Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cipeliću, navijamo! 

Nemam šta pametno napisati, mene kad pitaju kad ćeš da se porodiš, ja kažem - za sto godina. 

Tako mi deluje. 

MalaNina i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, može to sa cveklom da mi napišeš. Moraću te kapi koprive da kupim jer ova tothema je grozna, taman se oporavim od jedne doze, dođe druga na red. Pijem posle obroka i baš mi bude loše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, čekamo lepe vesti. Porodićeš se ti nama do ponoći, na ovaj lep praznik :-) Potrudiću se da izveštaj spremim do ponedeljka, dok me ne otpuste :-) Držite se, mislim na vas i hvala na čestitkama za Iskru. 

Bubu 2, Cipelic i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja dobila rezultate krvi, sve je tu negde ali hemoglobin 86. Ne volim meso i kraj. Dobila sam Tothemu 2 puta dnevno da pijem. Ukus odvratan. Za ručak- meso. U formi špageta sa puuuno mesa.  Malo sam se ufrkisala zbog tog gvožđa nikad mi nije bilo toliko nisko.

Mamino obavezno popravi hemoglobin.Meni je pre porodjaja bio oko 113, pa pao na 111. Posle porodjaja na otpusnoj listi vidim 96, i uveli mi heferol dva dnevno, mesec dana.Ja sam se bas lose osecala, muttilo mi se u glavi, i imala sam one tackice pred ocima posle porodjaj. Jako je bino ako ces posle da dojis da popravis KS zbog bebe.Ja meso inace slabo jedem, ali imas semenke bundeve, lesnici bademi i int.hleb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2 dl soka od sveže cvekle

2 dl soka od sveže šargarepe

200 g krupno mlevenih oraha

200g suvog grožđa

2 limuna, oljuštena i samlevena u secku

200 g meda, mada meni je to dosta slatko, pa stavim samo pola. Sve to sipaš u staklenu teglu, malo veću, promešaš i uzimaš pre obroka po jednu supenu kašiku. 

I znam da je tothema jako ružnog ukusa, ali stvarno popravlja krvnu sliku brzinom svetlosti. Meni jedino nije godila zbog stolice. :)

miliccam i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Ivana i Nina. Uvek sam kuburila sa hemoglobinom ali nikada nije bio ovoliko nizak. Planiram da dojim i to ozbiljno :angry: tako da ću dati sve od sebe da popravim situaciju sa gvožđem. Osetila sam da sam malaksala, da mi se muti pogled, vrti u glavi... ali nisam bila sigurna zbog čega je.

Ivana2013 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32. zvanicno po LMP (po UZ sam 33.) 

Ako se dobro secam tvog termina, 2 nedelje nam je razlika. 

da, meni sada tece 33 ( po ultrazvuku 34) vise volim taj termin po ultrazvuku.

Od 32 ne mogu da se sastavim, nesanica, povremeno kiselina, ili se beba nesto lose namesti pa jedva ustajem i sedam, ili sam nervozna, ili imam bolove ...pa to je neverovatno nesto.

Cerkica treba da mi slavi  rodjendan krajem jula, ona broji dane do rodjendana a ja do termina i tako svako jutro, ustanemo ona kaze jos koliko do rodjendana ( koji inace nemam pojma kako cu da organizujem) a ja pomislim u sebi duplo manje nego do mog termina .

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene i dalje nepromenjeno. Povremeno se javi bol, traje, ali opet nista ozbiljno. Indukciju nece da ukljucuju, posebno sad uvece je sigurno necu dobiti. Tako da cekam i dalje, mada meni ne deluje da ce biti nesto nocas, ali opet ko zna:)

mamino, jel tothemu pijes na slamcicu da zubi ne pocrne i vitamin c odmah posle da se veze gvozdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 18. septembra, a sin mi puni 4 godine 12. septembra. Najveći mi je problem kako da mu organizujem rođendan a da ne oseti da je zbog bebe uskraćen za bilo šta. I sekiram se da li ću biti s njim tog 12, jer će me najverovatnije hospitalizovati ranije. Moji prijatelji (koji uglavnom nemaju decu) uopšte ne razumeju tu moju tugu i opterećenost, misle da preterujem. A meni se srce stegne od pomisli da nisam sa svojim detetom na njegov rođendan. Baš ne bih volela da se porodim taj dan ili malo pre. Posle može kad god, čak i ako me hospitalizuju, tražiću tog dana da me puste. 

Mamino i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg,da se ubacim.

K. rodjendan je 13.januara a meni je termin bio 5.,tako da sam ja rodjendan organizovala ranije,krajem decembra.

Ja se ipak porodih 2.januara pa smo opet 13. proslavili pravi rodjendan kuci,sa braticem,ja cak i otisla u kratku setnju sa njom...

Margaritta i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi ćemo svakako slavlje organizovati početkom meseca, što je sigurno - sigurno je. Mada i pored toga, ne želim da budemo razdvojeni tog 12. Makar samo nas troje (ili četvoro) sedeli kod kuće i duvali svećice sa plazma keksa. 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni je Milutinu rodjendan 14 avgusta, a termin mi je 23 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić ja pijem tothemu iz one staklene ambalaže što liči na cevčicu, a za C vitamin nisam znala da treba. Ako zubi pocrne, neće valjda dugo biti takvi?

Marg, razumem te.

Oblacak i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić ja pijem tothemu iz one staklene ambalaže što liči na cevčicu, a za C vitamin nisam znala da treba. Ako zubi pocrne, neće valjda dugo biti takvi?

Marg, razumem te.

joj nemoj je piti tako,uzasno je. Razmuti je u malo soka od borovnice, popijes to na cevcicu odmah i odmah zatim c vitamin. Ja sam npr cedila limuna u casu pa to popijem. Ali male kolicine da ti ne bude muka. 

Nasem zetu je mama iz porodilista izasla na njegov prvi rodjendan. I on je celo detinjstvo svog brata gnjavio da mora da ga slusa, jer je on njegov rodjendanski poklon :lol:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav grozan san sam sanjalaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

Beka mi je mirna od jutros

Oblacak i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino ne znam sto ti je data Tothema ona je stvarno uzasna, a nije bas da ima ne znam koliko gvodja. ima 50mg, a recimo Oligovit koji sam ja pila u trudnoci, onaj za trudnice ima isto. Meni su za gvodje  u bolnici dali heferol od 35mg , dva puta dnevno, znaci vise od totheme, a odlicno ga podnosim.Probaj 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic jesi li jos uvek 2u 1??Hajde cekamo lepe vesti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos uvek. Imala sam bolove nocas i jutros, ali nikako da se ustale. I ctg mi je pokazao kontrakcije do 90. I dr sto je bio u viziti kaze to je to, samo da krenu bolovi. Sad se samo nadam da se ja ipak otvaram i dalje.

učiteljica i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To, Cipelic, nadam se do kraja dana da ce biti nesto :* cekamo svi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino ne znam sto ti je data Tothema ona je stvarno uzasna, a nije bas da ima ne znam koliko gvodja. ima 50mg, a recimo Oligovit koji sam ja pila u trudnoci, onaj za trudnice ima isto. Meni su za gvodje  u bolnici dali heferol od 35mg , dva puta dnevno, znaci vise od totheme, a odlicno ga podnosim.Probaj 

Nina, ja uzimamam 2 ampule totheme dnevno. Moj dr kaže da ona u kratkom roku daje najbolje rezultate, i da nam je u interesu da podignemo gvožđe do porođaja koliko god je moguće. Pošto je porođaj blizu, ostaje mi samo da ga poslušam. Ja sam grešila jer nisam jela meso, tj jela sam ga vrlo malo. A vitaminske tablete sam izbacila skroz iz upotrebe u 8 mesecu, slošilo mi se od njih. 

Cipelić, čekamo....

 

 

MalaNina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnice,kako ste danas? Meni je uzasno toplo,jos  mi je i nesto muka i zeludac me zeza i sva sam nesto nervozna,a i hvata me malo strah. :( Bas mi se sve skupilo u jednom danu. Cipelic navijamo i cekamo lepe vesti,do veceras da bude sve gotovo,da se brzo zavrsi i da sve bude kako treba. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, ja uzimamam 2 ampule totheme dnevno. Moj dr kaže da ona u kratkom roku daje najbolje rezultate, i da nam je u interesu da podignemo gvožđe do porođaja koliko god je moguće. Pošto je porođaj blizu, ostaje mi samo da ga poslušam. Ja sam grešila jer nisam jela meso, tj jela sam ga vrlo malo. A vitaminske tablete sam izbacila skroz iz upotrebe u 8 mesecu, slošilo mi se od njih. 

Cipelić, čekamo....

 

 

Totema je ruznog ukusa ali je odlicna, meni je prepoeucio hematolog a kad je oni daju onda je to sigurno ucinkovito. Pila sam je sa iscedjenom narandzom, ukus je super i nema mucnine.  Na slamcicu naravno

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Totema je ruznog ukusa ali je odlicna, meni je prepoeucio hematolog a kad je oni daju onda je to sigurno ucinkovito. Pila sam je sa iscedjenom narandzom, ukus je super i nema mucnine.  Na slamcicu naravno

jel utice na stolicu?

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utiče, naravno... planiram da jedem puno kajsija, jer one imaju suprotan efekat ;)

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je ovo,nigde nikog,nema nista za citanje. Ja se ponadala sada kad udjem novosti od Cipelicke,cestitanja na sve strane,a ono tajac... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.