Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

:P SUPER,MOCICU SA TOBOM DA RAZMENJUJEM SVAKU PROMENU KOJA MI SE DESI.MNOGO JE LAKSE KADA IMAS NEKOGA SA KIM MOZES DA PODELIS ISKUSTVO A DA JE TU PRIBLIZNOG TERMINA,PA DRAGA NA RASPOLAGANJU SAM TI!!!!!!!!! :P

Pa, jeste, to je super. Imam osećaj da mi se spustio stomak. Kakav je tebi? Bebo, a tvoj jel spušten ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

He he to zna samo Milana. Kad ona tamo dole da signal, JA HOĆU NAPOLJE :D materica će samo da kaže "Deco, jel volite brzu vožnju" :P:lol: :lol:

Hehehehehehehehehe... Gde je ona pozuriala, znas sad cekam UZ na GaK-u za 9 dana, posto sam provalila da je razlika izmedju dva aparata uvek u nekih 200g-300g, posto je onaj u DZ iz doba Jure :D, cekam ja 4D na GAK-u da vidim koliko je ona zaista velika :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HAJDE PA KADA SAZNAS NESTO TI SE JAVI,PODELI TO I SA NAMA.SVAKA INFORMACIJA MOZE BITI OD KORISTI!!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, jeste, to je super. Imam osećaj da mi se spustio stomak. Kakav je tebi? Bebo, a tvoj jel spušten ili?

Moj se skroz spustio jos pre dve nedelje, a iovako sam nosila nisko, rekao mi dr da se malena naoruzala, ide joj se :D, bas mi pravi pritisak na besiku :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HAJDE PA KADA SAZNAS NESTO TI SE JAVI,PODELI TO I SA NAMA.SVAKA INFORMACIJA MOZE BITI OD KORISTI!!!!! ;)

Naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MENI JE SADA NA MESTU,ALI SAM PRIMETILA DA HOCE DA SE SPUSTI KADA SE MALCICE PREFORSIRAM.ZIVIM NA CETVRTOM SPRATU,A ZGRADA NEMA LIFT-I JAOOOOO PA TO JE STRASNO TREBA MI POLA SATA DA SE POPNEM DO STANA,ONDA KRECA I BEBAC DA SE BUNI-U FAZONU "GDE CES MAMA,IDI LEZI".IMA JOS MILION SITUACIJA OVO JE SAMO JEDNA OD MNOGIH :P I STA SAM JOS PRIMETILA,MNOGO VOLI MOJU DESNU STRANU STOMAKA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li imala bol koji kao da ima epicentar negde u stomaku, materica stvrdnuta i taj epicentar se širi, pa se onda pojača pa onda se smanjuje i bol, sam pik bola je nekih nekoliko sekundi pa onda se ublažava a to ublažavanje traje nekih desetak minuta ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj se skroz spustio jos pre dve nedelje, a iovako sam nosila nisko, rekao mi dr da se malena naoruzala, ide joj se :D, bas mi pravi pritisak na besiku :blink:

MENI JE SADA NA MESTU,ALI SAM PRIMETILA DA HOCE DA SE SPUSTI KADA SE MALCICE PREFORSIRAM.ZIVIM NA CETVRTOM SPRATU,A ZGRADA NEMA LIFT-I JAOOOOO PA TO JE STRASNO TREBA MI POLA SATA DA SE POPNEM DO STANA,ONDA KRECA I BEBAC DA SE BUNI-U FAZONU "GDE CES MAMA,IDI LEZI".IMA JOS MILION SITUACIJA OVO JE SAMO JEDNA OD MNOGIH :P I STA SAM JOS PRIMETILA,MNOGO VOLI MOJU DESNU STRANU STOMAKA

He he i meni deluje da se spustio, pa sad mogu da dišem, ali zato wc je moj novi najbolji prijatelj :D

Ehee, ja se već odavno teško penjem uz brdo :D Meni više voli levu stranu, ali se šeta, nekad mu guza ode i u desno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja curica je od pocetka nisko, al kad se protegne pa ostane u tako nekom cudnom polozaju stiska mi i besiku a s druge strane podbada i rebra i zeludac i ko zna sta sve, da ja vise ne mogu da odredim gde se sta nalazi :)

Al vec par noci ne spavam ( jes da i mm hrce pa ne mogu od njega ) al sad je beba postala nocna ptica pa se vrti po celu noc. I onda kad taman pomislim da se smirila i da mogu da spavam, pocne da stuca dusa mala :)

Vec mi je sve postalo teze, i spavanje, i penjanje do petog sprata, bas se i osecam nesto usporeno...

A ne znam kakve su to lazne kontrakcije, ako vec nisu bolne vec samo kao napetost ?! kad je meni stomak cesto tako tvrd i spusti se skroz, al ja sve prepisujem bebi, da se mozda cudno poprecila ili tako nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja curica je od pocetka nisko, al kad se protegne pa ostane u tako nekom cudnom polozaju stiska mi i besiku a s druge strane podbada i rebra i zeludac i ko zna sta sve, da ja vise ne mogu da odredim gde se sta nalazi :)

Al vec par noci ne spavam ( jes da i mm hrce pa ne mogu od njega ) al sad je beba postala nocna ptica pa se vrti po celu noc. I onda kad taman pomislim da se smirila i da mogu da spavam, pocne da stuca dusa mala :)

Vec mi je sve postalo teze, i spavanje, i penjanje do petog sprata, bas se i osecam nesto usporeno...

A ne znam kakve su to lazne kontrakcije, ako vec nisu bolne vec samo kao napetost ?! kad je meni stomak cesto tako tvrd i spusti se skroz, al ja sve prepisujem bebi, da se mozda cudno poprecila ili tako nesto...

Jacka,blizi se 9-ti i postaje sve teze,sve ti smeta,sama si sebi teska,veci pritisak na besiku,otezano hodanje,a o spavanju da ne pricam!Ukoliko imas jace bolove,konsultuj se sa ginekologom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne znam kakve su to lazne kontrakcije, ako vec nisu bolne vec samo kao napetost ?! kad je meni stomak cesto tako tvrd i spusti se skroz, al ja sve prepisujem bebi, da se mozda cudno poprecila ili tako nesto...

To kad ti se stvrdne stomak, to su ti te pripremne kontrakcije, ja ih imam od negde šestog meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heh najzad i ja da odahnem,danas smo zavrsili ctg i ultrazvuk i sve je hvala bogu ok nakon ovo traumaticnog vikenda.....jes da sve teze ide sad sva sam u haosu,place mi se i zbog najmanje sitnice ,danju spavam nocu nema sanse :lol: ali super mi je.Jedino iznenadjenje je sto mi je na ultrazvuku dr rekao da velicina bebe odgovara 37oj nedelji :blink: negde su mi izgubili dve nedelje :lol: hehe al ipak najvise se radujem spremanju sobe i krevetca polako :rolleyes: sad mogu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heh najzad i ja da odahnem,danas smo zavrsili ctg i ultrazvuk i sve je hvala bogu ok nakon ovo traumaticnog vikenda.....jes da sve teze ide sad sva sam u haosu,place mi se i zbog najmanje sitnice ,danju spavam nocu nema sanse :lol: ali super mi je.Jedino iznenadjenje je sto mi je na ultrazvuku dr rekao da velicina bebe odgovara 37oj nedelji :blink: negde su mi izgubili dve nedelje :lol: hehe al ipak najvise se radujem spremanju sobe i krevetca polako :rolleyes: sad mogu :lol:

Kao 2 nedelje unapred ili u nazad? jesi li do sad mislila da si u 35. ili u 39?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao 2 nedelje unapred ili u nazad? jesi li do sad mislila da si u 35. ili u 39?

2 nedelje unapred :) ja mislila da sam sad u 35toj i sve sam kukala kad cu uci u deveti mesec kad danas prc ja vec u devetom po njima :blink: citav haos sa ovim doktorima i nihovim terminima :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZNACI TAKAV JE OSECAJ SA TIM PRIPREMNIM KONTRAKCIJAMA ILI TI LAZNIM,MENI SE UNAZAD PAR NEDELJA DESAVALO,A NIJE NI PRESTAJALO-SVAKI DAN IH OSECAM SAMO NISAM ZNALA DA JE TO U PITANJU, :rolleyes: I JA SAM CESTO PRAVDALA TO KAO BEBA SE TAKO NEKAKO NEZGODNO OKRENULA U TOM TRENUTKU PA DA JE ZBOG TOGA OSECAJ TAKAV.HVALA ZENSKE,POJASNILE STE MI JEDAN VEOMA BITAN OSECAJ :P NESTRPLJIVO CEKAM 15-MART :D:wub: DA VIDIM MOJU CAKANU DUSICU NA UZ 4-D.RADUJEM SE SVAKOJ KONTROLI,DR MI JE MNOGO DOBAR I GLEDAMO BEBU PO POLA SATA STA RADI SVAKOG MESECA U ZAKAZANOM TERMINU.PLEZI MI SE,PA MI MASE,PA NEKI PUT OKRENE GLAVICU NECE DA JE GLEDAMO-BUNI SE, HOCE PRIVATNOST! :D:D:D:D:D:D IMA SVEGA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam radila 4D, samo ovaj običan, i tu se sad više ništa ne vidi, mislim, dr. vidi šta joj treba, mozgić, kičmicu, butkice ali ja ne vidim. Ma, baš me briga, najbitnije je da je u redu...ali sam radoznala, užasno :D Jedva čekam da ga upoznam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: JA MOJU BEBICU NA 4D GLEDAM JOS OD CETVRTOG MESECA.AKO IMAS MOGUCNOSTI IDI BAR JEDNOM,NE ZNAS STA PROPUSTAS.MENI MNOGO ZNACI,VIDI SE SVAKI DETALJ.. :rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:rolleyes: JA MOJU BEBICU NA 4D GLEDAM JOS OD CETVRTOG MESECA.AKO IMAS MOGUCNOSTI IDI BAR JEDNOM,NE ZNAS STA PROPUSTAS.MENI MNOGO ZNACI,VIDI SE SVAKI DETALJ.. :rolleyes::rolleyes:

Verujem, i ja sam htela negde u 20. nedelji ali nismo imali para za to, a dr. kaže da to nije neophodno, tako da nismo. Sad je već blizu momenat kad bi trebalo i da ga vidimo uživo, tako da je sad nekako već i prošla malo želja. A onda sam baš baš želela, ali jbg. A baš me zanima na koga liči naš mališa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAKO SI RADOZNALA,DUSO MOJA.... ZNAS KAKO SE KAZE"STRPLJENJE JE MAJKA MUDROSTI",A ONDA KADA BEBAC DODJE NA SVET,KADA GA UGLEDAJU TVOJE OKICE JOOOOOOOOOOOOOOJ..... :P STA I JA TO PISEM KADA SAM I JA UZASNO MNOGO NESTRPLJIVA,ZNAM TACNO KAKO TI JE,KOJI DETALJ IMA NA TEBE,KOJI NA TATICU,KARAKTERISTIKE LICA,TELA SVE,SVE,SVE,BOJA OKICA,OBLIK NOSICA,USANA,....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JAKO SI RADOZNALA,DUSO MOJA.... ZNAS KAKO SE KAZE"STRPLJENJE JE MAJKA MUDROSTI",A ONDA KADA BEBAC DODJE NA SVET,KADA GA UGLEDAJU TVOJE OKICE JOOOOOOOOOOOOOOJ..... :P STA I JA TO PISEM KADA SAM I JA UZASNO MNOGO NESTRPLJIVA,ZNAM TACNO KAKO TI JE,KOJI DETALJ IMA NA TEBE,KOJI NA TATICU,KARAKTERISTIKE LICA,TELA SVE,SVE,SVE,BOJA OKICA,OBLIK NOSICA,USANA,....

He, he tako nešto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad da vam ispricam moje iskustvo. Sedim ja prosli mesec u cekaonici i cekam ultra zvuk i caskam sa ostalim trudnicama. Jedna kaze da je isla za Valjevo da vadi briseve koji se rade cim se udje u 9 mesec i cekaju se 2 nedelje, a moraju da se imaju zbog prijema u porodiliste. to je bilo 16 februara, ja u deveti ulazim 7 marta, da bi meni doktor mrtav ladan kad sam ga pitala kad da dodjem rekao za mesec dana. A pri tom je rekao da se beba jako rano namestila i da postoji mogucnost da izadje malo ranije. E sad vi meni recite gde je tu logika, dodji za mesec dana, pa dok ti dam upute, pa dok ja odem u Valjevo, pa dok stignu rezultali ja cu se i poroditi, Strasno, mada mi on nije ni rekao nista za te upute, to sam cula u cekaonici. Pitam ja kominicu koja se relativno skoro porodila i ona mi kaze da prave problem u porodilistu, ako nemas rezultalte, a to su brisevi uha, grla, nosa, urinokultura i vaginalni bris. ko je ovde lud pitam se ja :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf te pripremen kontrakcije i ja imam od 5 meseca negde...Sa prvim detetom sam završila u bolnici jer su se pripremen pretvorile u prave (razlog ništa ne zna) pa se otvarala u 5 mesecu....Hvala Bogu iznela sam ga do kraja 9 meseci. A sada imam kontrakcije s vremena na vreme ali pošto već znam šta treba da osećam da bi paničila, još sam mirna.

4D smo radili sa prvom bebicom i lepo je iskustvo. Sve se lepo videlo ali kažu da je najbolje otići do 30nedelje jer se posle sve manje vidi jer je plod veliki. Ovaj put smo radili samo 3D i ne planiramo 4D. Jeste bilo lepo i imamo uspomenu ali skupo nam je baš (130eura)...žao mi što sa sinom imam snimak a sa ćerkicom neću imati ali kad se rodi biće mi sve jedno verovatno.

Iva, uf pa kakav je to lekar? Što mene to iznervira, ta neprofesionalnost i fazon lako ćemo. Nadam se da ćeš sve završiti na vreme.

Sandra, i meni je sin "pegao" nedelju-dve...i dr je stalno govorio da će ranije i rodila sam ga nedelju dana pre termina. Tu je to negde...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad da vam ispricam moje iskustvo. Sedim ja prosli mesec u cekaonici i cekam ultra zvuk i caskam sa ostalim trudnicama. Jedna kaze da je isla za Valjevo da vadi briseve koji se rade cim se udje u 9 mesec i cekaju se 2 nedelje, a moraju da se imaju zbog prijema u porodiliste. to je bilo 16 februara, ja u deveti ulazim 7 marta, da bi meni doktor mrtav ladan kad sam ga pitala kad da dodjem rekao za mesec dana. A pri tom je rekao da se beba jako rano namestila i da postoji mogucnost da izadje malo ranije. E sad vi meni recite gde je tu logika, dodji za mesec dana, pa dok ti dam upute, pa dok ja odem u Valjevo, pa dok stignu rezultali ja cu se i poroditi, Strasno, mada mi on nije ni rekao nista za te upute, to sam cula u cekaonici. Pitam ja kominicu koja se relativno skoro porodila i ona mi kaze da prave problem u porodilistu, ako nemas rezultalte, a to su brisevi uha, grla, nosa, urinokultura i vaginalni bris. ko je ovde lud pitam se ja :angry:

Pa, što ga ne pozoveš i ne pitaš. Možda je zaboravio...a tebi će praviti problem u porodilištu a ne njemu...tako da idi pa ga pitaj. Ili još bolje, svrati do porodilišta i pitaj ih šta ti sve treba od analiza, pa mu reci da su ti to tamo tražili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra, i meni je sin "pegao" nedelju-dve...i dr je stalno govorio da će ranije i rodila sam ga nedelju dana pre termina. Tu je to negde...;)

Mislim da oni nemaju adekvatne tehničke mogućnosti da znaju precizno. Prosto, ne postoji super UZ koji će da pogodi u dan...što je i normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra, i meni je sin "pegao" nedelju-dve...i dr je stalno govorio da će ranije i rodila sam ga nedelju dana pre termina. Tu je to negde...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.