Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Macko pa cestitam, da ste zivi i zdravi svi zajedno! :wub: Bravo za lagan porodjaj!

Ne brini svejedno, pitanje je dana kada ces nam se i ti javiti sa lepim vestima, bitno da se beban vrti i javlja... Navijamo i cekamo!

Ne znam to za ulje kakve veze ima, ja nisam pila nista i treci put sam se najbrze i najlakse pordila, mozda samo zato sto je treci porodjaj po redu...

macka maza i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, kad je tebi termin? Jesi ga prosla?

Od pola 4 budna pa oko 6 zaspala pa se L probudio u 7. Sad jos uvek ok, al kad me oko podneva sastavi... Bebac se sad bas udara. I kad krene da gura stomak, imam osecaj da ce stomak puci. Mm se prestravi kad vidi da lakat ili koleno nagura^_^. Slatke muke, al opet jedva cekam da izadje da se upoznamo, da se uverim da je sve ok, da me budi, da jedva cekam da zaspim malo... :wub:

shana i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Jer nije mi Svejedno...!" :lol:

Bogami Svejedno, sve oči su uprte na tebe. Ja verujem u prirodu takođe. Imam osećaj da bih sve sama završila u miru i tišini, da ne forsiraju indukciju. E tada moram malo da pustim glas . Na prvom porođaju se tresla zgrada jer je indukcija trajala oko 5 sati a ja sam baš baš reagovala na nju. Otvarala se spoooro, sporo. Na drugi porođaj uz indukciju smo dobili i trodon i sve je bilo duplo lakše. Kao da sam dobila slatkiš :lol:, nisam glasa pustila, pala sam u neko blaženo narkomansko stanje i rekla dr Dajte još jedan trodon moooolim vas! Ali dr nije hteo, kaže dosta ti je jedan :lol: O Bože, kad se setim. Baš mi je bio super taj drugi porođaj.

Sad ko zma šta me čeka, drugo porodilište, sve drugačije...

 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam ja da je pitanje dana, nego dan kao godina. Juce me dr pregledala i bila opet prst otvorena i ona mi, dizvinete, ugura dva prsta. Rekla mi je da ce biti malo sukrvice. Tek posle nekoliko sati od pregleda bilo je dosta sukrvice, nisam znala da li je od pregleda ili je krenuo i sluzni cep. Bila je sveza crvena krv i ne bas sluzava, ali ne ni sama krv. I to sve praceno kontrakcijama. Vec sam mislila odoh ja do veceri u porodiliste. Posle dosla deca iz vrtica i mene spopala, penju se po meni i samo kod mene hoce, a inace im ja tata glavni. Nikako da legnem da ispratim kontrakcije,  to krvrenje se nije smanjivalo. I onda sam izludela jer vise nisam nista mogla da procenim, ni na koliko su kontrakcije, ni da li su pravilne, ni da li je sluzni cep ili neko "lose" krvarenje ili... 

E moja deca spavaju celu noc bez budjenja. Ne bude se ni da piske ni da piju vodu. Kako zaspe, tako se bude pred vrtic. Izuzetno retko se mladji probudi da popije malo vode i to je to. A sinoc je bilo ludo skroz. Ja u nekom cudnom stanju, ne znam da li krece porodjaj ili ne, jer sve vreme imam kontrakcije i htela bih da legnem da ispratim, a stariji se budi i place katastrofalno, kao nikad. Pocinje da kaslje cudno, ka9 da ce da se ispovraca, ali kaze da mu nije muka i da ga nista ne boli, a place kao da mu opasno nije dobro. Kaze sanjao je nesto ruzno i ne moze da se smiri i hoce da ja budem pored njega. Ja se sva pokrivila i neudobno mi, ne mogu da se namestim, a pritisak u glavi nevidjen. Ne znam krecem li u porodiliste ili ne, a kako da ih ostavim. I tako se budio 10 puta tj. trazio da dolazim kod njega, a meni lose bas i glava pocela da me boli i preznojavam se i ne prija ni nikakvo kretanje i ustajnaje, presavijanje... A muz i ja u cudu sta je sa detetom, kao da smo u zoni sumraka. E sad, mozda ne deluje nista dramaticno, ali on nikada tako plakao nije niti se budi nocu zbog sna i sl. A nocas toliko puta,  ja vec ne znam gde sam. Sada sam toliko umorna i neispavana, da moram da prilegnem, jer mi treba snaga za porodjaj. 

Cipelic, termin je prosao. Bio je 31.5. po nekim aplikacijama i 1.6. a dr mi je racunala 2.6. Mozda zbog februara sto ima 28 dana, pa jos ta dva dana vise. :D

U svakom slucaju, prosao je i izludjuje me. I nisam neka kukavica, ali mi je drugi porodjaj bio tezi od prvog, pa se ne oslanjam bas na to da ce treci biti lagan, kao vecini zena. No, kakogod da bude, samo da se vise zavrsi. Sad je sve mirno. Nadam se da cu se danas odmoriti, pa sutra opet na ctg.

Izvinjavam se na detaljisanju, htedoh da docaram svoje stanje i objasnim zabrinutost. :)

Nadam se da ce se uskoro javiti Mnadja sa izvestajem.

Macko ti si super prosla. Majko, hocu i ja tako. :lol:

 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno znam kako se osecas...ja izadjem iz zgrade gledaju ljudi mene,gledam ja njih...nikako da se porodim.Juce nije bilo puno porodjaja...pa je dr bila u fazonu daj da se lepo porodis...nema sta da se ceka da krene spontano...a presao ti je termin.Sad na dorucku mi zenica kaze Booozee ti se nisi cula,svaka ti cast.Ja nisam ni svesna bila da glas pustila nisam.

Lagan porodjaj zaista,ali je indukcija bolela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, gore glavu....svakako ako ne krene zadrzace te za koji dan i izazvace porodjaj....

svejedno i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista gore od cekanja i neizvesnosti,covek da poludi,jos ove vrucine,uzas. Svejedno,ajde danas da se porodis,to ti zelim iz sveg srca. Ja sam sada nestrpljiva,a imam ja jos do 19. jula  da guram,ako mi prebaci ja cu da svisnem i ovo mi dugo sto moram termin da cekam. :(

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene, odspavala sam i sad mogu opet u akciju neku. Samo da vidim sta jos ima da se sredjuje oko decije sobe. Mozda prozore da operem. ;)

MicaZoki, nemoj da gledas mene, ja sam primer kako ne treba.

Sta cu kad sam mirna i povucena, sporo se otvaram. :D

 

MicaZoki, Mamino i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da si uspela da se odmoris. Svaka tebi cast,delujes mi opusteno skroz. :) Ja nemogu na ovu vrucinu nista da radim i to me ubija,izbegavam klimu da ukljucujem,jer odma krenu usi da me bole,mada me vec boluckaju dve nedelje,malo bole,malo nebole,uzas. Koliko sam nestrpljiva da dodje taj dan,mislim da cu se naekati i preko termina,mada bi volela da se porodim tu negde u 38. nedelji,prvo mi je dete,pa barem malo da mi u necemu beba olaksa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamit, virkas:)pisi nam kako ste vi, kako se snalazite

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic,kako si danas,jel te boli stomak? Kada ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej, danas ne boli, mada nisam ni mrdala iz kuce. 10.jul mi je termin, pa zato i cekam kraj nedelje da idem u kupovinu, jer ako i pocne jace da boli da ne panicim mnogo, a i torba da je spremna.:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da neboli,ali nebrini,sve je to dobro. I mene boli stomak svaki dan,kao da trebam da dobijem,boli me tako vec dve,tri nedelje,ne ceo dan,ali malo boli,pa stane i sve tako u krug. Kada sam bila kod ginekologa prosle nedelje,rekao mi je da je sve ok. Idem sada u petak na ultrazvuk,pa cu videti sta ce mi reci,ali mislim da je o sve dobro,kao i beba. Ali ja svako vece sa mm u setnju,jedno sat,sat ipo vremena bez prestanka,noge otpadnu,ali onda uvece lepse spavam. Znaci sa terminima smo razlika 9 dana,bilo bi lepo da obe u isto vreme,tu krajem juna,bilo bi bas cool. :P:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka maza, evo ja sa zakašnjenjem da čestitam bebana :wub: Da ste živi i zdravi :)

Svejedno, mislim da bebac oseća kako je vrućinčina napolju, a njemu lepo unutra, pa čeka možda neka kišica da padne ;)

 

macka maza i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javnem da sam ja u bolnici jer mi juce u ponoc krenule kontrakcije pa posle 2 sata ispao sluzni cep i evp jos sam ovde sporo ide to otvaranje tek sam jutros bila 2.5 otvorena ali grlic jos dug kazu i sad cekamo da budem jos otvorena pa indukciju valjda da daju. Malo sam ljuta na sebe sto sam tako pozurila u bolnicu ali ajd cekamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javnem da sam ja u bolnici jer mi juce u ponoc krenule kontrakcije pa posle 2 sata ispao sluzni cep i evp jos sam ovde sporo ide to otvaranje tek sam jutros bila 2.5 otvorena ali grlic jos dug kazu i sad cekamo da budem jos otvorena pa indukciju valjda da daju. Malo sam ljuta na sebe sto sam tako pozurila u bolnicu ali ajd cekamo. 

Ucooo :wub: ajde ajde brzo ce to...javljaj se..mislim na tebe i drzim palceve da sto pre krene i da brzo bude gotovo

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco :wub:

Tu si gde si, na dobro si mestu, samo da sve prodje dobro i da se sto brze i lakse zavrsi. I ja cu sutra da se porodim, nema vise zezanja. ;)

Mene su sinoc namucile kontrakcije, ali se sve posle smirilo, a sluzni cep mislim da je ispao, mada na neobican nacin. Danas je jos ispadao u tragovima, a od kontrakcija nista, ceo dan sve mirno, pa sam imala izgovor da jedem cokolade da se beba razmrda. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljice, srecno! Pa dobro nisi znala da ces se tako sporo otvarati. Bolje sto si dosla, jer dace ti indukciju i poroditi te, a ovako kod kuce bi trpela bolove, a nista drugo se ne bi desavalo. A sad prate i tebe i bebu. 

Svejedno, sad ces i ti. Kazu da se bebe umire malo pred porodjaj. :)

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljice,srecno,drzim palceve da se jako brzo porodis,odjednom sve da krene i gotovo. Svejedno i tebi zelim da se vec sutra porodis,brzo i lako.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas imala kontrakcije do ponovi ali ctg pokazuje da su nepravilne i ne dovoljno jake a od tih kontrakcija grlic isti i otvorena isto :wacko: videcemo sta ce u 8 vizita da kaze. U porodiliste ne primaju ako nisi otvoren bar 5 prstiju.

Svejedno drzim fige danas :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljice, javi sta su ti rekli.  

Sad sam dozivela potpuno bezbolno vadjenje krvi. Ali bas nista nisam osetila, da sam zagledala ruku, jel mi uopste izvadila krv. Mada ja imam super vene, al ovo jos nisam dozivela. A urin mi je grozan, crvenkast. Sutra na mikrobiologiju i na ctg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas imala kontrakcije do ponovi ali ctg pokazuje da su nepravilne i ne dovoljno jake a od tih kontrakcija grlic isti i otvorena isto :wacko: videcemo sta ce u 8 vizita da kaze. U porodiliste ne primaju ako nisi otvoren bar 5 prstiju.

Svejedno drzim fige danas :wub: 

uco tako je meni sa Makijem...i onda odjednom krenulo..sto vise stoji i setaj nemoj lezati. Ja sam bila na stepenicama non stop gore dole :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.