Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Caos i od mene...

Ja odmaram malo...pa posle vodim V da primi MMR.Uhhh i to da zavrsim.

Shana tebi treci cr?

Jaoo ja sve ocekujem da mi pukne vodenjak,da bude idealno.Danas sam se isfenirala i spremna sam da se porodim,mada beba je bas aktivna,mislim da nece jos.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko, a kako su ti poceli prvi i drugi porodjaj? Mozda si pisala, ali nisam zapamtila, ne zameri. :)

Volela bih i ja da pocne pucanjem vodenjaka, jer onda znam da je porodjaj blizu, a ovako oba puta mi je kao prosao termin, pa me prvo prime na patologiju... ma smor.

Kod mene vesti iz nesvesti. Prekjuce sam skinula krpelja, zapravo, sam je izasao, odnela ga na analizu i zarazen je. Smorila sam se bas, ali sta je tu je. Sanse su male da mi je preneo nesto, ali ipak treba da pijem ab. 

Imam jos samo briseve da uradim, da pokupim i ostale nalaze i kompletna mi je dokumentacija za porodiliste.

Danas cu ili sutra da povadim njmanje stvarcice za bebu, da ih operem, da budu spremne. Imamo jos dosta posla u kuci, ali i to ide nekim tempom, pa valjda cemo zavrsiti do dolaska bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Caos i od mene...

Ja odmaram malo...pa posle vodim V da primi MMR.Uhhh i to da zavrsim.

Shana tebi treci cr?

Jaoo ja sve ocekujem da mi pukne vodenjak,da bude idealno.Danas sam se isfenirala i spremna sam da se porodim,mada beba je bas aktivna,mislim da nece jos.

Mačko, meni je prvi bio neplaniran hitan carski rez, pukao vodenjak, ali 24h od pucanja nikako da se otvorim ni makac od 4 prsta, pa se dalje stanje pogoršavalo i odoh na cr. Drugi put indikacije za cr, prošla komisiju, sve zakazano, međutim, ispade sluzni čep, pa pukao vodenjak i krenuše oni opet prirodno, iako je bio popreko okrenut i dva puta obmotana vrpca i plus prvi cr, i opet ista stvar, 4 prsta i ni makac više, jake kontrakcije i odoh kao što je i bilo planirano za drugi put na cr. E sad treći put ništa me ne bi iznenandilo. Logično je da nakon dva cr i svega što im je prethodilo ide treći cr, ali njihove procedure, opet će oni mene da prime ranije, pa sve po redu. 

Izmenjeno od strane shana
macka maza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trudničice, ja sam se tako pronervozila zadnjih nekoliko dana :( baš sam smorena...Gorušica je opet počela da me ubija u pojam...I preko dana i uveče. Ne mogu ni da dremnem popodne. Već nekoliko večeri se pronervozim pred spavanje, kao malo dete, jer znam koja me muka čeka...I ništa mi više ne pomaže, bukvalno ništa...Znam da će da zvuči bezveze, ali jedva čekam da se porodim da prestane ova glupava gorušica i da mogu da spavam na stomaku, kao nekad :D

Inače sutra uzimam rezultate brisa, koprokulture i krvi i onda u utorak kod dr, da kompletiram šta mi treba od papira i polako da pakujem kesu i pripremam odelca :babycrib::) jedva čekam :) 

Svejedno, gde si pokupila krpelja? :o U šetnji, na izletu nekom? Užas, čoveče!

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ja javim....

Krečenje u toku, ja sama čistim, pa pauziram, pa ponovo... uglavnom posao ne odmiče :D Još uvek sam prehlađena, dosadno mi je, dani sporo prolaze.

Čekam da me obraduje neka trudnica, i da dobijemo malog bika. Da mogu da biram, rodila bih se ovih dana, aspekti na nebu su veoma lepi. 

Pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joooj Svejedno uzas za tog krpelja :o

Meni ceo dan danas one pripremne kontrakcije bas su me mrcvarile mada nisam ni mirovala nista. Bila da uradim kks i dam urin a sutra mi gotovi brisevi i onda u utorak da dobijem uput za porodiliste pa imam sve papire. Torba mi je delimicno spakovana treba jos pojedine stvari da kupim i da opeglam odelce nmza bebin izlazak. 

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej! Kod nas se svi nesto raskilavili. Mene stopalo od juce boli sa spoljne strane, ne mogu da se oslonim na njega. A svekrva juce kad je izlazila iz kade ukoci se malo, da bi je jutros toliko ukocilo da je bukvalno paralizovana. Ne moze da mrdne. 

Svejedno, gde si ga pokupila? Ja L stalno pregledam, jer se valja po travi. Al kad hoce i sa drveta koliko sam cula.<_<

Ja u ponedeljak imam zakazan uz, konacno. Pa u sub sledecu treba da krecimo spavacu. Mama ce biti majstor:). Pa da perem stvarcice i pelene. Vec:wub:. A ovih dana sam u frci od prevremenog porodjaja. Ista takva bila i u prvoj trudnoci. :rolleyes: sreca pa nema ni pripremnih kontrakcija, inace bih samu sebe izludela ;).

E zene koje niste na spisku, ajd samo nam ovde napisite kad vam je termin. Nemam predstave kad je koja na redu. Cisto da znam koliko vas je ispred :P

Gde nam je Nadja?

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym, cipelic, krpelja zaradih u prirodi, mada ih sada ima svuda i sa drveca padaju.

Shano, svaka cast na odluci za trece dete. Meni i nisu bili posebno teski porodjaji, ali sad me tolika frka uhvatila, da se na trenutke zapitam sta mi je to trebalo. Jeste bezveze da to i pomislim, ali danas mi pade ta misao na pamet, valjda mi se sve skupilo. Blizina porodjaja najvise utice, jer inace mislim, sta sad, prezivecu, porodjaj bude i prodje, vazno da preteknem. :D

Meni su pripremne kontrakcije najbolje drugarice, ne odvajamo se. Ponekad bas smore, ali tako je to kad s nekim provodis previse vremena. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li može neko da mi kaže je l' normalno da u 35. nedelji imam ponekad bolove slične menstrualnim? Nisu jaki, samo onako blago primetni i osetila sam ih juče i danas nekoliko puta. Prva mi je trudnoća, pa nemam pojma šta je normalno, šta nije :D

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 35 nedelji sve je normalno chipsym :D

Mnoge žene opisuju kontrakcije kao jake menstrualne bolove. Ja nikad nisam imala menstrualne bolove pa ne mogu da ti potvrdim. Kad sam imala kontrakcije, stomak bi mi se stvrdnuo kao kamen i boleo me je. Ako ti se povremeno steže stomak, idi kod dr nemoj da čekaš.

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Mamino, što si brzo odgovorila.

Pa, iskreno nije mi se nešto stvrdnjavao, sem kad se ona namesti, nekad na jednu, nekad na drugu stranu i tačno tu gde je malo tvrdje bude kao brdašce...moja mala nemirka :D

Nego nisam nikako osećala ove bolove kao menstrualne, pa se malo zabrinuh.

U svakom slučaju u utorak idem kod dr, pa ću videti sa njom šta je i kako je. A opet mi lakše da čujem i vaša iskustva dok ne odem kod dr :) 

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako bolovi budu češći, ne oklevaj nego idi :D

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Mamino, što si brzo odgovorila.

Pa, iskreno nije mi se nešto stvrdnjavao, sem kad se ona namesti, nekad na jednu, nekad na drugu stranu i tačno tu gde je malo tvrdje bude kao brdašce...moja mala nemirka :D

Nego nisam nikako osećala ove bolove kao menstrualne, pa se malo zabrinuh.

U svakom slučaju u utorak idem kod dr, pa ću videti sa njom šta je i kako je. A opet mi lakše da čujem i vaša iskustva dok ne odem kod dr :) 

e ja imam ponekad te kao menstrualne bolove. To sam imala i u prvoj trudnoci i dr mi je rekao da je od napora. Da se ne junacim i sto vise odmaram u lezecem polozaju. 

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja imam ponekad te kao menstrualne bolove. To sam imala i u prvoj trudnoci i dr mi je rekao da je od napora. Da se ne junacim i sto vise odmaram u lezecem polozaju. 

Moguće da sam se malo preforsirala zadnjih par dana, svašta nešto sam radila i po kući i po gradu, tako da može biti i od napora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zenice, sta radite? Mi danas malo vise lutali, mada me noga jos zeza. Mm krenuo na trcanje, pa ja idem sa njim da izigravam gonica robova. :D A L iovako zgoljavko mali,  istrci skoro koliko i mm krugova.  A danas konacno obukla suknju. Ju kad sam se videla! Kao ladja sam! Priblizila sam se 90kg! 

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, a šta da kažemo mi koje smo bliže 100 nego 90 ?:D

Kod mene je krečenje u toku, ustala sam u 6 jutros da ribam kuhinjske elemente. IMA LI GOREG POSLA??? Kad okrečimo kuhinju to je kao pola kuće da smo odradili.

Danas sam išla na "čupanje" sinusa. Muče me već neko vreme, a ne smem da pijem lekove. Odlučila sam se za ovu metodu, i mogu vam reći da mi je već lakše. 

Bebana se rita, veoma je živahna. Za koji dan ulazimo u 8 mesec. 

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macka maza i Mamit...primaklo se :) Kako ste?

Da nam neko od vaših bebana nije stigao? :)

Ja vam neću pisati o svojoj težini da me ne mrzite :D Ugojila sam se do sada svega 7kg, a za 4 dana ulazim u 9ti mesec. Tako da ću da ćutim na tu temu i da vam ne stajem na muku :D 

Inače moja bebana izgleda da je meteoropata na mamu :D kad god se sprema neko nevreme ili je onako smor dan baš se umiri, a čim krene kiša i što bi rekli može lakše da se diše samo pravi žurku :D 

Mamino, ja sam čula za to čupanje sinusa, je l' mnogo bolno?

Mamit voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Chipsym, mrzimo te :D

Čupanje sinusa nije strašno bolno, 4 puta te počupaju jako, pramenovi budu široki oko 1 cm. Ako se uradi na pravom mestu, čuje se kako nešto pukne, kao npr prekidač za svetlo. Meni je večeras mnogo bolje nego jutros, s tim što sekret iz nosa neprekidno curi...

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Ja pokusavam vec neko vreme nesto da napisem ali sve mi iskace neki citat koji ne mogu da obrisem pa me mrzi. 

Izmenjeno od strane Mamit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace smo jos 2 u 1.Termin mi je 27.i kako stvari stoje izgleda da cu preneti koji dan,tako je bilo i u prve dve trudnoce.Imala sam pre dva dana neke kontrakcije i taman sam pomislila da je krenulo,kad od jutros sve se smirilo i ni b.od bola i kontrakcija. 

Mamino, Chipsym i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamit, to je onda znak, primirila se bebana pred veliki izlazak :-) Da vidim da li će neka bekica da se rodi na moj rođendan sad 25.5., deca mladosti :-) Naravno esherihija ne može da me zaobiđe ni u jednoj trudnoći. Evo uključen mi je cefaleksin od petka. Sutra rezultati briseva, pa ću u sredu u Višegradsku na kontrolu, a možda odem baš i u četvrtak na B-day :-) Mamino,ti i ja u osmi tu negde u isto vreme. Sutra sam zvanično osmi mesec :-)

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se beba dosta primirila poslednjih nekoliko dana. Evo sad me boli preko krsta, ali preforsirala sam se. Podizem ove moje klipane, mladjeg sam i uspavljivala na rukama, nesto je veceras kukao za mnom, inace mu je tata glavni za sve. Nije to trajalo dugo, svega nekoliko minuta, ali sve nekako na stomaku ga nosim. Bakcem se i oko vesa, peglanja i sto nekih stvari. Setam redovno sa decom, cesto i dva puta dnevno i to ne malo. Moram da odmorim, a  nemam kad. Uh.

Briseve jos nisam uradila, a do termina je ostalo oko 10 dana. Boze, daj mi jos 5 dana samo da zavrsim sve sto sam planirala. :D

Odoh da se istusiram, pa da mi mm izmasira noge, jedva ih osecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shana, ja sam od prekosutra zvanično 8, tako mi ispadne kad u proračun ubacim da mi je ciklus na 27. dana. Treba izdržati još cela 2 meseca!!!!

Svejedno, ja sam oba puta neposredno pred porođaj dobijala macmiror vaginalete da stavljam, radi preventive.

Mamit i ja mislim da ti se bebica primirila pred veliki izlazak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutrooo! Sta radite, kako ste?

Sad stigla sa uz. Bebica je okrenuta glavom dole. Sve je ok. :baby:Malo napredniji, odgovara 35. nedelji. Dobila upute za mikrobiologiju i kks i urin. I kad donesem rezultate ctg! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni treba nalaz briseva da kompletiram dokumentaciju za porodiliste, iako znam da me nece vratiti bez njega, volim da imam sve sto je potrebno/propisano. Nemam nikakvih tegoba, pa ne bih uzimala nista, dok nalaz ne pokaze da je potrebno ili postoji neka sumnja, pa mi dr preporucuje.

Inace sam na terapiji antibioticima, zbog krpelja koji mi se zakacio prosle nedelje. To mi je dosta, sto se preventive tice. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.