Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Moja mama opet kaze da je ona od ulaska u 9.mesec svako jutro pila po kasiku ulja. Porodila se lako, al da li je do toga, ne znam ^_^. Meni sam porodjaj je bio poprilicno brz, al mene su kontrakcije razbile

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ima neke veze to ulje,mozda opusti misice,pa sve ide brze i lakse. Bas cu da probam to sa mazanjem maslinovog ulja,pa cu vam preneti utiske. Cipelic,kada je tebi ono bese termin,krajem Juna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, cestitam! Nek ti je ziva i zdrava scer! Sa nestrpljenjem i ja ocekujem tvoj izvjestaj;-)

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki ima o toj temi na netu, masaža međice. Ja sam čula i da se pije jedna mala kašika dnevno, to je savet iz Dalmacije, pričaju žene iz mog mesta koje su odande došle. Za stomak nisam čula, čula sam i za masažu lica.

MicaZoki i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicoZoki, ono što ja znam međica se maže kantarionovim uljem kako bi se omekšala koža i kako bi žena što manje pucala dole pri porođaju, a i nakon epiziotomije se preporučuje kao nega. U tom smislu olakšava, a sam porođaj nam ne može olakšati ni litre ulja bilo da je suncokretovo, maslinovo, kantarionovo i sl.:-)

Bubu 2, Mamino, MicaZoki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuu...Porodila sam se u 15:40...dosao je Andrej 51 i 3350g.Rodio se u indenticno vreme kad i moje prvo dete i ista duzina i ista tezina.

Javila se u porodiliste u pola jedanaest.Pri prijemu bila otvorena 3cm i isla na ctg.U box usla u 14 i 10,probusili vodenjak i dali indukciju.Posle sat i po je stigao.Indukcija je bolela...ali ne toliko strasno da ne moze da se izdrzi.Napone sam sama osetila,jedna babica me porodila.Samo sam oguljena...nisam pocepana niti sam pukla.

Sad sam dobila veceru...bebu sam videla..majusna je.

Pozdrav za sve i drzite se zene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko cestitamoooooo da ste zivi i zdravi i ljubi bebana :wub::wub::wub:

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo macko! Cestitam.

Zamalo da ti se pridruzim danas, ali su me ipak vratili. 

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam svim mamama :)

Ovo za ulje se ne razumem, ali mi malo cudno, pa ne poradjamo se na guzu pa da pijemo ulje, ali mozda i ima neke veze.

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki imas u Josif Pancicu, kod nas u apoteci kantarion u maslinovom ulju, moze i za unutrasnju i spoljasnu upotrebu.Iskreno, ja ne znam bas kako se najispravnije masira medjica ali ja svako vece mazem taj deo sa uljem.

Ja danas bila na CTG-u, sve mirno, ma ni jedna kontrakcija, nista me ne boli....ovaj debeljko nece skoroB)

 

Macka mazo cestitam:baby:

I kod nas ce biti jedan Andrej, nadam se za dve nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, Macko, ja danas pomislila da sam te videla u parkicu, a ti se uveliko porodila vec! 

Svejedno, navijam!

macka maza i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam, Macko!
Eto, ti si se porodila na isti dan kad i.Tangerine prosle godine;)
Danas je njenom mladjem sinu prvi rodjendan.
Svejedno, kako si ti?

macka maza, svejedno i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki imas u Josif Pancicu, kod nas u apoteci kantarion u maslinovom ulju, moze i za unutrasnju i spoljasnu upotrebu.Iskreno, ja ne znam bas kako se najispravnije masira medjica ali ja svako vece mazem taj deo sa uljem.

Ja danas bila na CTG-u, sve mirno, ma ni jedna kontrakcija, nista me ne boli....ovaj debeljko nece skoroB)

 

Macka mazo cestitam:baby:

I kod nas ce biti jedan Andrej, nadam se za dve nedelje

E sta kazu za kilazu jel ce stvarno biti bucko? :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko čestitam, nek je Andrej živ i zdrav!!!! Deluje mi da si se lako porodila, i da je sve brzo prošlo! Želim ti da se još brže oporaviš!

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko,cestitam,da ste zivi i zdravi,svaka cast. :wub: E kako nam bude,mazale se ili masirale,isto nam se vata. Samo nam zelim svima da se sto brze i lakse porodimo,da sve bude kako treba.

Mamino i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opa, jos jedna bekara! Sa srecom mackice <3

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mačko, neka je sa srećom! Divne vesti! Stvarno deluje da si ok prošla na porođaju :-)

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka mazo, cestitam od srca. Neka je ziv i zdrav 100g. :wub:

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko, cestitam :babymommy: sad uzivajte i mazite se :wub:

Svejedno, ti sljedeca?? :D hajde drzimo fige da ne potraje:baby:

macka maza i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ces i ti Svejedno pitanje je dana ;)

Ili sata ;) Rekli su mi da se javim za 2 dana. Izgleda da sam ja zamenila termin sa Mnadjom. :)

Beban je dobar, pa se javlja uredno, da ne flipnem. Najgori mi je taj strah da nesto ne krene po zlu, a ja ne odreagujem na vreme. Kao da je to uopste u mojoj moci. Grozno je prebaciti termin. :(

Duboko u sebi sam optimista i verujem da ce sve biti ok, ali na povrsini je ta dosadna briga. Onda se setim prve recenice iz prirucnika: Priroda uglavnom sve radi sama. :D

Ehinacea, Cipelic, Zoe86 i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.