Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jos mm na pauzi kad je bio jutros posaljem da sam cebe izbacila, a on kaze njemu hladno.:huh:

Nadja kad spomenu devojcice, ja sam se odusevila kako one cisto pricaju srpski. Svaka cast. Moji rodjaci u Americi. I to deca otisla sa 3 i 6 godina i sad jedva pricaju srpski. A od mm brat i sestra od rodjenog strica u Nemackoj ne znaju slova srpskog.  

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je bio baš težak dan. Valjda zbog vremena, ne znam. Nisam mogla da se namestim ni da sedim, ni da ležim. Brzo sam se zamarala... vazduha nema... Na kraju sam legla na pod. Tamo mi je bilo ok.

Noćima imam problem sa gorušicom, ne jedem ništa posle 18 h. Kako se onda ugojih 10 kg ? Pojma nemam. 

Ne znam kako je kod vas... ali jedva čekam da sve ovo prođe .:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mamino i ja to ponekad pomislim. Al onda opet sad sto se naspavamo to je za ovu godinu, posle nema:), a i ne bih beba pre leta da krene.

E a jel se vama nekad cini kao da ima neki alat i da pokusava da prokopa put iz stomaka? Kad legnem na levi bok, tako krene da upire na levu stranu da moram da se premestim.^_^

Chipsym, Mamino, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste danas tezak dan i meni pritisak pao bas sam bila haos. I ja sam ta koja kuka da jedva cekq da se porodi iako znam da tek onda krece haos sa dva deteta :lol: 

Jao Cipelicka show si za alatku :lol: 

Mamino i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je bio baš težak dan. Valjda zbog vremena, ne znam. Nisam mogla da se namestim ni da sedim, ni da ležim. Brzo sam se zamarala... vazduha nema... Na kraju sam legla na pod. Tamo mi je bilo ok.

Noćima imam problem sa gorušicom, ne jedem ništa posle 18 h. Kako se onda ugojih 10 kg ? Pojma nemam. 

Ne znam kako je kod vas... ali jedva čekam da sve ovo prođe .:o

aj da probam da te utesim, ja sam u prethodnoj trudnoci toliko gorusice imala da sam povracala na svakih sat. Toliko sam bila iscrpljena da sam zavrsila u bolnici na infuziji gde su mi lek za zeludac i gorusicu davali preko infuzije. 

Ne znam sta da ti pomogne, kod svakoga razlicito deluje. Meni ni to posl jelo u 6 ni zdrava ishrana nisu pomogli..

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco upadaj, ja virkam, kad stignem, po svim trimestrima, da ispratim poznatu ekipu. Trenutno virkam u prvi zbog tebe, u drugi zbog Mardz itd. Hihi.

Postalo je bas toplo i ja sam nocas uzela samo frotirni pokrivac, ne mogu vise da se kuvam. Jedva cekam da se porodim, najtezi je deveti mesec. Uvek sam zavidela zenama koje se porode po ulasku u deveti. Ne osete cari poslednjeg meseca trudnoce, a i beba bude manja, sve je lakse.

Ne znam da li smem da kazem, kao da su prestale muke sa bolovima u pubicnoj kosti. Ceo osmi mesec su me mucili i evo ulaskom u deveti sam mnogo bolje. Verovatno je i magnezijum zasluzan za to.  

Bila sam kod dr jutros, porodiljsko otvoreno, za 5 dana ultrazvuk, pa onda sakupljanje papira za porodiliste, analize krvi, brisevi itd. Torbu cu danas i sutra da opremim.

Rekla sam dr za mg i naravno, podrzava, posebno sto mi jeste bolje. Kaze jos da moze doci do pucanja pubicne kosti na porodjaju, iako izuzetno retko se desava, ali da ja ne brinem jer je treci porodjaj. Mene je i to sto mi je magnezijum pomogao, prilicno umirilo.

Inace, spava mi se kao zmaju. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos da vam se pozalim da sam odjednom ogromna. Eto zasto jos ne volim deveti mesec, kao da odjednom buknem. :D

Izgled, kilogrami, sve mi je delovalo podnosljivo do pre neki dan. Ovo sada je katastrofa. Nisam samo trudna, nego sam i debelaaa, budimo realni. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos mm na pauzi kad je bio jutros posaljem da sam cebe izbacila, a on kaze njemu hladno.:huh:

Nadja kad spomenu devojcice, ja sam se odusevila kako one cisto pricaju srpski. Svaka cast. Moji rodjaci u Americi. I to deca otisla sa 3 i 6 godina i sad jedva pricaju srpski. A od mm brat i sestra od rodjenog strica u Nemackoj ne znaju slova srpskog.  

Jao hvala, ali ne pricaju bas cisto, sto mene ume da rastuzi i iznervira...gadjaju se padezima, fale im reci, koriste italijanske recenicne konstrukcije (doduse i na italijanskom koriste srpske), i tako...znam da ne treba da se zalim, ipak govore dosta bolje od mnoge dijasporske dece, ali mi bude nekad zao jer kontam koliko propustaju sto nemaju prilike bolje da upoznaju srpski jezik, ipak ga one ovde samo sa mnom i govore...

Ja jutros bila na pregledu...da vam se pohvalim, zaokruzila sam stotku :o Bas nisam ocekivala da cu dotle dogurati, ali izgleda da mi sve ide u stomak, kaze sestrica sto mi uzima mere da mi stomak nenormalno raste...a jbg... Bebana je veeeel'ka, vec oko 3 kg, sve je super, plodova vodica, posteljica, polozaj...grlic je malo omeksao, i rece doca da je moguce da zbog toga osecam bolove dole u kosti, verovatno beba nalegne tokom kontrakcijica a nema vise sta da je cvrsto drzi pa mi upire u kost :o Rece mi da izdrzim bar jos dve nedelje i onda smem da se poradjam :D Sledece nedelje na kliniku na ctg, i da me provedu kroz porodjajne sale, da se dogovorim i sa babicama oko porodjaja i takoc... Zaboravila sam da ga pitam za mg... Uvek sve kod njega zaboravim, tako me brzo odradi svaki put... Sledeci pregled tek 26. a ja mislila da cemo se sad malo cesce vidjati :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicne su one! Da vidis mog Luke i njegovih recenica, a granicu nije presao :D "kad cu ja ni s kim ici u prodavnicu", "hocu da se igram s mojim decama", "to je ljud" itd. :D Isravljam ga, pa ce valjda nauciti. On doduse ubacuje eng reci nekad i cele recenice kad prica. Pokupio iz crtaca.

Vidis da sam ti i ja rekla jos 15ak dana. Velika bebana:wub:

A i ja sam sad pocela ubrzano da dobijam kg. Al i jedem kao termit, tako da ne smem ni da se zalim. :D

MatroNadja, svejedno i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos cure...

Da...pustili su me juce.Cipelic ne znam,ali svi taj ctg tumace drugacije.

Svejedno ne zakazuje se ctg...samo dodjes,ali moras imati papir iz dz da ides na ctg u bolnicu.Nije guzva neka.

Nadja ne brigaj za tezinu...

svejedno, miliccam i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da, ja sam uljez iz prvog ali stara garda pa se nadam da me primate da budem i tamo i vamo :D

Neco zeno pa cestitam! I ti obrces treci krug! :wub:

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco zeno pa cestitam! I ti obrces treci krug! :wub:

daaaaa...onda je dosta :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje zene ja se porodila :D 4.5.2017 u 14:52h :) Viktorcic je super..ja kako kazu isto super mada mene sve zivo boli.. 

Sto se tice samog porodjaja bio je dug naporan i na kraju se zavrsio carskim rezom..samo su me namucili a i bebu.. Porodjaj jje horor..osoblje u frontu nije lose..sobe i porodjajna sala ciste.. 

Muz je prisustvovao porodjaju dok me nisu odveli na carski..onda je morao da ceka ispred.  Steta sve je moglo mnogo lepse i lakse da bude. Eto... :-* 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice, cestitamo!:baby::baby::baby:

Zao mi je sto su te namucili, ali opet dobro je da ste sad dobro. Koliko beba ima? 

Zene sa iskustvom sa carskim ce te posavetovati kako da ti prodje oporavak sto lakse.

Kad budes mogla pisi nam detaljnije, kako je pocelo :)

Odmaraj:wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice sve čestitke i od mene!!! Da li ti je ovo prvi porođaj? Ajde izdrži još 2 dana, biće ti dobro. Verujem da te sve boli, to je kao da si imala dva porođaja. Mogu zamisliti tvog supruga, kako mu je. 

Još jednom sve čestitke i bravo za tebe!!!!!!:baby:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice, pa bravo za tebe i bekana! Žao mi je što su te namučili, identično sam prošla na prvom porođaju, klackanje na ivici smrti čini mi se i onda nakon 24h carski rez. Oporavak naspram tako teškog porođaja je da nema kad ni da razmišljaš o njemu da li je težak i koliko traje, nema se kad, jer te malo biće treba i ne zanima ga da li možeš ili ne, jednostavno moraš, tako nam priroda zapisala :-) Sve čestitke, još jednom. Nađa, sad se i ja nešto uplaših, nisam još ušla ni u osmi, a grlić mi razmekšan, što nije bio slučaj u prethodne dve trudnoće. I naravno da sve osećam i sve boli. Neće valjda da žuri pre nego li uđem u deveti.

Mamino i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice nek je ziv i zdrav nas imenjak! :) moj je rodjen 13.52h koja slucajnost :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice, cestitam od srca. Divno ime. :wub: Nekaje ziv izdrav 100godina.

Zelim ti brz oporavak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice, cestitam!

Macko, hvala za info. Danas sam dobila uput za ctg, pa kad vec nije procedura kao ranije i ne ceka se dugo, ici cu tamo. U proslim trudnocama sam isla privatno, jer su nesto komplikovali oko toga u porodilistu, a sad  je bzvz da dajem po 1500-2000din nedeljno, kad je jednostavno odraditi ga.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice cestitke i od mene.Lepo ime si odabrala za sina.

Svejedno nema na cemu.Ides prvo na salter dva,otvoris dnevnu bolnicu pa onda na ctg.

Ja danas sredila stvari za bebu... Ostalo je jos da se opegla i krevetac i to je to.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CrnaTackice cestitamo i zelimo brz oporavak :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste, sta radite? Srecna slava svima koji slave danas! Mi bili kod mojih na dorucku, oni slave, L je ostao, a mm i ja dosli kuci da ja malo odleskarim pa cemo opet sa s i s na rucak. 

Bebi zurku pravi u stomaku:wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Pozdrav mame i buduće mame! Da li ste smislile imena za vaše bebane?Baš mi se dopada ime Viktor, nek nam je živ i zdrav! Ja nosim devojčicu koja će se zvati Nađa :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.