Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam imala zadnji put 12. oktobra 2016. Po tome mi je odredjen termin 19.07. Kada sam bila na ultrazvuku u 6. mesecu,beba je zurila 1 dan,a sada u 9. kada mi je radjen ultrazvuk,beba je kasnila nedelju dana,ali je meni termin uvek isti. Pitala sam mog ginekologa za to pomeranje termina,on je rekao da se taj prvi gleda. Tebi je beba okrenuta karlicno,pa zato brines za carski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uz nije merodavam kao termin porodjaja, to sto je termin pomeren po UZ znaci da ti je beba krupnija, ne da ces se poroditi ranije.Najbolje je ako imate UZ nalaz negde izmedju 12 i 16 nedelje, tu se jedino moze priblizno odrediti  datum prema UZ, ukoliko ne znas datum poslednje menstruacije.Sve kasnije UZ pokazuje datum prema velicini bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako su ciklusi neredovni najmerodavniji je prvi uz u 6,7 nedelji tu su odstupanja najmanja kasnije se termin gleda po velicini bebe a to je individualno neke su sitnije neke krupnije. Moja je u 9 mesecu jako slabo napredovala skoro nista jer je posteljica prezrela i termin mi je po poslednjem uz bio 20 i neki februar a po ciklusu bi bio 26.1 a po prvom uz je bio 11.2. i 11. u 22.30 sam dobila bolove porodila se 12. eto ispade mi tacan po prvom a po ekspertnom u 13. nedelji je bio 9.2. i taj termin su mi racunali doktori kao vtp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene kontrakcije ubijaju i to bole,ajde ili neka krene vise ili neka stane,bas su dosadne. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Termin se meri kao da ti imas ciklus skolski na 28 dana. Ako imas cikluse kao ja na 35 dodas svom terminu razliku i to je to. Po tome sam se ja porodila dan posle termina a ne skoeo dve nedelje kasnije kao sto su oni racunali. To mi je objasnila Dr Simonovic u DrMisovic ,jer sam u osmom pocela tamo da vodim trudnocu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicca,ja sam imala ciklus nekad na 30-35 dana,kako ja da racunam onda?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja bih racunala stednju vrednost 32 dana npr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po tome ispada da mi je termin onda 23.07. , a ne 19.07. Joj samo da dodje vise taj dan i da ja budem pribrana i psihicki jaka,da me panika neuhvati od bolova i svega. A sad da li ce biti dan ,dva,tri pre,sto bi ja volela ili kasnije,kako beba odluci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja isla na ctg a dr otisla na odmor 15 dana,tako da me niko nije pregledao,zamene nemaju nikada,kaze sestra ako prigusti ti idi u porodiliste,bas bzv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam i racunala termin,samo bi ja ove nedelje,a ne da cekam kraj sledece,jos preko termina. Nemogu vise stvarno,ubise me vrucine i bolovi,posebno danas. A i psihicki nemogu vise ovako. Mamino,kako se ti osecas,jel ima nekog desavanja kod tebe? Eleena,bas bezveze sto su te tako otkacili,ali eto tebe jos malo,za koji dan ti je termin,ajde da se porodis dok nisu vrucine,posto tih dana javljaju malo hladnije. I da se brzo i lako porodis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao žene, nemojte me pogrešno shvatiti, ali nije porođaj nešto što se može matematički proračunati u dan, čak i da ste u dan ciklus tačno izračunale i da znate tačno kada vam je bila ovulacija. Ljudsko telo je nepredvidivo i čudesno i sam porođaj pokreće mnogo faktora osim same zrelosti bebe da izađe - pa i psiha majke. Znam da vam je teško, kaže vam neko ko ima još puna dva meseca da čekića po vrućinčinama, ali osluškivanjem, strahovanjem, strepnjom i preračunavanjem samo odlažete čitav proces, ako je uopšte i vreme za porođaj da počne. 

Uzmite, čitajte, slikajte, skrenite misli, bebe će doći kad im je vreme, sad da u dan gatamo kad nam je termin stvarno nema svrhe, jer čak i tada se može desiti da nešto u telu odloži čitav proces. 

Ljubi vas vaša Mardži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico ja sam ok, bolovi u karlici prepone leđa, verovatno se širim pa to boli.

Svaki dan mi je dug ko godina, pa sam se povezala sa kolegama i pomažem im, radim preko laptopa. I slikam, perem neki veš, večeras izlazim sa drugaricama ( ono, penzionerski..). Danas sam spustila i poslednju stvar u torbu za porodilište-šminku. Imam melazmu po čelu i uvek nosim puder sa zaštitnim faktorom. Farbanje i šišanje sam zakazala u petak. :D

MicaZoki i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve si upravu,slazem se,kad beba resi da izadje,izaci ce. Ali mene psiha ubi,cim mi se beba podigne,pocne da stiska zeludac,ja se uspanicim,pa krene sve da mi smeta. I vrucine,koje mi inace smetaju,pocnu da mi smetaju jos vise.Onda nefunkcionisem nikako,pa kako cu da podnesem vrucine,kako cu da podnesem bolove,kako cu da izguram bebu ako me tako stiska gore,svasta mi se vrzma po glavi. A kada je beba nize,nestiska zeludac,ja lepo podnosim onda,mogu da funkcionisem. Jeste da jedva cekam da se sve zavrsi,ali to je ova i sledeca nedelja,ako sam izdrzala ovoliko,onda mogu i moram do kraja.

nebevita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Mamino,okupirana si necim,pa manje razmisljas. Moram i ja ovih dana,sada kad bude malcice hladnije nesto da smislim da radim,da mi vreme brze prodje i da nerazmisljam toliko,da nepoludim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam godinama koristila Yasmin pilule za kontracepciju zbog kojih sam imala redovne cikluse, a pre toga su bili na 30-34,35 dana. Nakon što sam prestala da pijem pilule, zatrudnela sam u roku od 3 meseca, a ciklusi su opet bili na 31, 32 dana.

Prvi vtp koji mi je dr izračunala je bio 24.6. (zbog takvih menstruacija) i ja sam ubedjena da je taj datum pogođen i da je moja Anja produžila samo 2 dana od tog termina, jer da je bio 18.6. i da je zaista kasnila 8 dana, sigurno bi se rodila pomalo smežurana, jer sam videla bebe koje su kasnile toliko i kojima je koža zaista bila malo smežurana. Mi smo od februara meseca stigli taj termin po uz, ali niko ne može da tvrdi da je ona bila malo naprednija od tog meseca. A i još negde sam čitala da bi trebalo da se gleda taj prvi termin do kraja.

U svakom slučaju, bebac kad odluči on će stići, a što manje razmišljaš, što kaže Mardži, biće ti lakše. Ja sam bila opterećena dve nedelje pre termina, pa sve do samog porodjaja, jer nisam samo ja razmišljala o tome već i cela okolina moja i non-stop su me ispitivali ima li šta novo, kad ćeš i ostalo. A ja + svaki dan na ctg i uz na kome mi sve isto govore.

Tako da nadji neku zanimaciju ako ikako možeš i samo se opusti, što kaže taksista u Mi nismo andjeli: "Sećam se prve rečenice iz priručnika: Priroda uglavnom sve radi sama." :)

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ja svasta nesto cackam i ja radim od kuce povremeno ne svaki dan, ali gubim zivce polako, dete od jutros hoce na bazen, hoce kod drugarice, hoce uvece da seta, hoce da slavi rodjendan a ja idem i kupam se u znoju,  ne mogu nikud, muz je rekao radicu da zaradimo za drigo dete radi dva posla nema ga po ceo dan.Stvarno sam na kraju zivaca. Beba ce da izadje kad hoce ali mi je lakse da znam termin jer necu da dozvolim da me cimaju karlicno.Ma vise i ne znam sta hocu, umorna sam teska sama sebi

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nebevita, termin sada nikako ne mozes saznati, dok ne krene porodjaj sam ili dok doktori ne procene da je beba zrela da se rodi i onda dogovorite porodjaj. 

Sto pre to prihvatis, bice ti lakse. 

Koliko nas je znalo termin, a koliko beba se rodilo bas na termin? 

Evo meni je u sve tri trudnoce bio prosao termin. Dzaba mi sto sam ja ZNALA kad mi je termin. How yes no. ;)

 

Margaritta i nebevita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo jos malo da pisem tu rec termin. Preterah u prehodnom postu.

Termin, termin, termin...

Kao kad je Alf ponavljao rec balerina, ako se neko seca. Balerina,  balerina, balerina..

:prslaanisampredporodjajem: :D;)

 

MicaZoki i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta,koja si ti carica,svaka ti cast,tako treba da se sve mi rashladimo,a ne da sedimo pod klimu. Svaka ti cast i samo da ti kazem da lepo izgledas,lepa si trudnica,puj,puj,puj,sto se kaze. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene trudnice, pratim vas odavno i odlucila sam da vam se prikljucim da mi date savet.35 nedelja sam trudnoce, do sada je sve bilo ok osim moje posteljice koja je nisko malo brze stari i cudnog je oblika kako kaze doktor.e sad juce odem ja na kontrolu u front i tamo mi kazu da beba ima 2300 sto je taman za tu nedelju ali da  je obim abdomena manji nego sto treba odnosno da on odgovara 33 nedelji, i da je beba mrsava???? !!!! E sad nista tu meni nije jasno, njih hvala bogu ne mozes nista da pitas tamo sva sam istraumirana , pa ako ima neka da je imala slican problem ili da je cula za ovo nek pise.pozdravvvvvvvv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je imao abdomen za 10 dana manji a glavu za 7 dana vecu, femur  je odgovarao nedeljama, a BPD isto veci za koji dan. E sada UZ posle 33 nedelje vise i nije toliko precizan, upravo iz razloga sto je beba krupnija , nema vise toliko mesta, polako se vec postavlja u polozaj glavom, koja je isto nize i tesko se meri, a posebno stomacic kog koga je potrebno jako precizno uzeti premer jer je u pitanju meko tkivo, dakle nije kao femur npr. Mislim da nemas razloga da brines, sve ok beba napreduje. Imas razlicitih beba, neko ima veci obim glave, nego kraci femur, neko deblji stomacic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

D je dosao 10 dana prije termina, a E osam dana nakon termina. You never know. Setajte uvece sto vise mozete, preko dana se uvalite u kadu ili djetetu u bazen kao ova ludaca. :angel:

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni niko nikad nije merio obim stomaka, a u trećoj sam trudnoći. Možda kad me vide da ulazim u ordinaciju odustanu od toga, pošto izgledam ko 3-krilni ormar. :D:D:D

Ja bih se vrlo rado uvalila deci u bazenčić, ali oni su već veliki i prerasli su bazenčiće, a glupo mi je da idem da kupujem sebi.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.