Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cao, od nas! Ja sam sinoc jedva zaspala od bolova. Levi jajnik i noga su me razbijali, da nisam mogla zaspati. Ledja i stomak i dalje bole po malo. Nase veliko dete je ceo vikend kod baba i deda. U petak ceo dan bio kod mojih pa nocio kod njih, juce dosao, malo bio kod kuce i otisao dole kod babe i dede da spava. I sad je opet smugnuo kod tetke. Jedva ga jutros malo zadrzali u kuci da ga izgnjavimo. Ovo malo u stomaku se vrti, gura, uglavnom obojica ne miruju :wub:.

Nina, chipsym kako ste vi od jutros? Jel ima ikakvih znakova?

svejedno i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas kao i ovo vreme,spava mi se,nervozna od samog jutra,nisam bas nesto u stanju bilo sta da radim. A sledece nedelje javili do 35 stepeni,znaci pakao. :( Uf kako bi mm i meni prijalo more,malo mozak da odmorimo. Jedva cekam da se porodim,malo da se opustim,znam da sam se porodila i da je gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shano, biće sad svi dobri ctg-ovi. :) Samo pokušaj da što manje razmišljaš o tome, ako možeš naravno :D

Cipelić, kod mene ništa novo. Nemam nikakvih simptoma. Čekam sutra ujutru da idem na ctg i uz da vidim ima li ikakvih promena, ali ne bih rekla da se išta dešava :D

Oblačak i ti mučiš muku sa gorušicom kao i ja. Meni je to sad postalo jako bolno. Pre sam imala osećaj kao da mi gori od stomaka do grla, a sad je to već baš jak bol.

MicaZoki, meni izgleda više odgovara ovako kad malo zahladni, već sam brdo poslova obavila po kući i to lagano :D

 

MicaZoki i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auu Shano namuci te taj CTG.I ja sutra na ctg.

Juce sam se bas nasetala i stomak boli dok se setam i malo kad dodjem kuci ali cim sam legla uvece, do ujutru nista ne boli.Tako da opet nista.Mnogo su dosadne ove pripremne kontrakcije, sve mislim krenuce prave, ali nista.:(

I meni za kiselinu vise ni Rutacid ni Rupurut ne pomazu, juce sam popila Controloc.Jedino nesto suvo i da posle jela nikako ne pijem vodu inace sve krene nazad. Corbe i supe i kasasto sam izbacila.Vecerala sinoc kokice,i to samo kupovne Clipsy, milinaUzas.Nocu mi je najgore.

Vreme je odlicno, mogu da disem napokon.:huh:

 

MicaZoki i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam nedelju dana pred porodjaj zavrsila u bolnici zbog povracanja od te kiseline i gorusice..nista nije pomagalo. Tamo su mi dali zabiravih koji lek ali kao sme samo kroz infuziju da se uzuma. Po izlasku iz bilnice nisam povracala ali sam imala gorusicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym i Nina,slazem se sa vama u potpunosti da je bolje ovakvo vreme,nego ove vrucine sto nam dolaze,ja ludim na samu pomisao da ce biti 35 stepeni. Nego mi je pritisak malo nizi,pa sam zato tako malo slogirana. Ali sto se mene tice moglo bi celo leto da bude do 25 stepeni,nebi se bunila. :) I ja sutra na prvi ctg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico ja gledam da sada sve poradim po kući što sam planirala pa da posle mogu da plandujem ispod klime. Moja beba je hiperaktivna a bogami i ja. Sama pomisao na 35 stepeni tera me da završim sve poslove.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet imam bolove. Sad razmisljam jesam li toliko tupava da ne mogu da razlikujem lazne i prave pretporodjajne bolove. Al ne stegne mi se stomak, samo boli, kao kad dobijem. Evo vec vise od sat vremena tako. Bilo da sedim ili lezim isto je. Al nisu jaki da ne mogu da izdrzim, a opet bole dovoljno da mi nije prijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic jel ti vreme? Ne vidim sa tel tiker ako ga imas...joooj malene bebice stizuuuu:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je punih 37 nedelja, usla u 38. L sam rodila 37+2, tako da se nadam da cu i sad malo ranije. Jos posebno sto od 5.meseca morala da mirujem, beba bila nisko. Znaci u terminu sam, ali ne znam kakvi su ovo bolovi...:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić, meni to liči kao da nešto počinje...Mada opet meni je ovo prva trudnoća, šta ja znam :D

Je l' te sve vreme boli ili imaš prekide u bolovima, kao kontrakcije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam prekide. Boli neko vreme pa prestane, pa onda opet posle nekog vremena pocne da boli. Stomak i ledja. Ma meni je ovo drugi put, ali opet pojma nemam, jer mi je prvi put pukao vodenjak, da kazem iz cista mira. Bolove dobila tek u putu za porodiliste i to neke male. Tek posle 2-3 sata dobila one prave sto jedva predises. Tako da sam sad kao pala s Marsa :rolleyes:.

Bubu 2, neca79 i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa realno i moze da bude..hehe lici..ja nisam imala te skolske kontrakcije vec vise konstantni bol blazi i jaci u naletima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Počni da meriš koliko ti traju bolovi i koliki je razmak i probaj da protegneš noge ili prosto kad promeniš položaj da li i dalje imaš bolove. Ako se smanjuju kad menjaš položaj, vrlo moguće da su lažne, i ako ti je nepravilno vreme, fazon sad boli pa za 10 minuta, pa opet zaboli za pola sata ili tako nešto. A koliko sam skontala, ne mora stomak da se steže kad su prave kontrakcije... Ili ja to nisam nešto dobro ukačila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić držim fige. Šetaj ako možeš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, ja mislim da nisu prave..Meni je tako vec nedelju dana.Pre neki dan su bile na 15 minuta, pa jedna na 20, pa na 10, 7, pa onda 18, znaci lazne, nepravilne, boli to, ali se izdrzi, dok prave zaista bole, i u tom trenutku bas jako zabole da ne mozes nista ni da kazes, tako da, ove lazne su mi bas opterecujuce.Nikako da se ustale i pojacaju.

Stegne se stomak, mora da se zgrci Chipsym, jedino sto nekome ide i niz donji deo ledja, nekome i u gornjem delu stomaka, a nekom je jace dole, traje pa popusti,

Ja sutra puna 39.Ulazim u 40. nedelju

vaskrsija, Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam znala to za stomak, sve sam mislila da je to za lažne. Ali dobro da si mi rekla :D

Mi danas punih 40 nedelja :D od sutra smo u 10om mesecu :P

 

Mamino i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao sad kad krenete jedna za drugom:D:babymommy:

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je nesto juce i danas bas pocela frka, uopste se nisam plasila porodjaja a sad vec pocinje da me hvata panika:(Prvo mislim sta ako prebacim termin opet, nesto mi se ne ide na indukciju uopste.Svi kazu da je indukcija bas nezgodna, vise bih iskreno volela  da sve bude prirodno. Ocekivala da ce to biti oko 15 maks. 20.juna, a ne ko sa prvim detetom u 41 nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, da ti kažem jedva čekam. Ubiše me više svi u pojam, po 3 puta me zovu u toku dana i pitaju ima li šta novo, kako si, da nema nešto novo...Smoriše me iskreno

Ja se ne plašim toliko, pošto ne znam ni šta me čeka. Ali u svakom slučaju, samo da mi je da počne i da se završi i da uzmem ovu malu bokserku u ruke i imam osećaj da će sve biti lakše (iako znam da tek kreće tad ludilo, ali dobro :D) I ja bih volela da bude sve prirodno i bez indukcije, ali ako bude moralo, pa šta da se radi. Inače moj bebac se još nije spustio, kao da nisam prvorotka. :D

A snaja mi je pričala, naravno iz njenog ugla gledanja, da joj je bilo mnogo lakše na drugom porodjaju kada su uključili indukciju, da se mnogo brže porodila i da joj nisu bile toliko bolnije kontrakcije. Pritom je druga beba imala 4300g na rodjenju, a prva oko 3600

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to mi je hit....da se slucajno nisi porodila ovih dana a da nisi javila..:D

Ja sam u drugoj ja mislim prizvala porodjaj dan nakon termina tj dva sve iz straha od indukcije...bila sam u fazonu evo ga evo ga a nista nisam osecala haha..sve u svemu krene na kraju. Zadrzali me u Frontu dan nakon termina po nalogu moje dr pa kao ako ne krene samo za 24h indukcija. 2.5 prsta sam bila otvorena..ne znam samo koliko puta sam uz stepenice niz stepenice..i zaspim uvece kad eto ti u 2 probudio me bol u stomaku. Bila sam srecna kao malo dete

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahaha koja si kraljica :D moram probati to sa stepenicama. Živim na petom, taman ujutru kad krenem na kontrolu da sidjem peške :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma lazne, nego sta, cim se dosad nista ne menja. A tek meni, vec sad krenuli da zovu sta cekam, a prosle nedelje usla u deveti. Mama danas zove tri puta, ja tel negde bila posejala, pa na fiksni, da vidi da nismo na putu za porodiliste. Zamislite, ako bas do termina budem cekala...izludecu i sebe i sve oko sebe.

Sa L sam i ja naslutila da cu ranije. Jer cim sam usla u deveti, ja sam pocela e sad moze moja beba da stigne. I vece pre porodjaja komentarisala kako cu sutra da se porodim i tako i bilo. E i sad bih tako

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to za indukciju, otkud znam, valjda sto sam je prvi put dobila, sad mi to uopste ne zvuci nesto strasno. Bolje i to, da ubrza, nego ceo dan da cekam hocu li se otvoriti...

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam nesto utripovala da od indukcuje mnooogo vise boli...jos prvi porodjaj bio 1999 godine a sledeci 2013..drugi mi dodje kao prvi..nista nisam znala. A.prvi za pozeleti..8 prstiju otvorena a ja spavam u boxu na stomaku poluklececi..hit

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.