Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Sve smo izgleda u pripremama za dolazak bebanica. Mi sutra nećemo imati vode od 12h do nedelje u 12h, pa će deca biti kod bake. Ja našla svoj stari rokovnik sa spiskovima za apoteku šta treba da kupim, podsetnik za porodilište i šta treba za bebanu, pa mi baš dobro došao, idem po tome i razmatram šta sam do sad odradila, a šta još ima. Danas sam baš bila ljuta, onaj osećaj kad pozajmite svoje stvari (konkretno komodu, krevetac, stavrčice, zvečkice...), a onda molite za svoje stvari nazad i još vas taj neko zavlači, onda kako da ne poludi čovek, pri tome familija :-)

E bas bezveze za to pozajmljivanje stvari. 

Dobro jutro! Konacno sam se naspavala. Ali opet sva sam kao da me je neko gazio! Ruke mi sve malaksale... a stomak cim stojim duze od 5 min pocinje pritisak dole. Bez veze osecaj skroz... nema vise ovakvih setnji i zamaranja po kuci. Lepo sam mogla juce briskati, danas setati, a ne ovako strpala sve u  jedan dan.

Cipelicka danas samo odmaraj i popij Mg obavezno ako nisi. Ili par dana dok ti se to ne smiri. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, cipelic, ja sam bila neupotrebljiva dok nisam uzela magnezijum. Ako ga vec ne uzimas, probaj, sigurno ce ti olaksati tegobe koje si opisala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao buduce mamice,evo i ja da vam se pridruzim,nadam se da nesmetam. Vidim da sve iste muke imamo i mogu vam reci,od kad citam vase komentare,mnogo mi je lakse,vidim da nisam jedina koja nocu nespava lepo,koja je nervozna uzasno,da jedva cekam da dodje taj porodjaj. Imam i ja i mucnine i kiselinu,jos preko dana mi se beba podigne,pa nemogu da funkcionisem,jedem sve po malo,pijem malo vode,brzo mi se zeludac napuni. Jos na svu tu muku imam i prolaps na srcu,pa mi onda i jace srce lupa,sto nepodnosim bas najbolje,pijem lekove za to,ali kada se beba podigne,podigne se i dijafragma i onda uzas,jos kad nemogu nocu da spavam,lupa kao ludo.

Bubu 2 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao buduce mamice,evo i ja da vam se pridruzim,nadam se da nesmetam. Vidim da sve iste muke imamo i mogu vam reci,od kad citam vase komentare,mnogo mi je lakse,vidim da nisam jedina koja nocu nespava lepo,koja je nervozna uzasno,da jedva cekam da dodje taj porodjaj. Imam i ja i mucnine i kiselinu,jos preko dana mi se beba podigne,pa nemogu da funkcionisem,jedem sve po malo,pijem malo vode,brzo mi se zeludac napuni. Jos na svu tu muku imam i prolaps na srcu,pa mi onda i jace srce lupa,sto nepodnosim bas najbolje,pijem lekove za to,ali kada se beba podigne,podigne se i dijafragma i onda uzas,jos kad nemogu nocu da spavam,lupa kao ludo.

MicaZoki nista nemoj da mi pricas za mucninu i kiselinu:(Ja sam do ulaska u 9, negde od osmog meseca uspevala sa Donat vodom i Rutacidom, sada sam uzela Reduflux, on je za trudnice da vidim da li ce mi pomoci........ne mogu da disem od kiseline i bolova u grudima nocu, spavam sedeci, bas me muci. Ja sam sitna i niska pa bebine noge osecam kod zeludca i jetre, bas je bolno.Juce sam pojela jednu breskvu i jednu jabuku,kao balon sam se naduvala.Samo cekam da ovo prodje.

Shana, ja sam takodje  neke svoje stvari dala, cekala da mi vrate, zvala pitala....nista.  Na kraju sam kupila prenosivi krevetac, sta cu:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro nam dosla MicaZoki. :)

Mene uvece ubi kiselina sta god jela i kad god jela jer beban je visoko plus bije. Inace juce me ceo dan kukovi razvaljivali valjda od sirenja a danas krsta :wacko: jos malo jos samo malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema Macke mozda se porodila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MalaNina,nemam neke jake mucnine ni kiselinu,nekoristim nista za to.Jos sam malo prehladjena,trebam da pijem sto vise cajeva,a ja nemogu,jer nemam gde da ih stavim,koliko me beba stiska. Ali to sto kazes beba kad krene da mi gura zeludac,imam osecaj da ce uci u njega,onda m je lakse da legnem sa strane i postavim dva jastuka,jedan tu kod zeluca,a drugi iznad njega,da mogu da se naslonim. Uvec kad trebam da legnem da spavam,muka me uhvati od redjanja jastuka,kao stepenik da ravim,nikako da se namestim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uciteljica,hvala i bolje vas nasla. :)

 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada vam je termin? Meni je tek 19.jula,ko ce to docekati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MicaZoki, dobro nam došla! Evo meni je 22.7. termin, dakle tu smo sa terminima nas dve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela sam mg. Inace ga uzimam svaki dan mg direkt. Lezim ceo dan. Samo do wc sto ustanem. Dok lezim dobro je, kako ustanem tako pritisak da moram da pridrzavam stomak. Valjda ce se smiriti od mirovanja. 

MicaZoki dobrodosla! Meni je 10 dana pre tebe termin. Gorusica me nekad zeza, ali nije stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Shana i Cipelic. Znaci i vi u julu,ima jos vremena. Imam osecaj da sto je blize,meni vreme nikako da prodje.Cipelic,ja nekad kad ustanem iz kreveta imam jak pritisak i bol u stomaku,koji brzo prodje,mozda se beba tako nekad namesti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic,nebrini za te bolove,malo si se preforsirala,a i beba ti se verovatno tako namestila. Ja kada malo duze setam ili radim duze po kuci,hoce da me boli dole stomak i ledja i onda stavim pojas za trudnice,dok to radim i bude mi lakse. Meni je ginekolog rekao da nosim pojas kada setam,jer kako kaze imam malo viseci stomak,a meni beba stiska zeludac katastrofa,bar da je malo nize,pa da mi bude lakse.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je 26.06, ali nadam se da cu izmedju 16-21. juna najkasnije:wub:

Uf sto se tesim

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam da kad udjem u 9 mesec,da cu se poroditi,odgovaralo bi mi tu  negde kao i tebi,ko ce  19.jul da ceka. Ali,jedno je sta mi zelimo,a drugo je kad ce beba hteti napolje,njima lepo,bas ih briga. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage trudnice...ja se porodila.Evo da podelim svoje iskustvo sa treceg porodjaja.sinoc oko 19h.puca mi vodenjak,zovem muza da dodje s posla da me vodi u bolnicu..u bolnici smo bili oko 20h.,pregledali me,jedan cm otvorena nema bolova,i ostanem na patologiji.celu noc sam imala blage bolove,i taman mislim oni se pojacavaju,oni se smanje ili stanu.I tako sve do danas do pet,gde sam svaku kontrakciju mogla lagano da predisem.U 17 h otvorena 5prstiju,salju me u porodiliste,tamo standardna procedura,klistir,brijanje,tusiranje...nastavljam da se setam,bolovi se pojacavaju sa lepim razmakom za odmor.U 18h otvorena 8prstiju,ivec oko 18 i 20 osecam napone.U 18i 50 se radja moj divni momak od 3600g.Ja prosla bez epiziotomije,a doktor ce na to,ova beba zasluzuje 10.I onda krece nalet emocija,plakala sam kao kisa od srece.To je moje iskustvo,zelim vam svima lake i brze porodjaje.

Cestitke!! Super sto nisu forsirali indukciju s obzirom na to da ti je vec pukao vodenjak...onako sve lepo natenane i milina...

Inace, pratim i ovu temu povremeno...izmedju ostalog jer je tu 'stara garda' - Macka i Nadja:-* vidim da sitno brojite...zelim vam puno srece!

Hvala, dragojla :wub:

Nesto sve mislim da se Nadja porodila nema je da se javi :D

Nisam :P Imali smo rezim detoksikacije ovih dana...izbacili sve ekrane i igranje na dvoristu sa drugarima...posvetili se medjusobno jedni drugima...i bas nam je prijalo. Treba to tako ponekad, da se podsetimo da smo porodica a ne samo cimeri. Kaze mm da dugo nije cuo decu toliko da se smeju...morale su da koriste mastu da izmisljaju igre i uzivale su u tome.

Sad sam gledala kod Nadje, nema nikakvih objava. Kontam da je Malena jos u stomaku. 

:)

Tu je jos Malenica, mada sam pre koji dan mislila da je krenula...bile mi mokre gacice ceo dan, pa se utripovala da je krenula plodova voda...otisla na kliniku i rekli mi da je samo sekret u pitanju, samo sto je tako tecan i bezbojan pa ga je lako pobrkati sa plodovom vodom.

Sto se tice maticnih celija, uopste nisam ovaj put razmisljala o njima, i bas sinoc naidjem na papiric koji sam dobila od dr-a o doniranju m.celija...ovde se uglavnom ne cuvaju privatno vec doniraju javnim bankama...videcu s mm-om da ih doniramo, sto da ne...

I mi smo u fazi pretresanja stana, da l' je svijanje gnezda ili lepo vreme, ko ce ga znati :D Najdraze mi je sto smo izbacili knjige na suncanje, stoje nam u decjoj sobi i stalno se plasim da ih guse...sad ce bar na suncu lepo da se isciste, bar za neko vreme.

Inace imam osecaj kao da je poceo raspust :) Spasovdan je ovde neradan, pa su ga jos spojili sa vikendom, a u ponedeljak mi stize sveki tako da od sad pa do kraja skolske godine ja vise nemam frke... Imam samo da se porodim :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodošla MicaZoki :)
Sve te razumem za kiselinu i spavanje. Meni haos bude i od čajeva i od citrusa, malina, ma sve što je iole malo kiselkasto, mene ubija u pojam. I slatko naravno.A ako uveče uzmem mleko ili jogurt, to je tiha jeza  :D

Inače, MalaNina, i ja navijam da moj bebac stigne oko tog termina. Meni je 24.6, ali sve nešto kapiram da će oko 20. 

Mada neka je nek kreće kad hoće.

Ja sam opet uhvatila neku prehladu, ovaj put sam zapatila neki konjski kašalj i curenje nosa. Ljudi moji, ja u životu svome nisam ovoliko jako kašljala...Nikad! I sad našlo u 9. mesecu da me zeza. Baš mi nije svejedno zbog stomaka, ali valjda će proći za koji dan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici Chipsym. :) Malo odmaraj,ako mozes,popi neki caj,bice ti lakse. Blago tebi,ti si vec u 9. mesecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li neka trudnica da njie prehlađena??? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro pitanje. :) Mene boli grlo i to je pocelo posle 5 dana od pocetka uzimanja antibiotika, zbog krpelja. Ne bih rekla da sam prehladjena, ali nesto nije u redu.

Konacno sam kompletirala dokumentaciju za porodiliste. I bilo je vreme, nekoliko dana pred termin. :D

Planiram jos i kod zubara, haha, pa tek onda na porodjaj. Mora da se zna red. :)

Brisevi su ok, poslali su mi nalaz na mail, odstampan je i spremljen sa ostalim papirima.

Mame koje cekate trecu bebu, da li ste vadile krv za odredjivanje krvne grupe u ovoj trudnoci? Meni je moja dr rekla, da nema potrebe i da samo ponesem neki rezultat iz prethodnih trudnoca.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neki virus vlada,prvo je bio moj muz bolestan,a sada ja,Samo sto je njima lako,koriste od lekova i kapi sta hoce. Ja sam jos alergicna na penicilin. Treba piti sto vise cajeva,ja se trudim,ali mi beba bas neda,gura zeludac.Svejedno,svaka ti cast,tebi je ovo treca bebica. :babymommy:

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe, hvala, ima nas jos ovde koje cekamu trecu bebu. ♡

neca79 i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka vam cast. :wub: E sada idem da pokusam da se namestim za spavanje,spava mi se bas,a sve odlazem,jer me nervoza hvata od same pomisli na pokusaj spavanja.:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svejedno, ja sam u drugoj trudnoci nosila papir krvne grupe od prve trudnoce a sad u trecoj knjizicu posto sam dobrovoljni davalac krvi. Naravno da moze iz predhodne krvna grupa se ne menja meni su vise puta naglasili da moze iz predhodne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče krvne grupe - pišem za Novi Sad, morate imati originalan dokument kod sebe o krvnoj grupi, i to NI SLUČAJNO sa devojačkim prezimenom. Njima treba predati fotokopiju, a original dati na uvid, jer vam original NIKADA neće vratiti. Ja sam se učila na svojim greškama, pa sam nedavno treći put vadila krvnu grupu, za treću bebu. Sad taj papir čuvam ko oči u glavi.;)

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.