Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Marg, divno za bebicu :wub: masemo i mi vama i nemoj da brines da je mala, 1350 je taman za tu nedelju. Jel ste smislili ime? Secam se da ste komplikovani :)

Mico, svi smo malo prodisali sada. Ova temperatura je savrsena. Ja vise ne oticem. ;)

I ja ulazim zbog Shane, ona nam je sledeca. 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Komplikovani smo za musko ime, za devojcicu imamo odavno i mislim da necemo menjati. Mislim da ce biti Anica. :wub: To ime sam smislila jos u prvoj trudnoci i posto je od tada proslo i godina i trudnoca, mislila sam da cu promeniti. Medjutim, od momenta kad sam saznala da je devojcica, ona je za mene Anica i nikako drugacije.

Zoe86, macka maza i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vi? Ne secam se da li si pisala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer se kod anesteziologa ide tek kad se udje u deveti? Svaki porodjaj je razlicit ali meni ako ovaj bude kao prvi necu ni stici da primim taj epidrural.Otvorena 2 prsta od osam do jedanaest, pregledali me u jedanaest i rekli porodices se tek nocas i ostavili me.Od jedanaest do dvaneaest i nesto otvorim se skroz, sama bez igde ikoga jer me oni ne obilaze,  ono kao bas ces da se porodis, oko jedan izlece beba kao pod nekim pritskom ja vicem ode beba sa stola, ha ha tada sam bila istraumirana i preplasena a sada svaku noc kazem neka bude kao na prvom porodjaju.A jesu me ostavili daleko bilo, pa ja ni psa ne bi tako ostavila.Sad se derem na muza sta si radio tamo po hodniku a mene ostavili samu.I jezim se posle onog sto cega posle porodjaja njihovih vizita taman sto zaspis, neljubaznog i bezobraznog osoblja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepo vam je ime bas, lepo ide uz Dusan. 

Mi smo imali dva imena, Lara i Mila. Odluku smo ostavili za kasnije, medjutim spontano smo poceli da je zovemo Mila tako da smo spontano i doneli odluku. 

Margaritta i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, divno za bebicu :wub: masemo i mi vama i nemoj da brines da je mala, 1350 je taman za tu nedelju. Jel ste smislili ime? Secam se da ste komplikovani :)

Mico, svi smo malo prodisali sada. Ova temperatura je savrsena. Ja vise ne oticem. ;)

I ja ulazim zbog Shane, ona nam je sledeca. 

Ja sam sledecaaa! :P

MicaZoki i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sledecaaa! :P

Ti si po terminu :) , ali su svi izgledi da ce Shana malo ranije.

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja, bre, ne mogu nigde, kao da sam dva dana pred termin...kontrakcije imam cesto, mislim one lazne, kako cu do devetog izdrzati, blage veze nemam.

nebevita kod interniste ides u devetom, neki dan pre nego ti akazu carski

shana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja, bre, ne mogu nigde, kao da sam dva dana pred termin...kontrakcije imam cesto, mislim one lazne, kako cu do devetog izdrzati, blage veze nemam.

nebevita kod interniste ides u devetom, neki dan pre nego ti akazu carski

ja od sutra jos 7 nedelja, posto mi je doktor rekao tek za 20 dana kontrola,videcu negde privatno da uradim ultrazvuk da vidim dal se beba okrenula, valjda cu da izbegnem taj carski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo ženske! Ja sam konačno prodisala. Danas sam ušla u 38 nedelju. Mogla bih baš i da se porodim, ne bi bilo loše sad kad nisu velike vrućine. Muči me gorušica i kad sedim. Noge su mi u boljem stanju od kada sam izbacila so iz upotrebe. Odoh da pečem palačinke, ima deca da se iznenade ❤

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jer se kod anesteziologa ide tek kad se udje u deveti? Svaki porodjaj je razlicit ali meni ako ovaj bude kao prvi necu ni stici da primim taj epidrural.Otvorena 2 prsta od osam do jedanaest, pregledali me u jedanaest i rekli porodices se tek nocas i ostavili me.Od jedanaest do dvaneaest i nesto otvorim se skroz, sama bez igde ikoga jer me oni ne obilaze,  ono kao bas ces da se porodis, oko jedan izlece beba kao pod nekim pritskom ja vicem ode beba sa stola, ha ha tada sam bila istraumirana i preplasena a sada svaku noc kazem neka bude kao na prvom porodjaju.A jesu me ostavili daleko bilo, pa ja ni psa ne bi tako ostavila.Sad se derem na muza sta si radio tamo po hodniku a mene ostavili samu.I jezim se posle onog sto cega posle porodjaja njihovih vizita taman sto zaspis, neljubaznog i bezobraznog osoblja.

 

Da,kada se udje u 9. Kazes svom ginekologu da hoces epidural,on ti da uput za anesteziologa,da ti da vadis krv,te neke analize sto treba za anesteziologa i onda sa tim rezultatom ides da se dogovorite sta i kako,nama ovde u Pancevu daje svoj broj telefona,da ga zovemo kad krenemo u porodiliste,tamo kada stignes pokazujes papir koji ti je anestziolog dao i onda ga oni obavestavaju o tvom stanju,da zna covek kada da dodje da ti da epidural.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila danas na ctg-u,sve je dobro,beba opet spavala. :) Ma ovo vreme je savrseno,ja sam danas ceo dan na nogama,mogla sam da pozavrsavam svasta,sutra ostatak i onda sam mirna. Javljaju opet jedno 5,6 dana vrucincine,pa opet ovako,mada sto se mene tice,nemora da bude toplije od ovog danas,mozes da funkcionises i unutra i napolje. :) 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro, sta radite? Noc bila super za spavanje, mada sam ja budna od 5 kad je mm ustao za posao. Od jutros ima nekih bolova. Nisam pratila koliko su redovni, bitno mi da ima bilo kakvih. Sad kad mislim da mi je neko rekao da cu se radovati bolu, ne bih verovala. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad prosla vizita, idem kuci pa ponovo 14. avgusta da dodjem. Cekam otpusnu listu. Ovde sve zene pred porodjajem pa bih i ja, ali necu ja skoro... 

Mamino i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, ja sam se porodil sa 39+4, bolovi lagani su krenuli cim sam usla u 39. nedelju,punu.Dakle tu si, sada krecu malo jace i bolnije pripremne kontrakcije:P

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad prosla vizita, idem kuci pa ponovo 14. avgusta da dodjem. Cekam otpusnu listu. Ovde sve zene pred porodjajem pa bih i ja, ali necu ja skoro... 

Ja sam tek 22.8 , tako da ostace neko na forumu :) Ovako kad kazem 7 nedelje kao deluje puno a kad brojim u danim mi deluje manje (a jos ako uzmem i termin po ultrazvuku ) joj mozda je to jos u dana manje :). Naravno svako svoju muku muci ja bi volela prirodno sa epiduralom, mada se ja manje plasim porodjaja koliko postporodjane depresije. Jednostavno sam vecito blago depresivna sa tim zivim ali se plasim, tako sam i posle prvog porodjaja da ne zakacim tu postporodjanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj Boze! Od jutros i ledja malo bole. Jutros sam se vracala u prethodne postove da vidim kako je tebi krenulo. :) 

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg kako je prosao fes?Super sto te brzo pustaju!Cipelic zahuktavas se ^_^!  Ja sam juce pukla,psihicki.Mislim da me je konacno sve stiglo,i da vam kazem dosta mi je vise svega,ne mogu ja da budem jaka za sve oko mene,da ih ja bodrim,vise nemam snage za to.Isplakala sam,i smirila se malo.Zao mi je sto sam samo moje bebe uznemirila,od kako sam krenula da placem,svo vreme samo sutkaju i mrdaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, jel se nesto desilo ili te je uznemirila neka situacija od ranije?

Nina, jel se tebi beba umirila pred porodjaj, sto kazu da se desava? (Ko o cemu, baba o ustipcima :rolleyes:)

 

miliccam, MicaZoki i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, samo polako. Mozda je i bolje sto si to izbacila iz sebe , ali nemoj da mislis na druge i da budes jaka za njih itd., misli na svoje bebe i na sebe. Ja sam imala par situacija, takodje juce jednu sa mojom mamom i plakala sam i jako se potresla, a bebica je lupkala kao da mi kaze da se smirim zbog nje. :wub: Misli na svoje bebe i na sebe, niko drugi i nista drugo nije vazno.

Oblacak i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, jel se nesto desilo ili te je uznemirila neka situacija od ranije?

Nina, jel se tebi beba umirila pred porodjaj, sto kazu da se desava? (Ko o cemu, baba o ustipcima :rolleyes:)

 

Pa i da i ne .Celu pripremu za vto,ceo postupak vto,ja sam ,pocev od mm-a pricala da ne brinu,bila opustena,mirna,dok svi oko mene bili "zabrinuti" i pa mm.Kad uspela vto,sve bilo ok,dok nisam morala da pocnem da mirujem,da prekinem sa poslom.E od tad svi brinu,pa kako cu ja to,pa moram vise da jedem,grrrr.A da ne pricam da su svi imali neke probleme,i ja ja ih saslusavala i brinula i o njima.E od kako culi da idem za Bg,svi uplaseni,pa kako cu ja tamo,pa sve oni nesto moraju da prezivljaju,i kad mi kazu pa jedi voce da ti deca rastu,dodje mi da vristim.Em me kiselina dere,ne mogu ni da disem koliko me visoko pritiskaju,brinem da izguram sto duze,da a oni budu dobro,da im nista ne fali,a oni me savetuju sa ishranom.Veruj te,da i nesto jedva cekam da odem,i da.mi ne dosadjuju,da nikog i ne gledam i ne slusam,i da glavu slatko odmorim.Sto je do mene,stvarno sve postujem,e za ostalo postoji i neka visa sila na koju ja ne mogu da uticem.A sigurno ne mogu vise da vole i brinu za moje bebe od mene.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, jel se nesto desilo ili te je uznemirila neka situacija od ranije?

Nina, jel se tebi beba umirila pred porodjaj, sto kazu da se desava? (Ko o cemu, baba o ustipcima :rolleyes:)

 

Cipelicka, pravi veliko spremanje :D tako sam ja dva dana pre nego sto mi je vodenjak pukao bas sam se isforsirala. Meni se beka nije umirila. Cak i kad sam se otvarala  nakon pucanja vodenjaka sam se osecala.:lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, sasvim je normalno da ides na pracenje trudnoce s obirom na nacin na koji si ostala u drugom stanju. Sta ima ko o tome da brine i preivljava. Taj je postupak gotovo pa  redovni postupak i tako treba i da mu pristupis. Molim te, saberi se i misli na sebe i svoju decu. Kako ces tamo? Pa lepo, ko i svi ostali! Znam koliko je potrebna podrska drugih, ali cesto ta podrska izostane u kljucnim momentima a ti se lepo mirne glave spakuj  i znaj da ce sve biti bas kako treba.

 

Kod mene majstori u kuci...krece :)

Oblacak, MicaZoki i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak, to mi je poznato. Tako je moja svekrva napravila citavu frku kad smo L i ja ostali dan duze u porodilistu, na suncanju, zbog povisenog bilirubina. Jos mi dosla u posetu i namestila facu da place. Tad sam je nakrpila da me zabole uvo ko od njih brine, da necu da mi mrace. Mislim sve to oni iz ljubavi, ali imajte osecaja i takta malo.

Uciteljice, kuhinju sam juce ribala. Rernu ^_^ I isetala maraton. Sad malo bolucka, nadam se da se zaukava.:D

MicaZoki, učiteljica i Oblacak volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak,drzi se zeno,meni se upalio s&s alarm dok citam tvoj post...Ma posalji ti to u piu miu i cuvaj sebe=bebice!

MicaZoki, Oblacak i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.