Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja ne izlazim iz helanki. Imam nekoliko trudnickih pantalona i farmerki ali meni je to neudobno, ne mogu da podnesem nista preko stomaka. Posto sam ranije nosila kratke pamucne haljine sada ih nosim kao tunike. Ne volim nista siroko jer sam niska pa izgledam kao burence ;)

Ne bacaju mi se pare na nesto sto cu da nosim mesec, dva.    Tanke jaknice su mi problem, ne mogu da nadjem nista sto mi se svidja, a ja trazim nesto sto suzava u struku :lol: Kupila sam jos par tunika/haljina a nesto mi dale i drugarice, koje su se skoro porodile.  A ja vec spakovala ove trudnicke pantalone koje ne nosim za drugaricu koja mi je javila da je u drugoma mesecu trudnoce :wub:. Bas volim kada mogu da pozajmim nekome ovo sto ja ne nosim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce ceo dan sve je bilo napolju na suncu (ja jos o mojim moljcima:rolleyes:) naspricala sve, vakumirala, stavila vrecice lavande i u kese i u ormar, sve zatvorila i sinoc opet 4 leptirice na zidu! :angry:  E sad, jel mogu one da izadju iz usisivaca, jer sam usisivac ostavila u sobi..? 

Crnatackice, ima tema za postavljanje fotografija na forumu, ali je u zasticenom delu, kao i sva caskanja roditelja. Imas caskanja po grupama od rodjenja do preko 6 godina. Tu mozes pristupiti kad imas preko 100 postova. Tako je bar bilo pre.

Sto se odece tice, dok sam radila nosila sam trudnicke farke, a sad trudnicke helanke i trenerke. Za maramu pojma nemam. Nisam  je koristila, al na forumu sam cula da je hvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro.Ja pijem kafu...pa cu polako da krenem sa sredjivanjem sobe za bebu.

Hvala i od mene za maramu,planiram da je kupim jer ce mi biti neophodna.Odustala sam od kupovine drugih kolica...uzecu maramu za bebicu.

Cupka ne znam da li mogu da izadju iz usisivaca...ali da su dosadni i gadni,jesu.Jel si ormare prebrisala?

I ja nosim helanke i salvare i trenerke.Jedva cekam haljine i suknje duge,ali mislim da ce sacekati da se porodim jer je jos uvek hladno.Inace gore nosim i uze majice...ne smetaju mi,ali brus ne nosim,vec majcicu na bratele,bez nje nista.

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelic, mogu da izadju iz usisivaca. Ja sam takav haos napravila sa paukovima a usisivac ostavila u plakar. Od kada sam uzela onaj na vodumirna sam. Ako nisi u prilici odmah da istreses kesu mozes samo cev od usisivaca da zacepos lopticom od novine.

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko kupovao stvari za bebu u Madjarskoj? Neko je to na forumu spominjao ali ne znam gde? Naveli su neka 2 trzna centra. Mm cesto putuje pa sam razmisljala da svrati da uzme sta nam jos nedostaje od tih vecih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelićka, baš si se namučila sa tim leptiricama i moljcima. Mogu misliti, taman središ, kad ono. Mi smo sa prvom bebom koristili kengura, onda smo ga pozajmili i više se nikada nije vratio u naše vlasništvo. Svakako neću ovog puta uzimati ni maramu ni kengura. Počela sam da pravim spisak šta treba dokupiti, odnela mami stvarčice da ona lepo oprere i prostre na svojoj otvorenoj terasi, moja je zastakljena, pa će lepše da se osuši, osunča i na vazduhu osuši. Sad gledam nešto imam malo postova, biće da sam stavrno imala drugačiji nic name u  prethodnoj trudnoći na ovom forumu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha @Cipelic pa ja dok napisem 100 postova dete ce da mi krene u predskolsko :D Nisam znala da tako funkcioniše..sad cu samo da pisem ;) 

@macka maza da i ja sam brus batalila pa nosim te uske majcice umesto brusa..meni su male grudi pa niko ni ne primecuje..al sad su mi porasle duplo :D 

Inace, zene moje drage mene danas glava ubi..dugo me nije bolela i evo danas ko u oko da me proprobada :( Sve me snaslo vise..nikako bre da se porodim..u cetvrtak idem kod doktorke pa se nadam da cu biti bar malo otvorena pa da me ostavi i onako je sedmog temin. :) 

učiteljica, miliccam i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mogu moljci da izadju iz usisivaca, ako prezive, ali je vrlo moguce da su to, zapravo, ostale larve koje su polozili ranije, pa su sad izasle kad su dobile krila. :)

Uzasni su moljci, bas su grozni, ali lako ih se mozes otarasiti ako nadjes odakle izlaze i to sve lepo sredis. Nadam se da si uspela.

Mene i dalje boli pubicna kost. Malo manje od kada uzimam mg direkt, ali se plasim da mi ne napukne u toku porodjaja. Nadam se da nece. Uh. 

Evo pocela kisa, pljusak. Bice lepa noc za spavanje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice odece, na istim smo mukama. :)

Nosim sta imam za ove temperature, iz prethodnih trudnoca. Ima tu bas iznosenih stvari, ali briga me. Ne gledam ni u koga na ulici, pa zamisljam da sam nevidljiva. :D

Dokupila sam dve trenerke, neke majice i jednu dugacku majicu, izgleda kao tunika, siroka je dosta, a velicina S. Pitam se za koji gabarit je to siveno, kad je meni i ta S siroka u ramenima, a verujte, sitna nisam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro... Ne znam da li vama smeta ova sparina. Ja ne mogu da disem. Inace odlicno podnosim vrucinu ali valjda mi ova vlaga smeta. 

Svejedno, sto se tice brojeva cini mi se da neke firme imaju obzira prema nama trudnicama pa su povecali brojeve da nas utese :D. Ja sam noila S a sada sa 15kg vise opet nosim S ili M. Valjda imaju u vidu da smo kmezave pa bar da oni urades sta mogu :lol:

svejedno, miliccam i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mogu moljci da izadju iz usisivaca, ako prezive, ali je vrlo moguce da su to, zapravo, ostale larve koje su polozili ranije, pa su sad izasle kad su dobile krila. :)

Uzasni su moljci, bas su grozni, ali lako ih se mozes otarasiti ako nadjes odakle izlaze i to sve lepo sredis. Nadam se da si uspela.

Mene i dalje boli pubicna kost. Malo manje od kada uzimam mg direkt, ali se plasim da mi ne napukne u toku porodjaja. Nadam se da nece. Uh. 

Evo pocela kisa, pljusak. Bice lepa noc za spavanje. :)

Moram da te pitam ovo za pubičnu kost, pošto i ja muke mučim sa tim, je l' ti doktor rekao da uzmeš mg direkt ili si sama na svoju ruku počela da piješ?

Moja doktorka je u fazonu da mora da boli, prosto da je to tako, samo ne znam šta spada u neku normalnu bol, a kada bi trebalo da se zabrinem.

Izmenjeno od strane Chipsym

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sama sam uzela, nisam se setila kad sam bila kod dr da pitam. U petak idem da mi otvori porodiljsko bolovanje, pa cu joj reci da sam pocela da ga pijem. Mada je mg generalno preporucljiv u trudnoci, ne treba posebna lekarska preporuka. 

Svasta boli u trudnoci, ali moze da boli i manje uz mg. :)

Nisam sigurna da su ovi moji bolovi normalni jer su bas jaki, i otezavaju mi kretanje, a najvise pomeranje u krevetu, ustajanje i hodanje odmah po ustajanju. Imam utisak da mi se kosti ne odvajaju, vec cepaju i osecaj zarenja u tom delu. Ponadala sam se da su u granicama normale, kada sam osetila da mi je lakse uz mg. Mada nisu nestali bolovi, samo su ublazeni. Nista ne znam zasigurno, samo se nadam da ce mi biti lakse i da nece doci do pucanja na porodjaju, kako sam citala na vise mesta da je moguce i da treba skrenuti paznju osoblju na porodjaju. Uh. Joj. :)

Chipsym voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno, joj i ja imam taj osecaj cepanja, bas kazem drugarici kako samo cekam kad cu da se rascopam tamo dole...da se prevrnem u krevetu, ju, pa to je izazov, uz jaukanje i duvanje na sav glas...i cini mi se da mi krckaju kosti :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozan je osecaj i boli. Pribojavam se najgoreg, ali se nadam najboljem. :)

Problem mi je okretanje u krevetu, ustajanje i sl. Najteze mi je da prohodam nakon ustajanja. Inace se ne stedim nesto ni oko dece ni u kuci, pa idemo i u setnje itd. Iskreno, ne znam ni kako bih se pricuvala, jer ti bolovi su bas izrazeni u radnjama u kojima niko ne moze da me zameni. Sedenje mi ne prija uopste, a vecinu stvari radim stojeci, sto nije problem. Da legnem i ustanem moram sama. Sutra idem da kupim sta mi fali za torbu za porodiliste i da cekam i da se nadam da ce biti sto pre, iako mislim da nece. :D

MnadjO, uzimas li ti mozda mg? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene iz bolnickog kreveta.Primljena posle ctg...bebini otkucaji idu oko 150.Nadam se da ce se regulisati u toku dana i da idem kuci sutra.

Uhh Svejedno,reci tvojoj dr kako stoje stvari.Verujem da se uzasno osecas.

svejedno i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko, javljaj! Mozda izadjete u dvoje :wub:Svejedno, nikad nisam cula da do toga moze doci. Juu, bas sugavo. Mene su prepone prestale da bole, nadam se da nece opet poceti. Kad sam to dr spomenula rekao je da je od setnje. Da nije i tebi od toga? Za mg sam cula od Uciteljice i pocela redovno da ga uzimam od 20.nedelje. jos u mamavitu ga ni nema, tako da je i dr rekao da ga uzimam. Sledece nedelje zovem da zakazem za uz. Jedva cekam. Mislim sad jedva cekam, a dva dana pred uz cu da se tresem od strepnje, kao i uvek. 

Mi smo danas bili kod zubara, jos jedan zubic popravljen!:baby:posle otisli do ocnog na kontrolu zbog onog sto mu se pojavilo posle rodjendana. Ne znam jesam li to spominjala sta je..ispostavilo se da je cmicak u nicanju. A tih dana je bio bas neposlusan pa smo se salili da je tacna ona babska da ko dira trudnicu izadje mu cmicak. :D od tad svi jos finiji u okolini :D. A dr je bas zadovoljna kako se povuklo brzo, jer kaze da to dugo traje, vec smo odmah reagovali pa je zato proslo posle 2 dana. 

I da, uspeo je kozicu da prevuce skroz!:baby:Malo po malo kad se tusira i uspeo je. Kamen mi je pao. Vec sam  mislila da ce morati intervencija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mg uzimam redovno jos od 14. nedelje , pitala dr on rekao moze, uzimam od 375mg i tako do kraja trudnoce. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

MnadjO, uzimas li ti mozda mg? 

ne, a trebalo bi i nevezano za trudnocu, zbog migrene...u petak idem kod dr, pitacu. Mogu misliti kako je tebi sa dvoje malih...ove moje su bas velike, ne moram skoro nista oko njih, starija mi sama ide i u skolu i vraca se a mladjoj je vrtic blizu pa mi ne padne toliko tesko setnja...inace cim setam malo vise, crknem. Cim stojim malo duze, ubiju me kontrakcije. O sedenju i da ne govorim...samo sam u horizontali koliko god mogu...

Evo i mene iz bolnickog kreveta.Primljena posle ctg...bebini otkucaji idu oko 150.Nadam se da ce se regulisati u toku dana i da idem kuci sutra.

Uhh Svejedno,reci tvojoj dr kako stoje stvari.Verujem da se uzasno osecas.

ju, pa sta rekose, od cega je to?

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko drz' se bice to ok :)

Kako pisete sta vas sve muci ja sam jos i dobra onda. Mene nista ne boli i ne ziga ovako tipa kosti, kontrakcije i ostalo. One kontrakcije hvala Bogu stale u 7.mes i sad se poneka javi ali to je retko i bezbolno. Ja se jedino umaram brzo i spavala bih ali me muci vec nekoliko nedelja nesanica plus je beban bas aktivan pa mi i on ne daje spavati. Ja sam malo batalila Mg jer sam potrosila a nikako da se setim da kupim mada je fenomenalna stvar. Meni kontrola u utorak sl.nedelje jedvq cekam. Bas mi se oduzilo ovih 5.ned od prethodnog uz.

Cipelicka, super sto je momak bolje i za kozicu sto ste sredili. Mom momcicu se jos uvek to nije sredilo mada ni ne smeta mu ima 2.5 god e sad ne znam do kad tolerisu bez intervencije. Sad jos jedan pisonja stize pa opet zezancije oko tog prevlacenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Kako ste danas? Vidim neki i u porodilištu B)

Imam pitanje: kad ste spakovale torbu za porodilište. Ja 16.5. Ulazim u 8,mesec, hvata me frka, ne znam da li je rano da sve popakujem odmah?

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja evo u 8.mes sredjujem stvarcice za bebu tipa pranje, peglanje, menjanje rasporeda u sobi i tako to a sad za 2 ned kad udjem u 9.mes cu da spakujem torbu za porodiliste. Tako sam i sa prvim detetom. Pa nek krene kad krene :D rano ti je mozda za torbu na pocetku 8.mes.

miliccam, Chipsym i Mamino volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Macko drz' se bice to ok :)

Kako pisete sta vas sve muci ja sam jos i dobra onda. Mene nista ne boli i ne ziga ovako tipa kosti, kontrakcije i ostalo. One kontrakcije hvala Bogu stale u 7.mes i sad se poneka javi ali to je retko i bezbolno. Ja se jedino umaram brzo i spavala bih ali me muci vec nekoliko nedelja nesanica plus je beban bas aktivan pa mi i on ne daje spavati. Ja sam malo batalila Mg jer sam potrosila a nikako da se setim da kupim mada je fenomenalna stvar. Meni kontrola u utorak sl.nedelje jedvq cekam. Bas mi se oduzilo ovih 5.ned od prethodnog uz.

Cipelicka, super sto je momak bolje i za kozicu sto ste sredili. Mom momcicu se jos uvek to nije sredilo mada ni ne smeta mu ima 2.5 god e sad ne znam do kad tolerisu bez intervencije. Sad jos jedan pisonja stize pa opet zezancije oko tog prevlacenja.

e nije ni njemu smetalo. Nikad nije imao infekcije, mlaz normalan. Al ja se uspanicila sto nije moglo ni malo da predje. Sad vidim da sam preterano brinula tako da ne razmisljaj o tome dokle god je sve ok. Jer sve to oni sami srede. Govori mu kad se kupa da opere pisu pa posle kako raste dok se tusira nek po malo pocne da povlaci kozicu i sam ce uspeti. Ja ne bih mogla, jer stalno sam se bojala da ne preteram. Ovako sam je sredio

svejedno i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima. Kako ste danas? Vidim neki i u porodilištu B)

Imam pitanje: kad ste spakovale torbu za porodilište. Ja 16.5. Ulazim u 8,mesec, hvata me frka, ne znam da li je rano da sve popakujem odmah?

Tu smo po terminu,:) ja 10.05.ulazim u 8. Pa bih tamo oko 20.pocela da uzimam sta treba i da pakujem.

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Grozan je osecaj i boli. Pribojavam se najgoreg, ali se nadam najboljem. :)

Problem mi je okretanje u krevetu, ustajanje i sl. Najteze mi je da prohodam nakon ustajanja. Inace se ne stedim nesto ni oko dece ni u kuci, pa idemo i u setnje itd. Iskreno, ne znam ni kako bih se pricuvala, jer ti bolovi su bas izrazeni u radnjama u kojima niko ne moze da me zameni. Sedenje mi ne prija uopste, a vecinu stvari radim stojeci, sto nije problem. Da legnem i ustanem moram sama. Sutra idem da kupim sta mi fali za torbu za porodiliste i da cekam i da se nadam da ce biti sto pre, iako mislim da nece. :D

MnadjO, uzimas li ti mozda mg? 

Pa i meni je problematično okretanje u krevetu, ustajanje i hodanje.
Još uvek mogu da sedim normalno bez bolova, ali nije mi toliko bolno kao tebi.
Mada strepim od 9. meseca, kako će biti kad za 20tak dana udjem, pošto kako koja nedelja sve me više i više boli i žiga.
Moram probati sa magnezijumom da vidim da li će mi bar imalo biti lakše.

Macka maza, javi kako ste. :)

Učiteljice i ja sam tako počela polako da pripremam, a torbu, tj. kesu za porodilište planiram u prvoj nedelji 9. meseca da pripremim, pa kad zatreba samo da je dohvatim i da idem, a inače sam napravila spisak otprilike šta mi treba, pa ću malo pomalo da kupujem do polaska u porodilište da sve manje-više bude spremno.

Uh, jedva čekam da upoznam moju malu blesavicu :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.