Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Da vam se zahvalim svima na odgovorima i na podrsci,divne ste. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je bas veselo. :D

Izgleda da nam ove nedelje stizu bar tri bebice. 

Provedoh dan na nogama i u poslu, sad zadnjim atomima snage da se istusiram i da se nadam da porodjaj nece krenuti pre srede, jer imam jos nekog nezavrsenog posla. :lol:

 

 

MatroNadja i Chipsym volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina, šta ćeš ako mali povuče na tatu, pa bude imao 5 kg...al ozbiljno?? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina na porodjaju :lol:

FB_IMG_1490046506376.jpg

A evo mene budne. Odustala sam od pokusavanja da zaspim. Budna od 3! L se budio da piski tad i vise nisam mogla da zaspim<_<

Sto se rane i sivenja tice, prosli put sam super prosla. Dr koji me je usivao bas se potrudio. Salio se da me ne vrati muzu polovnu :D. Skoro mi je dr rekla da je obavio super posao. Gadno je posle, a kad te secnu i usivaju meni nije bilo bolno. Ma ne znas gde si da bi o tome mislio. 

Idem da jedem! 

Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutrooo...

Nista jos kod mene.Juce bila na uz-u,beba je skoro u kanalu,jako nisko.Sve ostalo u redu,protik kroz pupcanik,plodova voda i ostalo.Beba ima oko 3450...Sad samo da cekamo.Uhh...do petka cu cekati,posle cu ici u porodiliste.

Nadja hahaha..ismejah se lepo.

Kako ste vi?

svejedno, MatroNadja i vaskrsija volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko, na koliko dana ti je bio ciklus pre trudnoce? 

Meni nesto mnogo da cekam toliko, jer znam kada mi je bila ovulacija. Kako se osecas, jesi li osetila da se beba spustila malo?

Mene juce na momente bolelo u dnu ledja, ali to je bilo od umora i evo sad cekam sutrasnji ctg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko, ja bih vec prolupala. Mada ne mozes nista uraditi, osim da cekas.

Ja sam uspela jutros u pola 6 da zaspim i spavala do pola 9. Jedva cekam one momente kad imas bebu pa mozes i na dasci da zaspis iste sekunde kad beba zaspi.

merima i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko navijamo da krene beban :)

Meni prosao ctg i uz sve je super. Kontrola za 7 dana ako ne krene nesto pre. Nije me pregledao vaginalno pa ne znam dal se otvorila jos. Mozda ce sl.put.

Cipelic i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ubedjena bila da cu se ranije poroditi,ali eto.Da,osecam bebu da je nisko.Svejedno pre V mi je ciklus bio na 26 dana,a sad posle V mi je bio na tri nedelje.

Jesi li danas oko 12h setala sa momcima svojim?I drugaricom nekom sa detetom?Pitanje za Svejedno...

Uco super za ctg...

učiteljica i svejedno volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženskice, al' ste mi se raspisale :)

Mačko, držim fige da bude što pre :)

Svejedno, sve pozavršavala u zadnjih 5 dana, što trudnice rade mesecima. Ti si kraljica :*

Ja sutra idem u bolnicu da se izdogovaram sa dr šta i kako oko porodjaja i da joj ponesem brdo neke papirologije. Inače sam spremna k'o zapeta puška kad bebac krene samo da izletim iz kuće :D
Nadam se da neće mnogo dugo da čeka :D

Inače moj kašalj se i dalje ne smiruje :( Čak sam kupila Claritine, rekla mi i gin. i dr. opšte prakse da uzmem, da bi mi umirio kašalj, ali me je apotekarka tako zaplašila kad sam kupovala, da ne smem da ga probam. Nemam pojma šta da radim. Drži me već 7 dana baš jak kašalj, koji nikako ne mogu da smirim, a sad ne smem ovo da pijem. Mada je i pitanje koliko bi mi uticao na smanjenje kašlja. Samo se nadam da neću pokrenuti kontrakcije, valjalo bi bar još jednu-dve nedelje da se strpimo, a posle može slobodno :)

 

svejedno i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko, znaci ocekujemo vikend najkasnije.:baby:

Uciteljice, ja sledece nedelje imam poslednji uz, bicu u istoj nedelji kao ti sada, koliki je tvoj bebac sada.Ako imas mere sa UZ, da znam sta da ocekujem

Chipsym meni to lici vise na alergiju nego neku prehladu, Aerius mozes u trudnoci kod alergijskog kaslja ili zapusenog nosa, meni rekao ginekolog, pa pretpostavljam da moze i Claritin.Frmaceuti moraju da upozore.Meni je doktor cak rekao da smem Controloc zbog mog  zeludca, a u apoteci rekli ne

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Chipsym, hvala, ali kakva kraljica, kampanjac bre. :D  Sve u poslednjem trenutku.

Macko, nisam setala, momci su u vrticu. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojčice,trudničice, majke, kraljice...dobar dan! Mm zakasnio sa uplatom interneta i dok su proknjižili uplatu, lepo ostah dva dana bez neta, pa me  nije ni bilo.Baš ste mi se raspisale. Mačka Maza i Svejedno super ste mi vi raspoložene u finišu. Još koji dan i eto vas sa bebanicama. Chipsym i meni to liči na alergiju, ali prati šta ti tvoj doktor kaže i savetuje. Cipelićka i ja i dalje muku mučim sa nesanicama, gorušicom i nespavanjem, ne znam više kako da sebi olakšam da se naspavam.

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym, i meni i mojoj sestri se desilo da nas pred kraj trudnoce uhvati grozan kasalj, mene je drzao i par nedelja posle porodjaja, vec sam plakala od besa sto ne prolazi, taman beba zaspi a ja se raskaljem i probudim je <_< Izgleda da je to hormona ili tako nesto...

Macko, ne zezaj da si bila ubedjena da ces ranije i sad prenela :o Pa ja cu se koknuti ako se meni to desi. Danas se ceo dan s Malenom dogovaram da krene, pretim joj da cu reci doci da je lupa po guzici kad se rodi zato sto me ne slusa...jednom mi je skroz uspicila stomak, valjda se protezala, a ja samo navijala da se proteze jos i vise pa da prokine vodenjak :D

Inace, nema jos ni 24h kako je stigla sveki a ja sam vec naelektrisana -_- I vec sam opomenuta od strane muza mi da preterujem...moze biti, ali...ona je ovde da meni pomogne, i samo zbog toga je tu, medjutim vec smo krenuli sa ignorisanjem moje malenkosti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja grrrr za sveki...

Ruku na srce, moja mama je još gora, ona  bi terala svoju politiku a ignorisala mene i muža.

Svekrva mi  je ok ali je staromodna do bola. Sve zna, za urokljive oči, bebin veš se ne širi noću, porodilja se NE KUPA 40 dana, za grčeve je kriva mama i njena ishrana, prvo dete je najzdravije ostala deca slabašna, bodić se nosi prevrnut,  u šetnji obavezno pokriti bebu pelenom, bebu mazati kremom po čelu da joj čelo ne bude ispupčeno, bebini noktići ne smeju da se istresu u dvorište,  voda u kojoj se beba kupa ne sme da se prospe napolju... eto... sad razmisli malo bolje... tvoja svekrva i nije tako loša, zar ne?:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahaha Mamino, baš me slatko nasmeja. Pa, ja za brdo ovih stvari prvi put čujem...Pa, genijalno...Čuj 40 dana se ne kupa...Lele, al' bi to bilo ludilo, pogotovo mi što se poradjamo sad po vrućinčinama...Pa, haos :D

Hvala vam na savetima i uputstvima, samo ne znam Nadja, je l' tebi bio suvi kašalj ili produktivni. Meni je produktivan, ali dok iskašljem, mečku da rodim...Užas! Tako da uopšte nisam sigurna da li je alergija (mada ko će ga znati, možda i jeste) ili sam nešto fino navukla pa nikako da prodje. Uglavnom polako šizim. Pijem i jedem svakakve gluposti koje kao umanjuju kašalj, a ono ništa.

Izgleda da ću i ja tako, Nadja, kao ti...dok se ne porodim, pa i posle toga, samo da ne isteram stanarku pre vremena :babycrib:mada s obzirom da smo u 9.om onda i nije toliko strašno :D

A što se tiče sveki, drži se Nadja. Ne daj se! Uz tebe smo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MatroNadja grrrr za sveki...

Ruku na srce, moja mama je još gora, ona  bi terala svoju politiku a ignorisala mene i muža.

Svekrva mi  je ok ali je staromodna do bola. Sve zna, za urokljive oči, bebin veš se ne širi noću, porodilja se NE KUPA 40 dana, za grčeve je kriva mama i njena ishrana, prvo dete je najzdravije ostala deca slabašna, bodić se nosi prevrnut,  u šetnji obavezno pokriti bebu pelenom, bebu mazati kremom po čelu da joj čelo ne bude ispupčeno, bebini noktići ne smeju da se istresu u dvorište,  voda u kojoj se beba kupa ne sme da se prospe napolju... eto... sad razmisli malo bolje... tvoja svekrva i nije tako loša, zar ne?:lol:

Cek, ti si nekako zakljucila da moja sveki nije sujeverna, na osnovu cega, majke ti? :D Moja sveki ti je Italijanka juznjakinja...ono...ima sve predispozicije da bude vesticara :D Ali nije, s te strane, malko ima neke tripove ali ne previse...evo sad je recimo kupila bebi svilenu kosuljicu, to se kod njih oblaci odmah po rodjenju za srecu, i ok mi je, zamolicu u bolnici da bebu u to obuku kad je njoj vec vazno, a mene nista ne kosta. Mm-u je poklonila rog protiv uroka (to je isto neki njihov obicaj) i on se posle toga slupao kolima, poludeo i rekao da otad u kolima drzi samo krst :lol:

Al' majke ti, kako da se ne kupas 40 dana?? :o

Udavi me zena danas...odvela stariju u skolu i ostala tamo da gleda sta ce se desavati...k'o manijak neki je spijunirala...i mala padne na odmoru i udari koleno...mene sveki odmah zove uspanicena, pa kako ce sad hodati do kuce, pa dug je to put, pa sta ako se jako povredila, pa da li hocu da mi da uciteljicu da s njom pricam, pa sad treba da trazimo odstetu jer se dete povredilo na skolskom tlu, pa ovo pa ono...naravno, detetu nije nista, udarilo se k'o svaki dan sto se udari po stotinu puta...evo stvarno zelim da se porodim i da ne izlazim iz bolnice -_- E da, jos je imala biser: Nadja, kesa s djubretom je puna. Ja: Moze biti. Ona: treba da se iznese. Ja: Dobro, verujem. Ona: ............i skonta da ce morati sama da je iznese :D Msm, zena je sama govorila da dolazi da nam pomogne...meni je pomoc ako ja ne moram da se saginjem da dizem kesu sa djubretom...jesam ja djubre, kazite?

Bubu 2, Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahahahahaha Mamino, baš me slatko nasmeja. Pa, ja za brdo ovih stvari prvi put čujem...Pa, genijalno...Čuj 40 dana se ne kupa...Lele, al' bi to bilo ludilo, pogotovo mi što se poradjamo sad po vrućinčinama...Pa, haos :D

Hvala vam na savetima i uputstvima, samo ne znam Nadja, je l' tebi bio suvi kašalj ili produktivni. Meni je produktivan, ali dok iskašljem, mečku da rodim...Užas! Tako da uopšte nisam sigurna da li je alergija (mada ko će ga znati, možda i jeste) ili sam nešto fino navukla pa nikako da prodje. Uglavnom polako šizim. Pijem i jedem svakakve gluposti koje kao umanjuju kašalj, a ono ništa.

Izgleda da ću i ja tako, Nadja, kao ti...dok se ne porodim, pa i posle toga, samo da ne isteram stanarku pre vremena :babycrib:mada s obzirom da smo u 9.om onda i nije toliko strašno :D

A što se tiče sveki, drži se Nadja. Ne daj se! Uz tebe smo :D

E takav je i bio, osetim da ima nesto da se izbaci, ali dok ne isteram to do gore, otelim se...prosao je negde mesec dana posle porodjaja, uzas :wacko: Jesi probala sa medom? :D Kontam da je to prvo sto si uradila...

Najavila sam muzu sad kad dodje s posla da idemo gore-dole stepenicama, ima da mi pravi drustvo :D Makar na dole, nek on ode do 6. sprata liftom a ja cu peske pa se posle vracamo zajedno :D

Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, sve živo sam probala...svaki dan mi se čini kao da je manje, ali nikako da prodje.

Inače sveki ti je ludilo. Nek ti je Bog u pomoć što kažu :D

Mamino i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nađa, e slatko se ismejah, mada verujem da tebi uopšte nije smešno sa njom :-) kome uostalom jeste sa sveki :-) Mamino, auuuu, sve su teške na svoj način, ali ova tvoja je broj jedan što se običaja tiče :-) 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nađa, stepenice možda ubrzaju, a probaj koju zavesu da opereš i okačiš, meni je to definitivno u prvoj trudnoći bio okidač (naravno nenamerno) da pukne vodenjak kad sam završila to veče to kačenje zavesa, kićenje jelke i peglanje košulja mm sve jedno za drugim. :-) A u porodilištu isto stalno su nas opominjali da idemo stepenicama gore dole.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.