Treći trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Zoe, ja ću se treći put poroditi u Somboru ili u Vrbasu.  Koliko mi je poznato anesteziolozi su u jednoj smeni.

Izmenjeno od strane Mamino
Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam stigla da primim, porodila sam se brzo u 7h, a anesteziolog radi od 08, do 20h , njih dvojica dve smene, vikend ne , a nema ni nocu, osim ako ga ne zoves licno.

MicoZ , dr. B je super anesteziolog kod nas  u bolnici ali da znas da je na odmoru do kraja juna. Tako da racunaj od 01.07. da se porodis:wub:

Tako da ne znam sta cu

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina, kako tvoji bolovi? Jesi bila kod dr?

Meni samo ono jutros malo bilo bolova i posle ništa ceo dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja cu po svoj prilici gimnasticarku da rodim, danas burgija toliko da je to neverovtano...cim je aktivnija odmah me boli stomak vise i kaki mi se vise :D

neca79 i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas uvek ima dezurni anesteziolog ali su operacije prioritet i mislim da cak nisu svi ni obuceni da daju epi. Zato sam se dogovorila sa anesteziologom koji ce doci ako ne bude imao ko da mi da epi. Sve su mi objasnili rizike i kako se daje i kako deluje. I uposte me nije strah anestezije.

Tako se isto daje spinalna anestezija a znam porodilista koja samo nju koriste za carski. Da postoji bilo kakav rizik niko ne bi koristio spinalnu nego samo totalnu.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo na kontroli. Sve je super. Imamo 3.600g a tek smo 37+3. Bas mi frka jer do termina vrlo lako moze imati preko 4kg a ja sam sitna. Rekla sam dr da idem da se vozim po rupama da krene porodjaj :P . Ali izgleda ni to mi nije pomoglo

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa, 3600gr... velika beba! Možeš da očekuješ po 250 gr nedeljno da dobija. Ali ne bi trebalo da se goji u glavi već u telu, tako da ne treba da brineš mnogo. Meni je oboje dece bilo preko 4,5 kg, prosto bih se iznenadila da treća beba bude mnogo sitnija. 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu 2,sta kazu koji su to rizici epidurala? MalaNina,receno mi je da su kod nas anesteziolozi dr. Bozic i dr. Visekruna,da ih potrazim u operacionoj sali ili u specijalistickoj  ambulanti,da se sa nekim od njih dogovorim sta i kako i oko nekih analiza koje treba da se urade,da vide da li mogu da primim ili ne. Rekli su mi da se svakog cetvrtka od 13h obilazi porodiliste,ko zeli,pa da se tamo o svemu raspitam. tako da cu ici u cetvrtak da vidim sta i kako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki,dr Bozica mozes da zoves i da se dogovoris. Ona daje svoj broj telefona... 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu, bravo za bebanu veliku:baby:. A jel ti ne znas pol jos uvek ili se slucajno nisi obojila? :)

Ja sam isla i jutros na ctg. Dr kaze da je dobar, a otkucaji su isli od 150 pa do 190 kad se beba vrtela ili kad su bile kontrakcije, ne znam da razlikujem dok ne pipnem stomak. :)a posto sam imala ono preko stomaka, pojma nemam sta je bilo. Ledja su me nocas razvaljivala. A sad evo opet onaj menstrualni bol. E sad ko zna da tumaci ctg? Kako da znam da li pokazuje kontrakcije? Jer moj dr to nista ne govori. A nesto i nije raspolozen ova dva puta kad sam bila, sam radi, vreme godisnjih pa mozda zbog toga. Inace pritisak mi je opet bio visok cim sam ustala sa kreveta posle ctg, a kod njega sasvim normalan. Sad je rekao da mi sesta radi ctg na boku drugi put. Sto se mene tice, ja bih da se moja beba i ja mazimo do sledeceg ctg.

A da tel mi je na servisu, dobro da jos vazi garancija i sad imam nokiu 2730 B)isti tel koji sam imala kad sam L rodila. Tako da me ne bi cudilo da se porodim dok ne stigne ovaj sa servisa. Inace kola su nam jos uvek kod majstora, evo vec nedelju dana. Nadam se danas da stizu, da se malo opustim, Nekako mi sigurnije kad su tu.

Chipsym, Mamino, Bubu 2 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic ,ja znam da tumacim ctg ,iz radnog iskustva ;).Kazi sta te zanima :)

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu ono dole kontrakcije? Pre dva dana to je bila skoro ravna crta, a sad ludilo od krivuda

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesu,tu negde imas visinu i do kog broja idu.Kad je kriva,tj odskace gde i otkucaji skacu,to su ti kontrakcije na pokret.Kad idu do broja 30,40,50  to su neke zanemarljive,pripremne.Ako imaju redosled javljana,tj crta je ima pravilan razmak na kom skace do odredjenog broja,znaci da postoji neki ritam kontrakcija.Kod porodjaja ,visina kotrakcija je 100,i bas ima redosled.Nadam se da sam umela da objasnim :)

Cipelic i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, dole su kontrakcije, treba da budu periodicne i odredjenog intenziteta, da bi ukazivale na blizinu porodjaja. Pise ti za svaku kontrakciju na koliko minuta se pojavila tj. u kom minutu od pocetka snimanja ctg. Ako su slabog intenziteta i neritmicne, cekaj kola sa servisa i uzivaj. Imas ti jos do termina. ;)

Bubu 2 i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa, 3600gr... velika beba! Možeš da očekuješ po 250 gr nedeljno da dobija. Ali ne bi trebalo da se goji u glavi već u telu, tako da ne treba da brineš mnogo. Meni je oboje dece bilo preko 4,5 kg, prosto bih se iznenadila da treća beba bude mnogo sitnija. 

Hvala sto me tesis jer mi bas i nije svejedno. :*

MicaZoki, pitala me primam li neke inekcije koje se primaju u stomak za trombofilije, valjda. A ja nisam znala ni sta je to. Jer u tom slucaju moze doci do nekog krvarenja, zbog zgrusavanja krvi ili sta vec. To je najteza komplikacija ali i jako retka. I tacno je da ko ima tetovazu na ledjima ne moze da primi epi jer tinta moze da se pomesa sa anestezijom. 

Objasnila mi je kako se daje. Na 2 mesta na kicmi se daje lokalna anestezija, jedno je rezervno ako iz nekog razloga ne moze da se plasira epiduralni kateter na prvo mesto onda se koristi ta druga pozicija. Anestezija se daje jer je igla za epi tupa da ne bi ostetila nerve. Rekla mi je da se epi daje na 4 - 5cm, ali da moze da se da i na 8cm samo sto tada ne stavljaju kateter, jer nema potrebe, vec direktno plasiraju anesteziju jer i porodjaj krece vrlo brzo pa je jedna doza dovoljna. Jos mi je rekla da epi kateter moze da se ostavi i nakon porodjaja par dana i da se preko njega prima anestezija da bi smanjili bolovi nakon porodjaja. Divno je kada sretnete nekoga ko hoce da vam objasni detaljno.

Ja nemam strah od igli i bockanja kicme. A nije me strah ni komplikacija jer komplikacija moze da se desi i prilikom popravke zuba, taki da o tome necu da razmisljam.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu, ja primam te injekcije za trombofilije i baš zbog toga neću moći epi. Mada čula sam da su neke žene ipak primale i ok prošle, ali tu se nešto ne bih zezala. Jedino me teši što se kod indukovanog porođaja terapija ukida 48 sati ranije, a tada navodno i nema dejstvo na organizam, pa onda valjda zato postoji šansa da ipak može epidural... Ma ne znam, živa nisam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam htela da ubacim slicicu, ali nikako ne mogu. Pre sam preko slikomat, al sad ne moze nesto. Pa meni je u jednom momentu isla do 100. A ima ih i 60 i 80. Nista je tu ne razumem. A bebini otkucaji oko 190. Jel to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelić ja se ne razumem, nadam se da će sve biti ok

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Margaritta, pa i ja sam tako razumela da i sa trombofilijom moze da se primi epidural ali da postoji veci rizik. Nisam bas zapitkivala jer se ne razumem. Verujem ti da ne znas sta bi radila. A kako si na prvom porodjaju primila epidural?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic nemoj da se opterecujes.Verovatno su ti to kontrakcije na bebin pokret,izgleda da je nemirko ;);) A ako vec preporucuju da lezis na bok verovatno i da bebac pritiska na tvoj krvni sud,i beba se buni jer joj taj polozaj ne odgovara,a ocigledno ni tebi,jer ti izazove pritisak.Uzivaj ti sa tvojim bebcem,sledeci put odmah na levi bok,i videces da ce sve biti dobro !

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste nemirko. Posebno kad poredim sa L. Pa kontam da bi mi rekao da nije nesto ok. Al opet, kad sam uporedila ctg od prekjuce i ovaj danas, bas velika razlika.

Hvala na odgovorima! :wub:

Oblacak voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih,da da nesto nije ok ostavili bi oni tebe da te prate,ovako,opusti se,a i sto vise razmisljas mozes samo sebi pritisak da naguras.Bice to sve dobro,sad samo da sacekas tvoju bebicu :wub:

MicaZoki i Cipelic volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubu 2,hvala na odgovoru. Kruela,nisam ni znala da je dr. Bozic zensko. :) Idem u cetvrtak,pa cu da vidim,MalaNina kaze da je na godisnjem do 1.07. A kakav je Zdravkovic? Htela sam da pitam,one koje su primale epidural vec,da li se osecaju noge kada vam daju epi. ? Da li mozete da setate,da idete do wc-a ili morate da lezite,posto opet neosecate nista?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći nisam primala terapiju, bilo sve uredno, pa sam zato primila epi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.