Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam oba puta bez indukcije, prvi put mi je bilo brzo i imala sam manje bolne kontrakcije i napone, drugi put trajalo ceo dan i mnogo bolniji naponi, tako da ne znam ni ja kako je sa indukcijom.Da je brze jeste sigurno

MicaZoki i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta sa indukcijom, na mene strašno deluju, derala sam se kao idiot. A kad isključe indukciju, pred napone, mene više ništa ne boli. Naponi su mala maca u poređenju sa kontrakcijama uz indukciju ( u mom slučaju).

Mada, videla sam žene oko sebe na koje indukcija nije delovala ili je delovala vrlo malo, i one su se čudile mojoj reakciji. Napominjem da nemam nizak prag boli, nisam ni najmanje razmažena, ne konzumiram lekove za bolove uopšte. 

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, divnooo, cestitam!

Dobro dosao Mateja:wub:

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene koj su se porodile bez indukcije - gde ste se poradjale? Meni se cini da npr. u Visegradskoj (a moj utisak je da je tako i u vecini Bg porodilista, mozda gresim) daju indukciju po difoltu, imalo nemalo potrebe. Mojoj drugarici su na 9 prstiju hteli da ukljuce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vam upadam u temu,al da kazem svoje iskustvo u vezi sa indukcijom...

Vodjena jako losim iskustvom sa indukcujom na prvom poridjaju,drugi put odlucim da kod kuce trpin koluko je god u mojoj moci... Tako i bi. Mal'tene sam 24h sa kontrakcijama bila kod kuce. Kada su bile vec toliko ucestale da nisam mogla recenicu da zavrsim krwnula sam u porodiliste. U istom se nisam stigla ni istusirati., porodila se kroz pola sata.

Divno iskustvo, tek sada znam zbog cega toliko velicaju porodjaj kod kuce..., meni je najbitnije bilo da izbegnem indukciju i jako sam ponosna na sebe sto sam uspela. 

Neko ce mozda reci rizikovala si . nisam... Ja sam znala da ce sve biti u najboljem redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic,svaka cast,cestitam,da ste zivii i zdravi,da se sto pre oporavis. Sad uzivaj sa svojom bebicom. :babymommy:

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se bas ponadala da necu docekati ponedeljak,sobzirom da sam 3 dana imala one bolne i ceste kontrakcije,mislila sam da je vec krenulo,samo sam cekala da mi se bolovi pojacaju,pa da krenem u porodiliste,kad ono sipak,bas sam se smorila. Jako mi tesko padaju ove vrucincine,jos tri dana,pa se nadam da ce opet malo zahladneti.Jer sam samo nervozna i nemogu da spavam kada je ovakvo vreme. Nadam se da beba nece da ceka bas dan termina,moze i malo ranije,da mi olaksa,sto pre da krene.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se cini da se ta indukcija daje po difoltu...trebalo bi da mozes da kazes da je ne zelis...mislim, sto bi to bio problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, daju je po difoltu u velikim porodilištima, jer je često gužva, i čeka se na prazan krevet u predporođajnoj sali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secam se da sam ja rekla da ne pristajem na indukciju i da nisam džabe kod kuce 24h trpila  bolove, jos se ja počela ubeđivati sa nekom sestrom... Ja zauzela opasan gard, a jedva pricam... Kaze ona ženo smiri se, kakva indukcija izasla je bebina glava... Opusti se. 

Chipsym, svejedno, Mamino i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic,cestitam :)

Ni ja nisam za indukciju ukoliko nije neophodna.Prvi put su mi je dali kada sam bila otvorena tri prsta,bolelo je kao djavo,umirala sam,vikala,nisam mogla.nista da kontrolisem,telo me je izdalo.

Drugi put mi je bio "zakazan" porodjaj,indukovan citav,ni bolova pre toga,nicega,i uspela sam da predisem kontrakcije,da ih lakse prezivim,i posto sam bila opustenija i znala sam kako sve ide, verujem da me manje bolelo zbog toga...

 

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene opet nesanica, sad su poceli i napadi znoja da me oblivaju, sedim pod klimom a iz mene izbija znoj...sta li je sledece pojma nemam.

Inace stomak mi je jako veliki nadam se da nece puno da raste u devetom jer sada sam stvatno ali stvarno velika a kad uzmem pocetnu kilazu pre trudnoce ne smem ni da vam napisem koliko kg imam.

Ovako sto se tice bebe, sve je spremno samo da ubacim krevetac, a da bi to uradila moram cerkicu da vratim u spavacu sobu jer se ona vratila kod nas da spava od decembra, nece nikako u svaku sobu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mozda je ta indukcija dobra uz epidural i prednost je sto se ide kuci za dva dana posle prirodnog.

Za carski ne znam ali u zadnje vreme cujem da ga mnoge zene hvale, a jos i duze budes u bolnici sto bi meni licno palo teze od svega.

Meni je posle prcog porodjaja bilo teze sto niko nista nije hteo da mi pomogne od onih sestara, samo su se nesto mrstile sta god da ih pitam.Imala sam neku dobru cimerku mada ni ona nista nije znala bila je jos mladja od mene, izasla sam iz bolnice kao da sam bila u zatvoru godinu dana.

Eto raspisala sam se, dala detetu dorucak, stavila rucak sve zavrsila jer sam ustala kad je svanulo i sta raditi ceo dan pojma nemam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvog puta indukovana sa tri prsta otvorenosti, bez bolova, vodenjak ceo, ali sam trazila i dobila epi. Ovog puta zbog terapije na kojoj sam moram zaboraviti na epidural, a bojim se da me ne indukuju, jer ono malo bolova sto sam osetila pod indukcijom sam mislila da necu preziveti. A da cekam prirodno mislim da necu moci jer opet zbog te terapije moja dr ne voli da se probija termin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nebevita, bolje bi ti bilo da se dodas tamo na spisak trudnica a ne ja da budem tako blizu kraja hahahha

Vaskrsija dodala sam se, opet si sedma.Sad da vidimo kako se koja poradja ako bude carski i kod mene i kod tebe mozda cemo da popijemo kafu u porodilistu :)

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo zbog svega sto sam cula o indukciji, ja planiram da ne krenem odmah u bolnicu vec da cekam i trpim malo kod kuce. Osim ako se ne uspanicim .:) A posto je prvi porodjaj to ne bi trebalo da krene brzo. 

MicaZoki i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo ta nesanica,preksinoc nisam spavala od vrucina,ali je sinoc bilo bas prijatno za spavanje,ali sam se ja budila,zato sto znam da me ceka 3 paklena dana,visoke temperature i onda krene unapred nervoza da me hvata,strasno. Primetila sam cim je toplo,ja sam nervozna,hvata me panika i svasta nesto,a kada je napolju do 30 stepeni,ja lepo spavam,lepo funkcionisem,ma sve mi je potaman. Zato jedva cekam sad ovo zahladjenje koje najavljuju,nadam se da ce ga biti. Zene,drage trudnice,,ja jos 9 dana do termina,jedva cekam,a bojim se kao niko,nikad. :( Bila sam danas na ctg-u,sve je uredu,kaze doktor da necu ja pre sledece nedelje,malo sam se smorila,ali svakako mi je termin sledece nedelje. Rekla sam m da sam mislila da necu docekati ponedeljak,jer sam imala one bolove i bas sam se ponadala,a on kaze da je sve super prema ctg-u i da nema kontrakcija i da se vidimo u ponedeljak na sledecem ctg-u. Mada bas i nemoramo da se vidimo u ponedeljak. Pisite zene,da se barem nesto kuckamo,da radimo nesto zanimljivo,bar dok su ove vrucine.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo zbog svega sto sam cula o indukciji, ja planiram da ne krenem odmah u bolnicu vec da cekam i trpim malo kod kuce. Osim ako se ne uspanicim .:) A posto je prvi porodjaj to ne bi trebalo da krene brzo. 

Ja nerazmisljam o toj indukciji,jer neznam sta me ceka i  meni je prvi porodjaj i bas me je strah.Svi kazu da kad dodje taj dan i sve krene,da se svi uspanice osim tebe,da budes pribranija nego inace,neznam,daj Boze da nam tako bude. I da se lepo i brzo otvaramo,da nam ni netreba ta indukcija,ja cu primiti epidural,pa m to kao malo tesi,ali opet nije mi sve jedno.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, normalno je da se plasis , ja se preznojim cim pomislim na porodjaj. Meni su svi rekli da izbegnem indukciju ako je moguce, a za ostalo pa videcu kada dodje trenutak. Porodjaj je valjda kao i neki drugi jako stresan trenutak, dan u zivotu i slazem se da zene pricaju da budu pribranije od svih oko njih. Iz tog razloga ja osim mm ne zelim da iko bude tu, sama cu se smiriti i sabrati. Ali opet, ko zna kako cu odreagovati kada sve krene. Sada samo nagadjam.

Ti pokusaj da ovih nedelju dana nadjes nesto da ti okupira misli, citaj nesto zanimljivo, odmaraj, meditiraj, radi stvari koje te opustaju i bice sve dobro. 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico,nemoj mnogo da razmisljas o indukciji,i epiduralu,beba ce krenuti kad ona bude htela.A kad nastupi taj trenutak,neces imati vreme kad da razmisljas,bice sve to super!Ja jutros od pola sest mucim muku,srce mi uznemireno,preskace,ne mogu da se nadisem vazduha.Popila sam jedan verapamil,tek mi sad malo lakse.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak idi ti do doktora verovatno je do ove vrucine ali bolje proveri nije se sa srcem i pritiskom zezati.

Jao kad se setim prvog porodjaja otisla sam da se porodim sa osmehom neznanje je privilegija haha kod drugog i treveg me vec hvatala frka znam sta sledi ali ozbiljno kad krene to sve samo se razmislja o bebi i da se sve vec jednom zavrsi strah nestane u svemu tome.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste vi zene divne,volim ovaj forum jer imamo podrsku jedne od drugih,kazes sve sta ti stoji na dusi. :) Nerazmisljam previse o svemu tome,ranije sam razmisljala bas,bas,pa mi nije bilo dobro,preznojavala se i ja,ma uzas i katasrofa. Sada se samo unervozim kada su ovakve vrucine,e to me dovodi do ludila. Ali me tesi pomisao da ce i sutra jos biti ovakvo vreme,pa prekosutra za koji stepen nije i onda ide kao zahladjenje od cetvrtka,27,28 stepeni,sto mnooooogo znaci. Oblacak,to ti je od ovih vrucina,a i trudnoca ti je sve veca,smirice se srce,nebrini. Jos ako nisi lepo spavala,pa misli svakakve,uznemirena si,hoce tako da lupa,samo polako,bice to dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta bez indukcije, prvi put mi je bilo brzo i imala sam manje bolne kontrakcije i napone, drugi put trajalo ceo dan i mnogo bolniji naponi, tako da ne znam ni ja kako je sa indukcijom.Da je brze jeste sigurno

Nina,htela sam da te pitam,nevezano sada za ovo. Kada se porodim,kada moram bebu da prijavim,kako to ide kod nas u Pancevu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.