Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mi jos nismo smislili ime. Prva dva puta smo izabrali preko sms prepiske, dok sam ja jos lezala u porodjajnom boksu(prvi put) i kad su me odveli u sobu(drugi put). Sad mi se cini da cemo stici kuci bez imena. :D

Ali ne, ne, to je nedopustivo. Moramo izabrati pre, makar na otpustu iz porodilista.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crna tačkice, nek je sa srećom i brz oporavak :)

Mi smo odabrali ime. Anja će da bude :D

Inače, Svejedno, planiram od ponedeljka da počnem sa mg-om, tad idem na uz i onda ću da pitam doktorku, mada kapiram da će mi potvrditi da uzimam :) Baš si me oraspoložila kad si rekla da ti je bolje u 9-om. Koliko dugo već piješ mg? (izvinite što teram vodu na svoju vodenicu, ali svakom svoja muka najpreča :D)

Cipelić, moj bebac na koju god stranu da se okrenem grebe udara, jednom je čak i mog muža probudila koliko je jako udarala :D ali neka je, mamina bokserka ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se uzbudjujes, nama ovo cesto dodje kao dnevnik, dodjes i napises sta te muci i ides dalje, pa opet dodjes, pa malo brines tudju muku, malo svoju. Izvinjavam se na gramatickoj neispravnosti, pripisite pesnickoj slobodi. :)

Sigurno ce ti odobriti mg, on se inace preporucuje u svim stanjima, a narocito u drugom i trecem ;) tj. postporodjajnom, kada cesto bole zglobovi, kicma itd.

Uzela sam mg direkt u kesicama, mislim da nema ni nedelju dana od kada ga pijem, a bas mi je bolje. Prosto neverovatno koja jacina bolova je bila prisutna i koliko sam sad opet pokretna i okretna. :D

Odmah se oseti blago poboljsanje, a posle 4-5 dana, znacajno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...

Mamino divno ime si izabrala za cerku.Ja imam Nadju i Viktora,a bebica ce se zvati Andrej.

Ja ne mogu dugo da setam.Ujutru sam najsposobnija,ali kako se vece priblizava postajem troma.

Bubu 2 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMAM VAZNO PITANJE!!!

Usla sam u treci trimestar(sedmi mesec) od jutros sam imala blage kontrakcije,samo bolove po stomaku,a sada vec me probadaju i krsta i bolovi su malo jaci. Inace na pregledima su mi uvek govorili da mi je grlic skracen ili nekad otvoren 1,5 prst. Je l' imao neko takvo iskustvo da me malo smiri pre nego sto odem kod lekara? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...

Mamino divno ime si izabrala za cerku.Ja imam Nadju i Viktora,a bebica ce se zvati Andrej.

Ja ne mogu dugo da setam.Ujutru sam najsposobnija,ali kako se vece priblizava postajem troma.

Macko mi bas imamo isti ukus za imena. :) ja imam Viktora a za devojcicu(da je V devojcica ) jedno od imena je bioi Nadja...a Andrej mi se svidja,ali je problem sto se mm be svidja. :D

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

IMAM VAZNO PITANJE!!!

Usla sam u treci trimestar(sedmi mesec) od jutros sam imala blage kontrakcije,samo bolove po stomaku,a sada vec me probadaju i krsta i bolovi su malo jaci. Inace na pregledima su mi uvek govorili da mi je grlic skracen ili nekad otvoren 1,5 prst. Je l' imao neko takvo iskustvo da me malo smiri pre nego sto odem kod lekara? :(

kod kog si lekara draga?cudi me da za toliko skracenje ti nisu rekli nista tipa da mirujes...da li pijes magnezijum? meni je on mnogo pomogao!sta ti pise na nalazu tacno? sve sto te interesuje pisi mi u inbox

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IMAM VAZNO PITANJE!!!

Usla sam u treci trimestar(sedmi mesec) od jutros sam imala blage kontrakcije,samo bolove po stomaku,a sada vec me probadaju i krsta i bolovi su malo jaci. Inace na pregledima su mi uvek govorili da mi je grlic skracen ili nekad otvoren 1,5 prst. Je l' imao neko takvo iskustvo da me malo smiri pre nego sto odem kod lekara? :(

Idi ti odmah kod lekara da te on smiri. To se desava, ali verujem da treba da te posavetuje sta da radis ili mozda da te zadrze u bolnici koji dan cisto da ti se smiri stanje. Mg je dobar za kontrakcije i kontam da ne moze da ti skodi. Uzmi mg direkt mozda ce delovati odmah. A do odlaska dr strogo miruj. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

kod kog si lekara draga?cudi me da za toliko skracenje ti nisu rekli nista tipa da mirujes...da li pijes magnezijum? meni je on mnogo pomogao!sta ti pise na nalazu tacno? sve sto te interesuje pisi mi u inbox

Jelena Rankovic,rekla mi je da mirujem,bez odnosa,pijem utrogestan od 200 mg 3×1, stvarno ne mogu da gresim dusu doktorka prati stanje,cak sam bila u bolnici zbog toga 5 dana isto zbog ovih bolova,ali nista mi nisu ukljucili dodatnu terapiju sve sam svoje pila..Pise da je grlic skracen,mekan i otvoren 1,5 prst,pise koliko mm tacno nije mi uput pri ruci.

Izmenjeno od strane Mala plava dama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto kaze Cipelic i ja mislim da trebas ici kod dr cisto na kontrolu. Mg svakako pomaze to mozes uzimati ali bices i ti mirnija ako te dr pogleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caooo! Sta radite? Stomak me je nesto nocas zezao, budila sam se sto puta. Sanjala sam da sam se porodila, da beba ima 3500g i da svi komentarisu da bi do termina imao 5kg. :) jedva cekam da udjem u 9. Sad samo o tome mislim. Mi smo izabrali ime. Tj mm. Aleksa.:wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto kaze Cipelic i ja mislim da trebas ici kod dr cisto na kontrolu. Mg svakako pomaze to mozes uzimati ali bices i ti mirnija ako te dr pogleda

Hocu zvala sam doktorku dezurna je u drugoj smeni,ici cu danas da me pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se evo danima zekim sa starijim sinom ima neki zesci stomacni pa obaraj tempereturu, dijareja haos ali ide na bolje. Cak sam i kilogram smrsala jer nisam imala kad o hrani ni da mislim samo juri nesto.

Beban je aktivan stalno i samo se tegli. I ja ko ti Cipelic odbrojavam dane do ulaska u 9.mes jedva cekam. :D 

Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena Rankovic,rekla mi je da mirujem,bez odnosa,pijem utrogestan od 200 mg 3×1, stvarno ne mogu da gresim dusu doktorka prati stanje,cak sam bila u bolnici zbog toga 5 dana isto zbog ovih bolova,ali nista mi nisu ukljucili dodatnu terapiju sve sam svoje pila..Pise da je grlic skracen,mekan i otvoren 1,5 prst,pise koliko mm tacno nije mi uput pri ruci.

e dobro.ako ti je Jelena onda je sve ppod kontrolom.ona je predan lekar- i ja sam kod nje bila,posvetila mi se maksimalno! sve sto ti je rekla stoji,i to je to- miruj,bez odnosa(to naravno i sama znas da se podrazumeva kad su u pitanju kontrakcije i bolovi),dala ti je Utrogestan i to je sve sto ona moze da ucini.samo miruj.nemoj da sedis osim ako bas ne moras.lezanje je najbolje za skracen grlic.neka drugi rade za tebe ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke! Poslednji obrok mi je u 18 h, badem za svaki obrok... pogađate šta me muči. Ispovraćala sam se pre neki dan jer sam u 21h jela kiflu i paštetu. Stomak mi je težak, ne mogu dugo da stojim. Kako pada mrak, meni je sve teže. Ne šetam uopšte. Ima li među vama ovakvih kao što sam ja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav devojke! Poslednji obrok mi je u 18 h, badem za svaki obrok... pogađate šta me muči. Ispovraćala sam se pre neki dan jer sam u 21h jela kiflu i paštetu. Stomak mi je težak, ne mogu dugo da stojim. Kako pada mrak, meni je sve teže. Ne šetam uopšte. Ima li među vama ovakvih kao što sam ja?

joj Mamino ja sam bila takva.. nema tu neke pomoci..polozaj takav sateralo ti malo mace zeludac..manje obroke i ozbegavaj sve sto izaziva kiselinu..kad je tebi termin?

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zbog kiseline izbegavam da jedem posle 18 h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neca79 termin mi je 24.7. Jedem zaista malo, baš zbog gorušice. Jedem oko 30% manje nego inače. Fizička aktivnost mi je ravna nuli. Ne sviđa mi se da šetam uopšte. U prve dve trudnoće sam bila veoma aktivna, a sada... baš mi ne polazi za rukom. Razmišljam o tome da krenem u šetnju 30 min dnevno. Čisto da se nateram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na 4tom sprati i cesto nateram sebe peske da idem. Opustim stomak i sav napor prebacim na noge. U prvoj trudnoci gutljaj dva hladnog mleka mi je pomagalo za gorusicu..u drugoj to nije palilo..

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neca79 termin mi je 24.7. Jedem zaista malo, baš zbog gorušice. Jedem oko 30% manje nego inače. Fizička aktivnost mi je ravna nuli. Ne sviđa mi se da šetam uopšte. U prve dve trudnoće sam bila veoma aktivna, a sada... baš mi ne polazi za rukom. Razmišljam o tome da krenem u šetnju 30 min dnevno. Čisto da se nateram.

a djumbir? Sad se setih prvi put sam ga u trudnoci probala bas zbog gorusice..pomagao na kratko ali delovao je

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam za đumbir, nisam probala. Za mene je to egzotika :rolleyes:. Mleko mi je pomagalo kod mučnina. Za sad se držim toga da za obrok pojedem 5-6 zalogaja, za doručak malo više od toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oprezno sa djumbirom, izaziva kontrakcije. Uglavnom ga ljudi koriste u malim kolicinama, pa bude ok, ali ima slucajeva kao sto sam ja :D, pa preteruju. Zato pisem.

Kad pravim sok, bolje da ne znate koliko ga stavim. :tezislucaj:

neca79 i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da malo..ja sam malu kolicinu kuvala minut sto manje da pusti i cedila..pijuckanje po gutljaj..meni je bio ok tj nisam imala kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kad si ti Neco strejt, a ne ovisnik. :D

Ja ubacim veliki komad u sokovnik, jos je jaci svez. :)

Zato navodim svoj primer, kako ne treba. :D

U prethodnim trudnocama mi nije izazivao kontrakcije, ali u ovoj...kad je pocelo. Uh. Jedva sam cekala da prestanu, uopste nisu bezazlene, a mislila sam da je to samo prica.

Jeste li primetile kako se flipne ulaskom u deveti mesec? (Nek bude samo u mom slucaju) Samo se nesto kezim i talasam. Valjda od neizvesnosti, a i nespremnosti. Ne znam sta cu pre. Juce nam je ceo dan bio majstor, mm radio celu noc, odveo decu u vrtic i sad spava. Ne znam da li cemo uspeti da iskoristimo dan. Za mladjeg sina nam je zakazana operacija(stavljanje cevcica) ove nedelje, ali izgleda da cemo je odloziti. Ceka nas pranje tepiha, sredjivanje stvari za bebu, sobe za decake, kolica treba da pripremim i nosiljku za iznosenje bebe.... ma trista cuda. A uporedo mm ima projekat koji mu odnosi svo vreme i premoren je, jer uglavnom radi nocu.

Opste ludilo, sastavljeno iz bezbroj malih ludila. :)

 

MatroNadja, Chipsym i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.