanje,pa panicim za sve i svasta,  ne znam sta to ne valja sa mojom glavom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista, sve je u redu, hormoni rade svoje...ratrzana si i sve je ok, procice, samo treba da se malo primiris. Niko ne voli da lezi u bolnici, da je daleko od kuce, pogotovo kada kod kuce ostavlja prvo dete. Ali! Ti si takodje potrebna i drugom detetu, ono je podjednako vazno i sto je jos vaznije od svega ono je dosta nesposobnije i nezasticenije od tvog dragog prvenceta. To moras svaki dan sebi da ponavljas. Nemoj sama ebi da dizes pritisak. Nadji neku knjigu koja ce te umiriti ili neku muziku, seriju, film, slike...bilo sta sto ce da te umiri. Duga setnja, susret sa prijateljicom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista sam pobegla, trazila da izadjem i da spreme otpusne liste i da potpisem da izlazim na licni zahtev. 

 

vaskrsija i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja pobegla iz porodilista, tako da sam zaboravila na pultu za presvlacenje, pakovanje vlaznih maramica i kremu za bebu. 

Svejedno, vele da ces se vratiti kad nesto zaboravis, pa ti vidi :D 

Mamino i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, vratila bih se ja, mozda, da sam ranije pocela da radjam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,danas u 9:45 rodio se Luka, 2850g i 50 dugacak. Ja sam jos uvek u porodjajnoj sali,cekam da me smeste u sobu. Pisem cim budem mogla. :wub:

Mico, divno! Cestitam :baby:

Nek ti je ziv i zdrav decak sa prelepim imenom. A mama brzo da se oporavi. 

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve čekam da nam se MicaZoki javi, da nam prenese utiske. A ona se izgleda zaljubila u bebu i na nas zaboravila :wub:

MicaZoki2 i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve čekam da nam se MicaZoki javi, da nam prenese utiske. A ona se izgleda zaljubila u bebu i na nas zaboravila :wub:

Isto, ja sve cekam da se javi.Sutra ce kuci, pa ce se javiti verovatno

MicaZoki2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je do full termina od danas 34 dana, ako uzmem ono odstupanje od 7 dana po uz moze da bude i 27 dana.Ali meni to deluje bas daleko.Jedino ako ostane carski ( sto dr nikako da kaze konacno ) onda bi to bilo oko 15.8 ,,joj a meni je  i to daleko.A sad krenuo i pritisak.Joj na ivici sam zivaca.Svaki dan brinem.

Pokusavam nesto da citam, da gledam ma nista mi me ide od ruke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav žene! Imam jedno pitanje za sve koje su se već porađale cr, a sad su opet trudne. Da li ste osećale grč u stomaku oko rane? Ja nisam prvo bila sigurna da li su kontrakcije, jer ih u prvoj trudnoći uopšte nisam imala, ali ipak mislim da nisu, jer mene stomak stalno zateže u donjem delu. Toliko mi je neprijatan osećaj, da razmišljam da opet odem kod dr., čisto da proveri. Inače, za 2 dana ulazim u 7. Znam da ovo nije tema, ali vi ste mi nekako najažurnije sa odgovorima, pa reko' da pokušam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.