Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala zene na podrsci!Bolje sam nego juce,rekla sam vise nista ne cutim i sve sto me uznemiri da im kazem,dosta sam bila fina !

Vuciguraj, MicaZoki i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, cuvaj se i batali price. Samo pribrano i sve ce biti ok.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblačak, idu mi na živce ti što, siroti, "brinu i svašta proživljavaju sa tobom" . Sve sam ja to na vreme odj.

Tek ćeš da vidiš kad krenu saveti oko dece: gladno je, hladno mu je, zaveži kosu da ne proguta dlaku, a niko od dušebrižnika da se pošteno žrtvuje da ih čuva noću ili, nedaj Bože, da ih pričuvaju da uživaš malo sa mužem. A posle kreću priče o njihovom " žrtvovanju".

Sve ti to na vreme saspi u lice i kraj. Ne isplati se da budeš lepo vaspitana. Sve mi koje imamo više dece smo prošle kroz to.

MicaZoki i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tek 22.8 , tako da ostace neko na forumu :) Ovako kad kazem 7 nedelje kao deluje puno a kad brojim u danim mi deluje manje (a jos ako uzmem i termin po ultrazvuku ) joj mozda je to jos u dana manje :). Naravno svako svoju muku muci ja bi volela prirodno sa epiduralom, mada se ja manje plasim porodjaja koliko postporodjane depresije. Jednostavno sam vecito blago depresivna sa tim zivim ali se plasim, tako sam i posle prvog porodjaja da ne zakacim tu postporodjanu.

. Nebevita,moras malo pozitivnije da mislis i da radis stvari koje te malo opustaju,da citas neku knjigu,resavas ukrstene reci,malo setaj,pokusaj da skrenes misli necim pozitivnim. Ja sam ulaskom u 8. mesec mislila da cu da prolupam,hvatao me je strah od svega,mislila sam da cu da skrenem,panika,depresija,uzas  najgori,pricala sam i sa ginekologom i sa svojim kardiologom,razmisljala sam da odem i kod psihologa,psijijatra,jednostavno nisam vise znala sta mi je i kako da pomognem sebi,uplasila sam se za sebe,jer to nisam bila ja. Svi su bili zabrinuti za mene,moje i bebino zdravlje,mozes da zamislis kakva sam bila. E onda sam pocela da se dopisujem sa svojom drugaricom iz Beograda i ona mi je rekla da moram da se malo saberem i predlozila sve ono sta sam napisala gore,ali je meni sve to bilo besmisleno. E onda sam sama sebe morala da smirim i nekako svoje misli da preokrenem od svega sto me cini takvom. Kad god me uhvati takvo stanje,samo kazem sebi ajde sada polako,pa onda malo prosetam po dvoristu i pocnem da razmisljam pozitivno o celoj situaciji koja mi se desava,da ce sve jos malo da se zavrsi,da cu imati bebicu i da cu uzivati sa mm u nasoj bebici,tako sam smisljala iz dana u dan nesto sta me smiruje. Veruj mi da mozes sebe da izvadis iz te situacije,imas vec jedno dete koje volis najvise,dobices jos jedno,sto je jako lepo,uzivacete u svakom danu,a depresije nece biti,nemoj da dopustis takvim mislima da te obuzimaju,kada krenu a ti preseci sa necim pozitivnim,moras tako i trebas tako,jer je zivot lep i trebas da uzivas. A samo sama sebi mozes najbolje da pomognes. Ja sam ti napisala ovo jer znam kako je to i zelim ti da uspes u tome,jer si jaka i ti to mozes,to zapamti

shana, Ivana2013 i nebevita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, jel se nesto desilo ili te je uznemirila neka situacija od ranije?

Nina, jel se tebi beba umirila pred porodjaj, sto kazu da se desava? (Ko o cemu, baba o ustipcima :rolleyes:)

 

Cipelic porodila sam se 24.06, sluzni cep je poceo da ispada 20/21.06. Pojacano ciscenje organizma krenulo je negde oko 20, sa dijarejom i tada se i beba umirila, dakle nekih 2-3 dana ranije.

Oblacak, nemoj da se nerviras, ne slusaj nikog, lako je svima da se prave pametni kad nisu u tvojoj kozi...ja se poslednjih par dana nikom nisam javljaa, ili se javim  ujutru samo mami, svekrvi  samo da sam ok, i uguram cerkici slusalicu da ona prica, meni nije bilo ni do cega, a kamoli price.Tako da samo ignorisi, misli na sebe i bebce

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženice, pozdrav. Ja sam sutra na konzilijumu, danas prošla internistu. Prvobitno bio planiran u petak carski rez,  ali pomeriše za ponedeljak da uđem i 39 nedelju. E sad samo da ne krene ranije, da jedan carski odem kako je planirano. Imam te povremene jake bolove, još ovde pregledaju svaki čas, i to me plaši da će da mi ili ispadne čep ili pukne vodenjak i rešila sam da im ne dozvolim više da me čačkaju. Cipelicka, ako misliš pre mene, kreći ženo :-) Oblačak, potpisujem sve što Mamino kaže tako je. Čuvaj sebe i misli na sebe, tako čuvaš i bebe svoje :-) 

vaskrsija, pupsik, Mamino i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,samo se ti opusti i mani njih sta pricaju,sve ce to biti dobro. A u Beogradu nece da ti bude lose,bices tu sa drugim trudnicama,barem ces mozak malo da odmoris od svih i bices u sigurnim rukama. Sto se tice hrane,neopterecuj se uopste,ja voce nisam jela uopste,jer sam imala kiselinu,pa mi je ginekolog rekao da nece nista da fali bebi zbog toga,jela sam povrce  i to samo ono sta mi je prijalo, jer  sve mi pijemo vitamine  koji su dovoljni za bebu,tako mi je rekao.Malo sam jela,jer mi se beba isto tako podigla pa i nisam mogla,cak sam i smrsala dve kile. Pa vidim beba je dobro,lepo napreduje. A svi su me davili da moram da jedem,sta se glupiram itd... Tako da radi onako kako mislis da treba i ruckaj ono sta ti prija. Cipelic,ajde pripremaj se,pa da mogu ja,mene stomak boli svaki dan i ledja. :)

Mamino i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fes je prosao super, dr kaze da beba ima "divno srce", bas sam se nekako i raznezila kad mi je to rekla. 

Sto se tebe tice, lepo ti rece Vaske, a i ostale zene, ali Vaske je bila najrealnija - zatrudnela si uz vto, sve sto prolazis je standardna procedura, niti je rizik veci niti treba tvoj strah da bude veci. Razumem da ides u novo i nepoznato, ali mnogo ces se bolje osecati ako nastupis kao hrabrica i borac za svoj lepi cilj nego kao neko koga sazaljevaju. Zato se malo izoluj od prica, naoruzaj se pozitivnim stavom i samo napred! 

Ne videh se ja sa Shanom juce, nikako da se uklopimo. :( Shano, drz' se!

Earl Grey, shana, Oblacak i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano, veruj da bih se sad porodila, ali opet nekako navijala sam da i tebe sto pre porode, da te ne stresiraju vise. Ali sad ti zelim da se Iskra strpi do ponedeljka, da saceka planirani cr. 

Ja ceo dan imam male bolove. Setam po kuci. Posle cemo i u setnju po gradu. Bar nesto neka se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vazduhu se oseća zatišje pred buru. Cipelicka nešto mi govori da ćeš ti noćas put porodilišta. 

A baš bih i ja mogla....mada nemam ama baš nikakvih simptoma.

shana i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja da se javim sa kontrole!Jesu malo protoci pali,ali za sad nista alarmantno.Poslace me u toku sledece nedelje u N.Front,na patologiju trudnoce kod dr.Mikovica.Trebali bi u petak da saznam kog dana cu da se javim tamo.

vaskrsija i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak sto vise lezi na levoj strani i duboki uzdisaji

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo na levoj i lezim,ovako me gusi i smeta mi .

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U vazduhu se oseća zatišje pred buru. Cipelicka nešto mi govori da ćeš ti noćas put porodilišta. 

A baš bih i ja mogla....mada nemam ama baš nikakvih simptoma.

Ne znam da li bi te iko voleo vise od mene, kad bi ovo pogodila! :D

I dalje bolovi, ali nepravilni.

Shano, cak sam i zavesu zakacila,  sto si ti spominjala :D

Mamino i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Ne znam da li bi te iko voleo vise od mene, kad bi ovo pogodila! :D

I dalje bolovi, ali nepravilni.

Shano, cak sam i zavesu zakacila,  sto si ti spominjala :D

Cipelić, tako je zavesa, ali u kombinaciji sa peglanjem košulja i plus sam jelku okitila :-) onomad,decembra  2008:-) Sad će to kod tebe, zna beba kad treba 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje dete tek nocas doslo sebi pa se vrtelo i vrtelo, inace je ceo dan bila mirna kao bubica....

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja beba ludi nocu a voli da poskakuje i na slatko. Budim se oko pet pa ako ima sanse nastavim od sedam do pola devet da spavam.Sad kad sam ja budna beba je mirna.

miliccam i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas ulazim u 8. :)

Ovih sedam meseci mi je proletelo, verovatno ce preostala dva da se otegnu , jos po ovim vrucinama. Ali makar vise ne radim pa cu ispijati limunade na terasi. A garderoba za bebu je vec spremna. :wub: Ostaje jos moja torba i neke sitnice.

A moja bebica luduje i danju i nocu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas nista od bolova!!! Lepo cu da izludim samu sebe. I da, meni se stomak uopste ne spusta, nego imam osecaj da se podigao. Ne smeta mi u smislu da disem, nego kao da me ispod grudi udara. Celu trudnocu nisko, nisko, sad kad treba da se porodim, on se popeo skroz gore. Majke mi, na ivici sam suza.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj stomak je baš visoko. Kad legnem hrana mi se vraća u rikverc :rolleyes:. Sutra ctg, verovali ili ne moram da putujem 40 km za ctg! 

Ovih poslednjih mesec dana prolaze užasno sporo. Deca su otišla kod mojih, probaće da ostanu par dana da se ja odmorim malo pred porođaj. A ja ću probati da ponovo spremim kuću , prebrišem sve još jednom i uživam sa mm.

MicaZoki, Cipelic i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, ne znam koliko si visoka, ali mene je beba do poslednjeg dana udarala u predelu jetre nogom, a glavom u besiku, Ja sam 1,60 m , a bebac je na rodjenu imao 50 cm, dakle nije puno ali meni  na moju visinu jeste. Stomak je delovao kao da je gole, a ipak se  bebac spustio.Tako da to nemoj da te brine. Skini aplikaciju na telefonu i prati lagano kontakcije, prvo ce ti biti lazne, ali ipak bolnije od obicnih laznih da znas, to moze i dva tri dana da potraje.Imas li pojacan sekret?

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

173cm. A sekreta koliko hoces. Bas mi je pojacan ovih dana i sve nekako kao komadici. Poceo je opet stomak da me boli, kao da cu da dobijem i preseca me skroz dole. Ali nista sto ne mogu da istrpim. I malo ledja bole. 

MicaZoki i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao trudnicice,kako ste? Meni je pre 3 dana kada sam isla u wc kada sam se izbrisala imala malo onako ljigavo kao,providno,pa dva dana nista,juce isto tako,ali me od juce jace boli stomak dole,kao kada trebam da dobijem,jace nego do sada sto me je bolelo,bole i ledja,a nekad i prepone.Beba me nesutira kao sto je sutirala. A termin mi je tek za dve nedelje. Bolove imam 10,15,20 sekundi,pa prodje,pa za 2 min opet,pa onda 5min,pa na 10min,pa na 2min,tako da ni neracunam vise.Juce me je bolelo tako,jedno sat,sat ipo,pa nocas nista. Jutros opet tako,pa par sati nista. Evo sada trenutno me opet boli,pa cemo da vidimo,a sekreta nemam,malo kao i do sada. Neznam da li je baba resila da stigne malo ranije,videcemo. U ponedeljak ctg,pa cu pitati doktora da me pregleda,da vidim da li se otvaram ili sta.

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženice, mene pomeriše za sutra carski rez. Konzilijum tako odlučio danas, tako da mislite sutra na mene, a ja se sad spremam lagano, pa pišem kasnije. Mislim na vas i želim da se Cipelić, Mamino i MicaZoki odmah za mnom porode, da povučem nogu :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde Shana drzim palceve,odlicno sto ce sutra da te porode. Mislicemo na tebe i bebicu,ti se javljaj kad god budes mogla. Jos malo pa si sa bebicom u narucju. :wub: 

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.