Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Uciteljice,cestitam,da ste zivi i zdravi. Odmaraj sada i uzivaj. :babymommy: :wub: MalaNina,nije mi se javila patronazna sestra,nego sam ja isla dva puna u dispanzer na vezbice za trudnice,devojka koja nam je dzala vezbice je napravila grupu preko vibera,za nas trudnice koje smo tada isle kod nje.Ona je sada trudna,pa vise nedrzi vezbice,ali nam pise na viber najpotrebnije stvari,sta kako ide,spisak stvari za bebu,za porodiliste i za nas,sta god da nas zanima,mi je pitamo. Stvarno joj svaka cast na detaljnom opisu. Pisacu o svemu tome,da i vi budete obavesteni. :)

gde je taj divan dom zdravlja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,zasta je taj spazmex? Za to nam je rekla da to vise i nekorise,mozda nekad,tako da ga ja nisam kupila,ali cu ga kupiti. Neca79,to je u Pancevu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde je taj divan dom zdravlja 

pancevo. Ja se bas secam kad se ovde pre 2-3 godine pisalo o uslovima u njihovom porodilistu

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spazmex je protiv bolova ako dobro pamtim

 

Znala sam da nije u bgd :D 

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ooo, svaka cast uco! Volim te iznenadne porodjaje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZNAKOVI POROĐAJA

Ušle ste u 38. nedelju trudnoće i sada je vreme da se polako pripremate za dugo očekivani momenat, 
doček Vaše bebe tj. porođaj.
Postoje tri znaka porođaja:
1. Ispadanje sluzavog čepa
2. Pucanje vodenjaka
3. Pojava kontrakcija
ISPADANJE SLUZAVOG ČEPA
Sluzavi čep je gusta providno beličasta sluzava masa koja se devet meseci sakupljala i zadržavala u 
ušću grlića materice i štitila bebu od infekcija. Ispadanje sluzavog čepa izazvano je dilatacijom tj. 
širenjem ili otvaranjem grlića materice. Sada je grlić zreo, omekšao, skraćen i polako počinje da se 
otvara, jer se bliži vreme porođaja. Zbog toga se u čepu koji polako ispada mogu naći crvenkaste 
(sveže otvoren grlić) ili braonkaste niti (neko vreme otvoren grlić), znak je da su kapilari grlića blago 
popucali prilikom otvaranja. 
Ova pojava nikako ne treba da Vas uspaniči, jer od ispadanja sluzavog čepa do nekog drugog znaka
porođaja (pucanja vodenjaka ili kontrakcija) može proći 2 sata, 2 dana ili 2 nedelje (kod nekog 5 sati, 
kod nekog par dana, ali i nedelju dana, sve je individualno). Drugim rečima, nema potrebe da se 
javljate lekaru, već mirno i pribrano sačekajte neki drugi znak.
Ukoliko niste primetile čep, moguće je da je ispao da niste primetile ili je lekar prilikom pregleda 
izvukao čep, a isto Vam nije napomenuo. Međutim, ako u bilo kom slučaju primetite izbacivanje sluzavog čepa pre 38. nedelje, obavezno se 
javite izabranom ginekologu.
PUCANJE VODENJAKA
Vodenjak je mesto u kom boravi Vaša beba ispunjena plodovom vodom koja je providna ili lako 
zamućena (providno beličasta) tečnost bez mirisa. Vodenjak takođe ima ulogu zaštite ploda od 
infekcija. 
Pucanje vodenjaka može biti delimično ili potpuno.
DELIMIČNO PUCANJE VODENJAKA
Delimično pucanje vodenjaka predstavlja visoko naprsnuće vodenjaka (plodovih ovojaka ili opne)
odakle između zidova plodovih ovojaka i materice kroz grlić izvan vagine polako otiče plodova voda. - Zamislite jedan balon (to je vaša materica) i u njemu jedan reljefasti deo kroz koji 
protiče rečica ( to je posteljica i kanalići kroz koji teče krv i hranljive materije 
kojima se Vaša beba hrani) , on je s jedne strane zalepljen za spoljašnji balon, a sa 
druge strane pravi jos jedan balon pun vode (to je vodenjak i plodova voda), u 
njemu je pufnica ili mišur, žabica ili žabac (kako god želite da tepate i to je Vaša 
beba), ono je povezano nekim crevom (to je pupčanik) preko posteljice i materice 
sa Vaaamaaaa.... Kada pukne unutrašnji balon, voda će polako curkati između ta 
dva balona i oticati plodova voda.... Malo da Vam pojednostavim.  A sada da se 
uozbiljim.....
Plodovu vodu često možete mešati sa mokraćom koja pri kraju trudnoće može i nevoljno oticati, zato 
pomirišite tečnost koju ste primetile. Pored toga, plodovu vodu možete mešati i sa znojem ili sekretom 
koji može biti vodenkast. Oticanje plodove vode može stati kada stojite, jer bebina glava može 
privremeno zaustaviti oticanje, a dok ležite količina može biti veća, osim u slučaju ako je napukao 
vodenjak negde blizu grlića, tada će jednako oticati tečnost. Kako biste bile sigurne da je u pitanju 
oticanje plodove vode potrebno je da proverite. Delimičo pucanje vodenjaka možete odrediti menjanjem donjeg veša na 15 minuta pet puta zaredom. 
Ukoliko na vešu svaki put ostaje manje ili više mokar trag, polako je vreme da pozovete supruga,sredite se, stavite mrežasti uložak, uzmete pripremljenu dokumentaciju i torbu za porodilište i krenete 
lekaru.
VAŽNO: Sećate se da smo na početku spomenule da je plodova voda providna ili 
providno beličasta, zato ako primetite da je tečnost koja polako otiče zelenkaste 
(to znači da se beba ukakila i da postoji opasnost od infekcije) ili jarko crvene 
boje (može doći do prevremenog odvajanja posteljice), potrebno je da se HITNO 
javite lekaru bez provere vrste tečnosti, očekujte da ćete istog dana biti porođene. 
Ovu informaciju smestite negde u Vaš mali mozak i ne razmišljajte mnogo o njoj.
A sada nastavljamo sa opisivanjem šta dalje da očekujete kada je u pitanju normalna boja plodove 
vode.
Nakon pregleda, lekar će Vas ostaviti u bolnici dok u potpunosti ne pukne vodenjak ili dok ne krenu 
kontrakcije, a do tada može proći i dva do tri dana. Svakodnevno se ultrazvučno prati količina plodove
vode (normalna količina je 800ml-1200ml), uz savet da se nadoknađuje izgubljena tečnost, tako što 
ćete piti što više vode. Obzirom da je ispao sluzavi čep i da je delimično pukao vodenjak, postoji opasnost od infekcije ploda, zbog čega će lekar preventivno uključiti antibiotik. 
Za vreme boravka na odeljenju ginekologije, uz redovnu kontrolu od strane lekara, Vi ćete čekati 
potpuno pucanje vodenjaka ili kontrakcije kada će Vas, nakon dijagnostikovanja primećenog, prebaciti 
u porodilište. Ako se desi da Vam potpuno pukne vodenjak, potrebno je da prvo legnete na levi bok, 
odležite 10 minuta kako biste sačekali da se beba spusti, operete se, stavite mrežasti uložak i primećeno 
stanje prijavite babici ili ginekologu. 
U slučaju da se pojave kontrakcija morate ih prijaviti lekaru ili babici, kada će Vam uključiti CTG 
aparat kako bi se propratile kontrakcije i ukoliko su redovne možete očekivati da će Vas prevesti u sobu 
za pripremu.
Ukoliko se u roku od dva do tri dana ne desi ništa od navedenog, lekar će zatražiti da se uradi 
oksitocinski test, gde će se videti kako reagujete na STIMULACIJU (davanje određene doze oksitocina 
venskom linijom uz praćenje očekivanih kontrakcija materice kardiotokografom- CTG aparatom). - CTG APARAT ili kardiotokograf - je aparat za praćenje kontrakcija materice i srčanih 
tonova ploda. Sastoji se iz kućišta na kome se nalaze dva prozorčića, jedan za 
prikazivanje kontrakcija, a drugi za prikazivanje srčanih tonova ploda (normalna 
frekvencija srčanih tonova ploda je od 120 do 160 otkucaja u min., jedan Vaš srčani 
otkucaj=dva bebina). Ako oksitocinski test pokaže da dobro reagujete na stimulaciju, lekar će Vas prebaciti u porodilište, 
tačnije u sobu za pripremu, a ukoliko ipak ne reagujete na stimulaciju, lekar će se odlučiti za 
INDUKCIJU (izazivanje porođaja direktnim aplikovanjem vaginaleta u grlić), nakon čega će krenuti 
kontrakcije i bićete prevedene u sobu za pripremu.
Soba za pripremu nalazi se u porodilištu, gde će Vam babica pre svega uzeti generalije, uzeti krv za 
krvne analize, obrijati genitalije (ukoliko niste izdepilirane ili su dlačice već počele rasti. U tom 
slučaju ponesite od kuće jedan brijač). Nakon brijanja babica uzima karlične mere pelvimetrom 
–instrument nalik šestaru (u našem porodilištu ne svakoj trudnici), uključuje CTG aparat i daje 
mikroklizmu (potrebne su dve, treću sačuvajte za posle porođaja). Stimulaciju uključuje samo po 
nalogu lekara. 
Dok čekate naredni pregled koji će uslediti nakon pola sata do sat vremena, Vi ćete šetati, tražiti loptu, 
sesti i pomerati se gore dole, kao da skačete po lopti, uz stimulisanje bradavica. Prevođenjem sa 
odeljenja ginekologije u sobu za pripremu, Vi možete biti otvorene od 3cm do 5cm (potpuno otvoren 
grlić je kada dostigne 10 cm). Očekujte da je prosek za otvaranje grlića od 1 cm otprilike sat vremena 
(neko za 45 min, a neko za sat i po vremena, individualno je).
Sa sledećim pregledom možete očekivati da će lekar prokinuti vodenjak, ukoliko vodenjak nije sam 
pukao.PROKIDANJE VODENJAKA
Prokidanje vodenjaka je postupak kada lekar buši vodenjak, u slučaju kada je delimično pukao 
vodenjak ili kada da se prvo pojave kontrakcije. Ovaj postupak se ne primenjuje u slučaju potpunog 
prsnuća vodenjaka.
Babica će Vas po nalogu lekara postaviti u ginekološki položaj i ispod kukova postaviti plastičnu belu 
lopatu. Lekar navlači rukavice, uzima dugačak instrument sa oštrim vrhom (nalik heklici za heklanje) 
kojim će prokinuti (probušiti) vodenjak. Postpak nije bolan, ali se može javiti nelagoda i neprijatnost, 
jer će lekar prstima ući u vaginu, pokušati da uđe u grlić pomeriće malo bebu kako je instrumentom ne 
bi zakačio i na kraju će probušiti vodenjak.
Nakon ovog postupka, Vi ćete se oprati i nastaviti sa šetnjom, sa vežbicom na lopti na kojoj možete 
kukovima praviti osmice i naravno nastavljate sa stimulacijom bradavica.
U neko doba će Vas prebaciti u porođjnu salu gde nastupate Vi i sledi upoznavanje sa Vašom bebom. 
 

miliccam i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MASAŽA MEĐICE
Sastavni deo pripreme za porođaj i veoma jednostavna i korisna tehnika preporučljiva od 34. nedelje 
trudnoće jeste masaža međice.
Masaža međice može pomoći da se poveća elastičnost vagine i time izbegne moguća epiziotomija. Epiziotomija je rez na koži i potkožnom tkivu donjeg dela vagine koji se pravi sa desne strane kao 
zaštita od nekontrolisanog pucanja vagine uzdužno do analnog otvora. Ukoliko do epiziotomije ipak dođe, ono što je dobro jeste to da će epiziotomija svakako biti mnogo 
manja. 
Za masažu međice možete koristiti vazelin, ali i raznorazna prirodna ulja (kantarionovo ulje, bademovo 
ili kokosovo ulje, ali i ulje od semena bundeve). Nemojte koristiti bebi ulja, mineralna ulja, ni 
Pavlovićevu mast.
Preporuka je da se krene postepeno, jednom do dva puta nedeljno, te iz nedelje u nedelju povećavati
broj masaža, tako ćete do poslednje nedelje masirati međicu svakodnevno.
Masaža međice radi se nakon tuširanja, a tehnika je sledeća: - dobro operite ruke pre masaže međice (ako Vam u masaži pomaže muž isto važi i za njega), 
nokti moraju biti podsečeni, - udobno se smestite, zavalite se i ispod kukova postavite jastuke (kako biste odigle kukove) i 
peškir, - namažite palac sredstvom kojim ćete masirati i nanesite na međicu, - postavite palac 2-3cm unutar vagine, - nežno pritisnite međicu na dole prema rektumu, brojite do 3 i pustite, zatim pomerite palac u 
jednu stranu brojite 3 i pustite, palac pomerate na drugu stranu izbrojite do 3 i pustite, - masažu zavržavate blagim povlačenjem palca s jedne strane ka drugoj strani vagine, nekoliko 
puta. 
Masaža traje od 2min. na početku, do 4min. (otprilike 20tak ponavljanja). Za vreme masaže je normalno da osetite blago peckanje ili nelagodnost u manjoj meri, ali ukoliko 
osetite oštar bol odmah prekinite sa masažom. Prilikom masaže je potrebno da izbegavate mokraćnu 
cev kako biste izbegli infekcije urinarnog trakta.
Masažu možete raditi sa oba palca odjednom, postupak je isti.
Naravno, ukoliko Vam ne prija masaža nije obavezno da je radite, ne prijaju svima iste stvari. U tom 
slučaju možete stavljati obloge na međicu (mrežasti uložak natopljen nekim od preporučenih ulja) da 
odstoji neka 2 sata.
PRIPREMA DOJKI
Priprema dojki započinje još u trudnoći.
Kako biste negovale Vaše dojke, pre svega potrebno je da znate da će se Vaše dojke do kraja trudnoće 
promeniti i uvećati čak za 2 broja. Same dojke nemaju mišiće, pa su Vašim dojkama velika podrška 
odgovarajući grudnjaci koji će sprečiti pojavu strija i opuštanje grudi. Stoga, investirajte u odgovarajući 
i kvalitetan grudnjak. Dakle, povedite računa da je grudnjak, pre svega, odgovarajuće veličine, da je sa 
velikim procentom pamuka, sa širokim podesivim bretelama, sa elastičnom trakom ispod grudi koja će 
držati grudi kada otežaju, i najbitnije da je bez fišbajna (žice) koja može oštetiti tkivo dojki. Tokom trudnoće na površini dojki stvara se zaštitni sloj, koji Vi ne vidite, zbog toga može da se desi da 
bradavica i areola potamne, da se na bradavicama stvori tvrd sloj, koji ne treba skidati, samo onoliko 
koliko sam otpada. 
U trudnoći je važna svakodnevna nega dojki. Preporuka je da se dojke peru peškirićem i mlakom 
vodom bez sapuna i gelova koji mogu sasušiti bradavice. Nakon tuširanja potrebno je dojke blago 
pošušiti malo grubljim peškirom, bez jakog trljanja i ostaviti 10 tak minuta da se osuše na vazduhu. 
Dojke nema potrba mazati, ali ukoliko se odlučite da ipak mažete dojke, neka to budu prirodna ulja, 
(bademovo, maslinovo ulje, vazelin). Preporučljivo je da se grudnjak skine svakog dana na sat vremena 
kako bi se bradavice trljale o majice i dobile izgled naježenosti (izgled dojki potreban za dojenje).
Osim ovoga, nije potrebna nikakva dodatna masaža i priprema dojki. 
Međutim, kada uđete u 38. nedelju, pored svega navedenog, dozvoljena je blaga masaža dojki i tkzv.prevremenog porođaja. Cilj ove masaže i pripreme jeste da bradavice očvsnu i ukoliko su uvučene, vreme je da „iskoče“ i pripreme se za dojenje.
Masaža dojki mora biti veoma blaga i nežna i kreće se kružno od gornjeg dela dojki pa sve do 
bradavica. Nakon toga, bradavice uhvatite palcem i kažiprstom, i blago ih „čupkajte“ tj. izvlačite. 
Masažu dojki možete raditi pod tušem, ali i nakon tuširanja nekim sredstvom za masažu dojki (ulje, 
vazelin, gelovi...). Ne trebate koristiti mineralna ulja ili bebi ulja.
Za vreme porođaja, kada ste u sobi za pripremu ili porođajnoj možete stimulisati bradavice na način 
koji ste savladale kako biste povećale kontrakcije, time i ubrzale porođaj.
 

Chipsym i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

image-0-02-05-17123c0c3b76e534b687a244dab190474affdcffb2671c4d17440657d5299f9a-V.jpg

image-0-02-05-7e939024d284b68e7e920eb648d73c347f9572b5978f40044705505e3ad08c56-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodjaj kod nas u PA je stvarno super, ja sam se porodila veoma brzo, naravno bez epiziotomije a sestre su pre toga masirale medjicu, nekome ledja, nekome grudi, sve sto zelite, ili sto one procene da bi vam pomoglo i olaksalo. Porodila sam se  u polozaju cetvoronoske, nikako lezeci jer je ovako mnogo lakse i prirodnije.

MicaZoki, Bubu 2 i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,kada si se ti poradjala u Oancevu,koje godine?

Blago tebi zaista. :)

Cipelic kada.si se ti poradjala u Pa,koje.godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vam kopirala ono sto je ona nama pisala. Ako vas nesto zanima,a da nema tu napisano,pitajte,pa ako znam ja cu vam pisati. MalaNina,da li je stalno neko uz tebe u toku tih svih bolova ili te obilaze povremeno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooo! Ja da se ukljucim povodom medjice :) Citala dosta o tome, pripremila sve, ali kada je trebalo da pocnem bilo mi je fizicki nemoguce da to izvedem. Falilo mi par cm u rukama :) Moja preporuka je da zamolite dragog da vam pomogne. Ja o tome nisam ni razmisljala jer je moj dragi malcice opsednut, pa bi svaka masaza vodila ka drugim stvarima za koje u 9. mesecu zaista nisam imala zivce :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam radila masazu medjice,mogu da pokusam,ali  mozda nekome bude od koristi text i slike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,kada si se ti poradjala u Oancevu,koje godine?

Blago tebi zaista. :)

Cipelic kada.si se ti poradjala u Pa,koje.godine?

e nisam ja iz Panceva, nego se secam kad su hvalili to porodiliste. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jutros davala krv i mokracu, a mokraca mi je blagi uzas....mutna! Odmah sam kupila onaj caj Josif Pancic, pa sad cekam rezultate danas da vidim sta ce da mi pokazu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jutros davala krv i mokracu, a mokraca mi je blagi uzas....mutna! Odmah sam kupila onaj caj Josif Pancic, pa sad cekam rezultate danas da vidim sta ce da mi pokazu....

e meni je bila jeziva. Crvena. Ocekivala sam katastrofa rezultate. Medjutim rezultati bili bolji nego prosli put. Verovatno sam je bila obojila borovnicom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja jutros davala krv i mokracu, a mokraca mi je blagi uzas....mutna! Odmah sam kupila onaj caj Josif Pancic, pa sad cekam rezultate danas da vidim sta ce da mi pokazu....

meni je cesto bila mutna, ali nista nije nadjeno, uvek je sve bilo ok

Samo malo pojacaj unos tecnosti, ali ciste vode, Prolom i bice ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila u Pancevu 2014. I jeste sredjeno,novo i cisto,ali obdos lekara i pacijenata uzas! Jedna babica,kojoj nazalost ne znam ime je bila ljubazna. I anesteziolog  dr Misko Bozic. On me je obikazio i dok sam lezala na odeljenju za trudnice (a lezala sam dva puta po 5dana) i u pripremi za lorodjaj i bio je samnom ceo porodjaj i nakon porodjaja. Kadansam pitala babice da mi pomognu oki dojenja rekli su mi da je to stvar prakse i da moram da vezbam(wtf?! Ja prvorotka,ne znam kako to izgleda kada beba vuce) i posto sam imaka strasny epiziotmiju nisam smela da ustajem do ujutru. Oki 3h nocu sam htela do wc-a a poste nisu dolazile da obidju a cimerke nisu mogle da ih nadjh jedna cimerke manje sivena od mene je morala da mi donosi tu lopatku/gusku iliti nosu za odrasle i morala da me opere vodom i da baci moju pisacku. Na sta sam ja ujutru slusala od babica da bebe nisu za doterivanje samo i oblacenje i da je trebalo da se spremim na ovo i sve su one ovo takodjw prosle. (Kk?? ) a kada je upitala u cemu je problem sto mi se piskilo u sred noci a one nisu dosle do pred vizite rekla je nadrdana ava:nije nikaav problem! Aman zeno,na sta je trebalo da se spremim,prvorotka?! Sad cu znati,kad budem isla jednom u porodiliste. Ali tad. Sad pisem opsirno,ali jos sam beana na njihiv bezobrazluk. Muzika je bila na porodjaju(ali bolelo me uvi za nju,mada jeste opustenije) nisam mogla da se proodjaja nikako sem lezeci i to sam sama morala noge da drzim. Smela sam vodu da pijem i jedem... uspavali su me tokom sivenja. Babice su nadrkane,mogu slobodnk to reci. Ima svega par njih koje je Bog poslao tamo. Ja cu svakako ici opet tamo,ali neke stvari nisu bas tako sjajne. Najljubaznije su kad idete khci,tada su ave ljubazne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vaskrsija,ja kada sam davala urin bio je mutan i sad i prosli put,imala sam samo u tragu malo bakterija,ali mi doktor nije nista dao da pijem,kaze da to nije nista. Tako da nemoj da brines,to je sada normalno,bice ti dobri rezultati,sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela sto se babica tice potpuno si u pravu za babice.Mene su potpuno ignorisale,mislim na ove babice laktacijske i one sto su sa bebama, ove na porodjaju su divne.Srecom ja sam bila samo dva dana i manje, i to u apartmanu koji je van porodilista srecom nisam imala puno kontakta sa njima. Ali sam upravo zbog tog njihovog ignorisanja zaradila mastitis jer mi naravno nista nisu objasnile.

Tako da je moje iskustvo sa samog porodjaja jako pozitivno, ali sve ostalo posle toga  onako, srecom brzo sam otisla kuciB)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila sa 75gr,i sa tri bockanja.I ne pada mi na pamet da ga ponavljam.Jedva sam i ovo izdržala.A rezultati tek u ponedeljak.A pokusala sam da nekako izbegnem taj test :)

Oblacak, jel su ti stigli rezultati? Nadam se da su dobri. 

Meni su radili sa 75gr takodje, rezultat posle sat je bio na granici a posle dva sata povisen. Ovde to shvataju jako ozbiljno pa sam prvo isla kod specijaliste na razgovor i dobila apart za merenje secera, tako da sada svakog dana moram da se bockam u prst pre i posle obroka. Posle par dana vec sizim, ali za 10 dana na kontrolu pa cemo videti. I nararavno korigovana ishrana, nema voca 5 puta dnevno, a ja lubenice obozavam. :D

Kod mene se bas zakomplikovalo, pa ti zelim sve suprotno. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam isto tako je i moj doktor reagovao za moje granicne rezultate, odmah  aparat i jedno 7  dana pisala rezultate ujutru i posle jela.Rezultati su uz pridrzavanje one njihove dijete ali  naravno uz voce koje nisam izbacila bili potpuno ok.Bez voca ne mogu i rekao mi je da ne moram da ga izbacim, ukoliko mi je secer 2 sata posle voca ok.Meni je mnogo vise smetala testenina , vise nego voce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se bockam 14 dana i zaspisujem, za sada 3 dana mi je bio jako nizak a danas je malo iznad granice. Videcemo do kraja. 

Inace, sto se tice babica, za 3 nedelje idem kod moje na jednodnevni kurs dojenja. Ako mi to ne pomogne nista nece. Samo da ne zaboravim sve za dva meseca. :D

Pitanje za sve mame, kada je poceo da vam curi kolostrum? Ja ulazim u 29. nedelju sutra i jos uvek nista. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh,evo i meni.Stigli rezultati,dobri svi.Brisevi i urin sterilni,kks standardno niza,ali za tri nedelje od proslog bockanja nije pala!Bila i do kardiologa i odmah odradili eho srca.Mogu za lupanje da uzimam verapamil po potrebi.Vise me ni sveki ni majka ne pustaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.