Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Shana, ti i ja opet isti dan na kontrolu. A sta kazu, zbog cega takav ctg? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki ,ja imam paniku samo da izguram sto duze trudnocu,i da sa bebama bude sve ok,sve ostalo cu izdrzati ;) Shanna da nema mozda beba pupcanik oko vrata?

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, nista nije strasno dok god se prati...Ovih dana je i dosta tesko vreme, ne znam kako je tamo kod vas ali kod nas u Banji je bas sparno i tesko. Eto, ja sam bila kod kardiologa-interniste i nemam vise prolaps, tako da sam zdrava sa te strane :)

MicaZoki, neca79 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da će vam se ubrzo srediti problemi sa pritiskom.

Što kaže Vaskrsija, moguće da je i do vremena.

Inače, moj bebac je potpuno poblesavio. Ceo dan me je udarala i iskreno baš ume da zavuče rukicu ili nogicu ili šta već ispod mojih rebara, Znači oči mi iskaču koliko je nežna, kao traktor. :D Sve se nadam da će da se spusti, pa da počnem polako da se nadam bilo kakvim drugim simptomima, ali ona ništa.

Inače, počela sam baš da razmišljam šta će biti ako ne krene porodjaj do ponedeljka. Pošto mi je dr rekla u fazonu, vidimo se u petak na kontroli, pa ako ništa onda u ponedeljak. Plašim se malo da će da me stavi na indukciju, a bebac se ne spusti...Iskreno ne bih volela da odem na carski, kad je već sve do sada bilo ok i bebac je okrenut i sve, samo joj treba malo više vremena...Mislim možda će joj trebati malo više vremena. Mislim i ja preterujem sa razmišljanjem, ali valjda će sama krenuti, da je niko ne isteruje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je sa Dujom isto bio nešto užas ctg, vraćali me po sto puta, baš sam se iscimala... Tako da je to sve verovatno ok, nego smor što te cimaju stalno. A u Višegradskoj osediš dok dočekaš ctg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno,hvala ti puno,da znas da si me malo opustila. Blesava si skroz,to za temperaturu. :) Hvala i ostalima,mnogo znaci ovo dopisivanje sa vama,ko ce koga najbolje da razume i posavetuje. :) A sto se tice pritiska,to mislim da netreba da vas plasi,jer je vreme svuda uzas i tako deluje na sve. Idem sada da spavam,malo sam umorna,sinoc nisam bas nesto spavala,a danas sam imala goste, rojendan mi je,napunila sam 27 god. :) Laku noc trudnice i mamice. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ucooo, jeste li dosli kuci?

Nismo zuti smo pa se suncamo. Momak od starta hoce letnju boju da nabaci :D Videcemo mozda danas ili sutra samo bilirubin da krene da pada. Jedva cekam kuci a i bata jedva ceka batu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, mene jutros nešto boli stomak, kao pred menstruaciju, ali baš dugo traje bol. Nije ono kao kontrakcije, već više boli konstantno. I evo sad počelo u donjem delu ledja. Isto konstantan bol. A bebac se samo mrda.

Je l' to normalno ili ne?

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym može svašta da bude. Ne udaljavaj se od kuće.  Možda ti se kosti šire, otvaraš se... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su prva dva porodjaja pocela sa bolovima u ledjima, bas kao menstrualni bolovi, u dnu ledja i sire se napred.

vaskrsija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam virnula u spisak. Chipsym, pa moguce da krece nesto da se desava, a mozda si se malo preforsirala. Lezi da odmoris i prati sta se desava. Mozda prodje, a mozda pocinje. :)

 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala što ste tako brze. :*

Ne mrdam danas nigde i pratim situaciju :)

Mamino i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym, ista pricaaaaB)Sinoc je pocelo, jeste kao kontrakcija ali duze nekako traje, kao menstrualni bol.Onda kada sam legla nekako se smirilo, a jutros sam jedva ustala iz kreveta bas me preseko, sad pijem kaficu i sedim i bas me zateze.Ne vredi ni da merim kontrakciju kad je nepravilna, bas dugo traje grc, odnosno kao menstrualna bol, ali ne popusta.Ja veceras idem kod doktora, videcu

MicaZoki i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhu zene, ajd krecite, da mogu i ja :baby:a tu je i bubu. Necu preko reda :D. Mene danima zeza taj menstrualni bol, ali prodje kad promenim polozaj, tako da nije to to. A juce sam cesto imala bh kontrakcije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A, mene boli dok ležim, čim nešto radim po kući sve ok :D

Ja imam sutra ujutru zakazano kod dr, tako da u svakom slučaju čekam do sutra :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym,MalaNina,ajde,navijam da krene veceras,sutra da budu lepe vesti. :wub: Ja cekam Cipelic,pa onda ja,koliko mi se cini,mada mozemo i u isto vreme. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da ovo nije tema,ali,skinula sam aplikaciju bebac preko telefona,ali nemogu da udjem da se prijavim,pise mi konstantno da sam ukucala pogresnu sifru ili korisnicko ime,neznam zasto. Moram to da namestim,da mogu izvestaje da dostavim kad dodje vreme. :P

 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neka od vas uzimala epidural,jel ste razmisljale o tome? Verovatno ima tema o tome,ali me zanima vase misljenje?

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel boli to davanje epidurala? To se daje nesto kada si otvorena 4,5 prsta? I da li neosetis nista do kraja od bolova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel boli to davanje epidurala? To se daje nesto kada si otvorena 4,5 prsta? I da li neosetis nista do kraja od bolova?

nista ne boli..ja.prvi porodjaj nisam a drugi me drugarica koja je anesteziolog nagovori 7 dana pred porodjaj i hvala joj..jedina mana po meni je sto ne osecas napone tj ja nisam i ustvari kad kazu sad jako guraj ja ne osecam koliko jako guram a ubedjena sam ne mogu jace...a moglo je...mada ja sam trazila da mi pojacaju u jednom momentu a nisam trebala jer je ubrzo nakon toga krenulo.

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, ja imam izbor od tri porodilišta u okolini. U jednom se ne daje epidural, a u ostala dva se daje u smeni u kojoj je anesteziolog( imaju po jednog anesteziologa). Iz tog razloga ne razmišljam previše o epiduralu. Sa druge strane, ne bih baš da me bockaju po kičmi. Mada, ako mi naiđe žuta minuta, ako bol bude nepodnošljiv a anesteziolog na svom radnom mestu... sve je moguće!!!!

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne boli ništa davanje epidurala, jer pre toga dobiješ malu anesteziju na tom mestu pa tek onda uvedu iglu kojom daju epi. 

Neke žene ne osećaju nikakve bolove, ja sam osećala ali jako slabe, kao jače menstrualne, ukratko - progledala sam kad su mi ga dali. E sad to kad daju zavisi, meni su dali sa 5 prstiju otvorenosti, ja sam se 2 sata nakon toga porodila. Što se tiče rizika, oni su zaista minimalni, ne treba se bojati bockanja u kičmu kao takvog jer to su ljudi stručni za taj posao. 

Ja sam napone osećala, samo nisam znala da su to naponi, ali to neke žene ni bez epija ne prepoznaju. Bebu sam brzo izgurala, e sad, kako bi bilo bez epija nikad nećemo saznati. :) 

Ja bih opet epi i evo živa nisam kako ću se poroditi ako procene da ne bih smela zbog ove terapije na kojoj sam. 

MicaZoki i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da...u boksu smo bile nas dve..ja sa epi i devojka do mene bez..ona jadna preznojava se kuka a ja opustena..u jednom momentu se toliko drala da  joj daju epi i dali su joj iako nije imala onu analizu krvi sta vec treba

MicaZoki, Bubu 2 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamino ja sad kad sam se poradjala u betaniji pitala sam za epidural i receno mi je da je preko vikenda teze dobiti jer imaju jedan tim anesteziologa koji logicno imaju prioritet operacije ali preko radne nedelje imaju poseban tim samo za epidural tako da onda moze svaka zena da dobije onda oni svima redom daju epidural tako mi rekose dva lekara na porodjaju. Da to se odnosi na porodjaj preko dana tj od 6 ujutru do valjda 8 uvece.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.