Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam se vratila od doktora i bas sam poludela, po njegovom uz sam 36 nedelja beba 2500 kg, karlicno. Termin bi mi po tim merama kako uz racuna bio 6.8 a doktor ide na odmor od 1.8 kakve ironije.Ja ga pitam pa jer merodavno po uz on kao pa po velicini bebe javlja 36 nedelju, dodjite za 7 dana na kontrolu. Pojma nemam vise sta da radim dal za 7 dana da ga molim ako je beba i dalje karlicno da zakazem carski. Ja nikada nisam imala redovne cikluse nitii je trajalo uvek isto tako da tesko ja mogu da pogodim zadnji dan men. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce sada biti treci porodjaj znam ja kakvi su bolovi bili,ali sa cerkom da nisam bila u bolnici ne bih stigla do por,a vodenjak su mi busili oba puta,ovo su bas jaki bolovi skroz nisko ne mogu da hodam kada krenu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija i ti jos malo 36.nedelja .Tvoj doktor ima privatno ctg bila sam jednom kad je jednoj trudnici radio pregled.Jer ti ides u bolnicu ili kod njega u ordinaciju na sledeci pregled.

nisam nikada isla privatno kod njega, ne nam i gde mu je ordinacija...Idem u bolnicu sad 17og

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eleena, ja bih rekla da su porodjajni, odnosno da se otvaras i da dete naleze zato te dole boli, moze da se desi da od toga dobijes i proliv...aj ti lepo na pregled, tebi je ionako vreme.

 

nebevita, kod kod si bese doktora? bezobzira sta uz pokazuje, dve nedelje ranije je dosta, a moze da se desi da rodis dete od 4kg, a tek je 2,5 :P...nemoj zuriti sa carskim, bolje pogledaj neke vezbe za okretanje bebe...zabavne su

nebevita i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

nebevita, kod kod si bese doktora? bezobzira sta uz pokazuje, dve nedelje ranije je dosta, a moze da se desi da rodis dete od 4kg, a tek je 2,5 :P...nemoj zuriti sa carskim, bolje pogledaj neke vezbe za okretanje bebe...zabavne su

Kod Marica, radim te vezbe ali slaba vajda videcu za sedam dana sta ce da kaze rekao mi je tamo u bolnicu da se javim, uvek mi je po uz bila razlika 7 dana eto sad dve nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce sada biti treci porodjaj znam ja kakvi su bolovi bili,ali sa cerkom da nisam bila u bolnici ne bih stigla do por,a vodenjak su mi busili oba puta,ovo su bas jaki bolovi skroz nisko ne mogu da hodam kada krenu

eleena kreni ti polako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala neke cudne bolove,kao neke kontrakcije,boli onako solidno da se jedva krecem i osetim dole jako nisko bebu,to mi se dva puta desilo,pre sat vremena. A zeludac me ubi,jos mi je vruce katastrofa. A uhvatio me neki strah,kako cu ja to. Sta znam,znam da su se mnoge zene porodile,pa cu tako i ja,mene strah da se nesto neuspanicim,bas se bojim. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene upravo probudi bol u stomaku, bas je i tvrd stomak. 

Mico, od straha nemas nista, presaberi se, kazi sebi mogu ja to i kad krenu bolovi sto pre da nadjes nesto sto ti prija da ti bolovi prodju. Prvi porodjaj sam imala velike bolove, a neku dosadnu cimerku koja me je stalno nesto ispitivala, nije mi dala mira da se usredsredim na to sto mi se dogadja hahaha. Kad se samo setim! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Džabe ja meditiram mesecima, ubeđujem sebe da imam unutrašnju snagu, da će sve biti kako treba. Kad odem u porodilište izgubim se skroz, blokiram, oni me nakače na indukciju i tu je zbogom pameti.:D

Ja danas od bolova nemam ništa, imam samo težak stomak koji se povremeno stisne. 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Džabe ja meditiram mesecima, ubeđujem sebe da imam unutrašnju snagu, da će sve biti kako treba. Kad odem u porodilište izgubim se skroz, blokiram, oni me nakače na indukciju i tu je zbogom pameti.:D

Ja danas od bolova nemam ništa, imam samo težak stomak koji se povremeno stisne. 

ovwj gornji deo kao da si mene opisala jer bas je tako bilo. Ma kako sam opustena bila,ma kakav epidural kakve gluposti,ma sta ja cu to bre kao od sale sa osmehom! Ma citala knjigu Bezbolan porodjaj i sta sve ne. Aha. Vazi. Imala sam losu srecu sto se toga tice. :D otvarala se od 3-8 prsta 7 sati pod indukcijom na 180... Bez epidurala naravno pametnica. Kd sam dosla do 8 prsta op ocas posla gotovo. Deo sa guranjem sam brzinski iz dva napona izadje beba. Ali to je na kraju bilo jedino sto kontrolisem. I taj deo je i najbitniji. Verujem da prirodan porodjaj nije agonija ,kao sto je indukcija. Zaista verujem u to. Ali ne vredi kad u NF te zakace na indukciju i ne pitaju te "pojacaj to da brzo to zavrsimo". Ne hu ma no.

miliccam i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam vrlo dobro kako se osecate drage moje trudnice, ja sam do skoro bila u vasoj kozi.....ali samo polako i opusteno. Ja sam ceo deveti mesec kada god bi me nesto zabolelo mislila evo to je to sada ce , pa opet nista. Ceo 9 mesec sam imala te bolove od karlice, prepone pa niz nogu kao grc, to je samo klasicno sirenje i pripremanje za porodjaj, a recimo to sa prvim detetom nisam imala.Znaci porodjaja kod mene, uznemirenost i dijareja pa onda sluzni cep nekih 72 sata pred porodjaj.

Sto se brzine porodjaja tice, evo kod mene je sve bilo brzo, stimulaciju su mi ukljucili samo u poslednjem minutu da bih dobila napone, ali evo sta se desilo... u 12. danu bebinog zivota pojavio se hematom kao posledica ili brzog porodjaja ili povrede neke pri porodjaju.Hematom na vratu nastao je kao posedica napuklog vratnog misica.Eto, desava se , a porodjaj je protekao ok, po meni, ali neke stvari se ocigedno pokazu tek kasnije.Muke nase, sada cemo na vezbice i da se nadamo da cemo misic osposobiti.

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackicca... ma preslikan moj prvi porođaj-preslikannnn! Samo što sam ja, kad ode sestra, pomerala onu kuglicu i regulisala indukciju. Onda me izviču kad ponovo dođu do mene, al mene baš briga, samo da izvučem živu glavu! 

Joj Nina, pa kako se to desilo? Da nisu možda bebicu malo jače povukli da izađe napolje? Moglo se svašta desiti. Uh, dobro da je samo to. Rešićete vi to vežbicama. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je bilo suprotno nego kod Tackice - plasila se porodjaja kao djavo krsta, a prosla sjajno i brzinski. Secam se da sam panicila po forumu, a ona me tesila :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ovaj prvi porodjaj sa tom indukcijom jeste bio ludilo bolan, ali nekako se sve brzo završilo. Mada bih volela sledeći put da bude bez indukcije. Pošto kako čujem manje boli :) 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobih dijareju, nemam pojma od cega, ali od nocas sam 6 puta kakila vodu. Lezim i pijem nanu, nemam grceve u stomaku, nisam malaksala, samo kakim kao luda... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Virusi su sada,evo ovde kod mene se svi nesto zale na dijareju. Meni je muka vec 3 dana,a ko za baksuz beba umesto da se spusta,ona mi se popela,pa sve stiska zeludac,uzasno se osecam. Niti mogu lepo da jedem,niti lepo da funkcionisem,panika me opet uhvatila kako cu ja to. Ove vrucine me ubile, imam neke bolove dole,kontrakcije sam imala i sinoc i nocas i jutros,ada samo dole boli,bez stezanja. Nema sta da se broji,bas sam nervozna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobih dijareju, nemam pojma od cega, ali od nocas sam 6 puta kakila vodu. Lezim i pijem nanu, nemam grceve u stomaku, nisam malaksala, samo kakim kao luda... 

Vaskrsija idu da primis infuziju, nemoj da cekas,  tako sam ja kad sam povracala kao necu da idem procice,  ali trudnice brze dehidriraju a neces da osetis, samo odes tamo i kazes zvala sam svog doktora rekao mi je da primim infuziju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako smete aktivni ugalj on brzo cisto organizam..ali ne znam sta smete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam se bas navikla na vas i bicu tu dok vas sve ne ispratim haha..taman za mene da  napravite mesta he

Mamino, Margaritta i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas smorena vise nemam pojma kada mi je termin sad ide od 6.8 do 22.8 nervira me sto ne znam kako psihicki da se pripremim, sto mi doktor ide na odmor, ma skroz sam smorena i uplasena.Posle kazem sebi pa sta i da je carski sve poznate licnosti zakazu carski cim saznaju da su trudne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam se bas navikla na vas i bicu tu dok vas sve ne ispratim haha..taman za mene da  napravite mesta he

Neco,kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas smorena vise nemam pojma kada mi je termin sad ide od 6.8 do 22.8 nervira me sto ne znam kako psihicki da se pripremim, sto mi doktor ide na odmor, ma skroz sam smorena i uplasena.Posle kazem sebi pa sta i da je carski sve poznate licnosti zakazu carski cim saznaju da su trudne...

Sve te razumem draga,evo ja placem vec dva dana,bas sam sva uzas,uplasena i preplasena. Nemoj da se nerviras oko toga sto ti doktor nece biti tu,ima i drugih dobrih doktora,nebrini se zbog toga. Evo i Shana je imala carski,sve je super proslo. A sto se tice termina,koji ti je termin odredjen na pocetku trudnoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,kako si ti?

danas kao malo bolje psihicki..fizicki oporavak ide ok..brze nego psihicki svakako..juce sam jako lose bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco,drzi se,sve ce biti dobro. Znam koliko ti je tesko,nemas pojma koliko bi volela da mogu da ti napisem prave reci koje bi te utesile. Ti si jaka i hrabra zena.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto se tice termina,koji ti je termin odredjen na pocetku trudnoce?

22.8 po onom datumu kako sam ja prijavila zadnji dan mens. ali to sam ja prijavila kao po secanju, pojma nemam kada sam imala mens.Tada po uz prvi put kad sam radila nije bilo nekih odstupanja tek je pocelo od 4 meseca da bude po sedam dana razlike po uz, sad evo dve nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.