Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

uh.i meni je bilo dosadno- od petog do osmog nikako vreme da prodje! jos sam ja morala da lezim pa ti vidi! ako ne moras da lezis- setaj, idi u posete prijateljima, citaj, resavaj ukrstene reci, gledaj serije...mene je smirivalo resavanje ukrstenih reci.kupi mi keva onu debelu enigmatiku i ja po ceo dan udri.inace sam bila teska sama sebi, Bogu i narodu.jedva sam cekala da se porodim.mrzelo me je sve zivo da radim osim te enigmatike da resavam...

Mamino voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caos devojke i bebice!

Ja sam juce bila prvi put na ctg-u.U dz su bebini otkucaji isli do 200 i uz obrazlozenje da je pupcana vrpca oko vrata i da ne dobija dovoljno kiseonika i zato su tonovi visoki.Otisla u Gradsku...dr se cudio...kaze da je tako tonovi bi padali.Pregledao me je na uz i pupcana vrpca izmedju nogu.Sve je ok...beba ce imati oko 3500g.

Danas idem da kupim sta trena za bebu i torbu da popunim.

 macko tebi je termin nesto malo pre mene,i ja sam juce radila ctg i ultrazvuk,sto se tice ctg sve ok,ponovo za sedam dana.moja beba sada ima 3000g.i ja se nadam do 3500g.do kraja.Ja jos nisam nesto svesna da se priblizava,danas sam usla u deveti,doktor mi je rekao da je posteljica treci stepen zrelosti,beba je okrenuta glavicom,ja se nadam da ce to malo ranije bar deset dana pre termina.

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juhuuu...

Mamit meni je posteljica I/II.Da i okrenuta je glavicom isto.

Meni sa dvoje dece nikako dosadno nije,dan mi brzo prodje.Ne.stignem da uradim sta treba.

Juce isla da kupim neke stvari za bebu.Posla samo po prekrivac i peskir,a svasta nesto kupila jos.Ko moze jos odoleti bebecim stvarima.Nekako mi sve ispade da sam zuto kupila.Haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu sam ja, tu sam. Sto pitate? :D;)

Isla sam jutros u dz po doznake, pa sledeci petak opet, da mi se otvori porodiljsko bolovanje. Ultrazvuk tek 10. maja. Bas me zanima posteljica i celokupna situacija, valjda se necu poroditi pre toga. Uzasno me boli pubicna kost i uopste taj region :),  najvise kada sedim pa ustanem. Jedva prohodam. Sedenje mi uopste ne prija, a sedim po nekoliko sati dnevno. 

Sledece nedelje krecem i ja u pripremanje torbe za porodiliste.  U kuci nas ceka mnogo posla, sremanje, sredjivanje sobe za malce, radne sobe, kancelarije... Nema sanse da sve stignemo, ali dobro, sto ne stignemo pre, uradicemo posle porodjaja. :D

Mudro zborim, zar ne? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav zenske..razmisljam nesto.. 

Posle koliko od porodjaja moze da se ponovo (bezbedno) zatrudni? 

Ovde ima puno mama koje imaju vise dece pa me zanima iz iskustva kad se to vrati materica pa da je pogodna ponovo za trudnocu? 

Ne planiram odmah drugo nego onako cisto informativno pitam :) 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde stee, sta radite?

I ja sam danas isla po doznake pa do firme. Ja jedva cekam da pocnem da pakujem torbu, al do devetog necu. Ne znam kud bih s njom,a i dugo bi stajalo. Al obozavam ta pakovanja, kao za godisnji. Mesec dana pre pravim spisak :D. Sad mi vreme sporo ide, al opet nije da mi je dosadno. L me zabavlja, al nekako sam zaboravila kako je to normalo ustati, a ne namestati se sto puta kao prevrnuta kornjaca i raditi sve normalno. I kako je ne ustajati po noci u wc.:rolleyes: pre neki dan neka emisija o zivotinjama i kazu trudnoca kod slonova traje skoro dve godine, tj 22 meseca.m1830.gif mm se valjao od smeha kad je video moju facu. Al zamislite to.

Crnatackice ."Ipak, psiholozi, a i ginekolozi slažu se da je možda između  dece najbolja razlika od 20 do 40 meseci.  

Sa zdravstvenog aspekta gledano, ako žena zatrudni pre isteka 18 meseci od porođaja, povećava se rizik od preranog porođaja i rađanja bebe manje težine."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmedju mene i brata je razlika nepunu godinu. Oboje rodjeni u terminu normalne tezine i duzine, oko 3,5kg i 52-53cm.

Izmedju mojih malaca razlika je 18 meseci, sa obojicom sam presla termin. Prvi je bio 3450gr i 53cm,  drugi 3700gr i 54cm. Najvise zavisi od samog organizma zene. A da se  vrati materica valjda treba 40 dana, a da se ceo organizam vrati na staro, hormoni, kosti, tezina i ostalo, navodno koliko i trudnoca traje tj. onoliko koliko se i menjalo telo. 

To su neka okvirna pravila,  a opet sve bude individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U čekaonici kod dr je bila zena koja je u 7. mesecu trudnoće , a kod kuće ima bebu od 9 meseci. :D 

Mislim da je sve to individualno...

Crnatackica i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci sve je moguće :) 

Ja cisto sumnjam da cu jos jedno dete imati ali ako treba da biram da li cu veliku pauzu ili malu onda bih malu.. Izmedju mene i brata je pet godina razlike..ja sam starija.. Nismo se razumeli dok on nije napunio 20 godina.. Do tad ko najgori neprijatelji.. Ne bih volela da moja deca tako.. Bolje da sve zajedno uce i dele :) 

 

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci sve je moguće :) 

Ja cisto sumnjam da cu jos jedno dete imati ali ako treba da biram da li cu veliku pauzu ili malu onda bih malu.. Izmedju mene i brata je pet godina razlike..ja sam starija.. Nismo se razumeli dok on nije napunio 20 godina.. Do tad ko najgori neprijatelji.. Ne bih volela da moja deca tako.. Bolje da sve zajedno uce i dele :) 

 

A sto mislis da neces vise imati dece?

E za razliku zavisi od dece. Npr komsije razlika god dana, ceo zivot sam imala osecaj da se mrze. Rodjaci isto god dana uvek izlazili zajedno, isto drustvo. Sve su u pitanju brat i sestra. Drugi rodjaci 3 god razlika, kao mali bilo svasta posle kad odrasli malo obozavaju se. Tako da zavisi i to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ovde ima zena koje su radile amnio u poslednjih godinu dana drzavno? I gde? Evo me u Visegradskoj, cimerka kaze da su joj ovde samo uzeli uzorak i da je, posto nigde ne rade analize drzavno, morala da nosi u privatnu laboratoriju. Meni je to neverovatno.

ja sam radila na IMD pocetkom godine i trudnica iz visegratske je lezala sa mnom u sobi. Odradila amnio i vatila se da lezi u visegratsku. Radi se jos i u Frontu ali se uzorak nosi u Palmoticevu i mislim da radi i KBC Zvezdara. Imas temu posebno za AC ako te zanimaju detalji. Ali zar tebi nije kasno za amnio? Koja si nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispravka, napisala sam u Zavodu u Despota Stefana, a trebalo je da napisem u Palmoticevoj. Sad sam uvidela gresku kad je Bubu napisala. Pardon. :)

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo par saveta ako rešite da idete na akopunkturu za lakši porođaj:

Kilaža u trudnoći:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sto mislis da neces vise imati dece?

Pa sta znam..tako predosecam..nismo ni suprug ni ja klasicni porodicni tipovi..mada mozda dolazak bebe promeni sve pa se ponovo javi zelja..s druge strane cak i da ostanem u drugom stanju ubrzo znaci da bih imala 34/35 godina kad bi rodila drugo..to mi se cini nesto mnogo.. :D 

Nego to sad nije bitno koliko je bitno da me boli stomak od sinoc..blagi menstrualni bolovi..pa me presece odjednom kroz vaginu i guzu.. Nije jako jos uvek pa ne panicim..ako se pojaca icicu u bolnicu pa i da me vrate bar cu da znam na cemu sam.. Jos uvek bol ne krece iz ledja pa sve mislim nije jos vreme..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice polako se priblizava...to je taj osecaj,sad bol zavisi koliki je...to je individualno.

Meni su okvirno rekli beba 3500g.V mi je imao 4050g i 56 dugacak.N 3350 i 53 je bila duzina.

Stvarno je ovaj deveti mesec naporan.Nr znam da li mi je tako bilo sa predhodnim trudnocama.Umaram se,sme me STISCE.

MatroNadja i Crnatackica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, dobar dan :-) Ja jutros poranila, išla na kontrolu u Višegradsku i nikad brže nisam završila. Doktorka odmah sišla iz porodilišta i odmah primila trudnice. Pričala mi dogodovštine iz sale, a i srela sam jednu ženicu na prijemu, baš spremna za porođaj, pa mi se sve vratilo kako je to izgledalo u prvoj i drugoj trudnoći. Devojka lepo napreduje, sa 830 gr, od 12.4., sad se popela na 1112gr, okrenula se glavicom na dole, kaže doktorka, dovoljno vode, nema kontrakcija, vodenjak ceo i kontrola nakon 15.5., kad se vrati sa odmora. Do tad da nastavim utrogestan, i da ponovim briseve. Taman će biti vreme i za antitela i kks.Onda otišla po decu kod bake i taman iskoristila da izvadim vakum kese sa malim stvarčicama i da vam ne pričam koliko sam se raznežila, sve još miriše nekako na bebeći omekšivač, ma rastopila sam se se. Baš imam dosta stvarčica, lepo su očuvane i mislim da ću skoro sve moći da iskoristim bez obzira što sam imala zimsku i prolećnu bebu, a sad letnju, ipak svi su u isto vreme nosili prve benkice, bodiće pamučne i sl. Pa nađem ćerine sandalice nehodajuće od 0 do 4 meseca koje je dobila, a nikad nosila nije. Ostaje koji bodi na kratak rukav da dokupim, koju novu portiklu, tanje ćebence, odelce za iznošenje od stvari. Kako ste vi? U Beogradu dosadna kiša, ne može čovek da iskoristi sa decom ovaj mini predah što imju od četiri dana.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnatackice polako se priblizava...to je taj osecaj,sad bol zavisi koliki je...to je individualno.

Meni su okvirno rekli beba 3500g.V mi je imao 4050g i 56 dugacak.N 3350 i 53 je bila duzina.

Stvarno je ovaj deveti mesec naporan.Nr znam da li mi je tako bilo sa predhodnim trudnocama.Umaram se,sme me STISCE.

I meni rekose da 500g moze ultrazvuk da pogresi..gore dole.. Eto vidis tvoj decko je ba bio veliki. Jesi li se prirodno porodila? Verovatno je teze izgurati dete o 4kg nego od 3kg :D 

Ja sam prilegla malo..bolucka me stomak jos uvek..istusirala sam se..obrijala sve lepo pa cu ako resi da krene super ako ne ima jos vremena taman da prodju praznici :D 

MatroNadja, Cipelic i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crna, odaj tajnu kako si se obrijala? :D mene je prvi put obrijala sestra, drugi put se nisam ni brijala, ovde to ni ne traze u porodilistu...a ni sad necu, hehe.

Mi danas ceo dan nismo bili kod kuce, deca imala neki rodjendan, mm bio na nekom takmicenju i tako...i kad smo dosli kuci, skontali da smo ostavili otvorena balkonska vrata, a inace zivimo u prizemlju -_- i sskontamo da je neko u stanu...kad ono komsijske devojcice, koje su iinace stalno kod nas na igranju...one su usle, videle da nema nikog i napravile ne hhaos vec uuzasni uzas, mi nismo mogli da verujemo sta im je sve palo na pamet. Osim sto su sve razbacale, iigracke i oodecu, pisale su karminom po zidu, flomasterima po kuhinjskim elementima, prosule gliter lepak po namestaju i podu, jele hranu i prosipale po kuhinji, prosule kefir po dvoristu, bbacile Lunine patike na ulicu, brisale wc solju cetkicama za zube, nasle gde nam stoji zlato, uzele bar jednu zlatnu ogrlicu i napunile 2-3 torbe igrackama koje su odnele kuci. Jbt vise bih volela da su nam usli pravi lopovi u stan :mellow: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja jel zezas???!!! Jbt koliko imaju godina? Ne verujem! Jeste rekli roditeljima? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadja jel zezas???!!! Jbt koliko imaju godina? Ne verujem! Jeste rekli roditeljima? 

7-8...rekli smo, pricali i sa decom i sa roditeljima, naravno svima je jako zao...sad ce ovo svima da nam bude za nauk...u sustini tu ima jedna devojcica od koje sve krece, a druge kad su u njenom drustvu postanu jako povodljive, kontam da bi i moje klinke zajedno s njom pravile gluposti da je neko drugi ostavio otvoren stan a one se tamo nasle...ta mala raste u bas losem okruzenju i niko se zapravo ne bavi njenim vaspitanjem...a jako zna da manipulise...i pored toga mm- u i meni je jako draga...sad kad je mm otisao da prica sa njenim tatom, kaze da ju je ovaj odmah tako osamario da je dete lupilo glavom o dovratak i onda je jos i sutnuo! Pa je mm morao da ga smiruje, jbt jeste napravila sranje ali ne mozes je zbog toga ubiti! Kaznis je, pricas, pricas, vices, mozda je i istuces po guzici ali i to ne pred drugima, a narocito bre ne smes dete samarati i sutati kao nezdrav :angry: narocito ako si ti uzrok svih njenih problema...uf, vise sam se oko tog skota iznervirala nego oko ovih gluposti po stanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je uz bas omasio za 500 g. Dan pred porodjaj jer je bio indukovan imao je kao 3200g a rodio se sa 3700 :D

Joj bre Nadja uzas i za to sto vam napravise mislim bas ti sad posla treba i za tog oca od devojcice nemam reci :( 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nadja, šokirana sam reakcijom tog oca. Sve se može rešiti, nadam se da je neko od roditelja došao da ti pomogne. Ali taj otac...to je strašno... šta sve deca moraju da prežive i prećute...

Mene grize savest što sam udarila po guzi nekoliko puta starijeg sina kada sam se porodila drugi put. On tada ništa nije znao, imao je dve godine. Ne sećam se ni povoda. Znam samo da sam bila sama u stanu sa njima dvojicom. Verovatno sam bila iscrpljena od nespavanja, brige, hormoni, u nekom nervnom rastrojstvu. To ni dan danas sebi ne mogu da oprostim. Danas je to dečak od 9,5 godina. Imam oseća ponekad, kad me pogleda, da se seća toga. Danas, mora da postoji veoma dobar razlog da ih povučem za uvo kad nešto pogreše. Najčešće vičem na njih.

Izmenjeno od strane Mamino
Greška u kucanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au, Nadja, kao iz filmova:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro...Ja pijem kafu..beba se sutira i imam utisak kao da se obrce,okrece....

Crnatackice da,oba puta sam se prirodno porodila.Nadam se da ce i sada isto biti prirodan porodjaj.

Nadja ja ne verujem da se to desilo...svasta covece.A posle kazu to samo u Srbiji ima...

Kakk cete provesti sutrasnji dan?

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj znam da sam padobranac, ali ovaj otac o kom piše Matronadja, užas nemam reči... Ja nekad detetu znam da dam ćušku, ali to je toooliko nežno, mislim da ga jače udarim kada ga izvrnem sebi na kolena i igram se da ga tučem tupe tupe po dupe a on se smeje nego kad je stvarno zaslužio. U glavnom vičem i pretim. Zbog ovakvih roditelja kao taj kreten se i uvode ove zabrane udaranja dece!

Nego, želim vam da se sve lepo porodite!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.