Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Jutro. Da ti se pridruzima da zajedno pijemo kafu :)

Mm jos spava, ja pijem kafu a beba skace po stomaku. Kasnije planiram da idem malo kroz neku prirodu do reke ili tako nesto da se malo opustim jer mm sutra radi. Toliko o prazniku rada. 

Bila sam na kontroli i trenutno imamo 1.740g, 30+6. I konacno se beba okrenula glavom. Mnogo je nisko treba malo vise da odmaram jer imam i kontrakcije, ostalo je sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra dan ko i svaki drugi. :D malo vec smorili svi ti praznici i slavlja.

Kako se vi ovako osecate? Ja sve zivo radim i nemam mira oko poslova u kuci ali sam zato svaki dan premorena bas bas ustvari jako se lako umorim. Ne pamtim da sam se tako jako umarala sa prvim detetom. A mozda sad ima i veze sto imam dete pa opet ne mogu leci kad ja hocu i odmarati sta znam...

 

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neskvik od mene:D. Cekam da pizza bude gotova da doruckujemo, muz majstor. :D

Mi nemamo nista isplanirano, osim rostilja u dvoristu. A i sva sam za sedenje na nekoj klupi ili cebetu. Ja i dalje vodim racuna da se ne savijam kad ne moram i ne istezem. I da sto manje sedim. Al perem sudje (jos nemam masinu), kuvam normalno, sirim ves, jer mi je strik u ravni sa strukom, al ne nosim korpu sa vesom, ne dizem ni Luku od pocetka trudnoce i tako te stvari, da udjem u deveti. 

Gde nam je Nina? Nema je...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva su to deca? Pa jos devojcice a ne plase se da udju u tudju kucu..strasno.. Tacno kao sto si rekla sve krece iz kuce..od vaspitanja..ta glavna devojcica je verovatno samo zeljna paznje pa onda pravi takve probleme ne bi li se bar na trenutak sve vrtelo oko nje.. 

E a obrijala sam se tako sto je muz drzao ogledalo a ja obavila posao..probao je i on da to obavi ali on me vise mazi brijacem nego sto radi posao..potrajalo bi tako sto godina :D Iskasapila sam se cela..

Meni muzic sutra radi tako da od zabave nema nista..sutra uvece bi trebalo da odem na rodjendan a verovale ili ne vec sad me mrzi :D 

Sto se tice batina i dece..mislim da vaspitna po guzi nista ne skodi..tipa hoce da zalepi ruku na sporet ili da skoci u vodu..pa naravno da mora covek da odreaguje tako da ga dete shvati ozbiljno.. Kad bude recimo dete imalo 4-5 godina onda vec mozes da mu objasnis zasto ne treba nesto da radi i ono ce te shvatiti.. A kad je bas bas malo dete dzabe ti prica oni sve po svom rade.. :) Ovo sad pisem jer Mamino kaze da je grize savest al realno kako drugačije bi urodilo plodom u tom trenutku? Ja totalno razumem reakciju. 

Chipsym, Mamino i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je masina za sudove spas a isto ne dizem dete od pocetka i ves ne nosam. Kad nesto moram do poda da radim ja onda cetvoronoska :lol: ili cucnem na kolena. :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crna, ne plase se one da udju kod nas jer su stalno ovde, ovde se igraju, ovde uzinaju, ovde gledaju filmove, kuvamo zajedno, one su meni kao sestricine recimo, toliko smo cesto zajedno i toliko su mi drage. I mm kaze da su se one verovatno toliko osilile jer im ja slabo sta branim kad dodju, volim da deca budu slobodna kod mene, ali eto, nisam ocekivala da ce to prvom prilikom na ovaj nacin iskoristiti. Zato i kazem, svima nam je ovo za nauk...

Mi danas bili na turniru iz atletike, Luna mi je osvojila 3. mesto a Anita je bila 10. ali su zapravo sve devojcice ispred nje bile starije, a ona je bila najbolja medju devojcicama svog godista :D ali sto je najbitnije od svega, super su se provele i ceo dan smo bili na otvorenom a vreme je bilo super...ja sam uglavnom lezala na travi, i sad me bolU ledja...treba da me vidite kako ustajem na noge, ono kao bebe, prvo se nekako prevrnem na bok pa se podlaktim i polako se pridizem :D ko ce bre jos mesec dana izdrzati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo koje vežbe ja radim u 9.mesecu:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Nadja i ja to komentarise ko ce jos mesec i po da izdrzi. Vec sam sad ko kornjaca kad treba u krevetu da se okrenem ili ustanem haos. A s poda kad ustajem ko moja baba od 80 god cetvoronoske pa se prihvatim za krevet i dizem :lol: show

Cestitamo na osvojenim nagradama :wub: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro ženice! Jeste li uranile i kako ste spavale? Nađa, čestitke za osvojene nagrade. Naravno i potpuno si me šokirala sa onom pričom o devojčicama. Učiteljice, nasmeja me sa ovim ustajanjem. ali tako je čini mi se kod svih nas sad u trećem trimestru. Nama deca kodd bake, danas idemo po njih, pa bi bio red da odemo u neku porodičnu šetnju :-) Juče sam sa mm šetala, a to je izgledalo tako što je on udario brzo hodanje, a ja sam ga usporavala i gegala se za njim. Zaboravlja čovek da ima trudnu ženu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poklanjam vaučer za Rodu, za 50% popusta za kupovinu bebi opreme. Možete videti na sajtu Ponuda snova šta je na popustu. Meni nije potreban, nisam nešto baš pri novcu ni za 50%, a i treća je beba, imam dosta toga.  Poslaću poštom. Rok za kupovinu je 10.5.

Ja sam super danas, na programu je šoping u NS, u HM i CA imaju deo za trudnice. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au Nadja, ma kakav film, scene su kao iz crtanog filma. Neverovatno sta su uradile.

Onda taj grozni otac :(, e to je horor. Takve price me uzasno potresaju.

Kupila sam magnezijum direkt i cini mi se da mi je za nijansu bolje sto se tice bolova u pubicnoj kosti. Tek dva dana ga uzimam, nadam se da ce mi pomoci da funkcionisem lakse. Danas sam vec navalila na kucne poslove, cim mi je malo bolje. I planiram dugacku setnju sa decom.

 

 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MNadja, bravo za devojcice atleticarke! ♡

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja, bravo za devojcice! A po tvom stomaku meni deluje kao da ces za 15-20 dana, kakav mesec. :)

Ja sam danas iznela svu cebad i jorgane sto imamo, jer sve mi stoji u L sobi, a njemu na plafonu 5 leptirica! :oJuce usisavala i eno opet! Sad sam prestravljena da imamo negde moljce! Sve je na terasi na suncu. Guska nisam stavila nista od lavande sad u ormar kad smo mu namestali sobu. Mada sve je vakumirano osim vunenog jorgana i dormea, jer sam dormeo sad htela da nam stavim. A ja ne znam moljca da prepoznam ovog sto napada odecu<_<. Znam one kuhinjske, a ove pojma nemam. Pa ce mama sutra doci da mi vidi sve opet. 

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas razočarenje u šopingu. 7 mesec a ooooogromna sam. Pantalone mi grozno stoje. Kupila sam par majica i grudnjak za dojenje. Čekam da se pojave dugačke haljine, njih malo ima u ponudi. Drage mame, šta vi oblačite???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nadja bravo za tvoje devojcice <3 

Cipelic kako znas koliki stomak ima Nadja? Kacite na nekoj temi slike ili? 

Mamino sta da ti kažem ja sam se isto namucila s garderobom.. Na kraju evo vec od sedmog meseca crtim dva para trudnickih helanki jer mi se jedino one ne usecaju..a kupila sam neke bluze zimus broj vece i onako saljampave..kao moderna sam pa mi sve visi :-D 

Obuca mi je trenutno najveci problem zadnjih dana sta god da obujem osecam da me steže :( 

P.S. Iskusne mame, sta mislite o kengurima za nosenje bebe? Ili jel mislite da je bolja ona marama za nosenje?  Ili pak smatrate da je totalno nepotrebno i jedno i drugo?

Izmenjeno od strane Crnatackica
Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mamino mene interesuju nalepnice za rodu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kengur nije loša stvar ako voliš da šetaš. Samo ja nisam imala dobru kengur nosiljku. Kada bih se nagnula malo više napred morala bih da pridržim bebu.  Sa maramom nemam iskustva. Mislim da bi me malo čudno gledali u sredini u kojoj živim - selo.:huh:... 

Crnatackica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, pošalji mi adresu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuneni jorgan! Moljci hoce samo na prirodne materijale, tamo gde ima bar malo sintetike, nema moljaca. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da imate nedoumice oko marame ili kengura,pa samo da se ubacim i dam svoj glas za maramu... meni je ona potpuno otkrice i evo sada maca spava u njoj dok ovo kucam. Imala sam prilike da probam i kengura i to bas dobrog,ali dzaba marama je mnogo prakticnija. Sada mi se beba toliko navikla na nju da ni sama ne znam kako cu je odvici,ledja mi polako skroz otkazuju...

macka maza i Crnatackica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marama rules! Koristila sam je sa mladjom ko luda...i to dosta dugo...mnogo mi je bolja od kengura, bolje rasporedi tezinu i beba je skroz uz tebe...sad sam je opet uzela, rastegljivu, tipa hug bug. Narocito je zgodna ako imas jos jedno malo dete kojim moras da se bavis, kao sto je kod nas bio slucaj, jer su ti slobodne ruke a beba ususkana i mirna...

Crnatackica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je taj slucaj, bukvalno sve radim sa maramom. Sirim ves,pravim rucak... Cak i sinka nosim na ledjima da se ne bi osetio skroz zapostavljenim:rolleyes: 

Kazu da neke bebe nece u maramu,hvala Bogu pa eto moja hoce... nosila bi se po ceo dan. Na ulici nas gledaju kao da igra mečka:huh:,al se ne osvrcem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle sve ste za opciju marame..ok. Samo jos par pitanja.. 

Koliko je sigurna ta marama? Ne u smislu da li ce da se odveze nego sam materijal da li je jak? 

Pored hug bug videla sam samo one sling marame..ja bih radije hug bug.. Da li postoje jos neke? Mozda nisam dovoljno dobro istrazivala :) 

I @Jecy zasto vas gledaju kao da igra mečka??? Ne razumem sta moze biti cudno.. O.o 

Hvala vam za odgovore..bas mi je znacilo da prelomim ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle sve ste za opciju marame..ok. Samo jos par pitanja.. 

Koliko je sigurna ta marama? Ne u smislu da li ce da se odveze nego sam materijal da li je jak? 

Pored hug bug videla sam samo one sling marame..ja bih radije hug bug.. Da li postoje jos neke? Mozda nisam dovoljno dobro istrazivala :) 

I @Jecy zasto vas gledaju kao da igra mečka??? Ne razumem sta moze biti cudno.. O.o 

Hvala vam za odgovore..bas mi je znacilo da prelomim ;) 

ja sam svoju dosta i prala, a materijal je ostao netaknut, nigde se nije isteglio ni unistio, a dete sam poslednji put nosila kad je imala preko godinu dana (zurili na avion, morali da ukrcamo kolica a ona jos nije hodala). U Srbiji sam uzela hug bug, oovde u Svici neku drugu, Medelinu cini mi se, ali je ona dosta skuplja, a nikakve razlike nema (uzela sam je polovnu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja glas dajem marami. Sinka sam nosila od 3.mes a ovo bepce vala cu od starta. U kengur beba moze starija a u marami od pocetka samo se menja polozaj u koji se stavlja. Sling ti je mozda prakticnija kad je dete starije a hug bug tipa sve vreme. Slazem se sa Nadjom da je bolje i zbog tog rasporedjivanja tezine od kengura bole ramena i ledja. Materijal je siguran to ne brini ;) sad ce mi bas biti prakticna lepo bebu u maramu a dete za ruku. Marama ti je super i beba da siki. Mozes da setas a ona siki :D

Sto se oblacenja tice i meni je tu problem zivi. Ja lepo dole helanke a gore ili majcice ili tunike. Samo da je komotno i sljampavo. A siznem ako moramo na neki rodjendan jer ne znam kako ovako trudna da se obucem a da nije sportski :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.