Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cipelic najbolji je Lanolin Multimam, ali je skup, imas i u DM na bazi Lanolina, dosta je povoljniji. Ja sam uzela lanolin , za ragade, a sada koristim Pantenol mast, imas i kremu.Ona je super a i povoljna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelicka, to za peškir si potpuno u pravu, ja sam u prvoj to primenjivala, mada su meni fino formirane, ispupčene i čvrste. Za posle porođaja kupi ovo što kaže MalaNina u DM ima babylove na bazi lanolin kreme za bradavice, jer lanolin multimam je užasno skup. Pre porođaja ih nemoj tretirati osim ovo nakon tuširanja peškirom, da ih ne bi omekšala, a nakon obavezna nega. Ja sam morala i one komprese da stavljam nakon prvog porođaja, koliko me je ćera desnima grizla i stavarala rane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače mm mi doneo eucerin ulje za strije za trudnice, do sad sam onaj Šaljićev Strijet koristila i hoću da vam kažem kakva milina ono ulje, namackam butine, stomak, guzu i grudi (osim bradavica) i kao da sam bila na profi masaži, tako mi prija i miriše lepo,da je za svaku preporuku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipke, ja nikako nisam pripremala bradavice...sreca pa mi i nisu osetljive...

E zenske, ja ne znam da li je autosugestija ili prevelika zelja, trip ili tome slicno, ali cini mi se da osecam pomalo bolove...u poslednjih sat-dva, onako pomalo...drzite mi fige...inace me i dalje drzi nervoza, vrucina i glavobolja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,idem i ja kod Vukovica u dispanzer i privatno,jeste super ginekolog. Idem sledeci petak kod njega na ultrazvuk,da vidimo kolika je beba. On sada ide na godisnji,cini mi se od 16. do 26. , a ja tada trebam da krenem na ctg. Neznam kod koga cu onda da idem,iskreno kod drugih mi se neide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa da, nesto tako mi je dala drugarica kad sam L rodila iz dm. Onda cu to potraziti. Hvalaaa! 

Napred Nadjaaa! Da mogu da pocnem da pakujem torbu. Ja sam rekla da cekam da se ti porodis, to mi dodje taman vreme kad ja treba da pocnem da pakujem:D.

MatroNadja i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E jel u Pancevu ono uzivanje na porodjaju? Imate lopte, muziku koju zelite, da li i dulu? Jel to kod vas? Znam da se pre o tome raspravljalo, al ne znam jesam li pomesala gradove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde Nađa, samo napred uz tebe smo :-) Cipelićka, ne žuri, polako, pa nisam ni ja puno iza tebe, ali ja ne bih pre vremena ;-)

Mamino i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mica Zoki, ja u cetvrtak na UZ, nadam se poslednji, bicu 38 nedeja. A 22.06 se vraca ali se ja nadam da cu se  do tada poroditi.CTG ce raditi njegova sestra Ivanka, tako mi je rekao:huh:neverovatno.

Cipelic jeste Pancevo, ja sam stvarno super prosla prvi put....lopta, strunjace i sve ostalo, porodjaj u polozaju  na kolenima, bez epiziotomije, bez priprema, tipa brijanje i ostalo, ako trudnica insistira da nece. E sad to je sve bilo dok je bio prethodni nacelnik, ali je on otisao za BG, sada ne znam kako je, ali kazu da je pre bilo bolje.

MatroNadja, Cipelic i MicaZoki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Slucajno citirah Ehinaceu...

Nada navijam...uz tebe smo.

Ja nista i dalje...u ponedeljak idem u porodilise jer je to nekih sedam dana gde se tolerise prebacivanje termina.Mada je kod nekih i do dve nedelje.Malo mi je frka,kao da idem na carski rez.Imam i ja bolove povremene,ali nista znacajno.

Meni je V bradavice izvukao i sad ih vuce i igra se da njima...i zove ih lopte.

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj bre Macko naceka se ti :wacko: izdrzi onda jos malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam ubedjena da cu ranije da se porodim...a sad dolazim u sumnju da li sam trudna...hahahah...mozda se nadimam samo...hahah...

Naceka se stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam ubedjena da cu ranije da se porodim...a sad dolazim u sumnju da li sam trudna...hahahah...mozda se nadimam samo...hahah...

Naceka se stvarno.

:lol::lol: e show si

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno Uco...i u cirkus sam isla i u luna park i muvam se gde mi mesto nije i nosi lubenice...trazim sto vece,a sladje i nista.

A beba u kanalu vec i kulira.

Bubu 2 i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage trudnice. Macka mazo,bebi lepo u bazenu kod mame,valjda se misli sta ce napolje na ovu vrucinu. :) Drzim palceve da ti krene porodjaj sto pre i da se brzo i lako porodis.

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače mm mi doneo eucerin ulje za strije za trudnice, do sad sam onaj Šaljićev Strijet koristila i hoću da vam kažem kakva milina ono ulje, namackam butine, stomak, guzu i grudi (osim bradavica) i kao da sam bila na profi masaži, tako mi prija i miriše lepo,da je za svaku preporuku.

ja saljicev koristim, bas sam zadovoljna. Posebno jer sam mislila da cu ispucati, s obzirom da sam puna celulita. Ne znam nikog da ga ima vise od mene. <_<Pa sam mislila sad ce me i strije napasti. Medjutim nisu. Na stomaku imam dve oko pupka iz prve trudnoce i to se pojavile 2 dana pred porodjaj, a sad nema nijedne. Valjda nece. Jedino sto je masan pa dok upije...jos ova vrucina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno Uco...i u cirkus sam isla i u luna park i muvam se gde mi mesto nije i nosi lubenice...trazim sto vece,a sladje i nista.

A beba u kanalu vec i kulira.

Lepo bebi kod mame :lol: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mačka Mazo, baš si nas sve nasmejala, carice :-) 

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mackonjo, pa kako nedelju dana, meni nesto u glavi da je tebi termin bio 23.5. Mora da sam nesto pomesala. Jesi li ti imala jednu laznu menstruaciju dok nisi saznala da si trudna?

Evo i ja kod kuce, mozda se sretnemo u ponedeljak. Zapravo, sad izlazim dalje u akciju, vodimo dete na kontrolu, pao je i natekla mu ruka prekjuce, a posle cemo u kupovinu. Ceo dan smo sredjivali deciju sobu, namestali im krevete i duseke i sredjivali odecu za bebu itd. Noge mi bride, a nemam kad da odmorim. Sad sam sela 10min, kao da odmorim, pa da se tusiram i idem dalje.

Juce sam bila van kuce u akciji ceo dan, do 21h. Verovali ili ne. Cak sam bila i kod zubara. Inace, ove moje momke nosam i podizem i dalje. A porodjaj ne krece. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mackonjo, pa kako nedelju dana, meni nesto u glavi da je tebi termin bio 23.5. Mora da sam nesto pomesala. Jesi li ti imala jednu laznu menstruaciju dok nisi saznala da si trudna?

Evo i ja kod kuce, mozda se sretnemo u ponedeljak. Zapravo, sad izlazim dalje u akciju, vodimo dete na kontrolu, pao je i natekla mu ruka prekjuce, a posle cemo u kupovinu. Ceo dan smo sredjivali deciju sobu, namestali im krevete i duseke i sredjivali odecu za bebu itd. Noge mi bride, a nemam kad da odmorim. Sad sam sela 10min, kao da odmorim, pa da se tusiram i idem dalje.

Juce sam bila van kuce u akciji ceo dan, do 21h. Verovali ili ne. Cak sam bila i kod zubara. Inace, ove moje momke nosam i podizem i dalje. A porodjaj ne krece. :D

 

kad vec ne krece jos uvek evo svrati do mene da sve sredimo pa mozda krene na kraju :D

Jel se MNadja javlja?

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jupiiii...cestitam Nadja...jaooo suze mi krenule....

Svejedno...ja sam saznala u 13 nedelji da sam trudna...datum poslednje menstruacije nemam pojma kad je.Po uz smo odredili termin koji je bio od 23.do 30.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.