Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mnadjo, pa racunaj po poslednjem ciklusu, to ti je zvanicni termin. Ili ako znas kad ti je bila ovulacija... To po uz stalno seta i ja to nista ne racunam tako, jedino ako neko bas ne zna kad je doslo do trudnoce, odnosno ako je ciklus neuredan ili je mozda bila neka lazna menstruacija pre nego sto se otkrila trudnoca.

Ja cekam macku, pa cu onda, nek se zna red. :D

 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mamice,kako ste danas? Kako izdrzavate ovu vrucinu? Citala sam za vase svekrve,lepo sam se nasmejala,bas ste blesave. :) A sto se tice termina i ciklusa,meni pise samo jedan termin,ako se po ciklusu gleda,ja cu onda prebaciti termin,sto mi bas neodgovara,kao ni vama,jos ove vrucincine,pa iscekivanje,tacno da se poludi.:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce siznula od vrucincine :wacko: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas nisam nikako. Upala sinusa, a glava boli, boli... popila sam 2 paracetamola. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja crkavam i danas! Upalim klimu pa kao rashladila sam, ne treba vise, pa posle 10 min kao u rerni da sam. Znojim se strasno! Jos sad nadjem ovo, pa se podsetih. A la! 

http://www.bebac.com/vesti/12-neugodnosti-nakon-porodjaja-na-koje-vas-niko-nije-upozorio

 

Inace, razmisljam u pon da odem kod dr, da ipak vidi za ove bolove. Jer me nekad boli i kad lezim i sedim. A to probadanje osetim skroz do dole, al skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce mi se cini da sam lakse podnela ovu vrucinu,nego danas. Ovde je nesto oblacno i jako sparno,nemoze da se dise. Izbegavam klimu da ukljucujem jer imam onda problema sa usima i sinusima.A i tako sam bolesna vec dve nedelje,nikako grlo da me prodje. Popila antibiotik, pijem cajeve i iscedim limun,ispiram grlo sada sa zalfijom i cini mi se da nepomaze, A sada piti cajeve na ovu vrucinu,uzas. Cipelic,idi kod lekara cisto da te pogleda da budes mirnija. Mene je stomak dole boleo,ne jako,ali danima,kao kada trebam da dobijem,sve do dole sto ti kazes kada sam otisla kod ginekologa rekao je da je sve ok,da je mozda besika,posto cesce uvece idem u wc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudničice! Kao i vi, ja jedva ovu sparinu podnosim, a tek nam sledi pakao od toplog vremena. Već se pitam kako ćemo pregurati i do porođaja i posle. Za mene će ovo biti novo iskustvo letnja beba. Moj sin i ja sad ušli iz duge šetnje i jedva sam čekala da malo legnem. Gegam se kao neka patkica i jedva dišem, uh. Mama mi oprala i opeglala sve stvarčice, pelene...pa, smo dva dana pokušavale da sve to rasporedimo u komodu i dve police što sam oslobodila. Jedva sam nekako sredila, toliko toga imamo da ne znam kada će stići da iznosi. A skoro ništa novo nismo dokupili, par stvarčica da ne bude da baš ništa nije dobila. A kako god da okrenem uvek nešto dodam na spisak. Danas konačno leglo trudničko za april, prosto ne verujem, od sredine aprila ni dinara nisam primila. Sad dok poplćam račune što kasnim po dva meseca, sve če otići.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram nešto da podelim sa vama. Moj ginekolog je jedan stari doktor koji mi je vodio sve tri trudnoće. Na pregled putujem 65 km. Ali on u poslednje vreme tako otalja taj pregled... juče sam bila na poslednjem ekspertnom UZ i to je trajalo 5-10 min.

Dr je nabavio novi UZ i mislim da se baš ne snalazi. Ja sam juče bila 32+3, i kad je dr premeravao glavu( i to nekoliko puta) a na ekranu je pisalo na engleskom  da obim odgovara 36 nedelji :o druge mere su isto tako odgovarale 34 ili 35 nedelji. Pitala sam ga kolika je beba, plašeći se da će beba biti prevelika, i na to je dr pogledao na neki karton gde su odštampane referentne vrednosti za svaku nedelju trudnoće i rekao mi da beba ima 1900 gr. Pitala sam ga kolika će beba biti u vreme termina a on je neodređeno rekao da će biti oko 4 kg. Inače dr je protivnik carskog reza i imam utisak da je rekao da će biti manja nego što jeste. Pri tom, beba se još nije okrenula kako treba. 

I šta tu reći? Uhvatila me je neka blaga panika, nemir, mislim kako je to moguće da je glava toliko velika? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, moj doktor zuri  i brza samo kada idem drzavno kod njega, tada se ne obazire puno u mere, vec gleda plodovu vodu, zrelost posteljice, tezinu i ne toliko. Iskreno meni tezina nije preterano bitna, vise gledam da nije mali A, ili veliki HC, tj. obim glave.

Ja sam bila sa 33+2, bpd 86, hc 319, ac 280, tezina 2200

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je moj dva puta pregledao do  sad. Kad sam dobila bolove pa mi otvorio bolovanje i prosle nedelje. Niti mi je rekao tezinu, niti zrelost posteljice. Rekao da on koliko vidi sve je ok, dovoljno plodove vode, beba okrenuta glavicom dole. A ja sama na ekranu videla da pise 35 ned. Znaci ned dana vise nego po ciklusu. Ne znam da li je 3 min trajao pregled. A opet sta ima i da me mrcvari sad. Prosli su euz kad je bilo bitno i zanimljivo da sve gledamo detaljno. Sad ako oni vide da je sve ok, sta da lupamo glavu vise.

Inace nocas sam sanjala da imam 124kg! :o posle stala na vagu kad ono ista kilaza vec 3 nedelje. A da nasla na babske price pa pise u koji dan ste prvi put osetili bebine pokrete, taj dan cete se poroditi.:) Ja sam u ned, da sam bila sigurna da je to to. Videcemo:lol:

Mamino i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej narode, i ja danas jedva preživeh...toliko je kod nas bilo sparno, pa je bila neka oluja, pa skoro ceo dan nismo imali struje, a ja kao da me neko tukao tri dana. Tako sam se osećala slomljeno. Uglavnom pregrmesmo i ovaj dan :D

Mamino, možeš li da odeš privatno kod nekog drugog, kad taj dr očigledno samo odrađuje posao bez dodatnih informacija? Mislim, ne znam da li te mrzi sad da ideš kod nekog drugog, ali ja bih se iskreno nakanila :D

Doduše ni moja dr nije mnogo rečita, sem ako je ne pitam nešto dodatno. Bitno mi je da mi kaže da je sve dobro i u redu, a ja ako se setim obično je priupitam za težinu, jer svaka druga informacija meni realno ništa ne znači :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym ovaj dr radi samo privatno. Prve dve trudnoće su mi bile malo teže i zaista mi je posvećivao pažnju. Zato sam se odlučila za njega iako je tako daleko. Ovog puta sve ok, 5 min i kraj.

Otići ću u porodilište direkt pa ću tražiti da me neko pregleda, čula sam da to prakticiraju u večernjim satima i da se plaća simbolično. Drugog privatnog lekara nema u bližoj okolini verovali ili ne. 

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je užas iskreno da ti kažem. Moraš toliko da putuješ i onda samo par reči ti kaže...Mada, možda i zato što je sve ok, pa ti zato sad tako samo odradi, da kažem. 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace nocas sam sanjala da imam 124kg! :o posle stala na vagu kad ono ista kilaza vec 3 nedelje. A da nasla na babske price pa pise u koji dan ste prvi put osetili bebine pokrete, taj dan cete se poroditi.:) Ja sam u ned, da sam bila sigurna da je to to. Videcemo:lol:

Kakav broj, 124. Pa sto nisi zaokruzila :)

A sto se tice pokreta i porodjaja ja sam cula da kada se oseti prvi pokret to je pola trudnoce. Tj ako je prvi pokret u 18 onda je porodjaj u 36. 

A ja sad racunam da sam pokret osetila u 16 a skoro sam 37. nedelja. Tako da toliko o babskim pricama. :D A za dan cecemo jos da proproverimo i ja sam osetilosetila prvi pokret u Nedelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam pokrete u sve tri trudnoce osetila bas rano, tako da to nema veze sa mozgom... :D

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema nam Macke mozda se sad stvarno porodila. :wub: 

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro! Izvolite na kaficu, limunadicu... Kako ste spavale i kako ste ovog jutra?Da li ce biti koja beba danas? :-) Malo sam bolje spavala, ustvari dok sam se uspavala namucih se, a kada sam se uspavala, do jutra nisam mrdnula.

Izmenjeno od strane shana
Mamino i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka treba danas da se javi u porodiliste, ako nije ranije krenuo porodjaj. I ja treba danas na ctg, a mrzi me za medalju. :D Spremam se kao puz, sto kasnije da odem, ako me slucajno zadrze. Mada nemam nikakav nagovestaj, a ni osecaj da se beba spustila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao mamice,ja danas lakse disem,a i sinoc sam lepo spavala,kada bi tako bilo do kraja,bilo bi super.:)  Ali posto javljaju svuda neke kise,jos na ovu temperaturu,bojim se da ce biti sparno uzasno. Ja se nadam da u porodilistu imaju klimu,kako bi se na ovu vrucinu i na sve bolove bar malo rashladili. Jutros sam isla da vadim briseve,juce vadila krv, Danas trebam da zovem ginekologa da zakazem za sledecu nedelju ultrazvuk,bas me zanima kolika je beba,kako  napreduje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,vidim da si iz Panceva,isto kao i ja, kod kog ginekologa ides?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino, baš dosta putuješ do gonekologa. Razumem da ti je vodio prethodne dve trudnoće. Ja bih mu pripremila brdo pitanja i nema šanse da završi sa mnom dok mi na sve ne odgovori. Kad već prelazim toliki put, da sam bar mirna i da sam dobila odgovor na sve što me zanima :-)

Mamino i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo mame, ajde da nas neka obraduje sa lepim vestima danas! Vidi se da lakše dišemo sve odreda. Kod mene je danas počelo krečenje. Do sada me je majstor (od)lagao. 

Posle 5 dana nemam glavobolju od sinusa. Inače sam morala da pijem paracetamol 2x500. Danas boli ali mogu bez tablete. 

Svejedno, imam poverenja u tog dr, ali sad se nešto previše opustio. Pitam ga ja svašta, ali osetljiv je na teme vezane za carski rez. Stalno mi je ponavljao kako je to veoma ozbiljna intervencija.  Inače, pozitivan je skroz. Pregleda bez nadoknade žene koje ne mogu da plate, u to sam se uverila svojim očima. Kaže to je njegov doprinos natalitetu :wub: Daj Bože da je sve ok i da mi je dovoljan pregled od 5 min. 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino,mislim da nemas razloga za brigu,ginekolog bi ti sigurno rekao da nesto nije uredu. Ajooj krecenje,hvala Bogu pa ja nemam tih problema,mi smo to odradili ranije,sve radove sto smo imali zavrseni su do mog sestog meseca. :)

Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eej, gde ste, sta radite? Ja kod kuce, a moji momci otisli na vozikanja. U nedelju je gradska slava, pa su stigli ringispili, autici i ostala cuda. A ja ni dotle ne smem da se usudim, nekako me blam da preteknem vas sto ste ispred mene ovako rano:P. Jao zezam se, a samo brojim dane do sledece nedelje, da udjem u termin, tad cu izgubiti osecaj za stid ako bude jos neko ispred mene do tad :P. Bebi sutira aktivno, pa kontam ne zuri mu se bas toliko. E da pitam iskusne mame. Sta ste koristile za bradavice posle porodjaja? I jel radite neku pripremu sad? Cula sam da je dobro peskirom ih istrljati posle tusiranja, navodno da ocvrsnu... Meni su sad toliko osetljive...Grudi ne, nego samo bradavice. Pa ne znam jel treba da ih sad mazem necim..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki idem kod Vukovica i u dispanzer i privatno i stvarno je odlican.U olnici ko mi zapadne ionako su svi manje vise isti.

MicaZoki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.