Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Shano, pretpostavila sam po opisu. :)

I ja cu stavljati siroki povoj do prve kontrole kukova sigurno. Inace, koristicu tzv. moderne platnene pelene.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicoZoki termin mi je 22.7., a 11.7, mi je zakazan prijem, tj.hospitalizacija. Treća trudnoća. Pa verovatno će samo češći ctg da rade, da prate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zenske, ja ne znam da li je autosugestija ili prevelika zelja, trip ili tome slicno, ali cini mi se da osecam pomalo bolove...u poslednjih sat-dva, onako pomalo...drzite mi fige...inace me i dalje drzi nervoza, vrucina i glavobolja...

Khm, i to je bio pocetak... :D

Dosla ja ambiciozna i uzela sve da iscitavam...hehhe vidim, bilo veselo... Sad cemo videti ko ce biti dovoljno ambiciozan da iscita moj roman :D

Juhuuu...Porodila sam se u 15:40...dosao je Andrej 51 i 3350g.Rodio se u indenticno vreme kad i moje prvo dete i ista duzina i ista tezina.

Javila se u porodiliste u pola jedanaest.Pri prijemu bila otvorena 3cm i isla na ctg.U box usla u 14 i 10,probusili vodenjak i dali indukciju.Posle sat i po je stigao.Indukcija je bolela...ali ne toliko strasno da ne moze da se izdrzi.Napone sam sama osetila,jedna babica me porodila.Samo sam oguljena...nisam pocepana niti sam pukla.

Sad sam dobila veceru...bebu sam videla..majusna je.

Pozdrav za sve i drzite se zene.

Cestitke!!! Divno ime, super porodjaj! Ljubac!

Stigao nam bumbar, 4150g i 56cm. Ne verujem da se nisam pocepala, a prva dva puta me i sekli i puk'o grlic i pocepala se i uzas,  a bebe bile manje.  

E tako. Pretekla sam. Evo bebson vec kod mene u sobi. Znate koliko je lep?! Najlepsi. Ma skoro kao vasa deca. Kad vam kazem. :wub:

Cestitamooo!!! Ljubimo velikog momka i njegovu mamicu hrabricu!

Zene da se javim. Rodio se Vojin u 14:45. 3400g i 54 cm. Jutros mi oko 4 pukao vodenjak i dosla ovde i dalje 3 prsta otvorena. Brzo sam bila 4 prsta i presli u porodiliste na klistir i brijanje. Od 11 krecu bas jaki bolovi i brze sam se otvarala. Bolovi mi bili jaci nego na prvom porodjaju ali zato sto otvaranje ide brze. Oko pola 3 krecu naponi i iz 3x izgurala bebana. Plakao pa se smirio na maminim grudima. Cekam da ga dovedu. :) 

Cao, Vojine, dobro nam dosao! A mamici cestitke i svaka cast :wub:

A sad, prvo da se zahvalim svima na divnim cestitkama :wub: I da se izvinim sto nisam ranije napisala izvestaj, mlogo sam vas drzala u neizvesnosti :D Nego nikako da sednem za komp a sa telefona ne mogu da se povezem, zaboravila sam sifru, tuturututu.....

Porodjaj: krenuo onako kako napisah...predvece poceli slabi bolovi, na 15-20 minuta...ja ih iskulirala i otisla da spavam :D Par puta sam se budila, ali sam i dalje nastavila da kuliram do 7 ujutro, kad su poceli da se javljaju malo cesce, a i pojavilo mi se krvi na gacicama. Probudila muza, rekla mu da otkaze fudbalski turnir (da, trebalo je celog vikenda da bude zauzet, ludak) i otisli smo na kliniku. Otvorena 2-3 prsta, kontrakcije slabe i u nepravilnim razmacima...babica htela da me posalje kuci, medjutim dr rece da ostajem jer mi je 3. trudnoca i sve moze odjednom da krene. Pitao me da li zelim u kadu, i ja sam teska srca morala da mu priznam da se plasim da sam pokupila neku gljivicu na nozi jer su me par dana svrbeli mali i domali prst...on pogledao, kaze izgleda da jeste gljivica, te se neces poradjati u vodi, ali mozes da lezis u kadi dok traje otvaranje...cim pukne vodenjak, letis napolje da ne bismo rizikovali da se prenese na bebu...ok...dugo sam bila na ctg-u jer je beba bila uspavana...tek kad se malo budnula, dali su mi da idem u kadu...bila sam tamo nekih sat vremena pa opet na ctg...i opet dugo, jer je spavala...kontrakcije stalno slabe, nikako da se pojacaju a ni otvaranje ne ide bas brzo...uglavnom, sa 5 prstiju su me opet pustili u kadu, naglasivsi da zovem cim osetim bilo sta drugacije...usla u kadu, bila u njoj ne duze od minuta, taman dok sam nasla polozaj koji mi odgovara, kad mm vice: Ti jako krvaris! Pozove babicu, ona vice: Izlazi! Ja napolje (babica zove pojacanje, ne veruje koliko ja brzo izlazim iz kade :D ), lezem na sto, otvorena 8 prstiju! Bukvalno za par minuta vode. Prokine mi vodenjak dok pedijatrijska sestra sprema grejace za bebu, ocekuju da ce sad vec jako brzo...a meni kontrakcije i dalje slabasne...predisem ih bez problema...otvaram se skroz, ali je beba visoko...kontrakcije nekvalitetne, ne uspeva da se spusti, nema napona...prikljuce mi indukciju i krecu jake kontrakcije...a babice svako malo zavlaci ruku da me pregleda, siri, sta li vec...pred kraj sam joj vec vikala da sklanja ruku :D Morala sam da lezim sve vreme, a lepo sam im govorila da osecam da ce se beba spustiti samo ako me puste da ustanem...medjutim nisu dali...mm za to vreme kvasi peskirice i hladi me...bas se trudio da mi pomogne...elem, posle nekoliko jakih kontrakcija stize prvi napon, i Malena izlece iz prvog guranja! Babica mi vice da se zaustavim ali nema sanse, ja urlam onako zivotinjski, ne toliko od bola, koliko od olaksanja, doktor dotrcava i bebana je na mom stomaku u 13.23, onako ljigava i prljava i kosmata :wub: Zvali su me speedy mama :D Malko sam pukla, imam dve kopcice, nista strasno...jedino mi je dr rekao da imam malo prolaps materice, tako da ne smem mnogo ni da sedim ni da stojim vec moram sto vise da lezim da bi se to vratilo na svoje mesto...Beba je kod mene na grudima i dok me usiva i cim trazi da sisa, pedijatrijska sestra dolazi da mi je namesti...mere je tek kad mene odvezu u sobu...3650g, 49 cm...mislim da je porodjaj mogao i bolje da prodje da su mene vise slusali, ali nije ni ovako lose, u sustini je bilo brzo i ne mnogo bolno, vise neudobno jer sam morala stalno da lezim. Doktor me je cesto obilazio i bas je bio nezan i brizan, mazio me po licu, drzao za ruku, zezao se sa mnom i s mm-om i tako...odmah na pocetku sam im rekla da sam gladna kao vuk tako da su mi sacuvali rucka, i cim sam stigla u sobu, najela sam se kao blesava :D

U bebanu sam zaljubljena, ne bih se odvajala od nje...a ni ona od mene, hehe...zalepljena je...ali nema veze, razmazicu je, sta da radim...navukla je mleka bas dosta, super sisa i napreduje...nocu spava s nama u krevetu i prespava celu noc, samo se promeskolji kad hoce sisu, pu pu da je ne ureknem! Dobrica je bas bas...sestre je obozavaju a vala i ona njih...cim joj se priblize, sva se ozari, tacno zna kad je gnjave one a kad neko drugi. Sa sveki nam je sou, jako mraci i negativna je, uspela je jednom vec i da me rasplace (msm, tesko porodilju rasplakati, jel :D ), kad bih nju slusala, mislila bih da je ovo najbolesnija beba na svetu, a ona divna, zdrava, savrsena....toliko nam je ljubavi i srece unela u zivot da ne znam ni kako smo ziveli bez nje. Naravno, trebalo mi je oko sat vremena sve ovo da napisem jer se moja beba, koja spava celu noc, probudila i trazila da sisa :D Haha, Marfijev zakon!

Ljubim vas sve! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja,svaka ti cast na brzom i cini mi se lakom porodjaju. Samo da sve vi dobro,zive i zdrave. Uzivajte u zagrljajima. :wub: Svaka cast na detaljnom opisu. Volela bi i ja da se tako brzo i lako porodim,ali mi je tek prva beba,pa cemo videti,malo me je strah,ustvari malo vise me je strah od tih bolova i svega. :( Ali jedva cekam da se porodim,da vidim moju bebicu. Shana,meni je termin 19. jula,znaci tu smo.Ti ces to ocas posla,kao i Nadja,treca ti je bebica. :)

Alex00, miliccam i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja:wub:

Ja budna od pola 5. Mm sad zvoni sat za posao, reko da se menjamo, nema sanse zaspati. A bas moram nekako, da me ne sastavi  kad odem na ctg pa tamo jos da zahrcem. :rolleyes: 

MicaZoki i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene probudila moja gimastickarka oko 3 i nije se smirila do 4. Jos ja mazim stomak i kazem joj da pusti mamu da spava ali je ona verovatno mislila da hocu da se druzimo pa jos jace. :D 

Na poslu cu morati da zalepim kapke ili da stavim cackalice, posto kafu od pocetka trudnoce ne pijem. 

Dobro jutro :) 

pupsik i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nađa, mislila sam da si nas zaboravila! Hvala ti na lepom opisu. Nek ti bebana uvek bude tako dobra i slatka! A sveki nek malo iskulira :P

Ja postajem opsednuta trudnoćom i porođajem, mislim da sam pročitala sve što postoji na internetu na ovu temu. Naravno, odgledala sam na desetine porođaja na youtube-u. To ne vodi više ničemu. Mislim da ću morati malo da se distanciram od svega. Idem na internet-dijetu.;)

MicaZoki i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja cestitam,divno iskustvo!!!Dobro jutro svima!Uh,juce me mucila kicma celog dana,nocas katastrofa,boli kicma,a tek noge..U pola cetiri me probudili bolovi u nogama,ne znam ni sama kad sam zaspala.Bas se osecam kao neka baba.A ovi moji od jutros pokusavaju da izadju kroz stomak,zurka u stomaku,ili su vec poceli da se biju :D

Mamino, svejedno, Bubu 2 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene sa ctg. Bebini otkucaji bili sve oko 160! A meni pritisak kad sam ustala 160/100. :o U zivotu mi nije bio takav. I onda dok sam sacekala da udjem kod dr, manje od 5 min, on kad je merio 130/80. Valjda mi od tog polozaja toliki bio. A mislila sam da cu se ugusiti, nezgodno na ledjima. Sad i mislim koja je fora da ga rade dok lezimo na ledjima, kad nam stalno govore da je to los polozaj, jer je protok krvi smanjen do bebe...  Dr mi rekao da ponovo dodjem prekosutra i da sto vise lezim na boku i da merim pritisak.

Shana, javi kako si ti prosla danas.

Chipsym i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja, hvala na divnom opisu. Uživala sam dok sam čitala, iako je verujem bilo i bolno i sve, ali ovaj tvoj opis kako uživaš sa svojim bebcem, prosto je predivan.

Ja jedva čekam da uzmem svoju bebanu u ruke...Znam da sam to možda napisala jedno milion puta ovde, ali šta ću, kad je tako :D

Cipelić, ni meni isto nije jasno što moramo ctg ležeći na ledjima, kad je to loše i većini nas se sloši u tom položaju. 

Mamino i ja sam se baš puno edukovala tokom trudnoće, ali snimak porodjaja ne bih gledala ni da mi neko plati...Džaba ti, ne mogu da gledam to :D 

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da rade ctg na ledjima i na desnom boku, bas zato da bi ispratili u polozaju kad su "losiji" protoci, pa ako tako valja, znaci da je sve u redu, jer ctg treba da bude u redu u svim polozajima. 

Nisam gledala snimke porodjaja. Neka hvala, tek onda bi mi bila frka da idem na porodjaj. Sad bih vec mogla da odgledam neki, ali me vise ne zanima. :)

Zoe86, neca79, Chipsym i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno,tebe bas briga,ti sad mozes da gledas i da slusas sta god,ti si svoje prebrinula. :) Zene moje drage,mene toliko strah da me panika neuhvati bas kada su ti najjaci bolovi, ili da ce me i ti kao manji bolovi mnogo boleti,a porodjaj inace traje satima,da je to strasno,to je razlog mog nekada nespavanja ili budjenja nocu na svakih sat vremena,pa se sva preznojim i onda nemogu da spavam dok se nesmirim. Ali onda razmisljam,pa nekima od vas je drugo,trece dete,da je to bas toliko strasno,niko nebi vise od jednog imao.Mislim,tako se tesim,moram nekako,inace bi poludela. :(

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno,tebe bas briga,ti sad mozes da gledas i da slusas sta god,ti si svoje prebrinula. :) Zene moje drage,mene toliko strah da me panika neuhvati bas kada su ti najjaci bolovi, ili da ce me i ti kao manji bolovi mnogo boleti,a porodjaj inace traje satima,da je to strasno,to je razlog mog nekada nespavanja ili budjenja nocu na svakih sat vremena,pa se sva preznojim i onda nemogu da spavam dok se nesmirim. Ali onda razmisljam,pa nekima od vas je drugo,trece dete,da je to bas toliko strasno,niko nebi vise od jednog imao.Mislim,tako se tesim,moram nekako,inace bi poludela. :(

vidi kad su najjaci bolovi nema sanse da te uhvati panika...moze samo pre..a sto manje znas lakse je...meni je sad mislim najveci strah do sada i za porodjaj kao i za samu bebu...da sve bude ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, porodjaj traje satima, ali nisu bolovi nepodnosljivi satima. Samo na kraju su jake i bas bolne kontrakcije, ali i izmedju njih su pauze, pa je izdrzljivo. Porodi se toliko zena i jos hoce opet. ;) Nista ti ne brini, videces koliko si jaka i hrabra. Cekamo te da nam kazes.

Ma to ti je kao kad muskarci imaju temperaturu 37, 5. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao Nadja, pa nije da je bilo bas svejedno, cini mi se...ali dobro je da je sce sada ok...a te svekrve, ima ih raznih, ali te negativne i sa nekim losim pomislima, te su najgore! Meni malo fale ti pozitivni ljudi u kruzenju koji umeju da smire situaciju, ne malo, malo mnogo :D

Mene grcevi hvataju uvece i toliko da jedva zaspim, mislim da sve zaspim u zoru a do zore je samo mucenje. Predvece imam zakazano kod kardiologa pa cu se javiti sa izvestajem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ucooo, jeste li dosli kuci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, ja sam se mnooogooo plasila porodjaja, ali kako se primicao, nekako me popustio strah i jedva sam cekla da pocne. Samo sam sama sebi objasnila da sam pregurala 9 meseci, da me posle porodja tek cekaju umor i obaveze koje ce trajati, a sam porodjaj, kakav god bio, doci ce i proci brzo.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada bih znala da ce drugi porodjaj biti kao i prvi, bila bih presrecna, ma 10 tako mogu da rodim.

MicaZ nema pravila, ja sam prvi put sjajno prosla, pukao vodenjak u 04.30 u 06,50 h sam se porodila.Najjaci bolovi krenuli oko 05h, pa ti vidi.Nisam secena beba je bila 2700gr. E sad kako je kad je beba grupna i kad se ne spusta i ako jos imas i epiziotomiju, mogu da zamislim....verovatno je onda mnogoo bolnije.Ili uz indukciju, kazu da indukcija bas pojacava kontrakcije i da je bolnije. Ne znam.

Mene stomak boli kada duze setam i stojim, ali kontrakcije nista, samo malo ,po koja ona lazna BH i to je to.Vec sam 39 nedelja, valjda ce da krene polako:mellow:ovim tempom neboljenja sto ja kazem, mogu do 42 nedelje:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina i ja uvek kazem da kada bi mi svaki porodjaj bio kao prvi, porodila bih se 10 puta :D Probudile me kontrakcije u 00:00 (bukvalno, ne salim se) i to je bilo prvi put da sam ih osetila, nikada nisam imala pripremne. Primili me u porodiliste u 01:30, porodila se u 4:15. U sali bila 40min sa sve sivenjem. Epiziotomija me nije bolela, ni jedan analgetik nisam popila, ali iskreno, nisam ni pokusala da sednem normalno prve 2 nedelje, samo na bok "da ne cackam mecku". Jedino me konci zatezali pred ispadanje i to je sve.

MicaZoki, svejedno, Bubu 2 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merila danas pritisak tri puta i sve oko 100/60. Ono je meni bilo izgleda od nezgodnog polozaja, a bebini otkucaji mogu biti i sto sam se nahodala i odmah me stavili na ctg, a pre toga red cokolade pojela... jel to moguce? 

Mamino i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic pa i meni su bebini od 140-160 sve ok .A kod nas cim se trudnica poyali da ne moze na ledjima na CTG-u odmah ide na levi bok, i sve bude ok.Beba reaguje i na slatko pa pojacava pokrete i otkucaje.Sve je to ok.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, bolan je porođaj, ali što neko reče pre mene nije svaki deo porođaja bolan. Za mene je indukcija bila izuzetno bolna i zapravo nje se bojim. Tog dana u Betaniji je bila ogromna gužva i čini mi se da smo dobile ekstra dozu. Imala sam dva prirodna porođaja. Na drugom indukcija nije bila toliko strašna. Moj savet ti je da maksimalno slušaš osoblje, jer ti sem njih niko neće moći pomoći.

Kad već stigneš do porođajnog stola, osetiš uzbuđenje, euforiju... nema više indukcije. Srećna si i daješ sve od sebe da tvoja bebana izađe. Meni je lično u tom momentu bol bio sasvim podnošljiv. Čak sam se izvinjavala ostalim porodiljama što sam malko vikala dok sam dobijala indukciju.  :D One su mi rekle da mi je sve oprošteno! Eto bilo je veselo :)

MicaZoki i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro veče drage moje, evo i mene sa današnjih pregleda. U Višegradskoj sam se načekala, doktorka bila u operacionoj sali, pa jedno dva i po sata sam čekala sigurno. Pogledala jučerašnji ctg, kaže moramo da pratimo redovno, mada na uz je sve bilo ok i prilično mirna beba. Porasla je od 24.5. kada je imala 1630gr, danas devojka izmerena 2530 gr. i odgovara po ostalim merama punoj 35 nedelji. Grlić dug 2 cm, mek, uloživ za jagodicu prsta, posteljica II stepen. Pošto sam imala bakterije, uključen mi sinacilin i macmiror vaginalete, jer sam skoro pila antibiotik zbog druge bakterije. Današnji ctg pristojniji nego jučerašnji, ali pošto su bebini otkucaji u par navrata išli i do 180 (juče ne smem ni da vam kažem do koliko su išli), onda su rekli da je bolje, ali moram opet u petak na ctg :-( I kako da se odmorim, danas u 10.00h izašla iz kuće, vratila se u 14.00 iz Višegradske, onda u 16.30h krenula u dom zdravlja na ctg, došla u 18.00h kući i tako ... Nađa, post je divan, hvala što si nam se javila, uživala sam u tvom opisu i porođaja i iskazanim osećanjima u vezi divne nam Malene! :wub:

In-Greed i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.